אני יודעת שזה נושא קצת לעוס כאן, מצלמה

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
זה שקר גמור.
החצי מקצועיות הן רק מגושמות עם חיישן קטנטן וזום ענק באיכות אופטית ירודה
רגע, רגע, יש כאן שיח חרשים, וטענו בחיטים - והודה לו בעצי שיטים.
נעשה סדר..
בלי להתייחס למה ששושנה (היקרה) אמרה [ואגב, מצלמות יקרות הייתי קונה בחנות צילום מקצועית], צריך לחלק את עולם גופי המצלמה ל-3:
1. קומפקטיות.
2. דמוי רפלקס = DSLR
3. רפלקס = DSLRR / מירורל'ס.

ובכן, גם בקטגוריות האלה ישנם שינויים כלשהם בגדלי החיישנים ובשאר הירקות, אך נדבר כעת על ה'חיישן' שהוא החלק הכי חשוב במצלמה, הוא זה שקולט את התמונה והאור ברגע האמת, ולו מגיעה התודה האמיתית על תמונה מוצלחת (חוץ מהי"ת כמובן..)
1. קומפקטיות - טווח החיישנים המצוי נע בין 1 אינצ' - 1'' (דוגמת סדרת ה-G של קנון), לבין קרוב לחצי מזה - 1/1.7, ועוד פחות מחצי ממנו 1/2.3 (דוגמת סדרת הsx) של קנון. יש גם כאלה שמציעות חיישנים גדולים יותר, אבל המחירים כבר בהתאם, דוגמת 4/3 אינצ'.
2. דמוי רפלקס - עם אותו גודל בדיוק של חיישנים פלוס מינוס. רק שהם מצלמות גדולות יותר, מגושמות וכבדות יותר, ונראות קרוב ל'דבר האמיתי'. כיום הם הרבה פחות פופולריות מבעבר.. אם לזה היתה כוונת המשוררת (שושנה), אז הניק הקודם צודק.
3. רפלקס / מירורלס - כאן כבר מדובר על חיישן אמיתי. כאשר במצלמות המקצועיות גודל החיישן מוגדר כ'פול פריים' [מסגרת מלאה] - גודל הפילם המיתולוגי שהחיישן החליף ב"ה בהצלחה אדירה, ומצלמות ה'קרופ' [=חתוך, שכנראה לכן נקראות 'חצי מקצועיות'], החיישן שלהם קטן מהפול פריים ביחס של 1.6 (קנון), ו1.5 (ניקון).

אני מעלה כאן תמונת גדלי החיישנים להשוואה ולהבהרה -
גודל חיישנים.PNG

סיכום:
אין שום ספק שבעולם, שמצלמות הרפלקס / מירורל'ס מגישות חיישנים שלקומפקטיות יש רק מה לקנאות..
הריבוע הירוק (הימני ביותר בשורה התחתונה) מציג את גודל החיישן של מצלמות ה-G9 וגם G7, ואילו הריבוע הצהוב מציג את החיישנים של מצלמות הרפלקס 'קרופ' שאינן פ"פ. הריבוע האדום שייך למלכת הכיתה..
שמתם לב, פי כמה גדול החיישן במצלמות הרפלקס מהקומפקטיות?!
אגב, למי שלא הבין נכון, או בדיוק התכוון לשאול - אז החיישן של מצלמות הsx אינו מוצג פה, אבל הוא משהו בין הכחול לתכלת.
תנסו להשוות אותו לגודל האמיתי [האדום, או לכל הפחות הצהוב], לא עצוב..??!

תהילה ישכיל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני קניתי לפני שנה בערך ברפאלי ב1630 נראה לי שזה היה אז הכי זול בארץ ובודאי יותר זול אפי' ממה שהם עצמם פירסמו בזאפ.
בדיוטי פרי יצא לי עוד יותר זול

גדול מרבן שמו

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
רגע, רגע, יש כאן שיח חרשים, וטענו בחיטים - והודה לו בעצי שיטים.
נעשה סדר..
בלי להתייחס למה ששושנה (היקרה) אמרה [ואגב, מצלמות יקרות הייתי קונה בחנות צילום מקצועית], צריך לחלק את עולם גופי המצלמה ל-3:
1. קומפקטיות.
2. דמוי רפלקס = DSLR
3. רפלקס = DSLRR / מירורל'ס.

ובכן, גם בקטגוריות האלה ישנם שינויים כלשהם בגדלי החיישנים ובשאר הירקות, אך נדבר כעת על ה'חיישן' שהוא החלק הכי חשוב במצלמה, הוא זה שקולט את התמונה והאור ברגע האמת, ולו מגיעה התודה האמיתית על תמונה מוצלחת (חוץ מהי"ת כמובן..)
1. קומפקטיות - טווח החיישנים המצוי נע בין 1 אינצ' - 1'' (דוגמת סדרת ה-G של קנון), לבין קרוב לחצי מזה - 1/1.7, ועוד פחות מחצי ממנו 1/2.3 (דוגמת סדרת הsx) של קנון. יש גם כאלה שמציעות חיישנים גדולים יותר, אבל המחירים כבר בהתאם, דוגמת 4/3 אינצ'.
2. דמוי רפלקס - עם אותו גודל בדיוק של חיישנים פלוס מינוס. רק שהם מצלמות גדולות יותר, מגושמות וכבדות יותר, ונראות קרוב ל'דבר האמיתי'. כיום הם הרבה פחות פופולריות מבעבר.. אם לזה היתה כוונת המשוררת (שושנה), אז הניק הקודם צודק.
3. רפלקס / מירורלס - כאן כבר מדובר על חיישן אמיתי. כאשר במצלמות המקצועיות גודל החיישן מוגדר כ'פול פריים' [מסגרת מלאה] - גודל הפילם המיתולוגי שהחיישן החליף ב"ה בהצלחה אדירה, ומצלמות ה'קרופ' [=חתוך, שכנראה לכן נקראות 'חצי מקצועיות'], החיישן שלהם קטן מהפול פריים ביחס של 1.6 (קנון), ו1.5 (ניקון).

אני מעלה כאן תמונת גדלי החיישנים להשוואה ולהבהרה -
צפה בקובץ המצורף 612872

סיכום:
אין שום ספק שבעולם, שמצלמות הרפלקס / מירורל'ס מגישות חיישנים שלקומפקטיות יש רק מה לקנאות..
הריבוע הירוק (הימני ביותר בשורה התחתונה) מציג את גודל החיישן של מצלמות ה-G9 וגם G7, ואילו הריבוע הצהוב מציג את החיישנים של מצלמות הרפלקס 'קרופ' שאינן פ"פ. הריבוע האדום שייך למלכת הכיתה..
שמתם לב, פי כמה גדול החיישן במצלמות הרפלקס מהקומפקטיות?!
אגב, למי שלא הבין נכון, או בדיוק התכוון לשאול - אז החיישן של מצלמות הsx אינו מוצג פה, אבל הוא משהו בין הכחול לתכלת.
תנסו להשוות אותו לגודל האמיתי [האדום, או לכל הפחות הצהוב], לא עצוב..??!
אין מצלמה שנקראת 'חצי מקצועית' זו הנקודה
מי שיודע להבדיל בין מצלמה קומפקטית למצלמה ללא מראה ולDSLR לא עושה שימוש במינוח הזה.
השימוש היחיד שאני מכיר לו הוא אצל אנשים שאינם מבינים וקוראים למצלמה עם חיישן 1/2.3" וזום X40 "חצי מקצועית"
לכן כתבתי את שכתבתי.
אגב, יש חיישנים גדולים יותר מפול פריים

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
השימוש היחיד שאני מכיר לו הוא אצל אנשים שאינם מבינים וקוראים למצלמה עם חיישן 1/2.3" וזום X40 "חצי מקצועית"
סורי. אבל יצא לי 'להתעסק' עם ''קצת'' יותר צלמים/אנשים שחיפשו ציוד צילום ממך (נראה לי לפחות..), והטעות הזאת רווחת.
הסיבה שאנשים קוראים לרפלקס חצי מקצועית, היא כיון שניתן להחליף בה עדשות + תכניות M מלאות, אבל החיישן לא בגודל האמיתי. כך שהיא יכולה לשמש כניסה מעולה לעולם הצילום, ולצלם החובב.
ולא נראה לי שיש מישהו שמתיימר לקרוא לקומפקטית מכל סוג שהוא 'חצי מקצועית'.

אגב, יש חיישנים גדולים יותר מפול פריים
נכון. לא במצלמות של אנשים שיצא לך לפגוש..

msl

משתמש מקצוען
אני רוצה לקנות עכשיו מצלמה ואני רוצה לדעת
האם יש הבדל גדול בין המצלמה של 720 לבין המצלמה של g9, למישהי שהיא לא מבינה גדולה בתמונות אבל רוצה תמונות איכותיות...
הייתי בטוחה שאני קונה 720 כי היו עליה הרבה המלצות, אבל עכשיו אני לא בטוחה.
אשמח לדעת בכמה השיפור משמעותי.
תודה

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
1. בתנאי תאורה פחות טובים (אבל לא רק) ההפרש משמעותי.
2. בהגדלה (אפי' קצת) ג''כ משמעותי.
ההפרש ביניהן שווה כל שקל!!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אבל לרוב אני מצלם ב-M לגמרי, עם שליטה עצמית על הכל.
ולא! לא למדתי בבי"ס לצילום, גם לא לקחתי קורס, גם לא דיגיטלי באינ'. מעולם!!
פשוט שיחקתי עם זה, עד שהבנתי שזה כ"כ פשוט ומעניין, וכנראה גם 'קצת' התמכרתי..
אבל מתי יש זמן להתחיל לכוון ? עד שתכוון המצולם כבר יאבד סבלנות !

YRN

משתמש מקצוען
מישהו יכול לפרט לי קצת על דגם 620? המוכר בחנות שביררתי "עף עליה". להאמין לו?

YRN

משתמש מקצוען
710 הרבה יותר יקרה. הייתי ממש שמחה לשמוע דעות על 620. יש מישהו?

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

moti!a

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
היי :)
אני כותב כאן רק עבור כאלה שקנו כבר מצלמה
קומפקאית והתמונות בתוך הבית יוצאות להם
צהובות
אני מניח שאתם מצלמים באוטומט
לכן אני ממליץ לעבור בגלגל הבורר
למצב P
זה מצב אוטומטי עם תוספות מסויימות
ושם כשמצלמים בתוך בית או אולם או כל מקום
שגורם לתמונות להיות צהובות להעביר את
וואייט בלאנס למצב פלורסנט
גם במצלמות הכי משוכללות צריך לכוון את הוואייט בלאנס בהתאם
אני מצלם בנוסף לציוד המקצועי שלי עם מצלמה
הרבה הרבה יותר בסיסית ופשוטה מהמצלמות
שהוזכרו כאן ואין לי תמונות צהובות
באופן כללי לגבי טיב המצלמות גרסאות ה
G
בגדול , הם טובות יותר מגרסאות ה
sx
אני אישית מצלם עם
sx
או כל דבר שיש לו כפתור שאם לוחצים עליו
זה מצלם
מקווה שעזרתי :)

• תודה
Reactions: M:D

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מה דעת המומחים על זה:
ביחס לG7
ההשוואה מעליבה,
הG7 אמנם אחת ממלכות הכיתה, אבל בביה''ס..
המירורל'ס שהבאת ממש לא מלכת הכיתה בכלל, אבל לומדת ברצינות באוניברסיטה..!
אז אני הייתי מחפש קשר עם עולם המקצועיות, ומשאיר את הקומפקטיות לאלה שפחות אוהבים להתעסק בצילום ..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה