דרוש מידע איך פותחים גמח תרופות??

אפרת יודאיק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום לכולם
אשמח לעזרה בנושא זה
היות ובסביבתי אין גמח תרופות
מי שיש לו מידע איך פותחים כזה דבר
אשמח לשמוע

פנינה :)

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כתבו פה כבר, תתייעצי עם גמחים קיימים.
שימי לב, חלק מהתפקיד מצריך קצת הבנה בעניינים רפואיים ובתרופות.
מינימום- לדעת מה השימוש של כל תרופה, ומה אסור לתת ואיך ולמי אסור לתת.
אבל גם מוטיבציה ורצון ללמוד את הנושא כי גם אם אין לך היום שמץ של הבנה זה יבוא עם הזמן, אם תהיי נכונה ללמוד.
תזכו למצוות!

rachelwer

משתמש צעיר
המשתמש נחסם

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לתשומת לב!! ע"פ חוק -
מסירה של תרופת מרשם ע"י מי שאינו בעל הרשאה מתאימה מהווה עבירה פלילית. ראו למשל כאן

https://www.mishpati.co.il/forum/45/156

גם תרופות ללא מרשם מותר למסור בהגבלות ותנאים רבים כמפורט בחוק, בקישור להלן

https://www.health.gov.il/LegislationLibrary/Rokhut28.pdf?&~nfopt(fileDistorted=2572608074844063)
גם להשאיל אסור?
איך כל הגמחים פועלים בריש גלי?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
גם להשאיל אסור?
איך כל הגמחים פועלים בריש גלי?
מעלימים עין, רק שאם חלילה תהיה תביעה הם בבעיה.
אני מכיר 2 גמחים שמנוהלים ע"י רוקחות שזה חצי צרה, כי ברוב המקרים יש מרשם..

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
לדעתי,
בעלי הגמחי"ם מכירים את התרופות,
בהרבה פעמים,
יותר טוב מכל הרוקחים...
;);););););););)

אני הייתי ממליץ להתחיל בקטן,
בתרופות הרגעה ומשככי כאבים,
ואולי גם תרופות פשוטות ונצרכות מאוד כמוקסיפן וכיוצ"ב.
זה נכון מבחינה תקציבית,
וגם כך צוברים נסיון ויהיה קל יותר להתחיל עם דברים רציניים יותר.
כל הכבוד על היוזמה.
בהצלחה.

אני1000

משתמש מקצוען
אפשר לפרסם שמי שיש לו תרופות שלא צריך שיביא לגמ"ח, ככה להתחיל
[זה באמת מזכיר לי שיש לי כמה בבית שהייתי שמחה לתת לגמ"ח הקרוב... אז תודה על התזכורת]

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
מה נעשה והמציאות היא שלא.
הרוקח בסה"כ מביא מה שכתוב במרשם, אה, וגם הוא יודע אם כדאי אחרי אוכל או לא, חוץ מזה-לא רלוונטי כל מה שהוא למד.
בגמחי"ם, כשאין מרשם, הם צריכים לבד להמליץ מה כדאי, וכשמחזירים את התרופה הם גם שומעים אם עזר , ותוך כמה זמן , וכד'.

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לדעתי ממש לא
רוקח לומד את המקצוע מספר שנים באוניברסיטה ועושה סטז' ארוך.
מעניין איך זה סטז' של רוקחים,
רוקח: מה מביאים אם כתוב במרשם אקמול?
מתלמד: אקמול,
רוקח: יופי.ואם כתוב מוקסיפן?
מתלמד: אה.... רגע....שניה.... מוקסיפן!!!
רוקח: יופי! עכשיו נראה אותך מביא מה שכתוב בלי שאני מגלה לך באיזה מגירה.

חני גרינשטיין

משתמש סופר מקצוען
הרוקח בסה"כ מביא מה שכתוב במרשם, אה, וגם הוא יודע אם כדאי אחרי אוכל או לא, חוץ מזה-לא רלוונטי כל מה שהוא למד.
בגמחי"ם, כשאין מרשם, הם צריכים לבד להמליץ מה כדאי, וכשמחזירים את התרופה הם גם שומעים אם עזר , ותוך כמה זמן , וכד'.
רוקח טוב (לא של סופר פארם, אלא פרטי - כמו בית מרקחת פינץ או שפירא בבני ברק) גם יודע להמליץ הרבה מעבר למרשם.
בלי לזלזל באף אחד מבעלי הגמ"חים.

רק אנקדוטה קטנה שתלמד אתכם מה לא לעשות (בדידי הוי עובדה)
התארחנו שבת באחת מערי הארץ. שבת שבע ברכות.
הצטננתי נוראות ונסתם לי האף באופן שלא יכולתי לנשום.
הייתי זקוקה נואשות לטיפות אף שיפתחו לי פתח של אוויר. כדי שאוכל קצת להנות מהשבת השמחה.
בררנו, שאלנו ומצאנו גמ"ח תרופות.
בעלי רץ לשם לבקש טיפות אף.
לחרדתו - הביאו לו אריזה פתוחה ומשומשת!
להזכירכם - טיפות אף (אתם יודעים איך משתמשים בזה?!)
אין צורך לומר - שהעדפתי להמשיך לסבול...

rachelwer

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
מעניין איך זה סטז' של רוקחים,
רוקח: מה מביאים אם כתוב במרשם אקמול?
מתלמד: אקמול,
רוקח: יופי.ואם כתוב מוקסיפן?
מתלמד: אה.... רגע....שניה.... מוקסיפן!!!
רוקח: יופי! עכשיו נראה אותך מביא מה שכתוב בלי שאני מגלה לך באיזה מגירה.
מבינה שלמדת רוקחות.
ואם לא, מהיכן אתה יודע שזה מה שהם לומדים?
זה שרוקח לא מנדב לך מידע זה לא אומר שהוא לא יודע....
ההבדל הגדול בין רוקח לבעל גמח, שרוקח זו העבודה שלו ובעיקר רוצה להעביר כרטיס/לגמור את התור/לחזור לאיפון. ובעל הגמח זה נטו לשם שמיים ולעזור לאחרים. כך שהוא מנדב את כל המידע שלו גם אם זה קצת [או לא נכון.]
רק תעודדו את הרוקחים והם יביאו לכם הרבה מידע ומקצועי...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

אשתדל להגיב עניינית.

נקח לדוגמא את לימוד ההלכה

אדם לקח את ספר 'שמירת שבת כהלכתה' ושינן אותו 205 פעמים, סביר להניח שאם ישאלו אותו למעשה - לפחות ב50% מהמקרים הוא יענה מדוייק ונכון, לפעמים יותר מהר ומדוייק ממורה הוראה מצוי.

אבל ב-50% מהמקרים, הוא ידמה דברים לא נכונים ויכשיל באיסורי שבת וכרת.

לעומתו מורה הוראה, יתכן ולא תמיד יענה מיד ומדוייק לפי כל השיטות, אבל נדיר ביותר שיכשיל אנשים בעיקר הדין.

אז את מי עדיף לשאול?

והנמשל מובן!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה