עזרה איך להתמודד עם פגיעה ממישהו קרוב מאוד?

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
אין לי מושג מי את
אבל בטוח שיש מה להתקנא בך
כי כל מה שהם עושות זה מקנאה
ובעיקר הם מפחדות שתתבטאי וכווווולם יראו ויזהו שאת יותר מהם.
מה שחשוב במקרה הזה
זה בשום פנים ואופן לא לספק להם את מה שהם רוצים
אלא לבוא לחתונה עם חיוך ענק על הפנים ועם המון ביטחון וגאווה
לא לגשת מעצמך אליהם כי הם יורידו לך את המורל
בקיצער לשמור בכוח כל החתונה על מורל גבוה
שלוש ארבע אירועים שאת מצליחה במשימה
ואת מתחילה לראות שינוי ביחס
בהצלחה ענקית...

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
בלת"ק
משפט שנכתב בפורום כתיבה, ולי אישית עזר ממש:

סליחה היא לא הסכמה למעשה
סליחה היא גם לא מחיקת האישיות
סליחה היא הפרדה בין המעשה לעושה
(קרדיט @רבינו מנחם)
כך כתב הרמב"ם:
IMG_8820.jpeg

אומנות מתפרצת

משתמש צעיר
קופצת על האשכול.
מה עושים עם מישהו קרוב שמרכל בצורה פוגעת מאד בפנים שלי עם אדם קרוב נוסף?
כמובן שבאותו רגע אני שותקת ומתפללת אבל קשה לי להתנהג עם האדם הזה בצורה רגילה וטבעית אחרי כזה מקרה גם אם זה לא בכוונה או בצחוק.
מה עושים?

נערך לאחרונה ב:

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
קופצת על האשכול.
כמובן שבאותו רגע אני שותקת ומתפללת אבל קשה לי להתנהג עם האדם הזה בצורה רגילה וטבעית אחרי כזה מקרה גם אם זה לא בכוונה או בצחוק.
מה עושים?
קודם כל, אסור שזה יקרה.
לא בכוונה. לא בלי כוונה ובטח לא בצחוק.

אם זו פעם ראשונה צריך לדבר על זה דוגרי. להסביר שנפגעתי. לא צריך להתנהג טבעי. אין מצווה כזו.

אם כל מה שרשמתי לעיל כבר קרה בעבר וקיבלת אז התנצלות שלא באמת עזרה\ תגובה שאת מדמיינת \ תגובה שזה היה בצחוק ואת לא מבינה עניין\ "את סתם עושה עסק" - תבדקי שהקשר הזה, שיכול להיות קרוב מאד מאד ותומך מדהים מדהים, זה לא קשר פוגעני. (גגלי על זה קצת)

ותזכרי: מי שאכפת לו מהנפש שלך לא פוגע בכוונה. גם לא מידי פעם.

מי שמעריך אותך לא מרכל בפנים: לא בכוונה. לא בלי כוונה ובטח לא בצחוק!

נערך לאחרונה ב:

אומנות מתפרצת

משתמש צעיר
ותזכרי: מי שאכפת לו מהנפש שלך לא פוגע בכוונה. גם לא מידי פעם.

מי שמעריך אותך לא מרכל בפנים: לא בכוונה. לא בלי כוונה ובטח לא בצחוק!
נכון , אבל לפעמים אנשים משליכים את השריטות שלהם על אחרים.
מאמינה ורואה ויודעת שאכפת לו ממני...
גם זה נאמר לי במצב רגיש וכו...

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
נכון , אבל לפעמים אנשים משליכים את השריטות שלהם על אחרים.
מאמינה ורואה ויודעת שאכפת לו ממני...
גם זה נאמר לי במצב רגיש וכו...
צריך לשים את הפגיעה רגע בצד, ולדון.
האם הדברים שאומר הם נכונים כשלעצמם, (פגיעה היא בדרך כלל מדבר אמיתי)
ואם כן, כנראה הם דברים שמאד מפריעים לו.
ואם זה נכון, לא מדובר בשריטות שלו. אלא בחוסר היכולת שלו להכיל את התופעות שדיבר עליהם.
וכאן טמון הפתרון. היכולת להראות לו שמנסים לפתור את אותם דברים. ולבקש ממנו עזרה והבנה.

פ.נ

משתמש מקצוען
קופצת על האשכול.
מה עושים?
אני יכולה להגיד שהיתה לי חברה כזאת שהיה פוגעת מבלי שום בעייה בתוך אפילו קבוצת חברות ואני אחר כך דיברתי איתה דוגרי על התופעה ואמרתי לה את יודעת שי אישית לא מזיז אבל אנשים אחרים כן והיא אמרה לי תודה שאת אומרת לי זה נובע מאי תשימת לב אבל יום יומיים והייתה חוזרת על אותו סטנה החברות הקרובות שלה ידעו איך להיתנהל אבל כעבור כמה שנים אחר כך דיברתי איתה על הקטע ואמרתי לך את רואה אנשים היתרחקו מימך כי זה לא כייף מעלות להיות אנשים אחרים והיא היתה בהלם וככה ניכנסתי איתה לדברים עמוקים ובזאת השיחה שלי איתה הי השתנה ב180 מעלות ואפילו זכתה בזכות זה להיתחתן!!!!

קופיUX

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
המשפט הזה שכתבת
"נכון , אבל לפעמים אנשים משליכים את השריטות שלהם על אחרים"
אם הבנתי נכון אז זו התגובה כשאת אומרת שנפגעת - שיש לך שריטה :(

רק רוצה להגיד לך שוב שזה לא נורמלי שמישהו מרכל וצוחק עלי בפנים בכוונה,
ובטח לא מאשים אותי אחר כך.

אף פעם. אף יום. לעולם. זה לא דבר שאמור לקרות.

אני מבינה שזה קשה לך כי זה מתעתע. כי כמו שאת אומרת אכפת לו ממך. אז מה קורה כאן?

אם זה קרה יותר מפעם אחת בווריאציה כזו או אחרת, תתיעצי. אל תפחדי. יהיה לך רק יותר טוב.

נ.ב. אם פתוח לך, חפשי באתר 'הפסקת קפה' את פרקי הסיפור של 'עוצמת לרווחה'.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה