"אם לא נסביר, נפסיד!" תחרות הקרייאטיב של ערך מוסף 3 יוצאת לדרך!!

• פותח הנושא prog
  • פורסם בתאריך

n_eli

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י הסתר_פנים;404980:
מסתייגת מאוד מהרעיון.
כבר מדמיינת כל מיני כרזות הזויות שיכולות להתפרסם ולגרום נזק יותר מתועלת.
הציבור החרדי גם כך נמצא בעמדה לא טובה עקב מקרים חמורים שנעשו בתוכו (מרהיבה, רמזורים, טיטולים, עימנואל וכו') הניסיון להסביר את עצמנו ייתפס כהצדקה של הפרעות והמאורעות. רק זה חסר!
חיים, לדעתי אתם נכנסים פה לפינה בעייתית מבית (יתד נאמן ודומיהם) ומחוץ.

התודה שלחצתי, בגין השורה הראשונה.
לגבי השאר, את חושבת שיש מישהו שינסה להצדיק זריקת טיטולים, הבערת פחים וזריקת אבנים?

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
תגידו מדברים פה ברצינות? איך קשור לכאן הפחים והטיטולים? זה דבר שאנחנו אמורים להסביר? בואו נפסיק להתעסק בטפל, ונתעסק בעיקר. מה אתם אומרים?

הסתר_פנים

משתמש פעיל
אלי לא הבנת אותי נכון.
אסביר את עצמי.
בגלל מה שקרה לאחרונה בפרשיות הללו, בלי להכנס כרגע לכן צודק או לא, צריך לחשוב מבחינה תקשורתית איך המהלך יתקבל.
בחוץ לא ממש מבחינים בין חרדים פורעים לבין נורמטיבים, אם אנו מתחילים להכנס לעמדות הסברה אנו במגננה, כולנו. שומרי החוק ומפירי הסדר.
הצורך בהסברה התעורר בגלל הפרשיות האחרונות וחבל להתעלם מזה. חושבת שצריך לחשוב באופן רחב יותר על הדברים. חילוני לא יחזור בתשובה בגלל כרזה קריאטיבית.
זה יעורר רק תחושות זעם של "עוד פעם הם מנסים לחנך אותנו...שוברי הרמזורים האלו...
ולכל אלו שמתקיפים פה, אף אחד לא אמר שאתם לא בסדר! אתם בסדר גמור.
מה שכתבתי הוא ניסיון לנתח את המהלך מנקודה קצת שונה כי בתקשורת עסקינן וחשוב לבחון את המהלך אוביקטיבית ולא רק מתוך הבועה בה אנו חיים.

Looooona

משתמש צעיר
ואני חושבת שדווקא בגלל שהנושא יותר עדין וגם יותר קשה (קריאטיבית)
נקבל השנה יותר איכות ופחות כמות!
שנה שעברה היו כ"כ הרבה כרזות שעד שנדלקת על משהו, בקיר השני הספקת כבר לשכוח (טוב חוץ מההכי מיוחדות) מרוב צבעים ובלגן
אז נכון זה יותר קשה ונדרשת כאן חשיבה הרבה יותר עמוקה אבל התוצאות יהיו ללא ספק מדהימות

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י הסתר_פנים;405394:
אלי לא הבנת אותי נכון.
אסביר את עצמי.
בגלל מה שקרה לאחרונה בפרשיות הללו, בלי להכנס כרגע לכן צודק או לא, צריך לחשוב מבחינה תקשורתית איך המהלך יתקבל.
בחוץ לא ממש מבחינים בין חרדים פורעים לבין נורמטיבים, אם אנו מתחילים להכנס לעמדות הסברה אנו במגננה, כולנו. שומרי החוק ומפירי הסדר.
הצורך בהסברה התעורר בגלל הפרשיות האחרונות וחבל להתעלם מזה. חושבת שצריך לחשוב באופן רחב יותר על הדברים. חילוני לא יחזור בתשובה בגלל כרזה קריאטיבית.
מה שכתבתי הוא ניסיון לנתח את המהלך מנקודה קצת שונה כי בתקשורת עסקינן וחשוב לבחון את המהלך אוביקטיבית ולא רק מתוך הבועה בה אנו חיים.
לא ביקשו להחזיר בתשובה. הסברה זו לא מגננה, ההיפך - זו מתקפת הסברה. ולגבי העיתוי והמצב אביא לך מעשיה ששמעתי פעם על יצרן נעליים ששלח שניים מסוכניו למצוא שווקים חדשים ברחבי העולם.
הגיעו שניהם לאתיופיה וגילו שכל יושביה יחפים. יצר קשר הסוכן הראשון עם בעל המפעל: "חבל על כרטיס הטיסה לכאן. הם לא יודעים מה זה נעליים, ואין סיכוי למכור כאן אפילו זוג אחד!" פסק וחזר הביתה.
הסוכן השני טלפן למנהל עם נחיתתו ובהתרגשות רבה אמר: "אף אחד לא נועל כאן נעליים! אין לנו מתחרים, תתחיל לשלוח ברגע זה סחורה לכאן, יעוף כמו לחמניות!"...

קובי רייטר

משתמש צעיר
לי זה דווקא נשמע מעולה. להראות את הצד ה"טוב" של החרדים (בעיני החילונים כמובן)
ומי אמר להחזיר בתשובה? רק להוריד את השנאה (יש הבדל גדול :))
אם הבנתי נכון כמובן.

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
שולחן שבת למשל זה דבר שגם הם היו רוצים.
חינוך לנתינה וסובלנות זה דבר שהם כיום רק חולמים.
בקיצור גם הם היום מסכימים עם זה שהם כלומניקים. כל האידיאולוגיה באשר היתה התמוגגה.
הקמפיין הזה, זה מהעבודות הקשות לפי דעתי ביותר שידענו.
זה לנסות לדבר, להשמיע, להראות, להחכים, ובעיקר לפקוח את הלב והמחשבה.
זה באמת לא פשוט!

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
או שהתיאשו מראש. או שיש אנשים שתחת לחץ המוח שלהם עובד יותר חזק.
או שסומכים עלינו---

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עשרים ימים???

זה המון!!!!!

ואתם יודעים איך מוכרים מקפיא לאסקמוסי? כמו בסיפור של שוק הנעליים, שמעתי על סוכן של מפעל ליצור מקפיאים, שהחליט לנצל את העובדה שאין בצפון הרחוק 'צורך' לכאורה, במקררים. שם, הרי קר לכתחילה. ואיך הוא שיווק להם, ובהצלחה?

הוא, למעשה, הגדיר את פעולת המקרר: שומר על מזון בטמפרטורה קרה, אבל מופשרת.

ואיך משווקים את זה לתושבים שיכולים, למעשה, להשאיר את כל האוכל שלהם בחוץ, בלי לחשוש שזה יתקלקל? אומרים להם שהאוכל לא יקפא, אלא יהיה מוכן להכנה מידית.

גם כאן, למעשה, צריך להגדיר את מה שרוצים להביע, לא להכנס אוטומטית למשבצת המתגונן. זאת לא חכמה, שם רוצים ומצפים למצוא אותנו. בואו נפתיע אותם, נמצא לעצמנו את העמדה שמשם נוח לנו להשפיע, ונצא לדרך חדשה!

st28

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סיכת משרד;405468:
הוא, למעשה, הגדיר את פעולת המקרר: שומר על מזון בטמפרטורה קרה, אבל מופשרת.

ואיך משווקים את זה לתושבים שיכולים, למעשה, להשאיר את כל האוכל שלהם בחוץ, בלי לחשוש שזה יתקלקל? אומרים להם שהאוכל לא יקפא, אלא יהיה מוכן להכנה מידית.

במחילה,לא הבנתי איך זה אמור לשכנע לקנות...

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
למה לא הבנת? בצפון הרחוק, כל מה שנשאר בחוץ - קופא מיד. הקור שם הוא כמו מקפיא - על סולם המינוסים.

אם רוצים להכין שם אוכל, או לפחות לשמור עליו שלא יקפא בגלל התנאים הטבעיים - איזה דרך יש לך להציע לאנשים שגרים שם? את יכולה להגדיר את ה'מקרר' כמכשיר ששומר על טמפרטורה כזו, שלא נותנת לאוכל לקפוא! ובמילא, מי שזקוק למשהו מופשר, לא צריך להתאמץ לחמם מעל אש, וכו'.

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
אני מעיין בבריף, ולא מוצא שהוא מטיל עלינו לדבר בשם הציבור החרדי, או להסביר את הציבור החרדי. זה רק יזיק.
אנחנו אמורים למכור איזה ערך שחשוב לנו, כמו חינוך, גיור, שבת, וכו'שגם בעיניים חילוניות זה יתקבל.
לכן צריך לדבר דווקא כחילוני אל חילוני, להשתמש בנימוקים שמדברים גם אל חילוני.
זה לא פשוט גם כן, אבל זה כיוון אחר לגמרי.
ובכלל, צריך לדעת למי מדברים שם. לדבר אל מסורתי או לדבר אל חילוני זה הרי עולם אחר לגמרי.

איש קטן

משתמש צעיר
אפשר להסביר לחילוני את העמדה החרדית ברוב האירועים האקטואליים שקרו כאן מאז קום המדינה. זה הבריף, להתמודד עם המצב האקטואלי הקיים. כאשר בבסיס הרעיון, לגרום ולהאיץ את מערך ההסברה החרדי.

ואני מצטט ת'לשון הבריף: "להיות שותפים בכינונו של מערך הסברה מקצועי המייצג את עקרונות המגזר החרדי".

תחשבו טיפה, מה זה "מרכז הסברה". האם הוא אמור להציג את הצדדים היפים שביהדות באופן כללי? לא! זה לא תפקידו, בשביל זה יש את 'ערכים' ו'הידברות'. "מרכז הסברה" אמור להתמודד עם האירועים האקטואליים, שלעיתים קרובות מעוותים תקשורתית באופן מגמתי, ולהציג אותם נכונה ובצורה נעימה לאוזן החילונית.

זה הבריף, חברים, תלכו עם זה עד הסוף, עד לגמר, יש כאן המון גירויים, תכבשו את המקומות הראשונים, ותוכיחו את עצמכם.

לי כבר מגרד כל הראש מהאופציות שצצות ועולות כל הזמן באונה המצחית. בהחלט שיש מקום נרחב להבריק.

(הסתר פנים, אני מבין לעומק את הבעיה שלך, והיא אינה בבריף, אלא בעמדה שלך כלפי החרדי המצוי. קשה לך להציג אליבי נכון לרוב המהלכים של הציבור החרדי, שלדעתך גורמים ומזמינים את ההסתה. קשה לך גם להסביר את הפגת המליון נגד בית המשפט העליון, כמו שקשה לך להסביר את ההתנגדות העזה לשירות לאומי.

אני מכבד את העמדה שלך, כאחת שחונכה כך, זכותך המלאה להמשיך ולהתבצר בעמדתך. אך הבריף כאן כן מבקש להציג את הזוית החרדית החיובית על כל המהלכים דלעיל, ועל זה אין לי אלא לומר לך, בנימה אישית, אין לך ברירה, אלא לקחת את דברי הבריף, כבריף המעודד עישון רחמנא ליצלן, ואני בטוח שתמצאי את הדרך להבזיק הברקות שיתמודדו בכבוד על המקומות הראשונים).

.....................

חושב יצירתי

משתמש צעיר
סאונד והפקות אולפן
איש קטן
אינני חושב שזו כוונת הבריף, אלא כפי שכתבתי.
אך בלי קשר אם זו או לא זו הכוונה, אני סבור שלא ניתן להסביר את עמדת הציבור החרדי מעל גבי כרזה, ואפילו סידרה של שלוש כרזות, ואפילו לא בנושא אחד מתוך כל הנושאים שעל הפרק.
ניתן רק לשכנע בדבר עצמו שאותו רוצים לשכנע, למשל, אם ניקח את הפרצות בחוק הגיור והשבות. לנו זה חשוב כדי שלא יכרסמו זרים בנחלתנו, אך לחילוני אני אסביר שזה חשוב משום שבמתכונת הזו של החוק נמצא שבמדינת ישראל הכי קל לקבל אזרחות, וכל גורם שלילי יכול בקלות להסתנן לכאן.
זו רק דוגמא.
ולמה אינני יכול להסביר לו את הנימוק העיקרי של העניין - שלא יבואו זרים בנחלתנו, משום שלשם כך אני צריך לעבור על כמה וכמה משוכות:
א. אולי הוא חילוני שכלל לא מאמין באלוקים
ב. מאמין באלוקים אבל לא בתורה
ג. בתורה שבכתב אבל לא בעל פה
בתורה שבעל פה אבל לא "בפרשנות של רבנים מאוחרים..."
וכו' וכו'
אז בכרזה אחת אני צריך להסביר לו מיציאת מצרים ועד חוק השבות של שנות אלפיים
זה אפשרי?
ואחרי כל זה הוא יאמר: טוב, אתם סתם מחמירים על הגרים כי אתם "חרדים קיצוניים", אז אני צריך גם להסביר לו שאנחנו נורא נחמדים וטובים, ולפרט לו את כל היסטוריית המאבקים שלנו מאז קום המדינה כמה שאנחנו צודקים.

הארכתי בדוגמא אחת, אך העיקרון מתאים לכל הנושאים.

המביט

משתמש מקצוען
נכתב ע"י הסתר_פנים;405394:
אלי לא הבנת אותי נכון.
אסביר את עצמי.

יכול להיות באמת שההסברה צריכה להיות כלפי עצמנו לפני שהיא פורצת החוצה.
יכול להיות שאנחנו נוהגים להלקות את עצמנו, לפני שאנחנו בודקים דברים.
יכול להיות שנוח לנו לפעמים לומר "זה לא אנחנו" ולטעון שהחילונים מכלילים.
יכול להיות שאנחנו אחראים לחלק גדול מההסתה כשנוח לנו למשל לדבר על "גזענות" במקומות ציבוריים ותקשורתיים בלי לחשוב על הנזק שזה עושה....

אבל תחשבו על מה שזה עשה לנו, לתדמית שלנו...

מי אמר שבזה שאנחנו מתנערים משורפי הפחים, בזה שאנחנו מבכים את מר גורלן של ה"מופלות היושבות בבית", או בזה שאנחנו מוציאים כל שבוע מחלוקת חדשה בין המגזרים שלנו החוצה, אנחנו לא מזיקים יותר.

אז לדעתי, אם מקימים מרכז הסברה לציבור שלנו, צריך קודם לעשות הסברה בתוכנו.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
המביט, אנו אחראים להסתה כשאנו יוצרים גזענות ומגבים גזענות.
ואני לא מציעה לפתוח פה את הנושא המוגלתי הזה, יש מקומות אחרים שנועדו לכך.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י הסתר_פנים;405640:
המביט, אנו אחראים להסתה כשאנו יוצרים גזענות ומגבים גזענות.
ואני לא מציעה לפתוח פה את הנושא המוגלתי הזה, יש מקומות אחרים שנועדו לכך.
באמת לא להכנס לזה.. זה לא המקום!

המביט

משתמש מקצוען
לקחת את זה למחוז מסויים

אני מדבר באופן כללי ונתתי דוגמאות.

כוונתי היתה פשוטה,
כשבאים לצאת בהסברה החוצה צריך לגמור קודם את החלק הפנימי.
כל פרסומאי מתחיל (ואני אפילו זה לא) יודע או אמור לדעת, שאי אפשר לפרסם מוצר בלי להאמין בו.

אם אנחנו לא מאמינים בעצמנו, אם אנחנו מלקים את עצמנו בפומבי מידי יום ביומו, ולא משנה מי צודק, (למרות שמאוד לא נעים לצאת נגד כל גדולי ישראל...) אז המצב גרוע במקרה הטוב וקטסטרופה במקרה הפחות טוב.

זה הכל.
לא התגזענתי, ולא שרפתי פחים. הצבתי עובדות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה