איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

LO

משתמש פעיל
הכוונה לחלוקה לפי אשכולות שאזור ב''ב לדוגמא נקרא עני ולכן יש בו סבסוד לצהרונים לדוגמא מה שאין בערים אחרות?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
היייתי קודם בנוף הגליל. מרנין את הלב לראות עשרות משפחות חרדיות שמתגוררות בלב העיר הרוסית/ערבית. בקרתי בישיבת משכן התורה שנפתחה במרכז של המרכז, בתוך מבנה עירייה נטוש.

יש שם עשרות של בתי כנסת ענקים, מפוארים, וריקים, שפשוט יושבים וממתינים לציבור החרדי, ולאט לאט הצבע חוזר ללחיים.

פגשתי שם באקראי מתווך חרדי מאלעד, שעבד איתי כשותף לפני הרבה שנים בעיר, הוא הגיע לסיור עם שתי משפחות חרדיות צעירות. מי שלא מכיר את העיר של פעם, וההספדים על העיר היהודית שהפכה לערבית, לא יבין את ההתרגשות.

אני לא אומר שצריך ללכת ולקנות שם כרגע, כל אחד השיקולים שלו שונים, לא כל אחד מתאים לזה, ויש גם את ההגרלות ברקע, אבל דבר אחד ברור:

שווה לנסוע לשם ולברך את הברכה שקבעו חז"ל למקרים כאלו:

"ברוך מציב גבול אלמנה".

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הכוונה לחלוקה לפי אשכולות שאזור ב''ב לדוגמא נקרא עני ולכן יש בו סבסוד לצהרונים לדוגמא מה שאין בערים אחרות?
זה אכן אבסורד אנחנו העשירים שקונים דירות ב2.5 מיליון בירושלים ובני ברק זכאים לצהרון, לעומת מי שגר לדוגמא בחיפה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
הסיכויים ברוב בההגרלות בפריפריה בהגרלה בודדת רחוקים מאוד מהמספרים שאתה כותב
למשל בהגרלה האחרונה באופקים בחלק מהגרלות היחס היה 1חלקי 225 בבית שאן 1 חלקי 245 עפולה 1חלקי 308 כך שהנתונים שכתבת לא בכיוון
מה שנכון שבהגרלה האחרונה היה מספר ערים שבהם המדינה הציפה דירות ולכן היחס של כל ההגרלות ביחד נתן סיכוי מצוין
זה היה בעכו ובדימונה
נצטרך לראות לפי ההגרלות הקרובות האם מדובר במשהו חריג או סדיר
כרגע בהגרלה הקרובה לא נראה שהולך להיות משהו דומה
בכל מקרה אין ספק שמחיר למשתכן נותנת אור לעשרות אלפי משפחות לראות כיוון לדירה, ואתה עושה עבודת קודש בהסברה של הנושא
אבל לכתוב שיש זכיה בטוחה לאחר 3 סבבי הגרלות , זה לא רציני
א) אני דברתי אכן על עכו דימונה ועוד. (לגבי ביצ'אן אכן שכחתי נתון חשוב ומוזר: 90% היו לבני מקום) כך שאנחנו מסכימים בסוף.

ב) גם כשאומרים בטוח, הכוונה כמובן סטיטסטית ולא אבסולוטית, מזכיר לי את השכן הרוסי המבוגר שהיה לנו בילדותי ועישן. שאלו אותו הרי לפי הסטטיסטיקה אתה תמות עוד מעט מהסיגריות? והתשובה שלו הייתה כי לפי הסטטיסטיקה הוא כבר מת בשואה ובמלחמות שהשתתף בהן. כלומר, יש יוצאים מהכלל שחורגים מהסטטיסטיקה.

אגב, בסוף הוא אכן מת ממחלת לב ולא בזיקנה מופלגת, מתברר כי הסטטיטיקה כן השיגה אותו, אם כי באיחור.

חגלה

משתמש פעיל
היייתי קודם בנוף הגליל. מרנין את הלב לראות עשרות משפחות חרדיות שמתגוררות בלב העיר הרוסית/ערבית. בקרתי בישיבת משכן התורה שנפתחה במרכז של המרכז, בתוך מבנה עירייה נטוש.

יש שם עשרות של בתי כנסת ענקים, מפוארים, וריקים, שפשוט יושבים וממתינים לציבור החרדי, ולאט לאט הצבע חוזר ללחיים.

פגשתי שם באקראי מתווך חרדי מאלעד, שעבד איתי כשותף לפני הרבה שנים בעיר, הוא הגיע לסיור עם שתי משפחות חרדיות צעירות. מי שלא מכיר את העיר של פעם, וההספדים על העיר היהודית שהפכה לערבית, לא יבין את ההתרגשות.

אני לא אומר שצריך ללכת ולקנות שם כרגע, כל אחד השיקולים שלו שונים, לא כל אחד מתאים לזה, ויש גם את ההגרלות ברקע, אבל דבר אחד ברור:

שווה לנסוע לשם ולברך את הברכה שקבעו חז"ל למקרים כאלו:

"ברוך מציב גבול אלמנה".
כמה עולה דירה?

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא צריך להתרגש מהמחירים האלה, תמיד יש את המוכרים שמנסים את מזלם.
גם ב3 מיליון הוא לא יצליח למכור.

אבל זה דווקא מאוד עוזר לשכנע זוגות צעירים שיעברו לפריפריה ולא להישאר במרכז.
וגם אולי זה יביא את איווט ליברמן סוף סוף להוציא את הערי יוקרה ב"ב וירושלים מכל ההטבות.
למה מי שמתגורר במרכז זכאי להטבות, אם היה לו כסף לקנות שם דירה, אז הוא לא באמת זקוק להנחה בארנונה וגם לא ללונה פארק מסובסד בקיץ.
לעומת זאת הקרובים והחברים שלי שגרים בפריפריה לא זכאים לכך רק אנחנו ההיטקיסטים העשירים שיודעים לקמבן.

סליחה אם עצבנתי אותך בבקשה תענה לגופו של עניין
אני ספציפית לא מקבלת הנחה בארנונה ומשלמת מחיר מלא גם בעסק וגם בדירה
ולמרות זאת תשתיות מהגרועות שקיימות
ביובים שצפים בלי סוף
אם לא העסק מזמן הייתי עוברת לפריפריה

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
[מה שבטוח שהעו"ד נתן רוזנבלט יושב רגועה בדירתו שלו]!

רבותי נא להפסיק . אני לא הנושא כאן, וזה בסדר להעביר ביקורת כמה שרוצים.
כן, אני יושב רגוע בדירה שלי, כי השווער שלי זכרונו לברכה, היה לו שכל לקנות לי דירה בפרוייקט המרוחק אי שם בשטחים שיזמו כמה אברכים ת, ואשר טרם נבנתה בו דירה אחת. בזכות זה ובזכות שלאבא שלי יבלחטא היה השכל להקשיב לו.

לקרובי משפחה אחרים שלי, היו כל מיני אנשים שאמרו להם לא ללכת רחוק, מקסימום בית שמש (שהייתה הרבה יותר יקרה -לא כמו היום) ולכן יש לי קרובים (מדרגה שניה בעיקר) שהתחרטו מאוד אחר כך על זה שלא השכילו להבין שאם המדינה נותנת לך מענקים אז תהיינה דירות ותהיה עיר.

אחד מהם, חסיד סאטמאר, שהוא כבר סבא לכמה נכדים, ועד היום גר בשכירות, בגלל שמישהו אמר לו שאסור לקחת את המענקים וההלוואה המופחתת של הציונים (מזכיר לי את מי שאוסר לקנות במחיר למשתכן בגלל שההיתר עיסקה לא של בד"ץ העדה)!

החכמה תמיד היא לצאת מאיזור הנוחות, ולחפש את ההזדמנויות, כאשר הטובה ביותר היא מה שהמדינה נותנת. שכשהם נותנים הם נותנים עד הסוף בדרך כלל, כולל המסביב.

וכן, גם לבן שלי אני לא קונה דירה כרגע, אלא ממתין להגרלות. לצערי הוא לא זכה בלוד ובעכו, נמתין לנגלה הבאה, בשום רגע אין לי מחשבה לוותר על הצ''ק שבורא עולם שלח לו בדמות ההגרלות, גם אם זה צ'ק דחוי.

נכתב בצפת, בסיור לבחינת אפשרות נוספת לדירות.
רק רציתי להוסיף מה שר' נתן ברוב ענותנותו לא מספר,
שכשהוא עבר למודיעין עילית בקושי היה שם איזה בודקה שקראו לזה מכולת שהיה פתוח שעה ביום.
הרבה מאד חול וחצץ, ומעט מאד תחבורה, אם בכלל.
וב"ה שהעיר גדל והצליח. שעכשיו גם מי שעובר לפריפריה הכי נדחת אין לו אפי' רבע מהקושי שהיה לר' נתן כשהוא עבר למודיעין עלית.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
רק רציתי להוסיף מה שר' נתן ברוב ענותנותו לא מספר,
שכשהוא עבר למודיעין עילית בקושי היה שם איזה בודקה שקראו לזה מכולת שהיה פתוח שעה ביום.
הרבה מאד חול וחצץ, ומעט מאד תחבורה, אם בכלל.
וב"ה שהעיר גדל והצליח. שעכשיו גם מי שעובר לפריפריה הכי נדחת אין לו אפי' רבע מהקושי שהיה לר' נתן כשהוא עבר למודיעין עלית.
חחח לא היה בודקה, היה חדר בתוך מבנה ציבורי שהוקצה למכירת מצרכים כמה שעות לפני הצהריים כי אחה"צ המבנה שימש לדברים אחרים.

לא רק מכולת לא הייתה, אפילו חתולים לא היו! אני זוכר שהייתה מכת עכברים בלתי נסבלת, והביאו מירושלים משאית עם חתולים ומאז שקט. אני מספר את לילדים שלי כל פעם שהם שואלים למה השם ברא את הייצור הזה שמפחיד אותם כל פעם לשפוך את הפח.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה אכן אבסורד אנחנו העשירים שקונים דירות ב2.5 מיליון בירושלים ובני ברק זכאים לצהרון, לעומת מי שגר לדוגמא בחיפה.
במקום להתלונן על אנשים שגרים בירושלים ובני ברק, אתה מוזמן לעשות עסקנות עבור תושבי הפריפריה.
אגיד לך כלל לחיים שחשוב שכלל הציבור יפנים את זה, בשום פנים ואופן אל תציע אפילו, לקחת משהו ממישהו, גם אם לדעתך זה לא הוגן, וכו'.
אתה רוצה שלמי שגר בפריפריה יהיה, מצוין! בעזרת ה' יהיה.
למי שגר בירושלים גם יש, מצוין!
אין אדם יודע מטמוניות של חבירו.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
כמה נורמלית? 70 מטר? 60? אופציה?
הלו הלו זה פריפריה, הכללים אחרים לגמרי. דירה נורמלית הכוונה שלושה חדרים, לא ממש חדרים שאנחנו מכירים מהמרכז, בדרך כלל זה חדרים פיצפונים, לא בטוח חייבים במזוזה. 55 מטר כבר נחשב בהחלט לגודל סביר.

עוד דברים שנקראים נורמלים, כשקניתם דירה בקרית ספר סביר להניח שלא בדקתם את מצב הצנרת או אם יש הכרזת מבנה מסוכן לבניין, או אם יש יותר משני שכנים ערבים, וכן הלאה דברים שצריך לבדוק בטרם נקבע את נורמליותה של הדירה המדוברת.

בונה אתרים

משתמש פעיל
הלו הלו זה פריפריה, הכללים אחרים לגמרי. דירה נורמלית הכוונה שלושה חדרים, לא ממש חדרים שאנחנו מכירים מהמרכז, בדרך כלל זה חדרים פיצפונים, לא בטוח חייבים במזוזה. 55 מטר כבר נחשב בהחלט לגודל סביר.

עוד דברים שנקראים נורמלים, כשקניתם דירה בקרית ספר סביר להניח שלא בדקתם את מצב הצנרת או אם יש הכרזת מבנה מסוכן לבניין, או אם יש יותר משני שכנים ערבים, וכן הלאה דברים שצריך לבדוק בטרם נקבע את נורמליותה של הדירה המדוברת.
אולי יהיה גם קבוצה חסידית בנוף הגליל בעיר!
לא תמיד החסידים צריכים לשלם יקר???
(גם בעפולה הליטאים קנו דירות בזול וויזניץ קנו חדשות בהרבה יותר!)
:mad::mad::mad:

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
במקום להתלונן על אנשים שגרים בירושלים ובני ברק, אתה מוזמן לעשות עסקנות עבור תושבי הפריפריה.
אגיד לך כלל לחיים שחשוב שכלל הציבור יפנים את זה, בשום פנים ואופן אל תציע אפילו, לקחת משהו ממישהו, גם אם לדעתך זה לא הוגן, וכו'.
זה כל כך אמיתי.
אספר לך משהו מאתמול בלילה:

פניתי לאברהם סלונים, ובקשתי שייתן גם לנתיבות את ההלוואות של 150K שהוא נותן לכל קונה בנוף הגליל וטבריה, הוא אמר לי שהוא לא יכול יותר משתי ערים.

ילדות הייתה בי ואמרתי לו שלדעתי נתיבות כרגע יותר חשובה וקריטית כי תיכף לא תהיה לנו שכונה.

התגובה שלו הייתה מאוד כועסת ולימדה אותי פרק:

בחיים, הוא צעק (הוא לא צועק אף פעם) בחיים אל תגיד שיתנו לך על חשבון מישהו אחר!

צודק. התקפלתי, חזרתי מירושלים עם ידיים ריקות אבל לב מלא בתובנה חשובה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אולי יהיה גם קבוצה חסידית בנוף הגליל בעיר!
לא תמיד החסידים (כמו בעפולה) צריכים לשלם יקר???
:mad::mad::mad:
החסידים בעפולה לא משלמים יקר על יד שנייה, בנייה חדשה זה כבר בחירה שלהם, לליטוואקעס אין פשוט כל כך הרבה יזמים וקבלנים, ואלו שיודעים לבנות עסוקים בדרך כלל בלבנות סוגיע.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
תודה על התובנות, אבל זה מאוד מקומם.
כשאני מנסה לשכנע זו"צ לעבור לפרפריה אז ישר הם אומרים שבירושלים ובבני ברק יש המון הטבות כמו המייל שמצורף בתמונה.
Screenshot from 2022-06-20 17-27-00.png

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה