איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען

@עו"ד נתן רוזנבלט במיוחד בשבילך

ממסמך שהגיע לידי 'בחדרי חרדים' עולה כי שר האוצר ליברמן החליט להצר עוד את צעדיהם של החרדים וכעת הוא מתמקד בזוגות המאורסים שמעתה לא יוכלו להירשם להגרלת "מחיר למשתכן" בעוד בני זוג ערבים בעלי סטטוס דומה, יוכלו להירשם להגרלת דירה בהנחה​

צריך לבדוק את זה ואם אכן כצעקתה נעתור לבג"ץ בלי נדר.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
צריך לבדוק את זה ואם אכן כצעקתה נעתור לבג"ץ בלי נדר.
מתוך אתר JDN

בסעיף הראשון במסמך שפורסם נכתב כי "החל מתאריך זה, לא ניתן לאשר לזכאים שלא רשומים כנשואים להירשם לזכאות". בסעיף השני נכתבה ההחרגה של החברה הערבית: "לגבי החברה הערבית, אין שינוי בכללי הזכאות". עד היום, חוקי ההגרלה קבעו כי זוגות שנרשמו ברבנות לנישואין החל משלושה חודשים טרם החתונה, יכלו להירשם להגרלות ולקבל תעודת זכאות.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
דחוף מאד זכיתי בדירה בלוד בתכנית מחיר למשתכן בשיכון בינוי חלומות בן שמן ע"פ הבירור מול החברה אין להם היתר עיסקא ואני צריך מחר לחתום חוזה האם יש למשהו מידע לעזרה?
מטופל באופן אישי. הבטחתי לאביך שאבוא מחר פיזית לשם לנסות לסדר את זה

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
טוב, צר לי.
כבעלת דירה במודי"ע שהשכנים הרחיבו כשלא הייתי מסוגלת, והיום מעוניינת למכור את הדירה - המכירה נתקעת שוב ושוב בשל אותה בניה.
הקומות מלמטה התפרעו בשטח שפרגנו לעצמם. אם לא די בזאת - הם חרגו.
את העונש אני מקבלת: להם לא הורסים, אבל בבניין המסומן (קרי - אני) אין אפשרות להוציא היתרים.
טוב, אז יבנו בלי היתרים לפי התוכנית (האדרכילית של הקומות למטה שרקה בתוכנית פירורים גם לנו - הרחבה של חדר, והוספת מרפסת סוכה על רלסים).
השכן מלמטה (כן, זה שבנה בפראות וחרג) מתנגד. הסיבה: זה מחשיך לו את הדירה (את החלק שהרחיב, למניעת אי הבנות. כן?)
אי, הוא חתם על התוכנית, וחתימתו מופיעה באתר של העירהי במחלקת הנדסה? הוא לא ידע על מה הוא חתם (גם אנחנו לא. בטפשותינו סמכנו עליו וחתמנו לו על האפשרות להרחיב). הוא גם לא ידע שזה יחשיך להם את הדירה. הוא לא קשור לתוכנית של האדריכלית.
לבנות ללא אישורו? יכול להיות פנטסטי, אם לא חוששים מצו מניעה. פה העירייה כן מתערבת, ועלולה לעצור את הבניה. למה? ככה.
ממשיכים הלאה. כל השכנים בקומות מעל מקללים את השכן ההוא ודורשים הבטחות על גבי הבטחות, שאין דרך לממשן (טכנית. ההוא בקומה העליונה רוצה להרחיב את הסלון ע"ח הסוכה של הקומה מתחתיה. אבל הקומה מתחת מסרב להוציא סוכה דרך המטבח. העיקרון הובן?)
מנסים לפתור את העניין הזה, ואז שכן נמרץ מגלה את אוזנינו שהקומות מתחת בנו יסודות רק בעבורם. במילים פשוטות - אין לי יסודות להרחבה, למרות שהחתימה הותנתה בכך, ולמרות שזה מופיע במסמכי העיריה (!!!).
יאלה, עכשיו מהנדס. רגע, לפני כן תחפשו את התוכניות מלפני 15 שנה. בעיריה אין מושג לגבי עובי היסודות. לא מתפקידם לבדוק את זה.
שורה תחתונה: יש אופציה שאולי זה כן יחזיק הרחבה בדירה שלנו. רק שמהנדס צריך לבוא פיזית לראות. בתשלום, כמובן. השכן מלמטה מתנער. הלוואי שלא נוכל לבנות, מבחינתו
פה אנחנו תקועים...
יכולים לקלל את השכן עד מחרתיים, אין לנו שום כלי נגדו. ויתכן שבגללו נגרם לנו נזק של מאות אלפי שקלים (דירת 3 חדרים בלי אופציה - הערך יורד מאד). וזה אחרי שכבר יש קונה שרץ אחרי הדירה.
אה, וגם צריך כרגע לעצור א ת הקניה של דירה אחרת, כי מאיפה יהיה לי תשלום ראשון?
פניה הכעורות של מודי"ע
כתוב מאוד יפה, באמת, אבל כשמורידים את כל ההומור והמסביב, נשארים עם מחלוקת על מי ישלם למהנדס את האלפיים שקל. כך זה נראה עוד לפני ששמעתי את הצד שלו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא לפנות לבית-דין בלי להתייעץ קודם עם טוען רבני.
ולא לחשוב 'אני מבין בזה'.
להתייעץ גם לאיזה בית דין לפנות איזה הרכב וכו'
א) הולכים אחרי הנתבע.
ב) אני מכיר את בתי הדין, הם יודעים טוב טוב למנוע מקרים כפי שתוארו.
צריך להבין כי הצד הפוגע חושש מנשק יום הדין שבית הדין לא מהסס להשתמש איתו כשצריך: היתר ללכת לערכאות, פיפס אחד למינהל וההוא יבוא על ארבע עם זר פרחים לשאול מה אפשר לעשות עבורכם...

פנרס

משתמש מקצוען

תוכנית

משתמש פעיל
השכן מלמטה (כן, זה שבנה בפראות וחרג) מתנגד. הסיבה: זה מחשיך לו את הדירה
אבל אם הוא הרחיב, למה שלא תרחיבי על ההרחבה שלו?

מנסים לפתור את העניין הזה, ואז שכן נמרץ מגלה את אוזנינו שהקומות מתחת בנו יסודות רק בעבורם. במילים פשוטות - אין לי יסודות להרחבה, למרות שהחתימה הותנתה בכך, ולמרות שזה מופיע במסמכי העיריה (!!!).
נשמע מוזר, איך עושים יסודות לא לכל הקומות?
אין לשכן תוכנית הנדסית?
יכול להיות שיש כאן מקום ללכת לביה"ד המקומי
גם אנחנו לא. בטפשותינו סמכנו עליו וחתמנו לו על האפשרות להרחיב
אז כן אישרתם לו את הבניה?
כי כתבת קודם שהוא בנה בלי אישור

כמו הרוח

משתמש מקצוען
הי
נשמח אם תעברו לאשכול חדש
מ"ע=עזה

אבל אם הוא הרחיב, למה שלא תרחיבי על ההרחבה שלו?

נשמע מוזר, איך עושים יסודות לא לכל הקומות?
אין לשכן תוכנית הנדסית?
יכול להיות שיש כאן מקום ללכת לביה"ד המקומי

אז כן אישרתם לו את הבניה?
כי כתבת קודם שהוא בנה בלי אישור

פנרס

משתמש מקצוען
"איש את רעהו חיים בלעו"
אחד משרי ממשלתו של הצאר ניקולאי, היה שונא יהודים שחיפש בכל דרך למרר את חייהם ולהשמיץ אותם בכל הזדמנות. ישבו פעם קבוצת רבנים גדולה עם הצאר, והנה קם אותו שר, ופער את פיו בנאום רווי שטנה נגד העם היהודי. בין דבריו אמר: הנה במרחבי מדינת רוסיה תחת שלטונו של ניקולאי חיים למעלה ממאה מיליון אנשים, כל אחד מוצא את פרנסתו בלא להזיק לחבירו. ואילו אצל היהודים כשאחד פותח חנות ברחוב מסוים, מיד למחרתו נפתחים ממולו עוד שתי חנויות, "איש את רעהו חיים בלעו"...
הרבנים נאלמו דום ואיש לא העז לפתוח את פיו ולהשיבו.
אך הנה נעמד הגאון המפורסם רבי אליהו חיים מייזל זצ"ל רבה של לודז' וביקש את רשות הדיבור. הוא פתח בדבריו בשאלה: הנה כידוע החיות אין אחת טורפת את חברתה מאותו המין, למשל אין האריה טורף את האריה חבירו, וכן אין דב אוכל דב, חוץ מסוג אחד של בעל חי ששם אחד בולע את חבירו, וזהו הדגים בים, מה נשתנו הדגים מכל החיות והבהמות?
התשובה היא: כי החיות, שטח המחיה שלהם רחב מאוד, ותמיד יוכלו למצוא מזון להשביע רעבונם, ועל כן אין הם טורפים את מינם. אבל הדגים שבים, שמקום חיותם מוגבל בתוך הים, הרי הצמצום גורם שאחד יאכל את השני.
אמר רבי אליהו חיים מייזל: הגויים לא מוגבלים בתחום מושבם, לאן שפניהם מועדות ימצאו תמיד מקום לגור ופרנסה לקיום. אבל לצערנו נאנח ר' אליהו חיים ואמר, היהודים מוגבלים ומגדרים "בתחום מושבם", אין להם את האפשרות להתרחב ולעבור מרחוב לרחוב, על כן המצב העגום מביאם בדלית ברירה לפתוח עוד חנות באותו מקום...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אין להם, וזה לא מענין אותם, לכן הם לא נותנים לך.
אתה צריך להביא את שטר העיסקא ואז אין סיבה שלא יחתמו.
עושים זאת כדרך אגב, בלי טררם מיותר שלפעמים מפחיד את אחינו התוע[ה]ים.
בכל מקרה, תשאלו את הרב שדיברתם עימו איך לעשות זאת.
אני כותב את השורות הבאות ברעד ולא רק בגלל השעה אלא בגלל שעלול מאן דהו להסיק שאני - היו לא תהיה - חולק על רבנים, זה לא נכון אני עפר לרגלי כל מי שקיבל היתר הוראה, אבל בכל זאת הרשו לי:

הרב וינד הצדיק יש לו דבר אחד: להתריע כי כמעט כל פעולה שלנו היא איסור ריבית דאורייתא. הוא והבית הוראה שלו צודקים, ואני אוהב אותו מאוד, נתתי לו את בית הכנסת שלי במשך שנים למסור שיעורים ולהקים דורות של רבנים, ומימנתי בעצמי חלק מהשיעורים.

אבל, איך נאמר את זה, יש רבנים "כלליים" גדולים בתורה שמקילים הרבה יותר ממנו בעניין הזה. מניסיון.

הנה דוגמה: שוחחתי עם האבא של האברך הזה בטלפון, עכשיו בבית הוראה הרב ככה אמר לו שאסור ללכת מחר, אני לא בטוח בשני דברים:

1) שאין דרך להתיר, כלומר אני מכיר הרבה מתירים והיתרים.

2) שהרב הזה מבין כי המשמעות של אי הליכה מחר זה הפסד של יותר מ מ ל י ו ן שקל.

אני אישית הצעתי כמה פתרונות, להלן חלקם:

א) לא להיות חייב להם אלא לשלם לפני הזמן - אז אמרו שמישהו אמר שהמדדים זה גם ריבית.
ב) לחתום מחר (כשאין מדדים) ואח"כ אני אריב איתם לפני התשלום הבא - אז אמרו שעצם החתימה כשאין היתר עיסקה זה כבר בעייה.
ג) להוסיף בכתב יד ליד החתימה שזה כפוף להיתר עיסקה - אז אמרו שהחילונים שמה לא אהבים את זה.
וכן הלאה...

מיליון שח על כף המאזניים, על הפסד מרובה שמענו?

אגב, לגופו של דבר: יש איזה תקנה ישנה שייתכן שתחייב אותם לחתום על היתר עיסקה. אבדוק מחר ואפעיל הכל שזה יקרה בלי נדר. עד בג"ץ!

התורה חסה על ממונם של ישראל.

כח דהיתרא עדיף.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני כותב את השורות הבאות ברעד ולא רק בגלל השעה אלא בגלל שעלול מאן דהו להסיק שאני - היו לא תהיה - חולק על רבנים, זה לא נכון אני עפר לרגלי כל מי שקיבל היתר הוראה, אבל בכל זאת הרשו לי:

הרב וינד הצדיק יש לו דבר אחד: להתריע כי כמעט כל פעולה שלנו היא איסור ריבית דאורייתא. הוא והבית הוראה שלו צודקים, ואני אוהב אותו מאוד, נתתי לו את בית הכנסת שלי במשך שנים למסור שיעורים ולהקים דורות של רבנים, ומימנתי בעצמי חלק מהשיעורים.

אבל, איך נאמר את זה, יש רבנים "כלליים" גדולים בתורה שמקילים הרבה יותר ממנו בעניין הזה. מניסיון.

הנה דוגמה: שוחחתי עם האבא של האברך הזה בטלפון, עכשיו בבית הוראה הרב ככה אמר לו שאסור ללכת מחר, אני לא בטוח בשני דברים:

1) שאין דרך להתיר, כלומר אני מכיר הרבה מתירים והיתרים.

2) שהרב הזה מבין כי המשמעות של אי הליכה מחר זה הפסד של יותר מ מ ל י ו ן שקל.

אני אישית הצעתי כמה פתרונות, להלן חלקם:

א) לא להיות חייב להם אלא לשלם לפני הזמן - אז אמרו שמישהו אמר שהמדדים זה גם ריבית.
ב) לחתום מחר (כשאין מדדים) ואח"כ אני אריב איתם לפני התשלום הבא - אז אמרו שעצם החתימה כשאין היתר עיסקה זה כבר בעייה.
ג) להוסיף בכתב יד ליד החתימה שזה כפוף להיתר עיסקה - אז אמרו שהחילונים שמה לא אהבים את זה.
וכן הלאה...

מיליון שח על כף המאזניים, על הפסד מרובה שמענו?

אגב, לגופו של דבר: יש איזה תקנה ישנה שייתכן שתחייב אותם לחתום על היתר עיסקה. אבדוק מחר ואפעיל הכל שזה יקרה בלי נדר. עד בג"ץ!

כח דהיתרא עדיף.
אכן כך זה הפסד מרובה וברור שצריך לבדוק איך להקל
אך מדהים לראות יהודים משלנו (שאפילו כותבים באינטערנעט) שמוכנים לוותר על מיליון שקל אם זה לא לפי ההלכה לפי הרב שלהם.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כל הכבוד
ירבו כמותך בישראל!
תרשום לפניך:

הסיפור הזה עם ליברמן עוד יתברר כברווז עיתונאי, אני לא מאמין שיצא מכתב רשמי של מדינת ישראל כי הערבים שונים מהחרדים בעניין הזה.

אם כן אני מתחייב בלי נדר ללכת לבג"ץ במיידי.

לשמחתי איני יכול ממחשב זה להיכנס למקומות שהובאו, אך בבוקר תברר ונראה אם צדקתי.

פנרס

משתמש מקצוען
תרשום לפניך:

הסיפור הזה עם ליברמן עוד יתברר כברווז עיתונאי, אני לא מאמין שיצא מכתב רשמי של מדינת ישראל כי הערבים שונים מהחרדים בעניין הזה.

אם כן אני מתחייב בלי נדר ללכת לבג"ץ במיידי.

לשמחתי איני יכול ממחשב זה להיכנס למקומות שהובאו, אך בבוקר תברר ונראה אם צדקתי.
שים לב לזה:
בעקבות החלטת מינהל מקרקעי ישראל, שמפלה זוגות חרדים מאורסים מזכאותן ל'דירות בהנחה' אל מול אוכלוסיות אחרות, שוחח ח"כ יעקב אשר עם שר השיכון זאב אלקין ועם מנכ"ל משרדו אביעד פרידמן, שהבהירו כי ההחלטה על כללי הזכאות תהיה רוחבית ושוויונית וכי האפליה תבוטל בימים הקרובים.
אבל אולי לא כדאי לסמוך על זה, ועדיף לעתור במיידי

ציפי ציפי

משתמש רשום
1655240434998.png

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

כח דהיתרא עדיף.
תבורך מפי עליון ותמיד תלך מחיל אל חיל על המסירות הרבה שלך לציבור!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
א) הולכים אחרי הנתבע.
ב) אני מכיר את בתי הדין, הם יודעים טוב טוב למנוע מקרים כפי שתוארו.
צריך להבין כי הצד הפוגע חושש מנשק יום הדין שבית הדין לא מהסס להשתמש איתו כשצריך: היתר ללכת לערכאות, פיפס אחד למינהל וההוא יבוא על ארבע עם זר פרחים לשאול מה אפשר לעשות עבורכם...
להתייעץ עם טוען רבני כיצד לפעול.
לא לחתום בשום אופן בוררות, לפני שהתייעצת [בתשלום] !
נזקים גדולים נגרמים מדיינים שאינם מתאימים לתפקידם.
גם לפעמים אדם חושב 'זה דיון קטן ולא משנה לי כל-כך' זה טעות ! לפעמים הדיון מתפתח לנושאים רציניים ואחר כך לא ניתן לתקן זאת.
לכן חשוב להתייעץ ולא לחשוב אני מבין לבד.
לאדם רגיל אין כמעט נסיון איך להציג את הדברים ועוד ועוד.
===========
אתן כיוון אחד למה יש צורך להתייעץ
הדיינים כמעט אינם מקבלים כסף ואין עליהם שום ביקורת [שהרי לא ניתן לערער].
הדיינים בשעה אחת צריכים לנסות ולהבין את כל ה'תיק' עם כל סבך האינטרסים והרגשות והמחלוקות.
זה לא פשוט.
לפעמים הבע"ד לא מציג את הדברים כמו שצריך ואז הדיינים לא תופסים את המציאות ואת משמעות הפסק שלהם ואחר כך מתחילים לריב בבתי משפט [על אישור הבוררות].
וכשיש התייעצות עם טוען רבני מתאים הוא יודע להפנות לדיינים טובים וכן הוא מציג את הדברים בצורה שהדיינים לא מזלזלים ומשקיעים ללמוד את המציאות כמו שצריך.
=============
הבע"ד שבקי בכל פרטי התיק בדרך כלל מאריך ומוסיף דברים שאינם קשורים וקשה לו לראות כיצד הדברים נראים מנקודת מבטו של הדיין שמנסה להבין ברגע אחד את כל הנושא.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כתוב מאוד יפה, באמת, אבל כשמורידים את כל ההומור והמסביב, נשארים עם מחלוקת על מי ישלם למהנדס את האלפיים שקל. כך זה נראה עוד לפני ששמעתי את הצד שלו.
לגמרי לא.
מי מדבר עם השכן המושחת הזה, בכלל? אנחנו (קרי אלו שרוצים לקנות את הדירה, ואנחנו) עובדים על זה. רצים למחלקת הנדסה כדי לשמוע שאין להם מושג ואין יכולת אכיפה.
אנחנו השגנו עצמאית את שרטוט ומידע על היסודות, בלי השכן (שכן אחר ידע לומר מי היה הקבלן...), והעברנו אותו למהנדסים. אנחנו גם סיכמנו על מהנדס שיבדוק, והתשלום כמובן עלינו (עוד חסר שהוא יביא מישהו שיגיד שאסור לבנות עוד לפני שהוא ראה את המצב, כי זה מפריע לו).
זה לא הנושא. הנושא הוא הסחבת שנגררת כמעט חודש, והבעיות שצצות זו אחר זו, כמו ניסיון של כיבוי שריפות. אם היה פה גוף שפוי - זה לא היה קורה. לא!
השכן התחייב לנו על התוכניות - שיאכפו את זה. השכן התחייב שהוא בונה יסודות שיחזיקו גם את ההרחבה שלנו בבא העת (ונשלם על כך, כמובן ) - שיאכפו את זה.
זה הכל.
חודש אנחנו רצים ומוטרדים בכלל השטיקים של השכן. ואם המהנדס יאמר שאין אפשרות לבנות? אז נכון שאפשר רלסים ונכון עוד הרבה דברים שמייקרים משמעותית את העניין ומוזילים את הדירה. בעיר מתוקנת הטירוף הזה לא היה קיים, ולא היינו מתייגעים כ"כ סביב זה...
יודעים מה, עזבו את נושא היסודות. עצם הרעיון ששכן חתם, וזה מופיע באתר, והוא לא מוכן לקיים את זה (ועל סמך זה אישרנו לו לבנות) - והעיריה שותקת (מילא שותקת. לא נותנת לנו להוציא היתרים. עומדים להרחיב בלי היתר) - זה טרלול שלא מעלמא הדיין
והלוואי שהיה כאן קורטוב הומור. זה תסכול נוראי

ואנחנו מחכים לתיקון של אתמול. לא עניתם במייל ובטלפון

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה