איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בבניינים של 20 קומות עושים בדר"כ יותר דירות בכל קומה.
ולכן אפשר בקלות להגיע למעל 1100 דירות באותם בניינים.

:unsure: רק לחשוב על כמות של ילדים במתחם
כ.... כבר עדיף לא לכתוב בלי עין הרע
כמות מוסדות לימוד גנים גינות/פארקים
לכל 3-4 קומות בבניין צריך גן 1(חישוב כמה גני ילדים צריך לכזה פרויקט)
וגינה / פארק צריך שהו ענק שיאכלס את כולם ללא צפיפות (אחרת המשטרה לא תיתן לרדת לפארק, עיין מירון השנה)
לדוגמא בבית שמש ברמה ד ^ הם כל החישוב שיש כ"כ הרבה גינות וזה כבר מתחיל להיות עמוס
כשה רמה ד באמצע איכולס מה יהיה בעוד עשור זה כבר לא יספיק.

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ב) השבוע פורסם כי בחודש האחרון ירד מספר לוקחי המשכנתאות בכשליש (שזה המון המון לחודש אחד, ואם אין הסבר אחר זה אפילו מסוכן).
היה את ההגרלה של דירה בהנחה (אנחה אחרי מחיר למשתכן שעלו גם בזה את המחיר )
והרבה מאוד אנשים חיכו לתוצאות
כך שתיקח בחשבון שבעוד כ- חודשיים תראה זינוק שהרבה זמן לא היה כך
כל האנשים שיזכו יחתמו הרי חוזים זה עוד כ- 10,000 איש (דירה בהנחה זה אחרי קבלת היתרי בניה
לעומת מחיר למשתכן שהיה לפני ואז הזוכים הייבשו לפחות 2 שנים (במצב טוב) עד שהתחילו לקרא להם )

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בגלל פשיטת הרגל של הקבלנים שם ועצירת התפתחות המקום בשילוב הפיגועים היה גל עזיבה גדול לטובת ערד
רגע ואם כך עכשיו הם יכולים לחזור
בערד יש את הבדואים אותו משפחה של הפלסטינאים (פלישתים בזמן המקרא. פולשים ואח"כ מתלוננים)

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אולי היגיע הזמן שיכנס המעלית שבת יותר חזק..
גם אם כן זה רק לעלות לרדת לכולם אסור (הצריכת החשמל בירידה היא תלויה במשקל
וכל קילו מוסיף
מה שאין כך בעליה יש משקולת וזה לא לא צורך יותר בגלל זה .
לרדת 15 קומות בשבת + כמה קטנטנים זה לחשוב לא עשר פעם
רק 15 -20 פעם אם לרדת

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
רק שיתחילו לחשוב על הבני אדם שגרים כאן בארץ
תיקון טעות החושבים על אלו שגרים בארץ
ולכן הביאו לכאן הרבה אוקראנים לאזן מול יושבי הארץ (חלק גדול מהמגזר הכללי עובר לחו"ל
מי הציבור שברובו לא עוזב את הארץ ועוד יותר בא לגור ?
החרדים ,,
לכן לנו בונים פחות

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אפשר לבנות בין ירושלים לבני ברק [כל מקום אפשר אלפי דירות]
הרחבה של שלעבים
מלטרון לכיוון יסודות
בין מושב אחיסמך לכביש 1/מחלף בן שמן
הרחבה של כפר חב"ד
לפני שבונים על כל המקומות אלו (שאולי זה שטח פרטי / חקלאי ואי אפשר)
עדיף שנחיה בשלום נוכל להגדיל את ה-יצע
כמה תוכניות של פינוי בינוי / תמ"א 38 נתקע בגלל ש..
אני צריך לקבל יותר כי ... (ככה אני רוצה )
או אני מעדיף לא לקבל כלום העיקר שה פלוני אלמוני לא יקבל (ויתפוצץ)

היום העיריות הרבה יותר מאפשרות בינוי בינו / תמ"א 38
נכון צריך הרבה סבלנות
גם בניה רגילה על שטח ריק לוקח הרבה זמן (כמובן תלוי כל ישוב בפני עצמו)
חצי ב"ב בית שמש הישנה י-ם ביתר ועוד
למה לא הורסים את כל הבניניים הקטנים 2-3 קומות (כמו ברוממה בי-ם)
כי השכן הזה אמר כך השכן שני סתם לא רוצה (לכן כל סיפור כזה זה סיוט)*
* לפעמים יש כן טענות צודקות שעליהם אני כמובן לא מדבר (זקנים וכו")

נערך לאחרונה ב:

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אגב-מה אם דורות עילית???...
יש בידי מסמך מהם שמישהו הצלי להוציא בחצי ערמה שהם משוכנעים שלא תהיה בנייה תוך 20 שנה.
זה מה שהם חושבים....

יש אנשים שההוגנות מחייבת שמישהו מאחרי סורג ובריח (בלי קשר רק כללי)

בונה אתרים

משתמש פעיל

לבנקים יש בעיית נזילות וריביות המשכנתאות ממשיכות להתייקר - הם חוששים ממשבר?​

הריביות עולות ובבנקים חוששים מהאטה עקב חוסר בנזילות מספקת. הנתונים מצביעים על המשך עלייה משמעותית בריביות על המשכנתאות של הציבור - הנה המספרים נכון לעכשיו בשוק הדיור; הציבור מתחיל להצביע ברגליים?
נתנאל אריאל|18/05/2022 11:45

תגיות
icn_tags_slashes.svg
משכנתא נדל"ן למגורים בנק ישראל מחירי הדירות מינוף משכנתא
מאוד מוקדם לקבוע אם הירידה בהיקף המשכנתאות בחודש אפריל היא האטה זמנית או שינוי מגמה. באפריל נלקחו משכנתאות בהיקף של 10.5 מיליארד שקל, ירידה של 22% לעומת השיא של חודש מרץ עם 13.43 מיליארד שקל. על פי הנתונים, בחודש שעבר הייתה ירידה של 8% בכמות הרכישות.
בכל מקרה, דיווחים שונים מעידים כך שלבנקים יש מצוקת נזילות. אז אמנם אין הנחיה או הוראה רשמית של הבנקים להאט את קצב מתן המשכנתאות לציבור, אבל הם כן התחילו לבדוק יותר סיכוני אשראי, כאשר במקביל בנק ישראל מגביל יותר את מתן האשראי ואומר לבנקים תפרישו יותר הון ותבדקו יותר עסקאות מורכבות.
הריביות במסלולים השונים עולות - הנה המספרים
כצפוי, מי שמשלמים את המחיר הם ציבור נוטלי המשכנתאות. הריביות ממשיכות לעלות: אם רק לפני חודשים ספורים ראינו ריביות של 2% במסלולים שלא צמודים למדד, ו-1-2% במסלולים הצמודים, אז עכשיו הריביות כבר עומדות על 3.5-4.5% במסלולים הלא צמודים ל-25 שנה (כי הרי יש אינפלציה והבנקים צריכים להגן על עצמם) וריביות של 3% במסלולים הצמודים, כלומר עליה של 0.5-1% נקודות אחוז במסלולי המשכנתא השונים, והמשמעות היא עליה של מאות אלפי שקלים בהחזר המשכנתא.

ומה לגבי מסלול ריבית הפריים? גם שם הבנקים כבר מקטינים סיכונים ומפחיתים את ההטבות שהם נתנו במסלול. ההפחתות בפריים ("פריים מינוס") גם ירדו. אם בעבר היה אפשר לקבל משכנתא בפריים מינוס 0.6-0.7%, היום זה כבר מינוס 0.2-0.5%.
הטעות של בנק ישראל - להיות במקום הלא נכון ולהחליט בזמן הלא נכון
הסיבה נמצאת באוויר כבר זמן רב - העלאת הריבית בעולם, בגלל האינפלציה שחזרה להרים ראש, והאמת שזה היה צפוי. בנק ישראל טעה - למרות שהכתובת הייתה על הקיר - ושחרר את מגבלת הפריים לפני שנה וחצי, בדיוק ברגע הלא נכון, והריבית שמתחילות לעלות בעולם - כבר גורמות לציבור הרחב לשלם משכנתאות יקרות הרבה יותר.

הציבור כמובן הבין את המסר של בנק ישראל ועבר בהדרגה ממסלולים צמודים למדד המחירים לצרכן (לאינפלציה) למסלול הפריים והלא צמודים - ואגב כך גם גרם למחירי הדירות לטוס בשנה האחרונה ב-16%. נכון להיום החלק הצמוד עומד צנח ל-25% מכלל המשכנתאות, והחלק הלא צמוד זינק ל-74% מהיקף המשכנתאות (בעבר המספרים היו הפוכים). מסלול הפריים עצמו קפץ ל-44-45% מכלל המשכנתאות.

כלומר, מצד אחד: הציבור מקטין חשיפה לחלק שתלוי באינפלציה, מצד שני הוא מגביר את הסיכון של עליית הריבית. - מאחר שגובה המשכנתאות שהציבור נוטל רק הולך ועולה, והמשכנתא הממוצעת לחודש מרץ עמדה על שיא של 975 אלף שקל ומנגד ריבית בנק ישאל וגם האינפלציה בעליה - מדובר במלכוד 22 של הציבור ולא ברור שיש ברירה. איך נצא ממנו? סביר להניח שצורה זו או אחרת של משבר כלכלי.
כזכור, בנק ישראל העלה את הריבית בחודש הקודם ב-0.25% - ובבת אחת התייקרו המשכנתאות באותו יום ב-15-18 אלף שקל. והוא צפוי להמשיך להעלות את הריבית גם ביום שני הבא (23 במאי), אבל עדיין מדובר על רמות גבוהות מאוד של משכנתאות, בראייה היסטורית. נתוני חודש מאי יושפעו בעיקר מהעלאת הריבית הקודמת, ואילו העלאת הריבית בשבוע הבא צפויה להשתקף רק החל מנתוני חודש יוני - ואלה כמובן יהיו נתונים מעניינים מאוד.
אגב, מי שמקדימה את ישראל היא ארה"ב (ולא רק היא). ריבית המשכנתא בארה"ב כבר נמצאת מעל 5%, ושם כבר יש מי שמדברים על סימנים להאטה בשוק. מדובר על 2% יותר מאשר בתחילת השנה, ורמות שנראו ב-2018 ולפני כן רק ב-2008. הבנקאים בארה"ב צופים האטה של 35% בהיקף המשכנתאות החדשות שהציבור ייטול השנה. בשבוע האחרון הביקוש למיחזור משכנתאות ירד ב-5%, נמוך ב-62% מלפני שנה

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
שמעתי פעם אמירה חכמה של חבר
שכל אותם "מציאות / קרקעות" שמשווקים אותם (בעיקר לאברכים)
אם זה היה כל כך שווה איפה הקבלנים הגדולים הרי הם הראשונים שצריכים לקפוץ על המציאות אלו
נכון למה הם לא קופצים ?
רק מה הם מחפסים את הפראייר / תמים הבא
עוד לא ראיתי אחד שהתעשר / הרווח מזה
אבל הרבה שהפסידו כן ראיתי (גם כסף וגם זכאות של מחיר למשתכן)

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
שמעתי פעם אמירה חכמה של חבר
שכל אותם "מציאות / קרקעות" שמשווקים אותם (בעיקר לאברכים)
אם זה היה כל כך שווה איפה הקבלנים הגדולים הרי הם הראשונים שצריכים לקפוץ על המציאות אלו
נכון למה הם לא קופצים ?
רק מה הם מחפסים את הפראייר / תמים הבא
עוד לא ראיתי אחד שהתעשר / הרווח מזה
אבל הרבה שהפסידו כן ראיתי (גם כסף וגם זכאות של מחיר למשתכן)
זה יותר גרוע בדרך כלל זה רמאות מכוונת

שטייסל מערכות מיזוג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה יותר גרוע בדרך כלל זה רמאות מכוונת
נכון אבל לך תשכנע אנשים מיואשים שרוצים דירה
אז הולכים לקנות קרקעות לפני הפשרה
גם אם מבטיחים לך שכל העולם קנה ומחר הולכים להפשיר
לא הולכים !!
יש חכמים רק אחרי שהפסידו וחבל שכך,
(דבר אחד ודאי לכל ההשקעות אלו אין חשש ריבית כי גם את הקרן ספק אם יראו)

פסי

משתמש רשום
מה שמרגיז זה העיתונים שמפרסמים אותם בלי סוף עם מודעות וכתבות תדמית מדומינות

וכמה עמודים אחר כך כתבות לאזהרה מפני נוכלים

גם שינוי תבע של שטח חום רגיל לוקח שנים ארוכות עם מעט סיכויים, ביש"ע זה בכלל על מנת שתעלה לרקיע.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
זכור לי שהיה אחד בשם נתן רוזנבלט שכבר הזהיר פעם מהשקעות מפוקפקות.
ועכשיו הוא מזהיר שסיכוים לא קטנים שמחירי הדירות יתרסקו.
ולצערינו אלה שרוכשים עכשיו יש סיכויים לא קטנים שלא יעמדו בתשלומים עקב עליית הריבית וכנראה הולכים לאבד את הדירה וגם את ההון העצמי שיש להם עכשיו.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
מעניין מי ינצח ?
אני ממליץ לילדי .
למכור עכשיו לפינוי בעוד שנה .
עד אז יוכלו לקנות בית אחר ולהפטר מהמשכנתא .
אני כמובן כבר מכרתי לפני שבועיים .
לדעתי במחיר הכי גבוה שהנכס שלי יהיה שווה ב 10 שנים הקרובות .

תבינו זה רציני , רק תראו את ההתרסקות בשוקי ההון ובפרט במניות הנדל"ן בחודש האחרון .
כידוע שוקי ההון צופים פני עתיד יותר טוב מכולם ( למי שמבין ....)
אבל אלו רק סימנים ..
את ההסברים קיבלתם בכל הפוסטים שכתבתי .
לא שמעתי ולו טענה אחת שמתווכחת עם התזה שלי .
שמעתי הרבה טענות רדודות ושגויות כמו נדל"ן אף פעם לא יורד , ומה שהיה הוא שיהיה , היצע וביקוש .
אנחנו מדברים אחרי כל המיתוסים הללו .
משהו קרה ..
משהו דרמטי ....
ומה שהיה הוא לא מה שיהיה .

חשוב לציין : אל תפעלו לפי ההמלצות שלי . מדובר בתאוריה , הגיונית ככל שתהיה - היא רק תאוריה - מי שפועל על פי זה ... עושה זאת על אחריותו הבלעדית .
או
בגדול, מכיוון שמדובר על דירה להשקעה,
מה שחשוב לנו להבין זה איזו דירה תניב בסופו של דבר רווח גדול יותר כשנמכור אותה (וכמובן גם כשנשכיר...)
כי יש אפשרות, שלמרות שהדירה של ה4 דפוקה, היא כן תניב רווח גדול יותר באופן יחסי להשקעה.
אנשים שמכירים את המקום אולי יוכלו להביע את דעתם על הפער במחירים בשוק בין הדירות, לפי הביקוש.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה נראה כאילו שני המשפטים "מה אם דורות עילית???...," ו" דווח על תוכן שלילי" נכתבו ביחד.... ולא בכדי, כי הציבור שלנו ימשיך לרכוש אדמות על הירח אם רק יצבעו את זה יפה.

אני מייצג משפחה שהשקיעו מאות אלפים בפרוייקט של כפר נופש חרדי , והם משלמים עד היום 3000 לחודש על המשכנתא שלקחו על הדירה שלהם (מי שיש לו כסף אמיתי לא משקיע במקומות כאלו, זה רק מי שמשעבד את דירת השווער בשביל זה),

לאחרונה הודעתי להם כי אני מוותר על שכר הטירחה שלי, כי הם כנראה לא יראו שקל אחד, לפחות לא יצטרכו ללוות עוד בשבילי...

אגב, הם לא המשפחה היחידה, בכתב התביעה מופיעים רשימות של "משקיעים" כולם עם שמות משלנו....

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
ולצערינו אלה שרוכשים עכשיו יש סיכויים לא קטנים שלא יעמדו בתשלומים עקב עליית הריבית וכנראה הולכים לאבד את הדירה וגם את ההון העצמי שיש להם עכשיו.
מעניין מה הסטטוס שלכם
יש לכם דירה שסיימתם לשלם עליה משכנתא?
למה אתם מצפים שאנשים יחכו כשהם רואים את המחירים עולים ועינהם כלות לדירה משלהם?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הלו, הלו, לא אמרתי יתרסקו, אמרתי ירדו. אגב, מה שכן צפוי להתרסק זה מחירי המשרדים, שם הכל בנוי על אויר חם, ביום שיצא האויר לא יהיה יותר בלון.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה נראה כאילו שני המשפטים "מה אם דורות עילית???...," ו" דווח על תוכן שלילי" נכתבו ביחד.... ולא בכדי, כי הציבור שלנו ימשיך לרכוש אדמות על הירח אם רק יצבעו את זה יפה.

אני מייצג משפחה שהשקיעו מאות אלפים בפרוייקט של כפר נופש חרדי , והם משלמים עד היום 3000 לחודש על המשכנתא שלקחו על הדירה שלהם (מי שיש לו כסף אמיתי לא משקיע במקומות כאלו, זה רק מי שמשעבד את דירת השווער בשביל זה),

לאחרונה הודעתי להם כי אני מוותר על שכר הטירחה שלי, כי הם כנראה לא יראו שקל אחד, לפחות לא יצטרכו ללוות עוד בשבילי...

אגב, הם לא המשפחה היחידה, בכתב התביעה מופיעים רשימות של "משקיעים" כולם עם שמות משלנו....
אני רוצה רק להדגיש על מנת לא להיכשל באבק לשון הרע, ובוודאי מוציא שם רע: אין לי שום ידיעה כי בדורות עילית התנהל מאן דהו שלא ביושר, האנשים שניהלו את זה נחשבים כאנשים טובים ויראי שמיים. אני משוכנע שהם עצמם האמינו במה שהם שיווקו.
הבעייה שלי עם הפרוייקטים מהסוג הזה זה הדמיונות שהם בנויים עליהם, זו לא עבירה להיות בעל דמיון.

משה מנדלוביץ

משתמש מקצוען
כל מי שקרא פה בפרוג
כששווקו את דורות עילית
בטוח לא קנה שם

אני השתתפתי בכנס שלהם
והעו"ד הסביר בטוב טעם שאם יפשירו
ואם יהפכו לבניה רגילה
ואני לא זוכר עוד איזה כמה אם ואם
(כתבתי את זה כאן אני לא מוצא את זה)
אז זה השקעה משתלמת

אגב לא בטוח כי זה יהיה קבוצת רכישה
והדירה תוכל לעלות הרבה יותר
כי אין שום התחייבות למחיר

אז היה הרב ברורמן שלא חשש מלשון הרע ויצא במכתב אזהרה
לא לקנות קרקע חקלאית מחוץ לקו הירוק
בשביל הסיכוי כמעט אפסי שיבנו שם

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
למה אתם מצפים שאנשים יחכו כשהם רואים את המחירים עולים ועינהם כלות לדירה משלהם?
כי לרוב מוחלט של האנשים אין סיכוי לעמוד בתשלומים בקניית דירה בריכוז חרדי ממוצע במרכז.
ויש דירות בשפע לציבור החרדי בפריפריה, וכיום יש לכל אחד קהילה בפריפריה.
והסיכוי לזכות בדירה במחיר למשתכן בפרפריה גבוה מאוד.
בהגרלה האחרונה בעכו לבד זה היה מעל 20%, ולפי התוצאות כרגע נראה שהולך להיות שם ריכוז חרדי גדול.

הלו, הלו, לא אמרתי יתרסקו, אמרתי ירדו
כשהמחירים מתחילים לרדת ויש מאות אלפי דירות ששייכות למשקיעים.
לפי חוקי הפיזיקה התוצאה הבלתי נמנעת היא התרסקות.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה