דרוש מידע איך קונים דירה עם הון עצמי של "לא סוגרים ת'חודש" (כפשוטו)????

מצב
הנושא נעול.

אהרןB

משתמש חדש
עזרה בנתינת מידע שלא קיבלנו בירושה...
ולעצם העניין:
אנחנו נשואים כבר 5 שנים עם כמה ילדים ועדיין גרים בשכירות בדירה-יחידה. בעלי אברך וכו' עכשיו התעוררנו לחשוב על קניית דירה כיוון שלא היה עד כה בסיס כלכלי ומכיוון שסביבתנו הקרובה לא דחפה לקניית דירה ויוצא שעכשיו מתחילים להרגיש את הצורך בבית וכו'. כמו כן, אין לנו הון ראשוני וגם אם נצליח איכשהו להשיג אין לנו מושג איך מתחילים, איפה, מתי, כמה ולמה... נשמח ממש מכל מביני העניין פה לקבל עצות מעשיות, קומבינות(אפשר בפרטי), המלצות לצעדים ראשונים...
תודה רבה רבה מראש!

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
באיזה מקום בארץ אפשר לקנות עם הון עצמי נמוך של 25% מערך הדירה ושהמשכנתא תהיה בגובה השכירות???
לא חייבים לקנות דירה באותה עיר שבה שוכרים עכשיו,
מכירה הרבה שגרו בשכירות בערים מרכזיות ובשביל לגור בדירה משלהם- עברו לפריפריה
ואז זה הגיוני מאד

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לא חייבים לקנות דירה באותה עיר שבה שוכרים עכשיו,
מכירה הרבה שגרו בשכירות בערים מרכזיות ובשביל לגור בדירה משלהם- עברו לפריפריה
ואז זה הגיוני מאד
אז אני אשאל עוד הפעם, תראו לי מקום אחד בארץ שהשכירות שמשלמים/מקבלים שם היא זהה לגובה החזר המשכנתא של 75% ממחיר הדירה?

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
דבר ראשון כמה אתם משלמים היום שכירות?
ויש לכם סיוע בשכר דירה?
אם כן אז כמה אתם משלמים נטו שכירות זה חשוב כדאי לדעת מה היכולת החזר חודשי שלכם העתידי...

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
אז אני אשאל עוד הפעם, תראו לי מקום אחד בארץ שהשכירות שמשלמים/מקבלים שם היא זהה לגובה החזר המשכנתא של 75% ממחיר הדירה?
לא,
אין היום כמעט מציאות כזו,
תקרא מה שכתבתי- לא מדובר בדירה להשקעה שבה השכירות צריכה לכסות משכנתא
ואנשים לא הולכים לקנות את הדירה בה הם מתגוררים כיום בשכירות,
אם לדוג' אנשים גרים היום בדירונת בירושלים ומשלמים עליה 4000 לחודש= זה המחיר הממוצע,
בשביל לגור בדירה משלהם הםקונים דירה באופקים לדוג' ואז הם ישלמו את ה4000 שקל למשכנתא על הדירה שלהם...
כמובן שאם מראש הם שוכרים כבר כיום בפריפריה החשבון לא נכון...

מולטי תקשורת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ואגב בדירות מחיר מטרה /משתכן לא צריך הון עצמי של 25% אלא מספיק 10% הון עצמי..

ייד

משתמש מקצוען
הסבירו פה שאפשר לשלם משכנתא שם-פריפריה
במחיר של שכירות פה-מרכז

יוחנן 1

משתמש מקצוען
לא,
אין היום כמעט מציאות כזו,
תקרא מה שכתבתי- לא מדובר בדירה להשקעה שבה השכירות צריכה לכסות משכנתא
ואנשים לא הולכים לקנות את הדירה בה הם מתגוררים כיום בשכירות,
אם לדוג' אנשים גרים היום בדירונת בירושלים ומשלמים עליה 4000 לחודש= זה המחיר הממוצע,
בשביל לגור בדירה משלהם הםקונים דירה באופקים לדוג' ואז הם ישלמו את ה4000 שקל למשכנתא על הדירה שלהם...
כמובן שאם מראש הם שוכרים כבר כיום בפריפריה החשבון לא נכון...
אז אתה בעצם מציע להם לעבור למקום מגורים אחר לגמרי??

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
אז אתה בעצם מציע להם לעבור למקום מגורים אחר לגמרי??
כן, למה לא?
המון אנשים גרים בשכירות בערים יותר מרכזיות ובשביל לגור בדירה משלהם עוברים לפריפריה- דבר מקובל ביותר!

אהרןB

משתמש חדש
דבר ראשון כמה אתם משלמים היום שכירות?
ויש לכם סיוע בשכר דירה?
אם כן אז כמה אתם משלמים נטו שכירות זה חשוב כדאי לדעת מה היכולת החזר חודשי שלכם העתידי...
3500 שכירות, באזור המרכז. היו חודשים ללא סיוע והיו עם, תלוי בכמה דברים...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה