איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
בהחלט אני נתקל לא פעמים בודדות בזוגות שעברו מנישואיהם הרבה זמן ומשכים את הזמן כי לא יודעים כמעט על זה
אמת. תחילת עבודתי הייתה לפרסם את התכנית, כי העיתונים החרדים לא כתבו על זה מילה, וכך הפסדנו אלפי דירות (סידרה א' למי שזוכר) . עתרתי אז לבג"ץ והם כמובן גלגלוני את כל המדרגות עד הקבר של זוועהיל (מי שמכיר מבין)

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא טעות
גם אחרי רישום ברבנות או בהעדה החרדית וכדו כל זמן שאין רישום בתעודת הזהות נשוי אפשר להרשם רק בהגעה פיזית
זה מידעיה וגם מנסיון (אנשים שהיפסידו את הרישום וההגרלה הקודמת בשביל זה )
עוד נקודה תאריך הנישואין חייב להיות תוך 3 חודשים ( כמובן שאם צריכים רושמים עכשיו תאריך ואח"כ מדווחים על דחיה )
למביני האידיש: הולכים למשרד של העיידה או אגודע או בעלז ומסבירים לפקיד שזה לצורך מחיר למשתכן, הם כבר יגידו לכם מה צריך לעשות והכל יהיה בסדר להגדיל תורה ולהאדירה.

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען

הזדמנות אמיתית לדירה בירושלים: ההגרלה השנייה של 'דירה בהנחה' יוצאת לדרך​

30,000 יחידות דיור, בהנחות משמעותיות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור, יוגרלו לזכאים בשנה הקרובה, במסגרת תוכניות שונות לדיור בר השגה | בתחילת יולי תיפתח ההגרלה השנייה בסדרה בה יהיו כ- 5,000 יח"ד ביישובים ברחבי הארץ, ביניהם אשדוד, בית שמש, חיפה, ירושלים, ועוד​

יוסי ריינר | כלכלי9.6.2022 | 12:26

22245f3c338322b85771.png
דירה בהנחה | צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון
תוכנית דירה בהנחה ממשיכה: ביום ראשון ה-3 ביולי, תיפתח ההרשמה להגרלה השנייה של תכניות 'דירה בהנחה' בה יהיו כ- 5,000 יח"ד ביישובים ברחבי הארץ, ביניהם אשדוד, בית שמש, חיפה, ירושלים, צפת, רמת גן, ראש העין שדרות ועוד.
בהגרלה הראשונה של 'דירה בהנחה' שהתקיימה באפריל זכו 10,053 משקי בית, ונרשמו כ 120,000 משקי בית – מספר הנרשמים הגבוה ביותר אי פעם. מסיום ההרשמה להגרלה הראשונה ועד היום הצטרפו כ- 11,000 זכאים חדשים.
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין התייחס לסדרת ההגרלות השנייה ואמר: "בהגרלה הבאה יהיו מעל ל 5000 יח"ד שיצטרפו ל 10,053 יח"ד שכבר הוגרלו לזכאים ועד לסוף השנה נגריל 15,000 יח"ד נוספות, כך שעד סוף השנה כ- 30,000 דירות יוגרלו לזכאים".
יש לציין כי על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות. ניתן להנפיק את האישור באופן מקוון דרך אתר התכנית, מי שלא יכול להירשם באופן מקוון יכול להירשם מרחוק רישום דיגיטלי באמצעות טפסים מקוונים באתרי החברות או דרך מוקדי השירות; אלונים *2850, מילגם *6078 , עמידר *6266
עלות הנפקת אישור הזכאות לתוכניות של "דירה בהנחה" – 240 ₪. הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, והאישור תקף לשנה, במידה ואישור הזכאות בתוקף אין צורך להנפיק שוב.
האפשרות להנפיק אישור זכאות תהיה פתוחה עד ה7/7,לאחר מכן לא יהיה ניתן להנפיק אישורים עד לסגירת ההרשמה להגרלה.

בחדרי חרדים

זעירא דחברייא

משתמש פעיל
למביני האידיש: הולכים למשרד של העיידה או אגודע או בעלז ומסבירים לפקיד שזה לצורך מחיר למשתכן, הם כבר יגידו לכם מה צריך לעשות והכל יהיה בסדר להגדיל תורה ולהאדירה.
ר' נתן תמיהני עליך שאתה מסכן פרנסתך

קפיץ

משתמש פעיל
טעות
גם אחרי רישום ברבנות או בהעדה החרדית וכדו כל זמן שאין רישום בתעודת הזהות נשוי (שזה אחרי הנישואין )אפשר להירשם רק בהגעה פיזית
זה מידיעה וגם מניסיון (אנשים שהפסדו את הרישום וההגרלה הקודמת בשביל זה )
עוד נקודה תאריך הנישואין חייב להיות תוך 3 חודשים ( כמובן שאם צריכים רושמים עכשיו תאריך ואח"כ מדווחים על דחיה )
ממש לא טעות
אני עזרתי למספר זוגות שנרשמו לנישואין להירשם
שלחנו מסמכים למייל של מגער, שילמנו בטלפון, וקיבלנו תעודה.

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
למי שמעניין בבעלז יותר קל להוציא דבר כזה מהעיידה

דאבל

משתמש מקצוען
אמת. תחילת עבודתי הייתה לפרסם את התכנית, כי העיתונים החרדים לא כתבו על זה מילה, וכך הפסדנו אלפי דירות (סידרה א' למי שזוכר) . עתרתי אז לבג"ץ והם כמובן גלגלוני את כל המדרגות עד הקבר של זוועהיל (מי שמכיר מבין)
אנחנו נודענו למחיר למשתכן בזכותכם,
וב"ה זכינו בדירה מצוינת בבית שמש
מכירים לכם טובה גדולה!

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אחת הפשלות של הציבור.
ועדיין גם עכשיו יש אנשים שלא מבינים מה זו התוכנית.
יצא לי לדבר עם כמה הורים שמחתנים שאמרו לי - אה שמענו משהו, זה בטח לא רלוונטי, אנחנו כבר קונים פה משהו... :mad::mad::mad::mad::devilish::devilish:

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
גם אם אתה לא צריך כנראה אתה רוצה לתת
גם אם לא תוכל לתת, בשביל הילדים שלך זה מצב יותר גרוע שמחירי הדירות עלו אז לא מובן השמחה מהעליה.
יש לי ידיד גרוש שירד גם ביידישקייט והוא לא מתכוין לתת כלום לילדים שלו מרוב כעס, הוא כל הזמן אומר לי שהוא שמח שהמחירים עולים ועולים, כי זה גם יקשה על האמא לחתן אותם וגם מעשיר את קופתו (יש לו כמה יחידות שהוא משכיר)

מי שרוצה להיות כמוהו שישמח כמוהו.

אנשים נורמלים, גם אם יש להם נכסים, אמורים לרצות שהמחירים יירדו.

שמעון גוטליב

משתמש מקצוען
זה לא סתם דברים שכתבת
זה לא לחשוב רק עצמך
זה לחשוב על מצוקת של השני ושל החבר
וצריך ללמוד את זה לעוד דברים שנוגע ביום יום תחשוב על השני
עו"ד תודה שהחכמת אותי

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אחת הפשלות של הציבור.
ועדיין גם עכשיו יש אנשים שלא מבינים מה זו התוכנית.
יצא לי לדבר עם כמה הורים שמחתנים שאמרו לי - אה שמענו משהו, זה בטח לא רלוונטי, אנחנו כבר קונים פה משהו... :mad::mad::mad::mad::devilish::devilish:
עשיתי אז ככל יכולתי להחדיר את המודעות לתכנית, כולל כנסים ופרסומים על חשבוני הפרטי. עד שנפל לי האסימון שבמקום להשקות עם דלי ועוד דלי שאני שואב מהבאר בקושי בכוחותיי הדלים, צריך לגרום שיירד גשם.

עתרתי לבג"ץ על כך שאין פרסום בעיתונות החרדית.

העתירה לבג"ץ עזרה מיד תוך שבוע: משרד השיכון השקיע בבת אחת כמה מיליונים בפרסום מודעות, כדי שיוכלו לחזור לבג"ץ "ולהוכיח" כי הם כן מפרסמים אצל החרדים (שופטי הבג"ץ דווקא האמינו לי ולכן לא חייבו אותי הוצאות, רק אמרו שהעתירה התייתרה כי הושגה מטרתה) ואז נרשמו בו זמנית עשרות אלפי (!) חרדים בתוך חודשיים.

כך, במחיר של אגרת בג"ץ (1760 ש"ח) ששילמתי מכיסי גרמתי לפרסומים בשווי מיליונים, ולאלפים לזכות בדירה, ולשכונות שלימות להתחרד או לפחות להקמת קהילות.

זכרה לי זאת אלוקיי לטובה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
ר' נתן תמיהני עליך שאתה מסכן פרנסתך
איך בדיוק אני מתפרנס מזה? אני מתפרנס מחוזים, כל הייעוצים הם בחינם (עד שלב שאתה מבין שהשיחה הזאת הולכת לקחת שעה על חשבון חוזה, ואז מבקשים טיפלה משהו סמלי).

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען

הזדמנות אמיתית לדירה בירושלים: ההגרלה השנייה של 'דירה בהנחה' יוצאת לדרך​

30,000 יחידות דיור, בהנחות משמעותיות לזוגות צעירים ומחוסרי דיור, יוגרלו לזכאים בשנה הקרובה, במסגרת תוכניות שונות לדיור בר השגה | בתחילת יולי תיפתח ההגרלה השנייה בסדרה בה יהיו כ- 5,000 יח"ד ביישובים ברחבי הארץ, ביניהם אשדוד, בית שמש, חיפה, ירושלים, ועוד​

יוסי ריינר | כלכלי9.6.2022 | 12:26

22245f3c338322b85771.png
דירה בהנחה | צילום: באדיבות משרד הבינוי והשיכון
תוכנית דירה בהנחה ממשיכה: ביום ראשון ה-3 ביולי, תיפתח ההרשמה להגרלה השנייה של תכניות 'דירה בהנחה' בה יהיו כ- 5,000 יח"ד ביישובים ברחבי הארץ, ביניהם אשדוד, בית שמש, חיפה, ירושלים, צפת, רמת גן, ראש העין שדרות ועוד.
בהגרלה הראשונה של 'דירה בהנחה' שהתקיימה באפריל זכו 10,053 משקי בית, ונרשמו כ 120,000 משקי בית – מספר הנרשמים הגבוה ביותר אי פעם. מסיום ההרשמה להגרלה הראשונה ועד היום הצטרפו כ- 11,000 זכאים חדשים.
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין התייחס לסדרת ההגרלות השנייה ואמר: "בהגרלה הבאה יהיו מעל ל 5000 יח"ד שיצטרפו ל 10,053 יח"ד שכבר הוגרלו לזכאים ועד לסוף השנה נגריל 15,000 יח"ד נוספות, כך שעד סוף השנה כ- 30,000 דירות יוגרלו לזכאים".
יש לציין כי על מנת להירשם להגרלות יש להנפיק אישור זכאות. ניתן להנפיק את האישור באופן מקוון דרך אתר התכנית, מי שלא יכול להירשם באופן מקוון יכול להירשם מרחוק רישום דיגיטלי באמצעות טפסים מקוונים באתרי החברות או דרך מוקדי השירות; אלונים *2850, מילגם *6078 , עמידר *6266
עלות הנפקת אישור הזכאות לתוכניות של "דירה בהנחה" – 240 ₪. הליך ההנפקה אורך עד 10 ימים, והאישור תקף לשנה, במידה ואישור הזכאות בתוקף אין צורך להנפיק שוב.
האפשרות להנפיק אישור זכאות תהיה פתוחה עד ה7/7,לאחר מכן לא יהיה ניתן להנפיק אישורים עד לסגירת ההרשמה להגרלה.

בחדרי חרדים
שימו לב להינדוס תודעה כאילו הכל וורוד: ירושלים בית שמש אשדוד, "ועוד" - מה מסתתר מאחורי ה"ועוד" ? דיר חנא, עראבה ונצרת.

אין לי בעייה עם הקצאת דירות לערבים (כשיהודי (בנט) מבטיח לערבי (עבס) הוא צריך לקיים, להבדיל מההיפך) אבל למה להסתיר את זה?! הנותן מתנה לחבירו חייב להודיעו...

די

משתמש סופר מקצוען

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
רבותי, במחילה, הרשו לי להציג בפניכם עניין הנוגע לעליית המחירים ואיך להוריד אותם קצת
1.פעם עד לפני שנוסד אתר יד 2 תפקיד המתווך היה חשוב לעין ערוך לעומת זאת היום אין לו בעיקרון סיבה. אממה כשאני מוציא את הדירה למכירה ביד 2 מייד מתקשר אלי מתווך וכדי לשכנע אותי בהצדקת קיומו הוא מבטיח לי שהוא ימכור במאה אלף יותר ממה שתכננתי וממילא יום אחר כך השכן מוציא את הדירה ביד 2, מראש הוא מוציא במחיר שהמתווך פרסם את שלי, ואז מתקשר אליו המתווך ומבטיח לו בעוד מאה וכו וכו, כי היום הסיבה היחידה שבנאדם ילך למתווך היא רק כדי שיוציא לו ביותר יקר זה בעצם העבודה של המתווך היום לייקר את הדירות (חוץ מבודדים שמוכנים לשלם 60 אלף רק בשביל הכאב ראש של חודש טלפונים)
2.בנוסף לכך באמת אין שום סיבה בעולם שמתווך יקבל לפי אחוזים, האם על דירה ששווה 3 מליון הוא עובד קשה יותר מאשר על זו ששווה מיליון (מדבר כאחד ששילם לפני דקות אחדות למתווך 60 אלף ולמול עיני הצד השני שילם לו גם 60 אלף וזה עדיין לא הרתיע אותו לדרוש עוד יותר מ10 נוספים מכל אחד על המעמ)
3.לכן אני בא בהצעה שגם לא תביא להפסד של המתווכים וגם להורדה קטנה בהוצאה הכבדה בין כה ברכישת הדירה, פשוט מאוד להגביל את שכר המתווכים למחיר קבוע, אפשר לסכם על 10 אלף לכל דירה, תאמינו לי גם המתווכים ירוויחו מזה כי לרוב האנשים אין כח להתעסק במכירת הדירה אבל זה לא שווה להם 50 אלף ויותר אם נגביל את השכר של מתווך הם פשוט יקבלו את אותו מאה אלף בחודש רק במקום משני אנשים זה יהיה מעשר אנשים
הדבר הזה חשוב מאוד, כשהקמתי את המשרד שלי זה היה בתחום הסבירות, אחוז במודיעין עילית היה 8000 ובפריפריה שלוקחים 2% זה היה בערך 6000 שזה כבר אפילו נמוך מידי.

אין שום היגיון במחירים של היום.

השדכנים מסתפקים ב2000$ ללא קשר למשקל החתן, ולמרות ששידוכים אי אפשר (ברוך השם) למצוא ביד 2 או בדירומט וחייבים שדכן.

זה לא מובן מה שהולך כאן.

אני התחלתי עכשיו ניסיון מעניין ביחד עם קרוב שלי שזקוק לפרנסה, מהלך כזה בבית שמש, על פי עצתי פרסם לפני שבוע מודעות תחת הכותרת "חצי תיווך" ואכן התקשרו הרבה אנשים. זה ניסיון מעניין (אל תספרו למתווכים בבית שמש שאני קשור לזה בעקיפין) אנ יאעדכן כאן בתוצאות של הניסיון הזה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מודי"ע זה יו"ש, לעניין החוזה? סתם לסקרנות, ולא רק...
עוד שאלה - אם שני הצדדים לוקחים אותך, זה לא יותר זול?
אני יודע שזה נשמע לא אמין, דירות כאן נושקות לשני מיליון, וזה נשמע כאילו אנחנו במרכז בני ברק.

אבל לא, אנחנו ביו"ש, השכנים המתוקים שלנו הם בילעין ממזרח (בשעה הזאת של יום שישי אפשר לראות את העשן מההפגנה הקבועה שלהם על הגדר, חצי דקה הליכה מרחוב אביעזרי) דיר קדיס מצפון, ונעלין ממערב.
רק מדרום אנחנו גובלים במתתיהו (שזה התנחלות שהתחרדה) ועוד כמה התנחלויות של חילונים עשירים.

אם שני הצדדים לוקחים את אותו עורך דין, זה מקטין את העלויות ויש הנחה של 500 שח

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה