איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

אני456

משתמש מקצוען
רוב הדירות היקרות שנמכרות במודיעין עילית, הם דירות שמייצרות תשואה, לעומת הבתים בכפר האורנים שמייצרים רק חוב
יש אינפלציה מטורפת של יחידות במודיעין עילית, אפשר להסתכל במקומונים כמה פרסומים יש בלוחות ולא רק.
הזוגות הצעירים ממשיכים להתחתן, ככה שזו תופעה מרתקת

(ומי שטען שהמחירים התייקרו כי יש הרבה זוצ"ים שרוצים לגור ליד ההורים - איפה כל הזוצ"ים הללו לעניין היחידות? לשכור יחידה זה יותר זול מלקנות דירה)

בכל אופן כפי שנראה התשואה הסדירה מוטלת בספק.

דינדושה

משתמש מקצוען

לא צריך מקורות

תשמעו מה בנק ישראל אומר

הוא מדבר על עליה ש1.5 אחוז בפריים

מה שמייקר את כל התמהיל של המשכנתא.

תשמעו מה בכירים בבנקים אומרים

על זה ודאי שאין ויכוח​
נו מה הם אומרים?
מקור?
מדברים פה בפורום על עלייה של 4-5 אחוז
לא 1.5%
וואו
ועוד בנק ישראל תיקן שאפשר יותר משליש פריים
הזוי
מי שלקח יותר משליש הולך להפסיד​
אם העלייה היא בסך הכל 1.5% בפריים כמו שכתב @כמו הרוח
עדיין יהיה זול יותר לקחת פריים מקלצ של 4-5%

די

משתמש סופר מקצוען
אם העלייה היא בסך הכל 1.5% בפריים כמו שכתב @כמו הרוח
עדיין יהיה זול יותר לקחת פריים מקלצ של 4-5%
ריבית בנק ישראל 1.5% אומר שריבית פריים היא 3% (היום ריבית בנק ישראל היא 0.35% ופריים הוא 1.85%).
ואם תיקחו הכל בפריים ברור שזה יהיה פריים+כמה אחוזים/עשיריות האחוז, כמו היום שמי שלוקח הכל בפריים לא יקבל ריבית 1.85% על כל ההלוואה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
יש אינפלציה מטורפת של יחידות במודיעין עילית, אפשר להסתכל במקומונים כמה פרסומים יש בלוחות ולא רק.

(ומי שטען שהמחירים התייקרו כי יש הרבה זוצ"ים שרוצים לגור ליד ההורים - איפה כל הזוצ"ים הללו לעניין היחידות? לשכור יחידה זה יותר זול מלקנות דירה)

זאת שאלה שאני שואל את עצמי המון זמן ואין תשובה. הרבה הרבה יחידות עומדות ריקות במודעין עילית במחירים נמוכים (עד 1800 כולל ריהוט) ומצד שני מצוקת דיור מצוקת דיור. איך שני אלו מסתדרים?

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
מי שיש לו רצון ויכולת בבקשה להביא לכאן טבלא של משכנתא ממוצעת עם ציון על כל חלק כמה התייקר

אחת--

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

יחידות במודיעין עילית זה מאד עניין של תקופות
לנו יש יחידה, היו תקופות שהיה לנו עשרות טלפונים!!! מיד אחרי הפרסום.
כרגע אחרי האכלוס בגן הדסים ובאחיסמך, ובמקביל בניה של הרבה יחידות חדשות השוק קצת רווי,
אבל הערכה שלי - אם לא תהיה בנייה מסיבית..
תוך תקופה קצרה זה יתאזן, וכמות הזוגות שמתחתנים כל שנה יאזנו את המצב..

• תודה
Reactions: szn

דינדושה

משתמש מקצוען
ריבית בנק ישראל 1.5% אומר שריבית פריים היא 3%​
(היום ריבית בנק ישראל היא 0.35% ופריים הוא 1.85%).
ואם תיקחו הכל בפריים ברור שזה יהיה פריים+כמה אחוזים/עשיריות האחוז, כמו היום שמי שלוקח הכל בפריים לא יקבל ריבית 1.85% על כל ההלוואה.​
יש הרבה מאד יועצים שמצליחים להוציא 2/3 פריים בנקי. גם היום.
בעיני ראיתי. (כמובן שצריך נתוני פתיחה טובים)
3% זה לא סוף העולם, היה יותר זול נכון אבל יתמודדו עם זה
ושוב אשמח למקור מה צפי עליית ריביות מתי וכמה
תודה

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אני חושב שהיום שהריבית בעלייה ומי יודע מה יילד יום כדאי לקחת הכל או כמעט הכל בקלות ואם שייך להוסיף מסלול פיתוח הצמודה.

נ.ב. הרווח הנוסף בפריים שמשום מה הריבית לא מתיקרת בהתאם לאורך זמן בשונה מקלץ שאם נלקח ל30 שנה תהיה הרבה יותר יקרה מאשר ל15 שנה

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מי שיש לו רצון ויכולת בבקשה להביא לכאן טבלא של משכנתא ממוצעת עם ציון על כל חלק כמה התייקר
אינני איש מספרים, אבל אני עדיין תחת הרושם של המיפגש עם אברך שקנה לפני כמה חודשים בבית שמש (אחרי ההתייקרות) דירת ענק של 3מיליון ב20/80 - במקום להרוויח מהעלייה הוא הפסיד כבר כמה מאות אלף שח, ואם מצרפים לזה את עליית הריבית, אז בכלל...

מני דגני

משתמש מקצוען
זאת שאלה שאני שואל את עצמי המון זמן ואין תשובה. הרבה הרבה יחידות עומדות ריקות במודעין עילית במחירים נמוכים (עד 1800 כולל ריהוט) ומצד שני מצוקת דיור מצוקת דיור. איך שני אלו מסתדרים?
התשובה פשוטה
כל משפחה שנייה שמרחיבה עושה גם יחידה
יש בניינים שלמים שבכל קומה יש כמה יחידות
לעומת דירות ובעיקר 3 חדרים שכמעט אין בנמצא בכל רחבי העיר.

ישראל123456

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אינני איש מספרים, אבל אני עדיין תחת הרושם של המיפגש עם אברך שקנה לפני כמה חודשים בבית שמש (אחרי ההתייקרות) דירת ענק של 3מיליון ב20/80 - במקום להרוויח מהעלייה הוא הפסיד כבר כמה מאות אלף שח, ואם מצרפים לזה את עליית הריבית, אז בכלל...
עו''ד נכבד שלום רב.

1. אם כוונת דבריך שבפועל כבר קיימת ירידת מחירים בבית שמש ??

2. אנא פרט נמק באר איך הוא כבר הפסיד מאות אלפים בגלל ההצמדה למדד הבנייה על ה80% או אחר

די

משתמש סופר מקצוען
אף אחד לא יודע כמה הריבית תהיה עוד שנתיים ועוד 5 שנים, זה תלוי באינפלציה, אבל ריבית 5% ומעלה זה לא דבר לא הגיוני.
ראיתי באיזשהו מקום שכל אחוז בעליית הריבית שווה לירידה של 10% במחירי הדירות (או הפוך כל ירידה של אחוז בריבית מעלה את מחירי הדירות ב10%).

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בתור מחפשת יחידה לשעבר (בעיר אחרת),
זה פשוט מאד.
אנשים סוגרים 18 מטר, קוראים לזה יחידה,
ולא מבינים למה אף אחד לא רוצה לשכור.

נתקלתי באנשים שבנו כמה יחידות בשטח אחד וכולן עומדות ריקות! אם רק היו בונים פחות יחידה או שתיים- כולן היו מושכרות לכאורה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
יש הרבה מאד יועצים שמצליחים להוציא 2/3 פריים בנקי. גם היום.
בעיני ראיתי. (כמובן שצריך נתוני פתיחה טובים)
3% זה לא סוף העולם, היה יותר זול נכון אבל יתמודדו עם זה
תודה
סליחה על הבורות, אבל אם הריבית עולה אז הראשונים שניזוקים זה החברהמנים שהצליחו להוציא 2/3 פריים. אני טועה?

כמו הרוח

משתמש מקצוען
סליחה על הבורות, אבל אם הריבית עולה אז הראשונים שניזוקים זה החברהמנים שהצליחו להוציא 2/3 פריים. אני טועה?
תלוי
מי שלקח את זה על חשבון הצמוד מדד רק הרוויח
וגם מי שלקח פריים במקום 3.5 קל"צ כרגע עוד לא הוכח שהפסיד

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה