"אוצר החכמה" מובנה בתוך המחשב. אפשרי?

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מאותו סיבה הם היו אמורים לאפשר להכניס את זה גם למחשב עצמו. אז למה לא מאפשרים זאת רק עם USB לזיהוי?

וחוץ מזה, לפני שהם מתקינים הם מפרמטים את הדיסק. וממילא גם מערכת ההפעלה נמחקת.
אני יסביר לך את ההגיון שלהם.
בשביל למנוע העתקה, בהפעלת אוצה"ח התכנה מחפשת חתימת דיסק ששמים אותה על הדיסק עם תכנה מיוחדת.
ולכן לא יעזור להעתיק קומפלט לדיסק אחר, כיון שאין לדיסק האחר חתימת דיסק שהתכנה מכירה.
ולכן מי שמבקש להכניס את אוצה"ח לתוך המחשב, הם מספקים לו USB שעליו יש את החתימת דיסק שהתכנה מחפשת.
(החתימת דיסק לא צריכה לשבת על אותו כונן שממנו מופעל האוצר).
בעיקרון הם יכלו לשים את החתימת דיסק על הכונן הפנימי של המחשב, אבל זה בלאגן בשבילם מכמה סיבות.
א. כנראה הם צריכים בשביל זה להוציא את הדיסק מהמחשב, ולחבר אותו עם מתאם למחשב שלהם.
ב. זה דבר שיכול לגרום לנזקים (כמו כל פתיחת מחשב).
ג. איזה אויבר חוכם מתוחכם יכול לדחוף להם מהכונן שלו לתוך המחשב שלהם איזה רוגלה.
ד. אם תהיה כל בעיה בדיסק שלא קשורה אליהם, כל אחד יבוא אליהם בטענות, למרות שמסתבר שזה לא קשור כלל.
ה. לכן אינן רוצים כלל להתחיל לטפל בכוננים פרטיים שלא שלהם.
אני מקוה שכעת מובן לך הרציונל שלהם.

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
בעיקרון הם יכלו לשים את החתימת דיסק על הכונן הפנימי של המחשב, אבל זה בלאגן בשבילם מכמה סיבות.
לענד
א. הם לא צריכים
ולכן ב. לא נכון
ג. אם הם מפרמטים את הדיסק - כמו שנכתב לעיל - לא אמור להיות להם בעיה עם זה
ד. גם ביסקים חיצוניים יכול שלהם יכול להיות בעיות שלא קשור אליהם כמו מכות או נפילות
ה. ולכן [אם זה נכון] אני לא יודע מה הסיבה שלא רוצים

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני יסביר לך את ההגיון שלהם.
בשביל למנוע העתקה, בהפעלת אוצה"ח התכנה מחפשת חתימת דיסק ששמים אותה על הדיסק עם תכנה מיוחדת.
ולכן לא יעזור להעתיק קומפלט לדיסק אחר, כיון שאין לדיסק האחר חתימת דיסק שהתכנה מכירה.
ולכן מי שמבקש להכניס את אוצה"ח לתוך המחשב, הם מספקים לו USB שעליו יש את החתימת דיסק שהתכנה מחפשת.
(החתימת דיסק לא צריכה לשבת על אותו כונן שממנו מופעל האוצר).
א. כנראה הם צריכים בשביל זה להוציא את הדיסק מהמחשב, ולחבר אותו עם מתאם למחשב שלהם.
ב. זה דבר שיכול לגרום לנזקים (כמו כל פתיחת מחשב).
ג. איזה אויבר חוכם מתוחכם יכול לדחוף להם מהכונן שלו לתוך המחשב שלהם איזה רוגלה.
ד. אם תהיה כל בעיה בדיסק שלא קשורה אליהם, כל אחד יבוא אליהם בטענות, למרות שמסתבר שזה לא קשור כלל.
ה. לכן אינן רוצים כלל להתחיל לטפל בכוננים פרטיים שלא שלהם.
אני מקוה שכעת מובן לך הרציונל שלהם.
היוצא מדבריך. כי אם אקח את הדיסק "שלהם" ואשים עליו מערכת הפעלה, אוכל לבקש מהם להתקין עליו את ה'אוצר' מחדש?

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען
זה לא בעיה. כפי שאפשר להתקין במחשב חדש.
נראה לי שטוחנים כאן מים
הכל תלוי במדיניות שלהם
אם הם מאפשרים לא אמור להיות בעיה
אם לא אז יש להם את היכולת למנוע את ההתקנה
לענד, כאן זה לא המקום לשאול את השאלה, צריך לשאול אותם

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
היוצא מדבריך. כי אם אקח את הדיסק "שלהם" ואשים עליו מערכת הפעלה, אוכל לבקש מהם להתקין עליו את ה'אוצר' מחדש?
אפשר להעתיק את כל הדיסק של אוצה"ח לכונן אחר, ואח"כ להתקין מערכת הפעלה על הכונן שלהם. ושוב להעתיק את תוכן האוצר חזרה לדיסק המקורי, ולעשות התקנה. ולא בטוח שצריך קוד מחדש. וגם אם כן הם נותנים אותו.

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לענד
א. הם לא צריכים
ולכן ב. לא נכון
ג. אם הם מפרמטים את הדיסק - כמו שנכתב לעיל - לא אמור להיות להם בעיה עם זה
ד. גם ביסקים חיצוניים יכול שלהם יכול להיות בעיות שלא קשור אליהם כמו מכות או נפילות
ה. ולכן [אם זה נכון] אני לא יודע מה הסיבה שלא רוצים
נכון שאפשר לחתום דיסק בלא לפתוח מחשב, אבל כעיקרון הם אינם נוגעים במחשבים אחרים, וגם לא נוגעים בדיסקים אחרי שיצאו מהם, (אא"כ אין להם ברירה). כי זה כמו במזגנים, שגם אם ההתקנה מצויינת, יתכן שהמזגן תקול, וכן להיפך.

לצדדין קתני

משתמש פעיל
עריכה תורנית
איזה מחשב יש לך ? חברה, דגם ?
HP' דגם אני פחות יודע להגיד לך, אולי זה יעזור:
דגם.jpg

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
טוב, זה נראה מחשב קצת מיושן. אבל לפי חברת HP אפשר להכניס עוד דיסק קשיח, אך בחיבור SATA 2 ולא SATA 3 והכונן של אוצה"ח הוא SATA 3. יש עוד דרך, לקנות כונן שאפשר להכניס אותו במקום הכונן האופטי (כונן CD/DVD) ושם נכנס דיסק קשיח רגיל. תברר בחנויות, אפשר להשיג את זה. ואז מפרקים את המארז של אוצה"ח ומכניסים את הדיסק לתוך הכונן הנ"ל.

משחזר מידע

משתמש סופר מקצוען

משהקפלן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
דיסק קשיח SATA 3 יכול לעבוד גם בחיבור SATA 2

בהנחה שמדובר בדיסק קשיח עם חיבור SATA + ממיר ל USB
ולא בדיסק עם USB מובנה על הלוח
הדיסקים שלהם הם של חברת טרנסקנד, ולמיטב ידיעתי הם עם חיבור SATA

לצדדין קתני

משתמש פעיל
עריכה תורנית
אז לסיכום קצר: מה אנכי הצעיר צריך לעשות כדי להכניס את אוצה"ח שלי למחשב?

בני2

משתמש מקצוען
אז לסיכום קצר: מה אנכי הצעיר צריך לעשות כדי להכניס את אוצה"ח שלי למחשב?
דבר ראשון לבדוק שבאמת יש לך מקום להוספה של דיסק. ז"א לבדוק אם הדיסק שלך (של המערכת) במחשב הוא דיסק HDD, א"כ תצטרך להחליף אותו לדיסק M.2, בשביל שתתפנה לך הכניסה של הSATA. וכאן יש שתי אפשרויות או לתת להם דיסק שלך (אולי את הדיסק שהוצאת, במקרה שהוצאת..) שיש לו כניסת SATA (כמובן 2.5''). או שתסמוך ע"ז שאפשר (ותצליח) לפרק את הדיסק שלהם ולמצוא בתוכו חיבור SATA.

נ.ב. הבנתי שהפירוק שלו ממש פשוט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה