התייעצות איך הייתם מגיבים לכזו סיטואציה??

מצב
הנושא נעול.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מזעזע.
איני רב, אבל יתכן מאוד שחובה עליכם לתבוע אותו, בכדי שלא יישנו מקרים דומים.
אדם כזה מסוכן ולכאורה אסור לו להמשיך לשבת על כיסאו.

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
נערך לאחרונה ב:

די

משתמש סופר מקצוען
את השבועיים שאחרי אותו היום "ביליתי" במרכז הרפואי הדסה, ושם מצאו כמה בעיות אלה ואחרות, אך הדגישו לי שוב ושוב שצריך לחבוש משקפיים כשנוטלים תרופות ולא להתבלבל בין אקמול לקלונקס... כי כדור כזה יכול לגרום לבעיות, וביוחד במצב הרפואי שלי, אסור לי ליטול תרופה כזו כלל וכלל.
אם אני מבין נכון את דבריך, בית החולים טענו שבאופן כללי צריך להסתכל על תרופות לפני שלוקחים, וכן שאסור לך לקחת תרופה זו, אבל לא שנגרם לך נזק מהתרופה. הבעיות שמצאו הם כלליות לא קשור לתרופה.

2016

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
סיפור דומה שקרה למישהו מאוד קרוב גם עם כזה "צדיק"
מצב רפואי מסוכן וסבוך (בתחום שהאבחנה לוקחת המון זמן - נוירולוגיה) הפרופסור קרא להתאשפז מיידית ולא לחכות
ההוא עם סמכות מסויימת טען שהכל רגשי ונפשי ולא צריך לעשות כלום... מקסימום טיפול רגשי
נס שלא שמעו לו...
דרך אגב עד היום הוא טוען ככה...

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
זה לא הכי רגיש לכתוב כך שסביר להניח שכמה וכמה נוטלי קלונקס קוראים את ההודעה הזו...
ואוו לא שמתי לב. אתה צודק. בעקרון התכוונתי בנוגע לסיפור, שאדם שלא צורך את התרופה לוקח בטעות. אבל אתה צודק ולכן מחקתי את זה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
רק להבהיר כמה נקודות:
1. הצדיק הזה למד עזרה ראשונה, והוא מתיימר אולי להיות רופא, בגוף או בנפש...
2. התרופה הזו (במיוחד בכזה מינון) לא נגישה לכל מאן דבעי - זה נמצא בכספת בבית המרקחת , ובוודאי שהתרופה צריכה אישור רפואי מיוחד (יש גם תוכניות גמילה מהתרופה). זה לא תרופה ללא מרשם לאלו שיש ספק!
3. כוונתו של אותו אחד (הצדיק) הייתה לטובה כנראה לפי הבנתו והכשרתו הרפואית (לתת תרופה הדורשת מרשם, ללא הבחנה מוקדמת - ואף שאין לו כל סמכות לכך)
קלונקס לא נמצאת בכספת בבית מרקחת
והיא צריכה מרשם, כמו כל תרופת מרשם (רופא משפחה יכול לתת)
קצת מוזר שנגרמו נזקים לטווח הרחוק, אבל אולי זה ייחודי למקרה שלך

אנוכי

משתמש מקצוען
קלונקס לא נמצאת בכספת בבית מרקחת
והיא צריכה מרשם, כמו כל תרופת מרשם (רופא משפחה יכול לתת)
קצת מוזר שנגרמו נזקים לטווח הרחוק, אבל אולי זה ייחודי למקרה שלך
אולי כי היה כאן מינון יוצא דופן?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אולי כי היה כאן מינון יוצא דופן?
המינון הכי גבוה שאני יודעת שקיים בכדור אחד הוא 2 מ"ג
גבוה למי שלא רגיל, אבל לא קטלני.
המינון הביתי הכי גבוה ליום הוא 4 מ"ג
ובבית חולים נותנים יותר...

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ובוודאי שהתרופה צריכה אישור רפואי מיוחד
קוראים לזה "מרשם"
בחודשיים האחרונים חילקו את זה לכל מאן דבעי...
לא צריך נוירולוג ולא הסתכלות פסיכיאטרית, 99.9% מהאנשים שיקחו את זה באופן ח"פ לא יקרה להם שום דבר!

הספרן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
קוראים לזה "מרשם"
בחודשיים האחרונים חילקו את זה לכל מאן דבעי...
לא צריך נוירולוג ולא הסתכלות פסיכיאטרית, 99.9% מהאנשים שיקחו את זה באופן ח"פ לא יקרה להם שום דבר!
קוראים לזה "רגישות, או סוג של תגובה בין תרופתית". כך שזה הרבה פחות מ99 פלוס..

מאן דאו

משתמש פעיל
לצערי בציבור שלנו - הציבור החרדי, מחלקים בחיידר הרבה סוכריות מעין אלו, וזאת בלי פיקוח ובלי השגחה של רופא או פסיכיאטר. ועדיין הילדים שמחים וצוהלים כי התרופה לא מסוכנת חיים.

במקרה שלנו הסיפור היה קצת שונה: הקלונקס בעצם גרר בעייה שהייתה קיימת קודם - בעייה שהייתה יכולה להישאר רדומה זמן רב לולי אותו חומר פעיל שהעיר את העניין והביא את הבעייה לקדמת הבמה!

לצערי הרבה אותה "בעייה" או רצף של בעיות למען האמת, כנראה ילוו אותנו לתקופה ארוכה, אני לא רוצה לפרט יותר מדיי על הבעיות הרפואיות. אך במילים פשוטות ניתן לומר זאת יש את החיים שלפני אותו היום ויש את החיים שאחרי אותו היום. וזה לא בעייה שלוקחים קלונקס אקמול או כל כדור אחר והכל נעלם, זה דבר שמצריך קצת יותר מזה בלשון עדינה....

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
לצערי בציבור שלנו - הציבור החרדי, מחלקים בחיידר הרבה סוכריות מעין אלו, וזאת בלי פיקוח ובלי השגחה של רופא או פסיכיאטר. ועדיין הילדים שמחים וצוהלים כי התרופה לא מסוכנת חיים.

במקרה שלנו הסיפור היה קצת שונה: הקלונקס בעצם גרר בעייה שהייתה קיימת קודם - בעייה שהייתה יכולה להישאר רדומה זמן רב לולי אותו חומר פעיל שהעיר את העניין והביא את הבעייה לקדמת הבמה!

לצערי הרבה אותה "בעייה" או רצף של בעיות למען האמת, כנראה ילוו אותנו לתקופה ארוכה, אני לא רוצה לפרט יותר מדיי על הבעיות הרפואיות. אך במילים פשוטות ניתן לומר זאת יש את החיים שלפני אותו היום ויש את החיים שאחרי אותו היום. וזה לא בעייה שלוקחים קלונקס אקמול או כל כדור אחר והכל נעלם, זה דבר שמצריך קצת יותר מזה בלשון עדינה....
הכל טוב ויפה, אבל אתה מבין שהמקרה שלך נדיר ביותר?
אותו אחד שנתן לך טעה או חשב שלא יקרה לך כלום, (אגב, גם רופא משפחה היה נותן לך (לכאורה)בלי יותר מידי שאלות)
זה שהוא לא בסדר זה לא אומר שאתה צריך להפחיד את הציבור בצורה הזו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  27  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה