דיון אנחנו לא קופאים/ות !!!!!

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
שוב. זו נאיביות לחשוב את זה.
תוך חצי שנה מקסימום האינטליגנציה המלאכותית לוקחת לכם את העבודה. אתם מחוקים. תשכחו מהצלחה. ההשקעה לא שווה את השכר. זה נאיביות של ילדים שקראו קומיקסים וחשבו שהציירים שלהם מפורסמים. ציור זה כמו אומנות גרוטאות. זה המון השראה והשקעה ומעט מאד הערכה. וזה רק בציבןר שלנו.
ולמה זה? כי מאפשרים לגרועים להפוך לציירים מנוסים רק כי הם לקחו פחות כסף בהתחלה. לכן הבסיס של ציור נמוך באיכות ולכן משלמים קצת. כי נכנסה רמה נמוכה.
זו עוולה לציור. ולכן בחול הציירים של הארץ לא עוברים בשום מבחן.
אם אתה באמת טוב, תעשה טובה לעצמך, לך לחול. שם יתנו לך את הכבוד האבוד של הציירים שאין בארץ. יתנו לך שכר הגיוני על המוצר שלך ולא יסכימו לבדיחה החרדית הזו של שכר לפי שעה...
צריך להסביר לכם מה שילד קטן בחול מבין לבד!

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
תוך חצי שנה מקסימום האינטליגנציה המלאכותית לוקחת לכם את העבודה. אתם מחוקים. תשכחו מהצלחה. ההשקעה לא שווה את השכר. זה נאיביות של ילדים שקראו קומיקסים וחשבו שהציירים שלהם מפורסמים. ציור זה כמו אומנות גרוטאות. זה המון השראה והשקעה ומעט מאד הערכה. וזה רק בציבןר שלנו.
ולמה זה? כי מאפשרים לגרועים להפוך לציירים מנוסים רק כי הם לקחו פחות כסף בהתחלה. לכן הבסיס של ציור נמוך באיכות ולכן משלמים קצת. כי נכנסה רמה נמוכה.
אם אתה באמת טוב, תעשה טובה לעצמך, לך לחול. שם יתנו לך את הכבוד האבוד של הציירים שאין בארץ. יתנו לך שכר הגיוני על המוצר שלך ולא יסכימו לבדיחה החרדית הזו של שכר לפי שעה...
השפה שלך מאד לא מכבדת. אני דנה לכף זכות שאתה כנראה מדבר מאמוציות אישיות, אבל שים לב שאתה בפורום מאיירים ויש דרך לנהל דיון.

ונדבר עוד חצי שנה, מחכה לשמוע על הבינה שהחליפה אותי :)

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
כמה הכללות בנשימה אחת.
ולי נראה דווקא שיחסית אחוז המקצוענים אצלנו שווה לחו"ל. אם נקח בחשבון שאוכלוסייתית הם בערך פי 1000 מאיתנו.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
פרצופי.jpg

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מה? למה? מי המציא לך את כל זה?

רוח פרצים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
השפה שלך מאד לא מכבדת. אני דנה לכף זכות שאתה כנראה מדבר מאמוציות אישיות, אבל שים לב שאתה בפורום מאיירים ויש דרך לנהל דיון.

ונדבר עוד חצי שנה, מחכה לשמוע על הבינה שהחליפה אותי :)
הגבתי את דעתי לגבי הנושא הנידון. זו דעתי וזכותי הדמוקרטית לומר אותה.
ואני בת, אם שאלת...

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
הגבתי את דעתי לגבי הנושא הנידון. זו דעתי וזכותי הדמוקרטית לומר אותה.
ואני בת, אם שאלת...
זכותך הדמוקרטית לומר מה שבא לך, וזכותי להעיר על הטון. זו עצה ידידותית. את לא משיגה כלום בטון התוקפני הזה, רק דחיה. אם באמת אכפת לך, תדברי יפה ויקשיבו.
ולגבי התוכן, את נשמעת מאד אמוציונלית, אז אני רק אגיד לך בקצרה שהחוויה שלך היא פשוט רק החוויה שלך. לא כולם יחוו את מה שאת חווית, ויש מאיירים שבהחלט מתפרנסים בכבוד מאיור. יש הוצאות לאור חילוניות שמציעות מחירי רעב למאיירים, ויש לקוחות חרדיים שמשלמים טוב. את מוזמנת לשתות כוס מים ולהירגע. מי שלא יצליח להחזיר את תשלומי המשכנתא בכל מקרה יעשה הסבת מקצוע, ואלו שמתפרנסים היטב ימשיכו כך בעז''ה. משלח היד הוא רק השתדלות בכל מקרה.

שבת שלום!

נערך לאחרונה ב:

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
את מדברת מידיעה? ממקורות מוסמכים, או שככה נדמה לך?

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הסגנון מפריע לי.
גם אם באמת הבינה המלאכותית תיקח לכולנו כאן את העבודה, זה הגיוני להטיח את זה בכולם כאן בכזו צורה?
אני למעשה חולק על רוב הדברים, אבל צריך לשים לב. יש כאן אנשים שזו הפרנסה שלהם, אנשים שעבדו קשה מאוד להגיע לאן שהגיעו. לייאש אותם זה הכי קל בעולם.
ולגוש״ע, תחום הציור הוספד כבר הרבה פעמים, והוא עדיין שורד. כשהומצאה המצלמה הראשונה זה אמור היה להיות סופו של עולם הציור, אבל דווקא זה יצר סגנונות ציור שונים ומגוונים שעד היום נחשבים לפסגת האמנות.
הבינה המלאכותית בסך הכול מאתגרת אותנו ליצור יצירות מגוונות יותר שהיא לא יכולה ליצור.
נ.ב: אני בוודאי לא הולך להיות מחוק, בכל מצב.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
תיקח לכולנו כאן את העבודה,
זה מזכיר לי:
ידיד שיש לו בית דפוס גדול
כשנכנסו המחשבים והמדפסות לשוק אמרו לו :
"זה יחסל את ענף הדפוס" והוא היה מודאג
הרי יש לו אחריות כלפי הרבה עובדים וציוד ששווה מיליוני יורו..

ואז הוא הכניס מחשב לעסק שלו..
המחשב והציוד הנלווה הגיע עם כל כך הרבה חוברות הדרכה..
והוא נשם לרווחה והכריז "הדפוס לא ימות לעולם"

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
זה מזכיר לי:
ידיד שיש לו בית דפוס גדול
כשנכנסו המחשבים והמדפסות לשוק אמרו לו :
"זה יחסל את ענף הדפוס" והוא היה מודאג
הרי יש לו אחריות כלפי הרבה עובדים וציוד ששווה מיליוני יורו..

ואז הוא הכניס מחשב לעסק שלו..
המחשב והציוד הנלווה הגיע עם כל כך הרבה חוברות הדרכה..
והוא נשם לרווחה והכריז "הדפוס לא ימות לעולם"
נו, והדפוס מת בסוף?

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
דווקא להיפך, הבינה המלאכותית עוזרת המון למאיירים,
זה בא לעזרתנו בדיוק כמו שמחשבים באים לעזרת בית דפוס

מרחבית

משתמש מקצוען
אין לי הרבה הבנה באיור. בפסיכולוגיה טיפה יותר. לא יהיו כאן חידושים, רק תזכורות.

כל אדם רוצה שיעריכו את מה שהוא עושה, עוד לפני שזה מתבטא בכסף.
אדם שלא מקצועי או לא השקיע בתחום כלשהו - לא מבין מה הדבר הזה דורש, וכמה זה דורש.
הוא גם לא מבין את ההבדל בין מומחיות לבין חובבנות בתחום בו הוא לא מצוי.

חוסר ההתמצאות הזו יכולה לגרום הרגשה גרועה מאוד לאדם שמשקיע ויוצר - ולא מקבל משוב מתאים.
על אף ההרגשה הזו, אין אפשרות 'להכריח' את השני להסתכל אחרת. הוא מה שהוא. הוא במקום שהוא נמצא.
מקסימום אפשר לנסות להסביר בענייניות, אך אין אפשרות 'לתבוע' דברים כאלו.

ואולי ההבנה הזו יכולה לחזק אותנו לכבד כל אדם וכל תעסוקה של אדם, כי עד שלא מתנסים - לא מבינים.
וכל דבר בחיים של בנאדם דורש הרבה יותר ממה שנראה ממבט ראשון. (גם להיות קופאי, למשל).

לגבי תמחור. אשכול שיעזור לאנשים לתמחר ולדעת מה מקובל בתחום - הוא טוב מאוד ויכול לקדם.
אשכול שיעזור לאנשים המעוניינים לדעת איך להתנהל טוב יותר מול לקוחות - יכול להועיל.

לעומת זה, כעס ותביעה מאנשים להתנהל אחרת ממה שהם מעוניינים לגבי עצמם - בטענה שזה מזיק לכם - הוא לא יעיל. אולי גם לא הוגן.
אנשים לא יחשבו על צרכי הפרנסה שלכם ויוותרו בגלל זה על הצרכים של עצמם.
גם אתם לא עושים את זה.
לגטימי שכל אחד עושה את החשבון שלו, כל עוד הוא פועל לפי ההלכה, לא מרמה אנשים ולא מכריח אחרים להיענות לו.

לקוח שרוצה משהו תמורת כספו - עושה את החשבון שלו כמה שווה לו לשלם.
מתחיל שרוצה להיכנס לשוק עושה את החשבון של עצמו, מה שווה לו.

מי שמרגיש מנוצל, יועיל לו אם יצליח להתחזק בעמידה על הגבולות שלו.
לפעמים זה תהליך שדורש עזרה ותמיכה מבחוץ.
אך זה צריך לבוא בגלל שהוא עצמו רוצה גבול כזה, ולא מצליח לעמוד על הגבול הזה. לא כי אחרים החליטו לו שהוא חייב להזיז את הגבול שלו.

כבוד לאדם האחר - למקום בו הוא נמצא, לצרכים שלו, להחלטות שלו לגבי עצמו - במקביל להבנה של עצמנו, והיכולת להיות אנחנו - תביא כנראה רק טוב לכל הצדדים. לפעמים זו גם הדרך להביא לקוחות.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לעומת זה, כעס ותביעה מאנשים להתנהל אחרת ממה שהם מעוניינים לגבי עצמם - בטענה שזה מזיק לכם - הוא לא יעיל. אולי גם לא הוגן.
אנשים לא יחשבו על צרכי הפרנסה שלכם ויוותרו בגלל זה על הצרכים של עצמם.
גם אתם לא עושים את זה.
לגטימי שכל אחד עושה את החשבון שלו, כל עוד הוא פועל לפי ההלכה, לא מרמה אנשים ולא מכריח אחרים להיענות לו.
מדובר פה גם על הפרנסה של המתחילים, זהו סה''כ טיפ חשוב שיחיאל נתן, ובמקום לומר תודה ולחשוב על יישום אנשים מתעצבנים.. עדיין לא ברור למה.

בשוק האיור יש טווח מחירים ידוע לכל פרוייקט, אני חושב שזה מאד הוגן לבקש ממאיירים מתחילים לא לרדת את המינימום שבטווח כי אז באמת הטווח יתחיל מנמוך יותר וממילא גם המקסימום ירד. ומי שינזק אלו המתחילים של עוד שנתיים וגם אלו הוותיקים. וכמובן שגם אלו שעכשיו מתחילים.

יש דרכים למצוא לקוחות.
יש דרכים לעשות שיווק לאיור.
זה לא בא ברגל.
אפשר להתייעץ ולשאול על זה פה בפורום, לנצל אותו לא רק לשיתופים..

להוריד מחירים זה אולי נחמד כאן ועכשיו כי הלקוח רוצה אותי, אבל תכלס זה יזיק לי אם אני רוצה לבנות מזה קריירה.

יוספי יוסף

איור#קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ושוב, ברור שמתחיל לא יכול לקחת מחיר של ותיק, אבל יש מינימום שאותו אסור בשופ''א לרדת.
ועל זה יחיאל דיבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה