אלרגיה אלרגולוג או מי?/ תינוקת בת חצי שנה

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
תינוק שיש לו רגישות למאכל מסוים - סיכוי גבוה שיגיב לזה גם בהנקה.

הבעיה היא שהרפואה הקונבנציונלית היא ראש בקיר.
רואים תינוק עם פריחה חמורה / עור אדום ומגורה / הקאות / כאבי בטן איומים
ואומרים "ככה זה"!
ונותנים משחה או תרופה נגד פריחה/הקאה וכו'

הרבה יותר פשוט להימנע מהמאכל הספציפי.

קל וחומר אם מדובר באלרגיה חריפה ומסכנת חיים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תינוק שיש לו רגישות למאכל מסוים - סיכוי גבוה שיגיב לזה גם בהנקה.

הבעיה היא שהרפואה הקונבנציונלית היא ראש בקיר.
רואים תינוק עם פריחה חמורה / עור אדום ומגורה / הקאות / כאבי בטן איומים
ואומרים "ככה זה"!
ונותנים משחה או תרופה נגד פריחה/הקאה וכו'

הרבה יותר פשוט להימנע מהמאכל הספציפי.

קל וחומר אם מדובר באלרגיה חריפה ומסכנת חיים.
ממש לא יותר פשוט.
הימנעות מאלרגיה שאינה מסכנת חיים יכולה לגרום שתוך כמה חודשים האלרגיה לאותו מאכל תהפוך לכזו שכן מסכנת חיים. (אכן, הפריחה עשויה לעבור).
בדיוק לפני כמה דקות שיתפתי באשכול מקביל על נסיוננו העגום בעניין.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הימנעות מאלרגיה שאינה מסכנת חיים יכולה לגרום שתוך כמה חודשים האלרגיה לאותו מאכל תהפוך לכזו שכן מסכנת חיים. (אכן, הפריחה עשויה לעבור).
בדיוק לפני כמה דקות שיתפתי באשכול מקביל על נסיוננו העגום בעניין.
את מתכוונת שההמנעות גורמת להחרפת האלרגיה? מעניין.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
את מתכוונת שההמנעות גורמת להחרפת האלרגיה? מעניין.
כן, ההימנעות הטוטלית גורמת להחרפת האלרגיה, וזה הפחד הגדול של הרופאים. לכן הם נמנעים מלהמליץ להימנע, אלא אם כן אין ברירה....

חיה 108

משתמש פעיל
יש לי שאלה הבת שלי בת חצי שנה ועכשיו התחלתי טעימות ומדי פעם אחרי שהיא אוכלת נהיה לה פריחה בפנים ובגוף. אבל אני לא יודעת לשים דגש בדיוק אחרי מה שהיא אוכלת השאלה אם יש מה לקבוע תור לרופא אלרגיה כי הם עושים בדיקות רק למה שבוודאות אני יודעת ואין לי מושג מה. למשל היום האתי לה על האצבע שלי ללקק שוקולד חלבי ואח"כ נהיה לה פריחה לחלבי היא לא אלרגית אני יודעת אבל יכול להיות שהיה בשוקולד גם בוטנים או משהו אחר. ואני פוחדת להביא לה ממש את הדברים למשל במבה.
(הבן שלי אלרגי ברמה מסכנת חיים לבוטנים.)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש לי שאלה הבת שלי בת חצי שנה ועכשיו התחלתי טעימות ומדי פעם אחרי שהיא אוכלת נהיה לה פריחה בפנים ובגוף. אבל אני לא יודעת לשים דגש בדיוק אחרי מה שהיא אוכלת השאלה אם יש מה לקבוע תור לרופא אלרגיה כי הם עושים בדיקות רק למה שבוודאות אני יודעת ואין לי מושג מה. למשל היום האתי לה על האצבע שלי ללקק שוקולד חלבי ואח"כ נהיה לה פריחה לחלבי היא לא אלרגית אני יודעת אבל יכול להיות שהיה בשוקולד גם בוטנים או משהו אחר. ואני פוחדת להביא לה ממש את הדברים למשל במבה.
(הבן שלי אלרגי ברמה מסכנת חיים לבוטנים.)
הם לא עושים בדיקות רק למה שבוודאות, הם עושים בדיקות גם למה שחשוד.
את יכולה לעשות רשימה של חשדות - לפי הדברים שהיא אוכלת מדי פעם ולנסות לראות מתי יש פריחה.

כוכבים זוהרים

משתמש מקצוען
אם היא אוכלת חלבי בשגרה (מוצרי חלב) ולא קורה כלום, אז היא לא אלרגית לחלבי. על כל פנים, לא ברמה גבוהה.
בהחלט

רק שהיא כתבה שלאחר שנחשפה לשוקולד חלבי היא פיתחה תגובה אלרגית
וזה בהחלט יכול להיות שהיא פיתחה את האלרגיה לחלבי,
זה יכול להתפתח בכל שלב בחיים,
בטח בשנה הראשונה של הילד

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
בהחלט

רק שהיא כתבה שלאחר שנחשפה לשוקולד חלבי היא פיתחה תגובה אלרגית
וזה בהחלט יכול להיות שהיא פיתחה את האלרגיה לחלבי,
זה יכול להתפתח בכל שלב בחיים,
בטח בשנה הראשונה של הילד
ואם אחרי השוקולד היא המשיכה לאכול מוצרי חלב ולא קרה כלום?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
היא אוכלת סימליק וזה חלבי אז לכן אני אומרת בוודאות זה לא מחייב?
לא לגמרי.
אם זה רק תמ"ל ולא מוצרי חלב, החלבון בהם עובר עיבוד ויכול להיות אלרגים ברמה מסוימת שכן יסתדרו עם תמ"לים ולא עם מוצרי חלב.
מניסיון של ילדיי ושל ילדים נוספים.

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא לגמרי.
אם זה רק תמ"ל ולא מוצרי חלב, החלבון בהם עובר עיבוד ויכול להיות אלרגים ברמה מסוימת שכן יסתדרו עם תמ"לים ולא עם מוצרי חלב.
מניסיון של ילדיי ושל ילדים נוספים.
ברמה שמוצרי חלב מסכנים חיים? אפי' שהם אוכלים תמ"ל?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מהנסיון שלי ושל אחרים דווקא כן הגיבו לתמ"ל.
רוב הילדים שלי לא אכלו תמ"ל בכלל, אבל אחד שניזון דרך גסטרוסטומי קיבל את זה בגיל חצי שנה ובחשיפה הראשונה הוא הגיב בצורה חמורה. אותו דבר כשניסו תמ"ל על בסיס סויה (הוא היה אלרגי לשניהם).
כנראה שיש ויש.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מהנסיון שלי ושל אחרים דווקא כן הגיבו לתמ"ל.
רוב הילדים שלי לא אכלו תמ"ל בכלל, אבל אחד שניזון דרך גסטרוסטומי קיבל את זה בגיל חצי שנה ובחשיפה הראשונה הוא הגיב בצורה חמורה. אותו דבר כשניסו תמ"ל על בסיס סויה (הוא היה אלרגי לשניהם).
כנראה שיש ויש.
לא אמרתי שאין ילדים שמגיבים אלרגית לתמ"ל.
אמרתי שיש ילדים שלתמ"ל לא מגיבים - אבל למוצרי חלב כן.
כנאמר, לא כל מרובע הוא מלבן אבל כל מלבן הוא מרובע.

vigi

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הבן שלי גם כן היה בן כמה חודשים כשראינו שהוא אלרגי לכמה דברים,
הלכנו איתו למישהו מוכר מאד בציבור - מאבחן טבעי כלשהו,
והוא אמר לי דברים הזויים שהוא אמור להימנע מהם.
כמו מים לדוגמה (גם ברחצה ובבישול!! - רק מינרלים) - והוא אמר שזה יהיה לפחות עד גיל 7o_O
ברוך ה' אחרי כמה ימי סיוט כאלה ניסיתי בכל אופן לקלח אותו במים רגילים
ואחר כך גם הבאתי לו לשתות ולא היתה שום תגובה...:rolleyes:

כמו כן הוא אמר בודאות שחלבי מותר ואין עם זה שום בעיה
סמכתי עליו כי שמעתי עליו הרבה המלצות וניסים ונפלאות וכו'
הבאתי לבן שלי חלבי - ותוך כמה דקות מאז שטעם - כמעט איבדנו אותו - ה' ישמור!
אם הבת שלך חשובה לך - פליז! - תבדקי אצל רופא אלרגיה מוסמך בלבד
בהצלחה ורפואה שלימה!!

אנשים יקרים, חוסו על חיי ילדיכם ואל תפנו למרפאים אלטרנטיביים למינהם לטיפול באלרגיות.
אלרגן לילד אלרגי הוא כמו רעל, כמו ציאניד.
כל מיני שיטות ומרפאים שמתיימרים לחשוב שהם יודעים ע"י מטוטלת או מכשירים שונים לזהות אלרגנים לילד או לבטל אלרגנים לילד אלרגי. עלולים לסכן את החיים של שהילדים שלכם!
גם אני כאמא לילד אלרגי לא קלטתי עד כמה הדבר הזה חמור עד לפעם הנוראה הזו שהבן שלי פיתח התקף אנפילקסיס. הדקות האלו שאני רואה את הילד שלי עומד למות לי בין הידיים מכפית אחת עלובה של מעדן חלב, הן איומות!
אל תקחו סיכון על חשבון החיים של הילדים שלכן! לעולם!

אגב התיעצתי פעם עם מומחה גדול מאוד בארץ לדיקור סיני, יש לו קבלות מכאן ועד אפריקה. שורות של אלפי אנשים שטוענים שהוא ריפא אותם מתחלואים שונים.
שאלתי אותו מה לגבי אלרגיה? אפשרי לריפוי? אמר לי חד משמעית לא ברפואה אלטרנטיבית! בחיים אל תקחי את הסיכון הזה! אלרגיה לא ניתנת לטיפול ברפואה אלטרנטיבית. וגם לא לזיהוי באמצעות תדרים או מטוטלת..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה