עזרה איך להתמודד עם פגיעה ממישהו קרוב מאוד?

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
שווקלדית פשוט דיבררת אותי
אפשר לקפוץ לך על האשכול

מוכר מוכר (בד"כ קורה יותר בין גיסות)...
אני בכאלה מקרים לא מבזה את עצמי להביע העלבות... פשוט משדרת טיפה רוחק.
(איך משדרים רוחק? פחות מפגשים יזומים.. גם כשנפגשים לפחות זמן... תאמיני לי זה יעשה לך טוב.. וככה גם היא אולי תבין שאת באמת נפגעת)
כשהתרחקתי , הן רק עלו עלי יותר,

מערכת יחסים אם הגיסות שלי היא כבר לא נסבלת , יש לנו חתונה עוד מעט ואני רועדת ממנה כמו מאסון,
אני בשבילן אויר, פעם חלבו ממני עזרה וכספים וכשהיו צריכים משהו התקשרו ורק אז וכשנמאס לי מזה והכספומט נסגר - אז אני לא קימת
לדוג גיסתי חיבת לי 20K !!! כבר שבועים אני מנסה לתפוס אותה בטלפון, עונה ואחרי 2 משפטים עוברת לממתינה,
או לקחו בגד מהשכרה לחתונה לכל הנכדות - אני קיבלתי הודעה שבועים לפני החתונה נבחר בגד כזה וכזה אם את רוצה תקחי גם, ועכשיו ניתן לבנות שלי להרגיש חריגות? או שוב להתכופף להתנהלות שלהן, את אויר ותעשי מה שאומרים לך, דעתך וטעמך לא מענינים אותנו בכלל,
לא מסוגלת , בחתונה כמו בקודמת אני יהיה עם עצמי,
לא מצליחה להבין מה עשיתי להן, פשוט מחקו אותי,

אלישבע57

משתמש פעיל
עצוב לי בשבילך
דיברת איתן?
בסופו של דבר לכל אחד יש נסיונות וזה המצב שלך עכשיו.
ובמצב הזה הקב"ה סומך עליך שתעשי את חוקיו ומצותיו

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
זה לא כ"כ פשוט כמו שזה נשמע....
ההורים צריכים להיות עם יד על הדופק שאין כאן פגיעה רגשית עמוקה...
לצערי מהכרות של מקרה מצער ...
ההורים בלי משים לב רק ליבו כל הזמן בהשוואות שלהם!
המון פעמים אם ההורים ידעו להתנהל נכון זה יכול לחסוך המוןןןן!

Tzzpora

משתמש פעיל
ממליצה מאד לקרוא את הספר "תקשורת לא אלימה" של ד"ר מארשל רוזנברג.
או לראות את הסרטונים שלו: https://www.youtube.com/watch?v=5mcZM82z3Og

הוא מלמד תקשורת שמטרתה היא לאפשר יצירת שינויים במערכות יחסים שישרתו את כל הצדדים המעורבים, וכן להצליח לנהל את מערכות היחסים באופן יעיל, מקרב ובונה-אמון באמצעות מיקוד השיח והפתרונות בַּצרכים של כל הצדדים. הגישה משמשת לפתרון ואף למניעה של קונפליקטים, אי-הבנות וסכסוכים ביותר מ-200 מדינות בעולם, והיא מביאה תפישת-עולם מקיפה של אי-אלימות בצד כלים פרקטיים ומודל יישומי-מעשי. ייחודה הוא בכך, שהשיח שהיא יוצרת מוביל לגילוי העקרונות והצרכים המהותיים שמאחורי העמדות השונות, מה שמאפשר חיבור ומציאת פתרונות המקובלים על כולם גם במצבים שנראו עד כה חסרי-מוצא.

תותית י.

משתמש מקצוען
מערכת יחסים אם הגיסות שלי היא כבר לא נסבלת , יש לנו חתונה עוד מעט ואני רועדת ממנה כמו מאסון,
אני בשבילן אויר, פעם חלבו ממני עזרה וכספים וכשהיו צריכים משהו התקשרו ורק אז וכשנמאס לי מזה והכספומט נסגר - אז אני לא קימת
לדוג גיסתי חיבת לי 20K !!! כבר שבועים אני מנסה לתפוס אותה בטלפון, עונה ואחרי 2 משפטים עוברת לממתינה,
או לקחו בגד מהשכרה לחתונה לכל הנכדות - אני קיבלתי הודעה שבועים לפני החתונה נבחר בגד כזה וכזה אם את רוצה תקחי גם, ועכשיו ניתן לבנות שלי להרגיש חריגות? או שוב להתכופף להתנהלות שלהן, את אויר ותעשי מה שאומרים לך, דעתך וטעמך לא מענינים אותנו בכלל,
וואי וואי סיפור עצוב...
אני הייתי שולחת את בעלי שיתכבד לקנוס את ה 20K מאחותו... (ובחיים לא מלווה לה ולא לגיסה אחרת יותר שקל) כמובן שתלוי באופי הבעל...
ופשוט לא רבה בכלל איתם זה סתם יוריד את הרמה...
(אני לדוג' לא ישנה בבית של חמותי כי ממש קשה לי שם... פשוט אנחנו מוצאים דירה באזור, משלמים שכירות לשבת אחת ובלילה ובצהריים אנחנו נחים שם, לנו זה פותר חצי מהבעיות... כמובן שלך יכול להיות שהבעיות שונות ואת צריכה לחשוב עם עצמך איך לפתור אותן)
קנית לבנות שלך כבר בגדים אחרים?
וזה סיוט החתונות לבדדדד אין לך תינוק שתצטרכי להניק וכזה???;)

קומפיילרית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אפשר לקפוץ לך על האשכול

יש לך אפשרות למצוא את הגיסה שהכי קל לך להתנהל מולה ולפתוח איתה את הנושא בעדינות?
בכל משפחה יש את הרגישים יותר שאכפת להם ואפשר לפתוח פתח דרכם.
זה המשפחה שלך לטוב ולמוטב אחרי הכל והם נשארים איתך עד 120.
לדעתי חבל להגיע לייאוש לפני שממצים את כל האופציות.
כמובן שאם אין ברירה אז אין ברירה. אבל כל עוד אפשרי לעשות משהו, הייתי עושה הכל להלחם על זה.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
וואי וואי סיפור עצוב...
אני הייתי שולחת את בעלי שיתכבד לקנוס את ה 20K מאחותו... (ובחיים לא מלווה לה ולא לגיסה אחרת יותר שקל) כמובן שתלוי באופי הבעל...
זה יקרה אבל מה שמתסכל זה המערכת יחסים אותי למה זה ככה? למה אח"כ אני צריכה להתחנן כמו קבצנית לכסף, אני עמלתי על הכסף הזה,
ופשוט לא רבה בכלל איתם זה סתם יוריד את הרמה...
(אני לדוג' לא ישנה בבית של חמותי כי ממש קשה לי שם... פשוט אנחנו מוצאים דירה באזור, משלמים שכירות לשבת אחת ובלילה ובצהריים אנחנו נחים שם, לנו זה פותר חצי מהבעיות... כמובן שלך יכול להיות שהבעיות שונות ואת צריכה לחשוב עם עצמך איך לפתור אותן)
קנית לבנות שלך כבר בגדים אחרים?
וזה סיוט החתונות לבדדדד אין לך תינוק שתצטרכי להניק וכזה???;)
כל אירועאצלם הוא סיוט, ב"ה מאז שיש לי ילדים יש לי עם מי לשבת
, קניתי כבר גם לבנות וגם סט לבנים ולעצמי,
התוכנית שלי זה להגיע רק לחופה וחצי מהערב לבלות בחוץ עם הילדים, אבל רוצה לצאת מזה, למה כל אירוע במקום לשמוח נהיה סיוט,
ומסכן בעלי, מנסה לדבר איתן אבל הן בכלל לא מבינותאהה נכון שכחנו להודיע שהלכנו להשכרה, אז שתלך לקחת

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
יש לך אפשרות למצוא את הגיסה שהכי קל לך להתנהל מולה ולפתוח איתה את הנושא בעדינות?
בכל משפחה יש את הרגישים יותר שאכפת להם ואפשר לפתוח פתח דרכם.
זה המשפחה שלך לטוב ולמוטב אחרי הכל והם נשארים איתך עד 120.
לדעתי חבל להגיע לייאוש לפני שממצים את כל האופציות.
כמובן שאם אין ברירה אז אין ברירה. אבל כל עוד אפשרי לעשות משהו, הייתי עושה הכל להלחם על זה.
לא מצליחה
כי הן מרגישות 100 אחוז בסדר, השתדלנו להשאיר הודעות ווצאפ על ההשכרה, אבל במקרה בדיוק פעם אחת שכחנו אז מה קרה, מענין איך כל ה10 האחרות כן עודכנו להגיע, רק איפשהו אותי פספסו
בעלי ניסה לדבר איתן, לא מה פתאום אנחנו מאוד אוהבות אותה לא מבינות למה היא עצבנית, בסה"כ ביקשתי ממנה לעבור לשולחן אחר כי לא היה מספיק מקום, מה הבעיה שלה,

קומפיילרית

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בעלי ניסה לדבר איתן,
גבר הוא גבר אחרי הכל ולא ידע אף פעם להעביר את התמלול הנכון של הרגש וכו.
(בד"כ הם ינטו להאשמה).
השאלה היא אם את בעצמך הצלחת למצוא גיסה שבכללי איכשהו את הכי מצליחה לדבר איתה,
ולפתוח איתה שיחה כנה ואמיצה ורגשית מלב אל לב. בלי האשמות בלי צעקות.
פשוט להעיז לשפוך את הפגיעה האיומה בלי טשטוש או אי נעימות, ולבכות לה את הכאב הזה.
וכמובן בשביל תעוזה כזו, צריך באמת משהי שנעים לך איתה.
ולשאול אותה דוגרי
מענין איך כל ה10 האחרות כן עודכנו להגיע, רק איפשהו אותי פספסו
ואיך זה תמיד מה שקורה שאני מתפספסת...

יכול להיות שזה לא יעזור,
אבל בשבילך שתדעי שעשית את המקסימום שאת יכולה כדי לעזור לעצמך,
ואם זה לא מצליח אז את שלך עשית.

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
דיברתי איתן בכמה מילים , הן מעבירות לא ממש מענין אותן
עכשיו קבלתי מהגיסה הגדולה - וגם הקלפטה הראשית - מייל לשלוח תמונות של הילדים להכנת מתנה לסבתא
מתחשק לי להחזיר לה תשובה, היי למה שלחת אלי?? ממתי אני במשפחה?? לא יהיה לכם סתם פדיחות שהילדים המוזנחים שלי יופיעו במצגת??
מה אומרות? חכם? מידי מתבכין?

דיברתי איתן בכמה מילים , הן מעבירות
עכשיו קבלתי מהגיסה הגדולה - וגם הקלפטה הראשית - מייל לשלוח תמונות של הילדים להכנת מתנה לסבתא
מתחשק לי להחזיר לה תשובה, היי למה שלחת אלי?? ממתי אני במשפחה?? לא יהיה לכם סתם פדיחות שהילדים המוזנחים שלי יופיעו במצגת??
אל תתני להם סיבות להתנהגות שלהן הלא יפה והלא מתחשבת...
לא הייתי רצה לבצע כל דבר אבל בלי משפטים כאלה...זה רק מקבע מחשבות שלך ושלהם...ישפיע רע עליך ועליהם.
אחרי הכל זה משפחה...בולעים צפרדעים למען השלווה.
מעריכה אותך שלא הגיע לפיצוץ עד היום.

אלישבע57

משתמש פעיל
מתבכיין ממש
אפילו ילדותי
אישית הייתי מתעלמת מהמייל ומחכה שתתקשר
תמיכתי

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
לענ"ד
אין כמו לנסות שיחה פנים אל פנים באופן אמיתי על כוס קפה
מבלי להאשים או להטיח אלא רק לומר גליות את ההרגשה שקיימת
ואם אפשר להסביר מדוע ומאיפה נולדה ההרגשה
חשוב מאוד שאם פתאום הצד השני מתחיל להתגונן
לומר לו: תשמע אין פה עניין של להאשים אלא רק לשתף וזהו(ולהסביר שהמטרה היא
כדי להגיע למקום אמיתי ונכון לקשר טוב כפי שהיה בעבר (במידה והיה).

למי שיש אומץ אז אפילו
להראות את האשכול שנוצר פה בפרוג

אם זה לא שייך(והכל תלוי בהרבה דברים)

אז יש דבר כזה שנקרא ניתוק רגשי-כלומר מחד גיסא מנסים כן לטפל ברגש הרע שנוצר(וזה עבודה עצמית
שלא קשורה לצד השני)
אבל מאידך יש יכולת לאדם להפסיק להיות מושפע(במידת מה) מהסביבה
כלומר יהיה אפשר לדבר ולהמשיך על קשרים כרגיל(כאילו כרגיל)
אבל מבלי חיבור רגשי אלא יותר קשרים טכניים יותר.

אופן נוסף אמוני-לנסות דווקא (עד כמה שניתן)לאהוב את המצב הזה
להבין שזה לטובת האדם וזה ניסיון שמכפר על הרבה דברים
ידוע על צדיקים רבים שהזמינו על עצמם יסורים מעין אלו(שאלו לא יסורי גוף ולא מיתת בנים רח"ל,אלא
בזיונות בושה צער וכדומה)

דיני

משתמש מקצוען
אין לי פרטים לכן אני כותבת ככה
והיא מודעת לזה שאין פרטים אז היא יכולה לקבל עצות שלא רלוונטיות לה

אם נכנסים לאטרף ה"רגשי" הזה זה לא תמיד טוב
כי היאת זכר בפגיעה ויעלה לה כל הרגשי והיא רק תרצה לבכות
כמובן שזה משתנה לאדם לאדם ואם את מתגברת=מתבגרת ומצליחה להתגבר על הפגיעה את מצליחה להתבגר על הדחף הפנימי להפגע ולבכות

ב"ה אין לי ניסיון בכך
זה משנה מאדם לאדם
אני לא מכלילה יש כאלה עם דפוסי התנהגות קשים מנשוא ואני רואה בהתמודדות יומיומיות נשים שעוברות את זה
צריך לדעת להתנהל עם כאלה טיפוסים
ולדעת שזה שלה ולא לקחת קשה כל דבר ללב
אם ניקח כל דבר קשה ובום משבר לא נחיה פה וכולנו נהיה כל היום במיטות ונאכל שוקולד
הבנתם את העיקרון? לא לתת לרגש יותר מידי להשתלט עלינו. זה לא בריא!
קצת קיצוני.
בצד אחד יש "אטרף רגשי" - רגשות משתוללים בלי שליטה, וזה מקום שלא טוב להיות בו מעבר לזמן קצר, אבל בין להיות במיטה כל היום ולאכול שוקולד לבין "לשים קאט" ולהחליט שזה נגמר, יש מנעד רחב ואפור שטוב מאד להימצא בו.

כלומר, אדם שאיתרע מזלו להיות במגע קרוב עם בעל הפרעת אישיות/תקשורת זו או אחרת (נרקסיסטים, מיניפולטייבים, סוציופטים וכדו') אין לו ברירה אלא לשים קאט ולנעול את הרגש. זה מנגנון הגנה בסיסי כדי שלא להישרט.
אבל צריך להבין שלנעילה הזאת, לניתוק הזה יש מחיר גבוה.

וכל מיני רעיונות כמו: זה שלה, ו-זה רצון השם, זה נשמע מאד יהודי (וזה באמת יהודי), אבל הקב"ה גם לא רוצה שנהיה רובוטים מתוכנתים חסרי רגש, מין סוכני ק.ג.ב פני פוקר.
הרעיונות האלו טובים אחרי שחשנו את הרגש, ועוקצו התעמעם, אז אפשר לנקות את הלב לגמרי.
אבל לא כתחליף לרגשות.

דיני

משתמש מקצוען
סתם לספק להם חומר עסיסי למדורה.
זה לא באמת יגרום להן ליסורי מצפון או למחשבה שאת צודקת והן טועות, אלא לסיבוב ארוך של האצבע על הרקה ולהוכחה נוספת שאת לא לעניין.

עדיף לך לצלם בינוני ככה ככה בלי להתאמץ מדי (אא"כ את אוהבת את חמותך), תשלחי בדממה, וזהו.

די

משתמש סופר מקצוען
20K ש"ח לא להחזיר זה באמת לא בסדר וצריך לראות איך להוציא את זה.

לגבי בגדים לחתונה יכול להיות שיש הרבה אחיות וקשה לשאול כל אחת... הייתי זורם על זה העיקר שיהיה סט...

פ.נ

משתמש מקצוען
אפשר לקפוץ לך על האשכול

יש לך חוזה איתה???

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אם יש חוזה מצויין
ואם אין מנסה להוציא הודעה בהקלטה שהיא חייבת ואף אם אפשר שתודה גם בתאריך שהייתה חייבת להחזיר כבר)
ותובע אותה לב"ד

בעיקרון לתבוע קרוב זה לא דבר נכון (אפילו על סכומים גדולים)
אבל כאשר מדובר באחד שלא מתנצל מסנן טלפונים ובורח
ולא נותן תאריך יעד ואופק כלשהו

זה חוצפה זלזול שאין כדוגמתו

ואם הוא מזלזל בי אז אין שום סיבה שלא אזלזל בו בחזרה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה