אלרגיה אלרגולוג או מי?/ תינוקת בת חצי שנה

ברורית

משתמש פעיל
הבת שלי בת חצי שנה התחילה עכשיו להכיר את עולם האוכל,
היא מקיאה בצורה מאד קשה מת.מ.ל על בסיס סויה ובמבה,
אני מפחדת לנסות לה עוד דברים חדשים...
הרופא הפנתה אותי לאלרגולוג,
האם אלרגולוג זה אומר תבחין עור? (דקירות), או שיש לו דרכים נוספות.
אם כן נדקור אותה כ"כ הרבה דקירות?
או שכדאי לנסות מאבחנים למינהם, ואם כן על מה ממליצים?

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בדר"כ אלרגולוג בודק עם תבחיני עור אבל זה לא ממש דקירות, וכן זה לא נעים במיוחד לא לתינוקת ככ קטנה.

ישנה אפשרות נוספת לבקש לעשות בדיקות דם וזה עולה כסף [קצת יקר תלוי באיזו קופה],

בכל מקרה אם היא רק מקיאה ואין עוד תגובות [כמו פריחה נפיחות שיעול וכדו'] זה לא אמור להלחיץ, אבל מומלץ לבדוק,

לגבי מאבחנים למיניהם, דעתי האישית [מנסיון מר] שצריך להתרחק, תינוק קטן צריך לאכול בשביל לגדול כמו שצריך ולא להמנע מכל סוגי המאכלים שדעתו של המאבחן המלומד היא שאינם טובים לו.....

ברורית

משתמש פעיל
בדר"כ אלרגולוג בודק עם תבחיני עור אבל זה לא ממש דקירות, וכן זה לא נעים במיוחד לא לתינוקת ככ קטנה.
הוא בודק את כל סוגי המאכלים או רק קבוצות מסוימות?
רק מקיאה ואין עוד תגובות
הקאות במשך כשעתיים+, חיוורון, רעד, אי שקט ואח"כ ירידה בתאבון למשך יומיים.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הוא בודק את כל סוגי המאכלים או רק קבוצות מסוימות?

הקאות במשך כשעתיים+, חיוורון, רעד, אי שקט ואח"כ ירידה בתאבון למשך יומיים.
הוא בודק קבצות מסוימות לפי הרלוונטיות של הסיפור, למשל ילד שאוכל שקדים ואגוזים אי"צ לבדוק לו וכדו'.

לגבי התגובות, נשמע שזה לא תגובה אלרגית מאד חזקה, אבל אני לא רופא, ומומלץ מאד ללכת לאלרגולוג טוב לבירור.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הנקה,
בשלושת החודשים הראשונים היא באמת הייתה מאד לא רגועה, אבל ב"ה עברנו את זה,
ולא ראיתי שיש משהו שאני אוכלת וזה מפריע לה.
יש תינוקות יותר רגישים.
אם אפשר להמשיך עם ההנקה - הכי טוב.

במבה הוא מאכל אלרגני להרבה אנשים (גם מבוגרים)
הגיוני להקיא אותו.

יש תינוקות שמתחילים טעימות הרבה יותר מאוחר.

כאכא

משתמש צעיר
יש כאלה שאלרגים למטרנה
ולסימילאק לדוגמא לא
תנסי הבן שלי הקיא מטרנה

אלי חיים הכהן

משתמש פעיל
יתכן מאד שזה אלרגיה, ומומלץ ללכת רק לרופא מיקצועי ולא כל מיני שיטות, זה יכול להיות גם דברים מסכני חיים,
הדקירות לא נעימות אבל זה לא סוף העולם זה פיצוחים חיצוניים שעליהם הרופא שם את הטיפות שמכילות את הגורמים האלרגנים,
בנוסף אפשר גם לעשות בדיקת דם שהיא הכי מדויקת וכוללת את כל סוגי המאכלים,
אבל תמיד מתחילים בטסטים,
בשלב זה כדאי לכם להימנע מעוד חשיפות לדברים הבעייתים כי במידה וזה אכן אלרגיה זה יכול מכל תגובה להחמיר

תורה שבע"פ

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
פלא גדול מה עובר על אנשים נורמטיביים

הרי אם הילד שלכם היה צריך לעבור ניתוח או פרוצדורה רפואית הכי פשוטה, הייתם הולכים לרופא הכי טוב שהייתם יכולים,

אז איך כמדובר באלרגיה שיכולה לבוא לסכנת חיים אנשים מאבדים את זה... בנוסף לכך שלמנוע מהילד מאכלים לחינם זה עלול לפגוע בגדילה וכבר היו דברים מעולם.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מטולטלת מוצא הרבה דברים שבפועל לא משפיעים כלום ואין שום בעיה לכול אותם, מניסיון,
ובמטולטלת לא יודעים מה הרמה ולא נותנים מזרק ופניסטיל
ובמטולטלת לא מקבלים ביטוח לאומי....
לא הבנתי מה זה המטוטלת הזאת אבל כשהבן שלי היה חולה, חברה התקשרה אלי ואמרה לי שאבא שלה מתעסק בזה והוא אבחן את הבן שלי דרך הטלפון. (כנראה דרך הטלפון שלה כי אני לא דברתי איתו.) היא נתנה לי רשימה של מזונות שאם אני אוריד אותם מהתפריט שלו הוא יבריא. הבן שלי בכלל לא אכל דרך הפה וקיבל רק פורמלה מיוחדת דרך גסטרוסטומי.
זה כל מה שאני יודעת על מטוטלת.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה