איך להתנהג איתה?

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לדעתי מתפספסת פה נקודה חשובה..
האחות לא אמרה שהיא לא רוצה לשלם או שהיא חושבת שצריך לשלם פחות...
היא ביקשה שישבו כולם וידונו על כך ביחד...
לפעמים במשפחה יש את אלו שנותנים את הטון ויש את אלו שמרגישים שקולם לא נשמע...
זה יכול לקרות לקטנה במשפחה שמרגישה שדעותיה נשמעות בזלזול,
זה יכול לקרות דווקא לגדולה שלפתע עם השנים נכנסו למשפחה גיסות דומיננתיות ואחיות קטנות שגדלו והנה הדעה שלהם נשמעת ובקול.. ואולי הם מתייחסות אליה כאל מישהי מהדור הישן שלא מבינה...
זה יכול לקרות אולי לגיסה שתמיד העריכו אותה ואת דעותיה ולפתע הגיעה גיסה מוכשרת , יפה, מוצלחת, שפיץ... וכולם נהרו אחריה והיא מרגישה פתאום לא מוערכת..
ואחותך היקרה, הגדולה או הקטנה מרגישה שהחליטו! אולי זה לא הרוב - אלא דעה של מישהי מהמשפחה שכולם רגילות להנהן אחריה?
לכן היא מתעקשת לשבת ביחד כולן! ולדבר ולהחליט...
ככה אני רואה את הדברים..
בהצלחה!

שמואל דוידו

משתמש רשום
נכתב ע"י בפוטנציאל;2370394:
לאחר שנים של דיונים כמה צריך לתת , וכל אחד עמד על זכותו לתת כפי יכולתו,
אחד מאחי הגה רעיון חביב.
הוא הגיע עם מעטפה וכל אחד שם בה כמה שיכל.
לא יודעים, מי מה וכמה.

לא שווה הריב בשביל הערך שהמתנה אמורה להביע
נכון מאוד
הדברים האלו קוראים במשפחות צעירות
שכל אחד חשוב לו להראות את המקום שלו
ואח"כ שגודלים
מתחרטים
אבל את הגלגל כבר אח אפשר להחזיר אחורה

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני לא אוהבת שקובעים לי.
לפעמים יש לי קשר חזק עם אותה גיסה ואני מרגישה צורך לקנות לבד, לעיתים אני שמחה להשתתף יחד.
לכן מה שעושים אצלנו- זה להציע.
מציעים לי: את רוצה להשתתף או לקנות לבד?
ואני עושה את השיקולים שלי ואף אחד לא עוקב אחריי מה עשיתי.

אני חושבת שכל ההתארגנות הזו לרכוש יחד יכולה מאד לעצבן. כי לא כולם אוהבים או יכולים לתת פרשנות של שיקוליהם הכלכליים, ובמקום להרבות אחוה במשפחה יכול לצאת להפך.

מתנה היא משהו שנעים לתת. לא כפיה ציבורית.

וכאן- כל מה שהאחות ביקשה זה להיות מצוות ההיגוי וההחלטה. היא לא רוצה להרגיש שקובעים לה, ויש לה זכות מלאה לדעת לאן הכסף שלה הולך.
אני דווקא חושבת שהבעיה היא לא שלה, אלא שלכם..
שלא מבינים את הצורך שלה ורואים רק אתכם:(.

DigiTali

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לפעמים מעדיפים לקבל הרבה מתנות קטנות מאשר אחת קטנה..
אצלינו זכות הבחירה היא של מקבל המתנה

פדחנית

משתמש רשום
אצלינו במשפחה אנחנו בדיוק בדילמה
אנחנו משפחה גדולה עם 12 נשואים בלע"ה
כך שיש כבר כמה שעושים בר מצוות ובת מצוות ועוד מעט חתונות
ויש גם צעירים שיש להם ילדים קטנים ילד או שתיים
והנשואים הגדולים החליטו שכבר לא מוציאים כסף מהקופת מתנות
ללידות אלא רק לבר מצוות וכו'
מה דעתכן על זה?

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י פדחנית;2376111:
מה דעתכן על זה?

הם קיבלו?

אביגיל 24

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אצלנו תמיד נותנים את המתנה לאחר כל חופשת לידה או לאחר 4 חודשים מהחתונה ..בר מצווה זה כל כך מוציא את החשק לתת משותף אני תמיד נותנת גם לבד בתאריך

לכן אם נותנים תנו בזמן ושכולם ידאו מה נתנו

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני דוקא מבינה מאד למה היא רוצה לשבת ולדון ולהגיע להסכמה על סכון כלשהוא.
אולי כי אין לה כסף מיותר בשביל מתנות והיא מאד רוצה לתת, רק שהסכום שנקבע גבוה מידי?
היא רוצה להרגיש בנוח ובשווה.
מה גם, אני לא חושבת שהיא בכוונה לא רוצה להשתתף.
לא לכולם יש אפשרות לחלק כל יומיים מתנות...
למה לחפש עיצות אם היא הציעה בעצמה את הפיתרון? היא הציעה לשבת ולדבר אז כנראה שיש לה סיבה טובה לכך.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פדחנית;2376241:
מה הם קיבלו?

היא שאלה אם הגדולים אצלכם כן קיבלו ללידות. עד שיגיעו הצעירים לשלב הבר מצוות, הגדולים יחליטו שנותנים רק לחתונות... נחמד!

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מישהו במשפחה העלה את הרעיון שבמתנה הבאה מפרטים את המשפחות ש'נותנות' את המתנה, ואותה לא מכניסים. לי זה נראה חרחור מריבה, ואני מחפשת דרך להתגבר על הבעיה באמצעים המקובלים.

ממש לא נראה לי חרחור מריבה, זו המציאות שהיא ביקשה.
לא צריך כ''כ להשתגע בשביל השגעון שלה.
הולכים עם הכלל, וזה נעשה להקל לא להקשות.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י EstiArt;2376695:
מישהו במשפחה העלה את הרעיון שבמתנה הבאה מפרטים את המשפחות ש'נותנות' את המתנה, ואותה לא מכניסים. לי זה נראה חרחור מריבה, ואני מחפשת דרך להתגבר על הבעיה באמצעים המקובלים.

ממש לא נראה לי חרחור מריבה, זו המציאות שהיא ביקשה.
לא צריך כ''כ להשתגע בשביל השגעון שלה.
הולכים עם הכלל, וזה נעשה להקל לא להקשות.

מעניין למה מה שאתם החלטתם לא נחשב ל'שיגעון', ואילו מה שהיא מחליטה נחשב.
זה לא מקובל בכל המשפחות לעשות קופה.
רוצים? תבדקו שנח לכולם.
יש לה זכות בדיוק כמוכם.

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לפי מה שפותחת האשכול רשמה, לא מדובר באחת שקטה שצריכה שקולה ישמע, אלא באחת שאוהבת להתעקש ולהיות נגד כל הצעה משפחתית.
זה מוכר לי מאוד מאחת הגיסות שלי ועצוב לומר.... זה לא ענין של לדון לכף זכות שאולי אין לה כסף וכ'ו , זה טיפוס שנהנה להיות נגד, גם אנשים גדולים רוצים 'צומי' בצורות מוזרות לפעמים, ולכן יש מצב שלהתעלם ממנה ולהמשיך הלאה יהיה הפתרון הטוב ביותר.
ככה הבנתי את הענין, יתכן שאני טועה, ובגדול....
מאחלת בכל אופן הצלחה רבה!

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י EstiArt;2376737:
לפי מה שפותחת האשכול רשמה, לא מדובר באחת שקטה שצריכה שקולה ישמע, אלא באחת שאוהבת להתעקש ולהיות נגד כל הצעה משפחתית.
זה מוכר לי מאוד מאחת הגיסות שלי ועצוב לומר.... זה לא ענין של לדון לכף זכות שאולי אין לה כסף וכ'ו , זה טיפוס שנהנה להיות נגד, גם אנשים גדולים רוצים 'צומי' בצורות מוזרות לפעמים, ולכן יש מצב שלהתעלם ממנה ולהמשיך הלאה יהיה הפתרון הטוב ביותר.
ככה הבנתי את הענין, יתכן שאני טועה, ובגדול....
מאחלת בכל אופן הצלחה רבה!

הבנת מצוין.
רק שאפשר להשתיק אותה לנצח , לא להרוג ח"ו אלא רק לגרום לה להבין שתם זמנה ודעותיה.
ואפשר לנסות להבין מה מביא אותה להתלהמות הזו.
לרוב כל המבוגרים שנחוצים להתעקש הם בדיוק אילו שלא הקשיבו אף פעם לדעתם.
ועכשיו הפלא ופלא לרוב הם לא דורשים שיעשו כדעתם אלא שיקשיבו !
שוב - שיקשיבו!

שיתנו להם את הכבוד שהראוי שמגיע לכל בן אנוש.
זהו זה הכל.
ותאמינו לי שמי שיתן יגלה שאותו אדם יהיה הראשון שיעשה כל מה שיבקשו ממנו.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אצלנו יש גם קופת מתנות גם בעבודה וגם במשפחה.

לכל דבר יש מעלות וחסרונות,
כפי שהזכירו יש את אילו שתמיד יזכרו אותם ויקבלו מתנות, ויש את אילו שלא יקבלו. ובמילא, עדיף שאילו שבדר"כ לא קיבלו יקבלו לפחות משהו. ובסכום אחיד. [מישהו רוצה להוסיף תמיד אפשרי לתת איזה משהו סמלי/אירוע שלא מחושב מקופת מתנות]
אצלנו כאשר היו נותנים מתנות מהעובדות לעובדות, ונוצר מצב שאחד קבלה בסכום X ואחד בסכום Y. לא הסכמתי לדבר. תורידו אותו מהמתנות לא אקבל ולא אתן במצב הזה.
וכיום, כל עובדת לאחר המשכורת נותנת סכום של 5 ש"ח בכל חודש, כך שבמידה ויש שמחה יש סכום אחיד לכל סוג שמחה לוקחים משם.
כך יוצא שכאשר יוצא אירוסין חתונה לידה וכדו' באותה תקופה לא יוצא סכום ענק בפעם אחת.

במשפחה, לפעמים יוצא מצב שאכן, הקטנות לא מקבלות ו/או הפוך שהתחילו לקבל מושגים, ו/או יש יותר נשואים שיכולים לתת...
אבל לא ניתן להתערב לכל אחד לעניין מתנות. ולא הייתי שמחה לדעת שמשלמים עלי... זכותי להחליט.

וכאן בכלל, היא ביקשה אסיפה, אסור כבר לדבר כל האחים ואחיות יחד?? אולי ניתן לבקש קודם כל שכל אחד יגיע אם נקודות.
התכתבויות וואצפון וכדו', תמיד יש את הדוברים ואת אילו המקשיבים. כשמתאספים יש זכות דיבור לכל אחד ויותר קל לנהל שיחה 'לא בטלפון שבור'

פרפר

משתמש מקצוען
מה הרעיון להפוך את המשפחה לקומונה?
כל עוד זה בא בכיף, כולם נותנים מיוזמתם ושמחים לתת ולקבל, אז מצוין. אבל, ברגע שיש חריקות, אפילו קלות, ואפילו מצד מישהו אחד מתוך עשרים, זה בדיוק הזמן להבין שמשפחה מורכבת מפרטים שונים, מגוונים ובעלי יכולות שונות. וצריך פשוט להרפות, ולתת לכל משפחה את המרחב האישי שלה. שכל אחד יחליט מה הוא נותן, כמה ומתי, אם בכלל. המתנות הקבוצתיות פשוט לא מתאימות יותר.

Rocks

משתמש רשום
נכתב ע"י פדחנית;2376111:
מה דעתכן על זה?

:cool::cool::cool::cool:

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י אחד פלוס;2376811:
אצלנו יש גם קופת מתנות גם בעבודה וגם במשפחה.

לכל דבר יש מעלות וחסרונות,
כפי שהזכירו יש את אילו שתמיד יזכרו אותם ויקבלו מתנות, ויש את אילו שלא יקבלו. ובמילא, עדיף שאילו שבדר"כ לא קיבלו יקבלו לפחות משהו. ובסכום אחיד. [מישהו רוצה להוסיף תמיד אפשרי לתת איזה משהו סמלי/אירוע שלא מחושב מקופת מתנות]
אצלנו כאשר היו נותנים מתנות מהעובדות לעובדות, ונוצר מצב שאחד קבלה בסכום X ואחד בסכום Y. לא הסכמתי לדבר. תורידו אותו מהמתנות לא אקבל ולא אתן במצב הזה.
וכיום, כל עובדת לאחר המשכורת נותנת סכום של 5 ש"ח בכל חודש, כך שבמידה ויש שמחה יש סכום אחיד לכל סוג שמחה לוקחים משם.
כך יוצא שכאשר יוצא אירוסין חתונה לידה וכדו' באותה תקופה לא יוצא סכום ענק בפעם אחת.

עבדתי במקום מסוים חמש שנים והורידו לי כל חודש 5 ש' מהמשכורת. כולן קיבלו מתנות ללידות ורק אני לא.- נחמד, הא?:rolleyes:

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
נכתב ע"י תקוה;2377279:
עבדתי במקום מסוים חמש שנים והורידו לי כל חודש 5 ש' מהמשכורת. כולן קיבלו מתנות ללידות ורק אני לא.- נחמד, הא?:rolleyes:

חיכיתי מס' שנים עד שהתחלתי לקבל... אבל בכלל לא חשבתי על עצמי.
ובכלל, בקטע המשפחתי, אל תתני, כי מתי נוכל להחזיר לך?!
ברוך ה', שכבר אפשרי...

זה הגעיל אותי הדבר, שעובדת א' מקבלת, כי היא עושה רעש, והשניה שעושה שמחה באותו שבוע זה לא קיבלה כלום כי היא שקטה יותר.

[וכשלא היה סיבה למסיבה לתת לעובדת, מצאו - יום הולדת]

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;2377279:
ילדת ולא קיבלת?
ממש לא הוגן...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה