אלרגיה אלרגולוג או מי?/ תינוקת בת חצי שנה

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא אמרתי שאין ילדים שמגיבים אלרגית לתמ"ל.
אמרתי שיש ילדים שלתמ"ל לא מגיבים - אבל למוצרי חלב כן.
כנאמר, לא כל מרובע הוא מלבן אבל כל מלבן הוא מרובע.
נכון, וזה קטע מעניין.
הבת הגדולה שלי היתה מגיבה לכל מוצרי החלב (הקאות, פריחה וגרד) אך משום מה לתמ"ל חלבי לא היתה שום תגובה. בהוראת רופא המשכנו לתת לה תמ"ל חלבי ובגיל שנה וחצי ב"ה האלרגיה חלפה.
שאר הילדים היו (ואחד עודנו) אלרגים לכל מוצרי החלב והגיבו מיד גם כשטעמו טיפה מתמ"ל חלבי.

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
שאלתי אותו מה לגבי אלרגיה? אפשרי לריפוי? אמר לי חד משמעית לא ברפואה אלטרנטיבית!
מסכימה עם כל מילה ממה שכתבת
ספציפית לגבי המשפט הזה - יש לי נסיון עם טיפול בשלושת המימדים
למרות הנסיון הנוראי שעברנו עם הרפואה האלטרנטיבית,
טיפלנו בבן שלי בשלושת המימדים לנטרול אלרגיות
בכל פעם כשסיימה לנטרל את האלרגיה היא אמרה לי שאני יכולה לתת
אמרתי לה שבאתי לטפל בזה אבל לעולם לא אתן לו ללא חשיפה מבוקרת עם השגחה רפואית
היא נטרלה לו 2 אלרגיות מסכנות חיים (ראינו את זה במוחש)
ומיד אחר כך עשינו טסטים וחשיפות והכל עבר חלק!

כך שלא הייתי קוטלת לחלוטין את הרפואה האלטרנטיבית,
אך בהחלט לא לקחת סיכונים - ולא לנסות לחשוף לבד גם לאחר הנטרול.

מחסן שלי

משתמש רשום
. ברור שאם זה מה שצריך לעשות נעשה וטוב שזה לא כואב.לא יודעת כמה זה רלבנטי כי התור הקרוב הוא בעוד 5 חודשים.
יש כול פעם ביטולים
לי נתנו תור ל 6 חודשים אבל תוך 4 שבועות כבר איתי אצל הרופא
ככה הרופאים טוענים...

המציאות מוכיחה אחרת, ואת זה יודע/ת ומכיר/ה [כנראה כמעט] כל הורה לילד אלרגי.
כן אני
כן, ההימנעות הטוטלית גורמת להחרפת האלרגיה, וזה הפחד הגדול של הרופאים. לכן הם נמנעים מלהמליץ להימנע, אלא אם כן אין ברירה....
הרופא אמר לי שאסור להפסיק לתת דברים כי זה רק יכול להזיק
2 מתי שמתחילים חשיפות אז נותים משל אפוי אז הרופא אמר לי לתת כמה שיותר בגלל שזה יעזור

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה זה המטוטלת הזאת אבל כשהבן שלי היה חולה, חברה התקשרה אלי ואמרה לי שאבא שלה מתעסק בזה והוא אבחן את הבן שלי דרך הטלפון. (כנראה דרך הטלפון שלה כי אני לא דברתי איתו.) היא נתנה לי רשימה של מזונות שאם אני אוריד אותם מהתפריט שלו הוא יבריא. הבן שלי בכלל לא אכל דרך הפה וקיבל רק פורמלה מיוחדת דרך גסטרוסטומי.
זה כל מה שאני יודעת על מטוטלת.
@מחסן שלי למה את כועסת?

מחסן שלי

משתמש רשום
1682868683817.png

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
שניה רגע, סדר בעניינים:
אלרגיה שגורמת לסכנת חיים - ברור שההוראה שהרופא ייתן היא להפסיק לתת את המזון האלרגני, ומיד.
אלרגיה שגורמת לאי נוחות בלבד - לפי שיקול דעת הרופא המטפל, לפעמים יגידו שלא כדאי להפסיק את המזון האלרגני. הסיבה לכך היא משום שהימנעות טוטאלית מביאה להחרפת האלרגיה, ואז נגיד שפתאום הילד ייחשף בטעות (הפחד הגדול של הרופאים הוא מהטעויות...) - הוא עלול לפתח תגובה מסכנת חיים.

מחסן שלי

משתמש רשום
ניה רגע, סדר בעניינים:
אלרגיה שגורמת לסכנת חיים - ברור שההוראה שהרופא ייתן היא להפסיק לתת את המזון האלרגני, ומיד.
אלרגיה שגורמת לאי נוחות בלבד - לפי שיקול דעת הרופא המטפל, לפעמים יגידו שלא כדאי להפסיק את המזון האלרגני. הסיבה לכך היא משום שהימנעות טוטאלית מביאה להחרפת האלרגיה, ואז נגיד שפתאום הילד ייחשף בטעות (הפחד הגדול של הרופאים הוא מהטעויות...) - הוא עלול לפתח תגובה מסכנת חיים.
כל מילה פנינה
מחסן שלי@ אז מה להמשיך לתת והתופעות ימשיכו?
חס ושלום

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
לא הבנתי למה יש כאלה שכועסים. כל אחת עם הניסיון שלה, ושרלטנים יש בכל מקום. יש שיטות של מוח אחד או שלושת המימדים ולא כל אחד שמתימר לאבחן מצליח בזה. אצלי מהניסיון שלי לא רק בילד אחד אלא בכמה ילדים מהמשפחה איבחנו אלרגיות עם שרשרת (מכנים זאת מטוטלת) בלי דקירות וטלטולים וזה היה ממש נכון. כשנמנעו מאותו מאכל או שהאמא הפסיקה - בהנקה, האלרגיה עברה.

ברורית

משתמש פעיל
משהו התנסה בבדיקה אצל פרופסור יצחק כץ בבני ברק?
הוא מומחה? מומלץ?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
משהו התנסה בבדיקה אצל פרופסור יצחק כץ בבני ברק?
הוא מומחה? מומלץ?
לא הייתי אצלו אבל הוא פעם פנה אלי וביקש שאני אנהל פורום הורים באתר שלו. (לא עשיתי את זה.)
הוא רופא מאוד ותיק שפעם היה מנהל מרפאת אלרגיה באסף הרופא לפני ד"ר אליצור.

ברורית

משתמש פעיל
לא הייתי אצלו אבל הוא פעם פנה אלי וביקש שאני אנהל פורום הורים באתר שלו. (לא עשיתי את זה.)
הוא רופא מאוד ותיק שפעם היה מנהל מרפאת אלרגיה באסף הרופא לפני ד"ר אליצור.
הוא הרופא היחיד שכל התורים שלו פנויים גם מהיום למחר,
נשמע קצת מוזר לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה