דיון אנחנו לא קופאים/ות !!!!!

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הדיון הוא חשוב ומציף רגשות וכולם היו רוצים שימשיך באופן פורה ואיכותי.
אנא התבטאו במשנה זהירות כשמדובר על פרנסה של אנשים.
בהצלחות.

יחיאל ב.

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai
הדיון הוא חשוב ומציף רגשות וכולם היו רוצים שימשיך באופן פורה ואיכותי.
אנא התבטאו במשנה זהירות כשמדובר על פרנסה של אנשים.
בהצלחות.
תודה אבי

אגב נשמח לשמוע את דעתך בנושא ....:unsure:

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
תודה אבי

אגב נשמח לשמוע את דעתך בנושא ....:unsure:
תודה על שאתה מבקש.
אני בעד שוק חופשי.
אנשים ניסו להגביל שווקים כבר אלפי שנים, וככל שההגבלה גדלה, כך הנזק היה איום.
אדם שרואה הזדמנות לפרנסה, לא תוכל למנוע ממנו לקחת אותה. כך אתה נכנסת לשוק, על חשבון מאייר אחר, שלא קיבל את העבודה שאתה קיבלת. כך כל אחד.

אשר על כן, על כל אחד לקבל החלטה קשה מנשוא: הילחם או ברח.
הילחם = השאר בתחום האיור אך - מתג את עצמך, למד לעומק, הפוך לאוטוריטה, המוך למעצמה עסקית, יצירתית, ייחודית, משתדרגת וחדה.
ברח = לך ולמד ועסוק במקצוע בעל סיכויי פרנסה יציבים יותר. (שיעול, הייטק, שיעול).

ישנה דרך רוחבית יותר, וזה להקטין ראש, להתרכז ברכישת שלווה פנימית אל מול עולם סוער ובלתי יציב. בעולם החולין, יש שיקראו לזה מדיטציה, טאו, סטואיזם, חוסן, מציאת איזון פנימי, וכן הלאה. ביהדות יש עולם שלם של תכנים וערכים לצורך זה, אין צורך להרחיב.

מאחל לך ולכל אחד אחר, אושר ונועם
בבחינת יברכך ה' וישמרך.

דינה טוטיאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כן שוק חופשי אבל אני גם בעד הרעיון של יוסף
וגם כתבתי בקודם שלי,
בתור מתחילה היה קשה להבין כמה שווה בכסף כל קו ונקודה שאני מאיירת
לכן סוג של קטלוג עם טווח מחירים המוסכם על רוב הקהילה יוכל לכוון את החדשים ולתת להם ביטחון במחיר שהם דורשים

בתיה רחל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ב"ה

דיון שכל כמה חודשים בערך עולה לפורום, ובצדק.
אבל אני חושבת שיש פה נקודה עמוקה יותר, לא רק אצל מאיירים -
עד כמה אני מוכנה להשתגע בשביל פרנסה?

לאחרונה התחלתי ללמוד את שער הביטחון של רבנו בחיי (קבוצת וואצאפ שקטה של לימוד יומי, פרטים בפרטי מי שמעוניין), וזה משנה לגמרי את הראש בכל הנושא הזה.
את מבינה שהפרנסה היא לגמרי מהקב"ה, והוא רק רוצה שנעשה כלים. לגמרי לא משנה לו איזה, כל עוד הם מתאימים להלכה. והוא רוצה שיהיה לנו טוב, ושיהיה לנו שפע, ושנוכל לעבוד אותו בלב רגוע.

אז למה שנעבוד כמות שעות הזויה על חשבון הבית והילדים? ולמה שניקח מחיר מגוחך רק כדי להיכנס לשוק?

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני מתלבטת לגבי יעילותה של טבלה בלי דוגמאות
כי כל מאייר לא בשל שאתמול סיים קורס יסתכל בה דקה וחצי ואז יגיד לעצמו, וואלה אפשר לקחת 1000 לעמוד קומיקס? יאלה!
ואז הוא לחלוטין יורה לעצמו ברגליים.. ונשאר להסתכל על איורים של אחרים
חייבים לאפשר לכוחות השוק לנהל אותו. ככה העולם בנוי. כמו שכתב כאן מקודם @אבימי

מה שאני ראיתי מהנסיון שלי ושל הרבה אחרים (ויש לי המון ידע מה קורה בשוק המתחילים וגם של מנוסים)
שהדבר שהכי עוזר הוא התייעצות עם מישהו מבפנים. שקולט את הרמה שלך ונותן אינדיקציה אמיתית כמה שווים המוצרים שלך.
במאמר מוסגר, זה עוזר וטוב למי שיש לו מה למכור וטרם למד את ערכו ואת מיקומו על הסקאלה שקיימת בשוק. פחות למי שעדיין לא אפוי מספיק וחסר ידע בסיסי- לכאלה אין לי פתרון חוץ מלהמשיך ללמוד עוד... ולהיכנס לשוק עם מרכולת הולמת.

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני חושבת שכן חייבים לזכור תמיד שבאיור מוכרים מוצר= איור, ולא שעות.
יש מחירים מקובלים בשוק לאיורים סטנדרטים
(לא כולל מתחילים בשקל ומאיירים בהודו, ולא כולל טאלנטים מיוחדים)

מי שרוצה להרוויח שכר מסוים לשעה, כדאי שיתאים את עצמו למחירון

לדוגמא אם על קומיקס סטנדרטי המחיר הוא בין 500 ל1500 ש"ח, ומישהו רוצה להרוויח 200 ש"ח לשעה
עליו לשאוף לסגור קומיקס מעולה תוך 7 שעות.

אגב, זו הסיבה שאני לא עובדת בנישת הקומיקס, אין מצב שאני אגיע להספקים בכיוון.

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני לגמרי מסכימה עם הנאמר, אבל מצד שני, תחשבו רגע על המתחילים- באמת באמת שאין להם מושג, ממש אפס, כלום. אומרת על עצמי.
והרבה פעמים כששואלים מאיירים על תמחור, ואפילו ראיתי את זה פה בפורום- עונים תשובות כמו "זה לא חד משמעי" "זה משתנה" "אין מחיר אחיד", ושולחים צעירונת שלא מבינה כלום בתמחור עם אפס בטחון ביצירות שלה לתמחר לבד.
לכן אני חושבת שהרעיון שהועלה פה על הרשימת תמחור או משהו כזה הוא מעולה. תציינו את המחיר מינימום לכל דבר, זה שאי אפשר ואפילו אסור לבקש פחות ממנו, ואז פירוט תמחורים גבוהים בהדרגה לרמת ציור גבוהה יותר.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
למה לעובד הייטק לא אכפת אם יש ג'וניורים שעובדים בשכר מינימום??
הוא עצמאי? אם לא- למה שיהיה לו אכפת?
לעצמאים 50 שח לשעה זה לא שכר מינימום, זה הרבה פחות מזה. עצמאי שיעבוד שעתית במחיר כזה לא יוכל לסגור את החודש אפילו בצמצום ובשקלול הסופי המחיר השעתי יהיה כמה שקלים. ההשוואה שלך לתחום ההייטק מראה על ניתוק עצום וחוסר היכרות עם שוק האיור, ועם האופי של ניהול עסק עצמאי באופן כללי.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כשאני עצמאית וצריכה לשלם לעצמי שכירות משרד, ולהפריש לעצמי כל חודש מהעו"ש לקרן פנסיה
לשלם ביטוח לאומי לעצמי, חשמל במשרד, אינטרנט, ציוד ותחזוק מחשב, מסך לוח גרפי, הפקת קבלות, שירותי ראיית חשבון, דוח שנתי.
ועוד ועוד-
אז המינימום שלי הוא שונה משל שכיר
ולא ארצה שעצמאי אחר אפילו פחות ניסיון ממני- ירוויח מינימום כזה
ההקבלה לחיי שכיר בהייטק- ממש לא רלוונטית.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בלת"ק חלקי
מנסיון ארוך בשוק הזה
אני חושבת שכל אחד יבדוק מול עצמו שהמחיר שלו הוגן
כלומר הוא מרויח בצורה שנותנת לו לעבוד בשמחה ומאידך לא מגזים בהעלאת המחיר כי הוא שווה
ואז יש איזון לקוח-בעל עסק,
וזה משתנה שמנה לשנה כשצוברים נסיון
עם הרבה אמונה שמה שמוכן לי יגיע ישירות אלי

רפ

משתמש סופר מקצוען
סליחה על ההתערבות הבוטה (עובדת הייטק), לעובדי הייטק בהחלט אכפת אם יש ג'וניורים שעובדים בשכר מינימום או בחינם, בדיוק מאותן סיבות שמובאות כאן, כאן בפרוג היו מספר פעמים דיונים בנושא.

ההבדל הוא שאצל שכירים יש מעסיק ואצל עצמאים הלקוח הוא המעסיק, אבל בשני המקרים המעסיק יעדיף לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר, לעיתים גם במחיר של החלפת מועסק/ספק שירות עצמאי.

(ההבדל היחיד הוא שאצל עצמאים אין רצפה של שכר מינימום).

עקבתי אחרי הדיון בעניין רב.

לדעתי התגובה המדויקת ביותר היא של @אבימי. אם אנחנו עובדים בשוק חופשי, לא משנה עצמאיים/שכירים/ספקי שירות/ספקי מוצרים, אין לנו שום שליטה על מה שאחרים עושים גם אם בסופו של דבר ההתנהלות שלהם משפיעה עלינו.

כמו שברור שכשבעל צרכניה מוכר עוף בשקל (דוגמא שהובאה כאן), זו זכותו המלאה ואין לאף אחד זכות להתלונן שזה פוגע לו במכירות וחסר הגינות לתמחר במחיר נמוך מידי, בדיוק אותו הדבר גם במכירה של שירות או מוצר וירטואלי.

הדבר היחיד שאתם כעצמאים יכולים לעשות בשביל לשפר את המצב, הוא ליידע את הג'וניורים כמה העבודה שלהם שווה. אם הם יחליטו ששווה להם לעבוד בפחות העיקר שתהיה להם עבודה, זו זכותם המלאה.

2020 ESTER

מאיירת דיגיטלית משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אולי נעשה פה כמו בפורומים אחרים של איור טווח מחירים לכל מוצר איורי (עמוד קומיקס, איור לספר ילדים, דמותג, עלונים, וכו' וכו')
ע''פ סקר נכתוב את טווח המחירים שמשתנים לפי סגנון (כן, גם לי יש כמה סגנונות קומיקס ולכל אחד מחיר אחר)
וככה מאיירים מתחילים (ולא רק) יוכלו לכוון את עצמם לפי המדד ולשאוף למעלה.
(במדד יהיו רק מספרים, לא דוגמאות ומחיר. וכל אחד יעשה את השיקולים שלו כראות עיניו.)
אם אתם בעד אני מוכן לנהל את זה.
בעד!

רוחי ב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אני מתלבטת לגבי יעילותה של טבלה בלי דוגמאות
כי כל מאייר לא בשל שאתמול סיים קורס יסתכל בה דקה וחצי ואז יגיד לעצמו, וואלה אפשר לקחת 1000 לעמוד קומיקס? יאלה!
ואז הוא לחלוטין יורה לעצמו ברגליים.. ונשאר להסתכל על איורים של אחרים
חייבים לאפשר לכוחות השוק לנהל אותו. ככה העולם בנוי. כמו שכתב כאן מקודם @אבימי
כ"כ נכון...
התאפקתי עד עכשיו לא להגיב, כי באמת שאני בורה בתחום העצמאים,
מכרה שלי שלמדה את אחת ממקצועות האומנות, למדה ביסודיות, לקחה קורסים מפה ושם, מוכשרת ותותחית ב"ה,
כשהיא יצאה לשוק העברתי לה בזמנו עבודות בשכר נמוך באמת (35-40 לשעה כשכירה בתחום), והיא נפנפה אותי, אין מצב שאני אעבוד בסכום הזה וזה מביש וכו וכו, עד היום, 5 שנים אחרי היא לא התקדמה לשום מקום בתחום, כי לא נתנה לעצמה אופציה להשתשפף :(
וכן, אמרתי כבר שאני בורה בתחומים האלה, אבל לא רואה הבדל ביני - שכירה בהייטק שהתחילה ב35 לשעה וב"ה התקדמה מאז, לכל עובד בכל תחום, ככה מתמקצעים וככה נכנסים לשוק, בכל שוק שהוא, כל תחום שהוא.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כשאני עצמאית וצריכה לשלם לעצמי שכירות משרד, ולהפריש לעצמי כל חודש מהעו"ש לקרן פנסיה
לשלם ביטוח לאומי לעצמי, חשמל במשרד, אינטרנט, ציוד ותחזוק מחשב, מסך לוח גרפי, הפקת קבלות, שירותי ראיית חשבון, דוח שנתי.
ועוד ועוד-
אז המינימום שלי הוא שונה משל שכיר
ולא ארצה שעצמאי אחר אפילו פחות ניסיון ממני- ירוויח מינימום כזה
ההקבלה לחיי שכיר בהייטק- ממש לא רלוונטית.
כתבתי על זה לעיל.
אני עצמאי ועובד בתכנות ובתחילת דרכי לקחתי 30 ש"ח לשעה, וזה בזמן שאני משלם על משרד,אינטרנט וכו', וכמובן שלא יצאתי עם רווחים משמעותיים בסוף חודש.
פשוט במבט שלי ג'וניור בהייטק לא אמור להתחיל להרוויח כסף מהיום הראשון הוא עדיין לומד (ובשלב הזה הלימודים בחינם) ואם ג'וניור שואל אותי היום כמה לקחת אני אמליץ לו לקחת את המחיר שמוכנים לשלם לו ואם מוכנים לשלם לו רק 10 ש"ח לשעה שיקפוץ על המציאה, ואני לא חושב שזה יפגע לי בפרנסה איכשהו.
אמנם כנראה יש הבדל בין תכנות לאיור,יתכן כי העבודה של הג'וניורים באיור כנראה לא כל כך גרועה, ונשמע שהשוק קטן ונישתי ומרגישים כניסה של כל שחקן קטן לשוק ו/או יש הרבה לקוחות טפשים שלא יודעים להעריך עבודה.

אבל נשמע גם שהבעיה היא לא רק המתחילים שלוקחים מחיר נמוך ב5 פרוייקטים הראשונים, אלא שהם ממשיכים להרגיש "מתחילים" גם אחרי שעובדים בתחום כמה שנים, אחרת זה לא היה אמור להיות תופעה כל כך נפוצה, אם היה רק 5% מהמאיירים שהיו לוקחים מחיר נמוך זה לא היה אמור להיות מורגש כל כך.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אבל נשמע גם שהבעיה היא לא רק המתחילים שלוקחים מחיר נמוך ב5 פרוייקטים הראשונים, אלא שהם ממשיכים להרגיש "מתחילים" גם אחרי שעובדים בתחום כמה שנים, אחרת זה לא היה אמור להיות תופעה כל כך נפוצה, אם היה רק 5% מהמאיירים שהיו לוקחים מחיר נמוך זה לא היה אמור להיות מורגש כל כך.
נראה שקלעתם בול.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה