איך אני מחשב גילאים באקסל

FullTime

משתמש מקצוען
הנוסחה המצורפת אמור לחשב
הוא לוקח לי משהו שנולד ב12/2004 וכותב עליו שהוא בן 9 שבמציאות הוא בן 8ו 1 חודש....... משהו יכול לעזור
קוד:
=YEAR($J$1)-YEAR(E2)

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בדוגמה הבאה תאריך הלידה מופיע בתא E1
קוד:
[B]=DATEDIF (E1, TODAY( ),"Y")  & " שנים, " & DATEDIF (E1, TODAY( ),"YM")  & " חודשים, "
 & DATEDIF (E1, TODAY( ),"MD")  & " ימים"
[/B]

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מנסה להבין את הנוסחה, ולא מצליח...
קוד:
DATEDIF(start_date,end_date,unit)
מה הארגומנט השלישי?

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:punctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <w:DontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"טבלה רגילה"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
קוד:
= DATEDIF ( start_date , end_date , "interval")
קוד:
=DATEDIF (E1, TODAY( ),"Y")  & " שנים, " & DATEDIF (E1, TODAY( ),"YM")  & " חודשים, " & DATEDIF (E1, TODAY( ),"MD")  & " ימים"

לפונקציה שלשה ארגומנטים הכרכחיים:​
Start_date - תאריך התחלה, במקרה דנן תאריך הלידה (E1)​
End_date – תאריך הסיום, במקרה דנן אנו עושים שימוש בפונקציה TODAY( )​
"Interval" – מגדיר מה אנו רוצים שהפונקציה DATEDIF תחזיר, מספר ימים ("D"), מספר חודשים ("M"), מספר שנים ("Y") בין שני התאריכים.​
הארגומנט Interval יכול להכיל צירוף של ימים חודשים ושנים (כפי שעשינו למעלה)​
"YM" – מחשב את מספר החודשים בין שני תאריכים בתנאי ששני התאריכים חלים באותה שנה.​
"YD" – מחשב את מספר הימים בין שני תאריכים בתנאי ששני התאריכים חלים באותה שנה.​
"MD" – מחשב את מספר הימים בין שני תאריכים בתנאי ששני התאריכים חלים באותו חודש ושנה.​

FullTime

משתמש מקצוען
תודה למושי על הנוסחה,
למען דעת גרם להסבר מעולה על הנוסחה... גם לו מגיע קרדיט

תודה לכולם.

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
וזה מגיע כטקסט.
אפשר לקבל את זה כמספר?

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
קוד:
<!--[if gte mso 9]><xml>  <w:WordDocument>   <w:View>Normal</w:View>   <w:Zoom>0</w:Zoom>   <w:PunctuationKerning/>   <w:ValidateAgainstSchemas/>   <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid>   <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>   <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText>   <w:Compatibility>    <w:BreakWrappedTables/>    <w:SnapToGridInCell/>    <w:WrapTextWithPunct/>    <w:UseAsianBreakRules/>    <w:DontGrowAutofit/>   </w:Compatibility>   <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel>  </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml>  <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156">  </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 10]> <style>  /* Style Definitions */  table.MsoNormalTable     {mso-style-name:"טבלה רגילה";     mso-tstyle-rowband-size:0;     mso-tstyle-colband-size:0;     mso-style-noshow:yes;     mso-style-parent:"";     mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;     mso-para-margin:0cm;     mso-para-margin-bottom:.0001pt;     mso-pagination:widow-orphan;     font-size:10.0pt;     font-family:"Times New Roman";     mso-ansi-language:#0400;     mso-fareast-language:#0400;     mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->=YEAR(TODAY()) - YEAR(E1) - IF(MONTH(TODAY()) > MONTH(E1), 0, IF(MONTH(TODAY()) < MONTH(E1), 1, IF(DAY(TODAY()) < DAY(E1), 1, 0))

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
קצת יותר קצר (משום מה אני לא מצליח להכניס את זה נורמלי):
=YEAR(TODAY())-YEAR(E1)-IF(OR(MONTH(TODAY())
<
MONTH(E1),(DAY(TODAY())
<
DAY(E1))),1,0)

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כך הצלחתי, אולי יותר קריא...
קוד:
=YEAR(TODAY())-YEAR(E1)-IF(OR(MONTH(TODAY())<
MONTH(E1),(DAY(TODAY())<
DAY(E1))),1,0)

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ואחרי הנסיונות - הרבה יותר פשוט!

קוד:
=DATEDIF(E2,TODAY(),"Y")
זה מספר!

FullTime

משתמש מקצוען
נכתב ע"י למען דעת;937303:
וזה מגיע כטקסט.
אפשר לקבל את זה כמספר?

תמחוק את המילים שיש בנוסחה, 'שנים חודשים ימים', ותשים נקודות ופסיקים במקום זה. ככה:
קוד:
=DATEDIF(C3,TODAY(),"Y")&"."&DATEDIF(C3,TODAY(),"YM")&"."&DATEDIF(C3,TODAY(),"MD")

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ואז זה יהיה מספר הניתן לחישוב או למיון מגדול לקטן?
(אין לי כח לבדוק עכשיו)

FullTime

משתמש מקצוען
נכתב ע"י למען דעת;937475:
ואז זה יהיה מספר הניתן לחישוב או למיון מגדול לקטן?
(אין לי כח לבדוק עכשיו)

בדקתי, אם אתה משאיר רק שנים וחודשים, כן - מיון וחישובים.
אם יש גם ימים, לא. כנראה שלא יכול לקבל את הערך מספר עם 2 נקודות באמצע.....
אם הבעיה רק מיון אפשר בעמודה של התאריך .....

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הבעיה לא רק מיון, למשל אני רוצה שיסמן ב'עיצוב מותנה' את מי שמעל גיל 28.
והעצה שלך היא לא מדויקת, כיון שהוא יחשב את 28.11 קטן מ28.2

FullTime

משתמש מקצוען
נכתב ע"י למען דעת;937526:
הבעיה לא רק מיון, למשל אני רוצה שיסמן ב'עיצוב מותנה' את מי שמעל גיל 28.
והעצה שלך היא לא מדויקת, כיון שהוא יחשב את 28.11 קטן מ28.2

נכון, אבל הוא מוגדר כמספר האקסל צודק שהוא מביא ככה. כי 2 מסמן בעצם 20....
גם במיון הוא עושה אותה בעיה...
אני הייתי עושה את הנוסחה של עיצוב מותנה על העמודה של התאריך ושם מציין בין תאריך זה לזה....

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
תודה לכולם.

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מילתי כבר אמורה. (עי' תגובה #7).

הערה #11 עדיין מחזירה מחרוזת ולא מספר ומכאן הבעיה בהערה #14.

FullTime

משתמש מקצוען
נכתב ע"י moishy;937788:
מילתי כבר אמורה. (עי' תגובה #7).

הערה #11 עדיין מחזירה מחרוזת ולא מספר ומכאן הבעיה בהערה #14.

לפי תגובה 7 הוא נותן שנים בלבד בלי חודשים, לא?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  37  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה