התייעצות איך הייתם מגיבים לכזו סיטואציה??

מצב
הנושא נעול.

סבא ישראל

משתמש מקצוען
הכל טוב ויפה, אבל אתה מבין שהמקרה שלך נדיר ביותר?
אותו אחד שנתן לך טעה או חשב שלא יקרה לך כלום, (אגב, גם רופא משפחה היה נותן לך (לכאורה)בלי יותר מידי שאלות)
זה שהוא לא בסדר זה לא אומר שאתה צריך להפחיד את הציבור בצורה הזו
זה בדיוק הנקודה אם רופא היה צריך לשאול אותו יש לך בעיה x y z והמטפל הזה לא שאל הוא רשלן ואם לא אז הצדק איתך

mutagim

משתמש סופר מקצוען
אני בהלם
אתמול כאב לי הראש פלוס כאב בחור השן
הייתי צריכה לצאת ל4 שעות מהבית .
ביציאתי מדלת הבית פגשה אותי שכנה ושאלה מה קורה,
עניתי לה שכואב לי הראש אבל בכל אופן אני יוצאת, ואין לי אקמול בבית יהיה טוב.
אז היא אומרת לי: הנה, יש לי קחי, אני מסתכלת על החבילה הצהובה ואומרת לי זה קללונקס, גם מרגיע וטוב.
לקחתי, בלעתי בלי מים בחדר מדרגות,
כאבי הראש פסקו.
אבל עכשיוו כשאני קוראת מה שקרה כאן.
מליון פעמים מזמור לתודה,
ותודה על הפרסום למדתי פרק חשוב בחיים.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
בעיקרון קלונקס מרדים. בעיקר בהתחלה שהגוף לא רגיל.
ממש לא מתאים לזמן של יציאה וכדומה...
וזאת מבלי להיכנס לגופו של סיפור...
ממש לא ברור איך אנשים מחלקים תרופה שמיועדת להרגעה לתלונות של כאב ראש... זה בערך כמו לתקוע אינסולין במקום האקמול.. מה הקשר??

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה שנתן קלונקס במקום אקמול ושיקר שזה אקמול, חייבים להסגיר אותו לרשויות.
אם היה לנו בית דין היו חובטין אותו וקונסים אותו, אבל כיון שאנו בגלות, על כרחינו נסגיר אותו לרשויות להציל אחרים לבל יפלו בתחבולותיו.
וזה שיודע שיש לו מגוון בעיות רפואיות ואף על פי כן הוא לוקח כדור מכל מאן דהו, גם כן אינו שפוי לגמרי.

מאן דאו

משתמש פעיל
. .וזה שיודע שיש לו מגוון בעיות רפואיות ואף על פי כן הוא לוקח כדור מכל מאן דהו, גם כן אינו שפוי לגמרי.
במקרה כזה צודק לגמרי!! אבל לא במקרה כזה עסקינן, אלא באדם בריא לחלוטין - כולל מעקב ובדיקות דם שגרתיות!
ומשום מה הקב"ה רצה שהייתה בעייה באותו הזמן (בלי ידיעה ברורה)

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
כבר שכחנו על מה האשכול...
אני חושב שאם אתה לא מצליח להירגע מההוא, כדאי לך כן להשקיע בלפגוש אותו כדי שיתנצל בפניך
ולו בשביל שלא תישאר עם דבר בלתי פתור

מאן דאו

משתמש פעיל
כבר שכחנו על מה האשכול...
אני חושב שאם אתה לא מצליח להירגע מההוא, כדאי לך כן להשקיע בלפגוש אותו כדי שיתנצל בפניך
ולו בשביל שלא תישאר עם דבר בלתי פתור
להזכיר ולהבהיר: אותו אדם לא מעוניין לדבר ולשוחח בשום צורה, ולמען האמת אני לא רגוע כרגע מהעניין הרפואי (זה האמת) ולא מהסיפור עם ההוא..

אחג

משתמש מקצוען
לענין הרפואי - אם זה אכן גרם לסיבוך, אפילו אם זה נדיר ולא ממש באשמתו הלבעדית וכו', יש ענין ברור לגשת לרב ולשאול אותו כיצד לנהוג, כיון שאם אותו אדם לא התנצל ולא מעונין לדבר איתך, עלול להיות מצב שהוא לא מתחרט ואוחז שצדק במעשהו לגמרי, וא"כ ימשיך במעשה הזה שהוא ברור לא מעשה ישר והגון לחלוטין:), ולכן יש להתייעץ בדחיפות עם רב האם לתבוע אותו או להסגיר אותו וכדו', כיון שהוא עלול להוות סכנה.

לענין הריגשי - מומלץ מאוד להבין ולהפנים שהמעשה הזה כבר נעשה, ואם ההוא לא מוכן להתנצל, (והרב יכריע לא להסגירו וכדו') אין לך כעת מה להמשיך לבוסס בכעס עליו, זה היזק ברור וישיר!, ולכן מומלץ למצוא את השיטה הנכונה להפסיק לכעוס, לא להבין אותו, אבל גם לא לכעוס, או ע"י לימוד זכות כלשהיא, או ע"י חיזוק באמונה, או משהו מהסגנון הזה, אבל העיקר לעזור לעצמך לצאת מהכאב הנפשי, זה לא פחות אם לא יותר חשוב מהענין הרפואי.

וכמובן לזכור, אתה לא צריך להבין אותו או להצדיק אותו, ממש לא, אבל לא מומלץ להמשיך לכאוב ולכעוס, למרות שזה מובן מאוד.

מליון

משתמש מקצוען
תרגיעו!
מה עם לדון לכף זכות??
נראה לי שפשוט היה לו את שני הכדורים, והוא פשוט התבלבל ביניהם...
ועכשיו הוא לא עונה לטלפונים כי הוא פשוט מתבייש שטעה, וגם שיודעים שהוא משתמש בקלונקס...
(לי אין מושג עד כמה קלונקס נפוץ בציבור)

s.y

משתמש מקצוען
תרגיעו!
מה עם לדון לכף זכות??
נראה לי שפשוט היה לו את שני הכדורים, והוא פשוט התבלבל ביניהם...
ועכשיו הוא לא עונה לטלפונים כי הוא פשוט מתבייש שטעה, וגם שיודעים שהוא משתמש בקלונקס...
(לי אין מושג עד כמה קלונקס נפוץ בציבור)
מישהו שטעה וזה היה בלי כוונה הוא לא אמור להתבייש עד כדי כך
נכון שזה לא נעים לטעות בכזה דבר מסוכן
אבל בנ"א עם טיפה אנושיות ומצפון מתנצל עונה לטלפון ומביא איזה משהו קטן להתנצלות

צוציקית:-)

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הוא נתן לך את הכדור הזה כדי להזיק לך?
לא נראה לי.
אולי הוא אפילו לא יודע שמה שקרה קרה בגלל כדור תמים? (כן. תמים. לרוב האנשים הוא לא עושה כלום...)

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
רק אני חושבת שהוא התבלבל ונתן כדור לא נכון?
ואם הוא לא איש רפואה אין מה לתבוע אותו
בעיה של הלווה שהלווה את התרופה
על כל אחד לבדוק איזה תרופות הוא מכניס לפיו
ולא שאני ח''ו מזלזלת בקושי של פותח האשכול אלא נראה לי שהתגובות כאן שיפוטיות מידי

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מה שאמרו לך בבית החולים:
אין לקחת תרופות בחושך,
ואין לקחת תרופה בלי לוודא מה אתה לוקח.
(שילמת רבה געלט)
"צדיק אחד" - כתבת בציניות,
אם אתה כועס עליו אז תתמודד לבד קודם לכל.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
@מאן דאו
אתה אחראי על החיים שלך, ובמידה מסוימת התנהגת בחוסר אחריות
ולא לוקחים גלולה שאינה באריזה , לא לוקחים תרופה שלא מכירים, במיוחד אם יש לך רקע רפואי
אתה כועס עליו על משהו שגם אתה לוקה בו= חוסר אחריות....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה