חומרה אני צריך בבקשה חוות דעת נוספת מטכנאי - מחשב נייד שנשפך עליו קפה

progress

משתמש רשום
אני רוצה לרכוש מחשב נייד שנשפך עליו קפה לפרוייקט.
הלקוח טוען שהקפה נשפך ממזמן אבל המחשב עובד. רק הסוללה מתה, והמקשים דביקים ממש.

הדלקתי את המחשב, והממערכת הפעלה לא עולה. מנסיוני כנראה הוצא מהחשמל באמצע עדכון מערכת.
ניסיתי להיכנס לביוס כדי להתקין את הווינדוס מחדש. לקח לביוס 2 דקות להיפתח (על השעון) שזה פשוט מטורף!
שאני בתוך הביוס, פעולה פשוטה כמו להזיז את הסמן שורה אחת למטה, לוקח למחשב יותר מ5 שניות להגיב ללחיצה.

פתחתי את המחשב וגיליתי שכתם הקפה גדול עבר את המקלדת והגיע לצד השני של הלוח אם וגם יושב על הסוללה.

זה המפרט של המחשב:
HP 15EQ0006NJ
מעבד: AMD Ryzen 5 3450U
ראם: 8GB DDR4-2400 MHZ
זיכרון:256GB NVMe M.2 SSD
מסך: 15.6" (1920X1080)

השאלה שלי אם המחשב שווה משהו ואם כן כמה שווה לי לקנות אותו.

Avshalom05

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לדעתי - לא מכניסים את הראש למיטה חולה! - חבל על כל שקל

progress

משתמש רשום
חברים אני כל מקרה צריך תשובה. כי אני רוצה להצליח לתקן אותו. אני מודע לעבדה שזה דורש.
מכיון שזאת העבודה שלי, מגרד לי להצליח לתקן את זה. מצד שני לא בא לי לשלם על זה מה שזה לא שווה.
אז מענין אותי כמה כן שווה לי לשלם על זה, אני משקלל את זה שיש לי הרבה עבודה על זה. וזה לא שווה.
ולכן אני לא חושב שיותר מ100 ש"ח. השאלה אם אני מגזים....
לדעתי - לא מכניסים את הראש למיטה חולה! - חבל על כל שקל

בני2

משתמש מקצוען
100 שקל, (אם לא התכוונת ל1000...), לך זה יהיה שווה גם אם הוא לא יעבוד בסוף, אם אתה מתעסק בזה ויש לך זמן פנוי יהיה אפי' נחמד לנסות, 100 שקל שווה נסיון וצבירת ידע ואם תהיה הצלחה יהיה לך ממש סיפוק.
העניין עם הביוס נראה מאוד חשוד, בכל מקרה אישית לא הייתי שם על זה יותר מ200 שקל.

בסוף לא הצלחת להגיע לBOOT חיצוני? [התקנת ווינדוס או דיסק טכנאים] אם לא הצלחת להגיע לא הייתי לוקח אותו, אם המחשב מגיע למשהו חיצוני ועובד סביר אחרי זה, יש על מה לדבר.

בני2

משתמש מקצוען
בכל מקרה ממש לא כדאי לחבר אותו ככה לחשמל (או בטריה) לפני שאתה מנקה אותו יסודי מבפנים.

progress

משתמש רשום
100 שקל, (אם לא התכוונת ל1000...), לך זה יהיה שווה גם אם הוא לא יעבוד בסוף, אם אתה מתעסק בזה ויש לך זמן פנוי יהיה אפי' נחמד לנסות, 100 שקל שווה נסיון וצבירת ידע ואם תהיה הצלחה יהיה לך ממש סיפוק.
העניין עם הביוס נראה מאוד חשוד, בכל מקרה אישית לא הייתי שם על זה יותר מ200 שקל.

בסוף לא הצלחת להגיע לBOOT חיצוני? [התקנת ווינדוס או דיסק טכנאים] אם לא הצלחת להגיע לא הייתי לוקח אותו, אם המחשב מגיע למשהו חיצוני ועובד סביר אחרי זה, יש על מה לדבר.
הצלחתי להגיע לBOOT חיצוני, זה לקח נצח.. אז לא התחלתי שום תהליך, פשוט כיביתי אותו ופתחתי לראות מה מסתתר בתוכו.

בגלל זה לא שווה ללקוח שאני אמשיך, אז אמרתי לו שאני אבדוק כמה שווה לי להציע ואם זה משתלם לי כמובן כפרוייקט בזמן הפנוי שלי, אז מעניין אותי לראות מה אצליח לעשות איתו.
כמובן שהוא לא יחזור כראה להיות מחשב נייד, אבל אולי משהו אני כן יצליח לעשות איתו.

150 שקל זה סבבה?

בני2

משתמש מקצוען
כמובן שהוא לא יחזור כראה להיות מחשב נייד, אבל אולי משהו אני כן יצליח לעשות איתו.
כמו מה למשל?
150 שקל זה סבבה?
לדעתי 150 שווה תהשקעה, אבל רק אם אתה לוקח את זה באיזי, סכום להימור זה דינמי עבור כל אחד. אם לא יהיה לך קשה אם ילך ה150 זה וודאי שווה.

בתור ההתחלה תבדוק את הצלעות קירור בCPU ובGPU אפי' תחליף משחה טרמית.

progress

משתמש רשום
כמו מה למשל?
כמחשב נייח או "כמסך חכם" אני לא אשקיע בו סוללה חדשה ומקלדת חדשה
לדעתי 150 שווה תהשקעה, אבל רק אם אתה לוקח את זה באיזי, סכום להימור זה דינמי עבור כל אחד. אם לא יהיה לך קשה אם ילך ה150 זה וודאי שווה.
סבבה
בתור ההתחלה תבדוק את הצלעות קירור בCPU ובGPU אפי' תחליף משחה טרמית.
זה הדבר הראשון שחשבתי לעשות עד שראיתי את הנזק. ואז עצרתי והצעתי ללקוח הצעת מחיר לתיקון.
הוא אמר שלא מעוניין להשקיע עליו.

תודה רבה על היעוץ :)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה