איך מסירים כתמי שמן מבגדים

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יש לי שמלות חתונה של ילדות מבד מבריק שהתלכלכו בכתמי שמן, לפני שאני מכבסת הייתי רוצה להעניק לכתמים "טיפול", מה הייתם ממליצים?

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
טלק על הכתמים,
אמה לכלים - עדיף פיירי.
סנו אוקסיג'ן.

הכל עדיף לפני הכביסה.

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לרסס "סנט מוריץ" או כל ממיס שומנים אחר על הכתם. לא פוגע בכלל בבגד. רואים את השומן נמס ונפרד מהאריג. אפילו כתמים ישנים מאד! אח"כ לכבס כרגיל. מעולה!

bhj

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי לשים סודה לשתיה (.....)
לא יודעת מנסיון.

אפשר לנסות לשפשף עם מטלית ספוגה בטינר ומיד למכונה
זה עוזר להרבה מקרים קשים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יש לנו וילון מאריג דקיק (אולי שיפון? ההתמצאות שלי באריגים לא מי יודע מה) שהתנפנף על שולחן אוכל, ספג כתמי שמן הגונים ועבר כביסה בלי טיפול קודם. יש מה לעשות? סנט מוריץ לא הורס אריג כזה?

קול-התור

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תנסו קצת במקום נסתר אם יש. מנסיוני, עם כל סוגי האריגים, (לא ניסיתי וילון שיפון דקיק) מפות יוקרתיות, צמר נקי, סריגים שונים ועוד, פשוט לא קרה כלום והכתמים נעלמו כלא היו.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
סבון כלים בנדיבות, להספיג טוב, לשפשף קצת, לשטוף, לבדוק שזה אכן ירד, ו -לכביסה

perachd7

משתמש פעיל
צילום מקצועי
איך להוציא כתם שומני

לנסות עים פנטסטיק לשפוך על הכתם לשפשף טוב ולישטוף ,אפשרות שניה ,לכבס כביסה

רגילה ולשים קליה ביפנים(אני הוצאתי כתם שומני עים פנטסטיק).

למי שממליץ על טלק זה רק מועיל בזמן שהכתם טרי.

Stylee

משתמש רשום
אמה לכלים בעיקר לכתמי שמן..(וגם לכתמים אחרים) מניסיון! כבר נהיתי מכורה לאמה בכביסות (נראה לי עוד מעט אני מחליפה את האבקה באמה..)

tamy

משתמש רשום
אם כבר נותנים עצות בעניני כביסה, מה עושים עם כתמים שחורים בשרוולים של חולצות לבנות של גברים?
אשמח לקבל עיצה. אני משפשפת עם סנו אוקסיג'ן וזה לא יורד.

פלפליה

פלפל שחור
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
נכתב ע"י Stylee;486211:
אמה לכלים בעיקר לכתמי שמן..(וגם לכתמים אחרים) מניסיון! כבר נהיתי מכורה לאמה בכביסות (נראה לי עוד מעט אני מחליפה את האבקה באמה..)

גם אני;)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י tamy;486245:
אם כבר נותנים עצות בעניני כביסה, מה עושים עם כתמים שחורים בשרוולים של חולצות לבנות של גברים?
אשמח לקבל עיצה. אני משפשפת עם סנו אוקסיג'ן וזה לא יורד.

כביסה בכמה מעלות?
מנסיון, ב-80 מעלות הכל לבן!

perachd7

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני חושבת זאת הבעייה של כל הנשים בציבור שלנו,חברה אמרה לי שהיא משתמשת בקלייה ,

מרטיבים את החולצה שופכים על האיזורים הרצויים משפשפים בעזרת מברשת קשה

עד שהכתם יורד בהצלחה.

תרצה

משתמש מקצוען
באשכול שהיה פה בעבר על כתמים של תינוקות, כתבו שהאמה לכלים טובה גם לכתמי החולצות הגבריות בצוואר ובחפתים - מאז אני משתמשת בזה, וב"ה הכל לבן!

אבל למה על כתמים אחרים זה לא עובד לי?? (כתמים של שומן ומיצי פירות - מעשה ידיה להתפאר של בת השנתיים ש'אני לבד!!!' ואוי ואבוי לך אם תעזרי לה - ניסיתי מליון פעמים עם אמה לכלים של פיירי, ועם שבבי סבון, - קצת דהה הכתם אבל לא נעלם לגמרי. יש למישהו עיצה?)

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י תרצה;486474:
באשכול שהיה פה בעבר על כתמים של תינוקות, כתבו שהאמה לכלים טובה גם לכתמי החולצות הגבריות בצוואר ובחפתים - מאז אני משתמשת בזה, וב"ה הכל לבן!

אבל למה על כתמים אחרים זה לא עובד לי?? (כתמים של שומן ומיצי פירות - מעשה ידיה להתפאר של בת השנתיים ש'אני לבד!!!' ואוי ואבוי לך אם תעזרי לה - ניסיתי מליון פעמים עם אמה לכלים של פיירי, ועם שבבי סבון, - קצת דהה הכתם אבל לא נעלם לגמרי. יש למישהו עיצה?)

ניסיתי על כתמים של קלמנטינה אחרי כמה ימים ועבד יופי:
תרטיבי את הכתם ותפזרי אבקת "רן" בנדיבות. להשאיר כמה שעות (כך בהמלצה, אני השארתי כמה ימים). הכתם נעלם כלא היה.

אגב, זאת אבקה מלבינה, אבל היא מתאימה גם לבגדים צבעוניים. ליתר ביטחון תבדקי במקום נסתר.

rr

משתמש צעיר
עריכה והפקת סרטים
סנו מסיר שומנים

אמנם לסירים ( הבקבוק הצהוב ) מעולה לבגדים לשים לפני הכביסה

חדוי בטיט

משתמש חדש
יש לי שמלות חתונה של ילדות מבד מבריק שהתלכלכו בכתמי שמן, לפני שאני מכבסת הייתי רוצה להעניק לכתמים "טיפול", מה הייתם ממליצים?
יש לי גגון שמנת של בובגבו והוא התלכלך לי בכתם שחור (מאוטבוס) ניסיתי הכל אוקסיגן סנט מוריץ כלום לא עזר יש למשהי עוד רעיון?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  51  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה