קורונה אחוז החולים הקשים והנפטרים במגזר החרדי קטן יותר

מצב
הנושא נעול.

דסי123

משתמש מקצוען
פרופ' ערן סגל: ''אחוז החולים הקשים והנפטרים במגזר החרדי קטן יותר ממה שציפינו, הנתונים מאוד מפתיעים אותנו!''

‏אחוז חולים קשים ונפטרים מבין המאומתים בגילאי קבוצות הסיכון בכל מגזר
הנתונים מאד מפתיעים אותנו!
למה? כי האחוזים האלו קטנים יותר במגזר החרדי, למרות שאחוז הבדיקות החיוביות שם (גם בגילים אלו) גבוה בהרבה מבשאר המגזרים, עדות ליותר מאומתים בפועל, ולכן ציפינו לאחוז גבוה הרבה יותר

דסי123

משתמש מקצוען
ניסיתי למחוק את ההודעה ולהעביר אותה לאשכול קורונה חדשות טובות
אך משום מה זה לא נותן לי

אסתי 15

משתמש מקצוען
פרופ' ערן סגל: ''אחוז החולים הקשים והנפטרים במגזר החרדי קטן יותר ממה שציפינו, הנתונים מאוד מפתיעים אותנו!''

‏אחוז חולים קשים ונפטרים מבין המאומתים בגילאי קבוצות הסיכון בכל מגזר
הנתונים מאד מפתיעים אותנו!
למה? כי האחוזים האלו קטנים יותר במגזר החרדי, למרות שאחוז הבדיקות החיוביות שם (גם בגילים אלו) גבוה בהרבה מבשאר המגזרים, עדות ליותר מאומתים בפועל, ולכן ציפינו לאחוז גבוה הרבה יותר
מקור?
איפה בכלל יש נתונים מסודרים לפי מגזר?
איך אפשר לדעת מה אחוז הנבדקים מכל מגזר?

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לפי הפילוח המדובר - נשים בנות 65-75 מהמגזר הכללי עם קורונה, נפטרות פי שניים (!!!) מנשים חרדיות.
וכך גם בשאר חתכי הגיל. החרדים נפטרים הרבה הרבה פחות מהערבים, ומעט פחות מהחילונים.

הסבר אפשרי - במגזר החרדי היה עודף בדיקות. אצל חילונים וערבים כנראה שנבדקים פחות.

(לא הצלחתי לאתר עדיין את מאגר המידע ממנו נלקחו הנתונים).

בשביל השמחה

משתמש מקצוען
20201011_015053.jpg

ירוק בהיר

משתמש פעיל
לפי הפילוח המדובר - נשים בנות 65-75 מהמגזר הכללי עם קורונה, נפטרות פי שניים (!!!) מנשים חרדיות.
וכך גם בשאר חתכי הגיל. החרדים נפטרים הרבה הרבה פחות מהערבים, ומעט פחות מהחילונים
(לא הצלחתי לאתר עדיין את מאגר המידע ממנו נלקחו הנתונים).
בציבור החרדי פחות מעשנים, ואחוז המעשנות שואף לאפס. עישון זה גורם סיכון משמעותי.
הסבר אפשרי - במגזר החרדי היה עודף בדיקות. אצל חילונים וערבים כנראה שנבדקים פחות.
זה לא הגיוני כשמסתכלים על אחוז המאומתים מתוך כלל הנבדקים. אצלנו נבדקים פחות, לא יותר.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כי אחוז החולים גדול משמעותית
אם יש פי 3 חולים
אז רח"ל אמור להיות גם פי 3 נפטרים ח"ו
ממש לא נכון.
אחוז הנפטרים נמוך גם ביחס לגודל האוכלוסיה.
בלי קשר לכמות החולים.
(ההסבר הפשוט הוא שהאוכלוסיה החרדית צעירה יותר)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא נכון.
בלי קשר לכמות החולים.
זה לא נכון.
אחוז המתים לגדול האוכולוסיה גדול.
רק שיחסית למס' המאומתים הפער אמור להיות גדול יותר. וזה הענין המפתיע.
בשלב מסוים היינו עם פי 4 חולים ו"רק" פי 3 מתים.
אבל אני לא יודעת אם זה היחס נכון להיום.
חבל להטעות. יש לנו אבדות יותר מלאחרים.
לא לשכוח שבמדינת ישראל יחסית לעולם יש יותר מתים, ויחסית למדינת ישראל יש לנו יותר מבצבור הכללי.
זה מביא אותנו למקום המחמיא של אחת האוכלוסיות בעולם שהכי מתקשה בשמירת החיים.
פעם הבאה כשהמורה תספר לילדים שלכם ספור הרואי על קדושת החיים ואיזה מופת עשו כדי לקבל עוד שעה של חיים.
הילדים שלכם יעשו פפפפפפפפפפפ גדול. המסר הברור והשונה לחלוטין שמעבירים לילדים זה אחד הדברים הטראגיים במגפה הזו (אבל רק אחד מהם, יש עוד כמה טרגדיות בדרך)

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ממש לא נכון.
בלי קשר לכמות החולים.
לא נכון. בשקלול גיל האוכלוסיה והיחס שלנו מכלל האוכלוסיה בארץ, יש פי 3 מתים מהשאר. וזה באוכלוסיה ש"מקדשת את החיים"

מתוך כלל המאומתים יש פחות. נחמת שוטים.

אמא של אפרת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה לא נכון.
לא לשכוח שבמדינת ישראל יחסית לעולם יש יותר מתים, ויחסית למדינת ישראל יש לנו יותר מבצבור הכללי.
פעם הבאה כשהמורה תספר לילדים שלכם ספור הרואי על קדושת החיים ואיזה מופת עשו כדי לקבל עוד שעה של חיים.
הילדים שלכם יעשו פפפפפפפפפפפ גדול. המסר הברור והשונה לחלוטין שמעבירים לילדים זה אחד הדברים הטראגיים במגפה הזו (אבל רק אחד מהם, יש עוד כמה טרגדיות בדרך)
אין לי נתונים מולי .
אבל זכור לי שראיתי בימים האחרונים נתון של:
4 במגזר הערבי.
2.5 במגזר הכללי.
ו2.3 במגזר החרדי.
אשמח אם מישהו יביא את הנתונים המדויקים.

מלכי גרוסמן

משתמש צעיר
זה לא נכון.
תגדיו, לא נמאס פה לניקים להלקות את הציבור שהם שייכים אליו?
גם אם יראו נתונים התעמתו איתם שהם לא נכונים רק כדי לשרת להם את האג'נדה שהחרדים הם קניבלים אוכלי אדם?
המשפטים האלה יגרמו למשהו לשמור יותר? אולי הנזק החינוכי לילדים שההורים שלהם כל היום מתלוננים על הציבור ועל רבניו יותר חמור ושהמורה תספר לילדים סיורים הירואים על אתה בחרתנו ואשרינו שנבחרנו להיות עם ה' ומשרתיו. הילדים שלכם, כן שלכם שספגו כל כך הרבה בוז על עמ"י יעשו פפפפפפפ אחד גדול????
לשמור על קדושת החיים זה ערך חשוב ונאצל, אני דוגלת כמוך בדיוק, להלקות את הציבור שלך זה נזק חמור ואף לטווח הרחוק כולנו יודעות שישי מנהיגים ורבנים וניק בפרוג לא יגרום לאיש לשנות התנהגות
כבר כתבתי כאן כמה פעמים, שומר נפשו ירחק ממפרי ההנחיות ונפשו תהיה לו לשלל, די עם זה!

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי נתונים מולי .
אבל זכור לי שראיתי בימים האחרונים נתון של:
4 במגזר הערבי.
2.5 במגזר הכללי.
ו2.3 במגזר החרדי.
אשמח אם מישהו יביא את הנתונים המדויקים.
אחוזי תמותה מכלל המאומתים בגילאים המבוגרים. מופיע בטבלה בתחילת שרשור זה.

לא אחוזי תמותה ביחס לאוכלוסיה.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
תגדיו, לא נמאס פה לניקים להלקות את הציבור שהם שייכים אליו?
גם אם יראו נתונים התעמתו איתם שהם לא נכונים רק כדי לשרת להם את האג'נדה שהחרדים הם קניבלים אוכלי אדם?
המשפטים האלה יגרמו למשהו לשמור יותר? אולי הנזק החינוכי לילדים שההורים שלהם כל היום מתלוננים על הציבור ועל רבניו יותר חמור ושהמורה תספר לילדים סיורים הירואים על אתה בחרתנו ואשרינו שנבחרנו להיות עם ה' ומשרתיו. הילדים שלכם, כן שלכם שספגו כל כך הרבה בוז על עמ"י יעשו פפפפפפפ אחד גדול????
לשמור על קדושת החיים זה ערך חשוב ונאצל, אני דוגלת כמוך בדיוק, להלקות את הציבור שלך זה נזק חמור ואף לטווח הרחוק כולנו יודעות שישי מנהיגים ורבנים וניק בפרוג לא יגרום לאיש לשנות התנהגות
כבר כתבתי כאן כמה פעמים, שומר נפשו ירחק ממפרי ההנחיות ונפשו תהיה לו לשלל, די עם זה!

וכבר כתבו לך כמה פעמים שאי אפשר בדיוק להתרחק בכל מקום מהמפרים ואנחנו עדיין באותה ארץ עם אותם בתי חולים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק א

א אַשְׁרֵי הָאִישׁ אֲשֶׁר לֹא הָלַךְ בַּעֲצַת רְשָׁעִים וּבְדֶרֶךְ חַטָּאִים לֹא עָמָד וּבְמוֹשַׁב לֵצִים לֹא יָשָׁב:ב כִּי אִם בְּתוֹרַת יְהוָה חֶפְצוֹ וּבְתוֹרָתוֹ יֶהְגֶּה יוֹמָם וָלָיְלָה:ג וְהָיָה כְּעֵץ שָׁתוּל עַל פַּלְגֵי מָיִם אֲשֶׁר פִּרְיוֹ יִתֵּן בְּעִתּוֹ וְעָלֵהוּ לֹא יִבּוֹל וְכֹל אֲשֶׁר יַעֲשֶׂה יַצְלִיחַ:ד לֹא כֵן הָרְשָׁעִים כִּי אִם כַּמֹּץ אֲשֶׁר תִּדְּפֶנּוּ רוּחַ:ה עַל כֵּן לֹא יָקֻמוּ רְשָׁעִים בַּמִּשְׁפָּט וְחַטָּאִים בַּעֲדַת צַדִּיקִים:ו כִּי יוֹדֵעַ יְהוָה דֶּרֶךְ צַדִּיקִים וְדֶרֶךְ רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה