קורונה 621 חולים חדשים ביממה האחרונה

מצב
הנושא נעול.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אם היה ניק שטען את זה בערב פסח הוא לא ידע מאומה...
בואי נגדיר שלאף אחד לא היתה יכולת לדעת כזה דבר בשלב ההוא.
נראה לי שבחו"ל, בשלב הזה, הצלה השאילו חמצן לחולים כדי שלא יגיעו לבתי"ח
וכבר אז היו בחו"ל שטענו שההנשמה מזיקה מאוד.

לפעמים להודות בטעות לוקח יותר הרבה זמן מאשר לעלות עליה...

אני וביתי

משתמש מקצוען
בשבת יש תמיד חריגה באחוז החיוביים מכלל הבדיקות.
הסיבה של זה היא אחוז הנבדקים החרדיים הנמוך בשישי-שבת.
חרדי בלי סימפטומים - לא ילך להבדק בשישי שבת - הפוך מחילוני שיעדיף את יום החופש הזה.

התופעה הזו של אחוז חיוביים גבוה באופן סדרתי שבת אחרי שבת - מצביע בוודאות שאצל החרדים היקף הבדיקות גדול מאד , ושאצל החילונים יש אחוז נשאים גבוה יותר...
זה הסתברות אבל יש הסתברות הפוכה ויותר חזקה שבאמצע שבוע אחוז החיוביים בערים החרדיות הוא מהגבוהים בארץ.

קצרה

משתמש מקצוען
זה הסתברות אבל יש הסתברות הפוכה ויותר חזקה שבאמצע שבוע אחוז החיוביים בערים החרדיות הוא מהגבוהים בארץ.

אומממ...
החישוב מבוצע גם פר ערים ונמצא באתר משרד הבריאות.
הם אמנם לא מבצעים עבורך את החישוב - אבל אם תבצע לבד והעליתי לפה עשרות פעמים חישובים כאלה ואחרים - אז הנתון הוא שהערים החרדיות נבדקות יותר ואחוזי החיוביים נמוכים בהם משאר הארץ.

בנוסף - זה לא הסתברות אלא כמובן נתון יבש.
ביום ממוצע יש בבני ברק כ-800 בדיקות בשבת 200 בלבד.
זאת אומרת שבשבת נסדקים רק בעלי סימפטומים מובהקים.
וזה משפיע על אחוז השליליים.

והנתון של כלל הארץ מזנק אחוז החיוביים כשהחרדים נבדקים פחות - אני גם לא רואה מה "הסתברותי" פה - זו סתם עובדה יבשה שמוכיחה שאצל החרדים יש הרבה יותר בדיקות שלילי.

מרחבית

משתמש מקצוען
קצת מוזר להציג כאילו בגל הראשון היתה היסטריה מיותרת ואמצעים מחמירים ומיותרים שנבעו מחוסר ידיעה.
שכחנו את סין? את איטליה? ספרד, צרפת, ארצות הברית, ברזיל, אירן ועוד?
המוני מתים היו בעולם במשך תקופה כל- כך קצרה! מספרים בלתי נתפסים של סובלים ממחלה קשה, ועדיין העולם באמצע המגיפה ויום יום מתים וסובלים המונים ברחבי העולם!

ד' עשה לנו כאן ניסים, וממשיך לעשות לנו ניסים גם עכשיו!
אין סומכים על הנס, ולכן עלינו לעשות את ההשתדלות הטבעית הנראית הגיונית לפי הידע שכל פעם קיים. ועם זאת- להכיר בניסים!

במלחמת המפרץ נחתו כאן 39 טילים קטלניים, וכמעט כלום לא קרה. ניסים של ממש.
כאשר נפל טיל אחד ויחיד על מבנה של צבא ארה''ב סמוך לעירק, וגרם להרס ולהרג גדול, הבינו הרבה יותר את גודל הנס בישראל.

האם בגלל שלא קרה כמעט כלום היתה טעות להיכנס לחדרים אטומים וממוגנים? האם זו היתה היסטריה מוגזמת? - לא! זו היתה השתדלות מתבקשת וראויה לפי גודל הסכנה!

וכשד' מציל אותנו בניסים, זה לא כדי שנגיד: סתם פחדו. שטויות. בכלל לא היה מסוכן.
להפך: היה מסוכן, מאוד, וד' הציל אותנו!
היה סיכון אמיתי וגדול על פי דרך הטבע. וההשתדלות היתה בהתאם.
וד' עשה לנו ניסים גדולים ומרגשים, ועלינו להודות לו על כך! וככל שנתבונן סביבינו ונראה מה קורה בעולם, איזה קטסטרופה עלול להמיט טיל או וירוס, נדע יותר להודות!

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
כנראה שיש כאלה שחושבים, שהיום יודעים משהו שלא ידעו פעם,
היום הציבור כבר התחנך לריחוק חברתי ולאמצעי זהירות רבים, כולל מסכות, הגיינה, ומרחק, ויש עדיין הגבלות רבות וצורת חיים אחרת מפעם. כך שגם בלי סגר של ממש, יש בלמים להדבקה.
מצד שני הקושי הכלכלי העצום מעיק יותר ויותר על הציבור, וכן הקושי הנפשי. כך שהצד הזה של המטבע התגבר.

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תש"פ - שפת
לא ידעתי
אשמע...

מרחבית

משתמש מקצוען
אם כן מה אנחנו יודעים היום שלא ידענו אז ?
לדעתי, אין שום דבר מהפכני שהתגלה.
גם המדיניות בגדול לא התהפכה.
ואני אפרט:
כחצי מיליון אנשים מתו עד כה בעולם מקורונה תוך מספר חודשים. ועדיין לא רואים את הסוף.
בחלק מהמדינות יש התמתנות, בחלק מהמדינות יש עדיין עליה גבוהה, ובחלק יש התפרצויות חוזרות.
בארה''ב לבדה מתו תוך כמה חודשים כ 128,000 איש, והמספרים ממשיכים לעלות.
בישראל בחסדי ד' הכל בקטן הרבה יותר.

מההתחלה ידעו שזו מחלה מאוד מדבקת. לפני הריחוק החברתי התברר בסין שכל אדם חולה מדביק בממוצע 2.6 אנשים. זה המון. זה מספרים של מגיפה. לכן, כבר מההתחלה המגמה היתה - למתן את ההידבקות.

הדרך היחידה כיום למתן את המגיפה- קרי ההידבקות הגבוהה - היא על ידי ריחוק חברתי.
במקביל מנסים לפתח תרופות וחיסון.
בכל העולם יש את המתח הזה בין הצורך הברור לריחוק חברתי על מנת למתן את ההדבקה, לבין הצורך הכלכלי והנפשי של האנשים.
כל מדינה והמדיניות שלה.
בישראל, כמו בכל העולם, ניסו בתחילה ומנסים גם עתה - לתמרן בין הצרכים האלה. לאנשים שונים יש הסתכלות שונה על האיזון הזה, והעיקר: מנסים לפעול במקביל למציאות בשטח, שהיא מציאות משתנה.

אחוז התמותה מוירוס הקורונה לא ידוע. מהסיבה הפשוטה שלא ידוע אחוז החולים, אם כי יש השערות, שלא השתנו הרבה מההשערות שהיו בתחילה.
בכל מדינה אחוז המתים מבין המאומתים הוא שונה. בין 1 אחוז ומשהו לבין 14 אחוז, ואפילו 18 אחוז. כמובן אלו לא האחוזים האמיתיים. ברור שבמדינות שיש פחות בדיקות, אחוז המתים מבין המאומתים יהיה גבוה יותר, וזה לא אומר כלום על האחוז האמיתי! יש גם הבדלים אמיתיים בין המדינות, כגון גיל האוכלוסיה ועוד גורמים רבים.

החשש הגדול מהמחלה היה ונשאר ההידבקות הגבוהה. המטרה בכל העולם וגם בישראל - היתה ועודנה - למתן ככל האפשר את ההדבקה, תוך איזון עם גורמים כלכליים ונפשיים. זו משימה קשה למדי, ומנסים לתמרן ככל האפשר.
למיטב ידיעתי, אין משהו מהפכני שהשתנה.

נערך לאחרונה ב:

קצרה

משתמש מקצוען
בגדול, לפי מה שאתם כותבים, היום יודעים שהקורונה היא יותר קטלנית ממה שחשבו פעם.

לפי הנתונים האלה, אני לא מבין למה יש כאן בפורום כאלה שמתנגדים לסגר.

אלה שמתנגדים לסגר ולעוד הגבלות בחירוף נפש, היא כבר לא דעה של כמה ניקים צעקניים וקיצוניים, כפי שהיה פעם, נראה שהדעה שנשמעת כאן כבר מגיעה יותר מהמיינסטרים.

כנראה שיש כאלה שחושבים, שהיום יודעים משהו שלא ידעו פעם,

אשמח להחכים.

יש פה בפורום אנשים שלא תמיד חייבים להגיד הכל הפוך ממשרד הבריאות.
הם לא עומדים כשמשרד הבריאות עושה סגר וצועקים כמה הוא נורא ושופכים מלא טבלאות כדי לטעון שבשבדיה בלי סגר יש אותו מספר מתים (שבדיה כבר הודתה שלא)
ואז ברגע שמשרד הבריאות משנה את עמדתו ומקל על ההגבלות - מיד משנים את דעתם כמה שהוא טועה וסגר הוא חשוב.

לכן כרגע שמשרד הבריאות לא מטיל סגר ומתנגד לו - הם סומכים על כך שיש לו יותר ידע מהם ויכולת לקבל החלטות.
והיות ורובם לא קונספרטיביים הזויים שחושבים שכל הרופאים ומומחי הבריאות נשבעו שבועה סודית לקטול את חייהם ולאמלל אותם - הם לא מתנגדים אוטומטית לכל מה שהם יגידו.

ראה לעיל הסיפור על "לא יעלה ולא יבוא"...

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נראה לי שהיה כאן איזה ניק שטען את זה כבר בערב פסח.
איזה קללות הוא חטף...
כנראה שהיתה אמת בדבריו...
אם היה ניק שטען את זה בערב פסח הוא לא ידע מאומה...
בואי נגדיר שלאף אחד לא היתה יכולת לדעת כזה דבר בשלב ההוא.
יש דברים שרק הניסיון והידע מלמד אותם.
וכל עוד הנסיון לא היה , אם היה ניק שידע את מה שידעו אחרי שיכירו קצת יותר את אופי הנגיף - אז הוא כנראה : חרש שוטה או קטן....

כמדומתני שאת מדברת על אותו ניק שכאשר הרופאים/משרד הבריאות משנים את דעתם - הוא מיד משנה גם כן את דעתו לצד השני.
הוא מדכיר לי את הסיפור הידוע על המתפלל שהתנגד לגבאי בית הכנסת בכל מאודו - ובכל ענין אמר ההפך ממנו , וכשהגבאי עלה בראש חודש לבימה לפני שמונה עשרה והכריז "יעלה ויבוא" עלה מיודענו והכריז "לא יעלה ולא יבוא".
בערב פסח הוא טען שמזניחים בבתי החולים ולא מטפלים.
עד כמה שזכור לי - באותו זמן נתון זו היתה הטענה העיקרית שלו נגד הרופאים.

נגד משרד הבריאות הוא טען אז שבשבדיה יש פחות מקרי מוות...
אני לא יודעת מי היה הניק ההוא,
אבל מי שקיבל עידכונים במייל מאגודת הרופאים האמריקאית, וכן ממחקרים שנעשו בעוד בתי חולים מוכרים בעולם, קיבל את הנתון הזה יחסית מוקדם מאד, אני חושבת אפילו לפני פסח.

אמנם קרו להם אז בזמנו הזויים - חסרי בינה רפואית - מבוגרים שעבר עליהם הקלח - ובעיקר משתפי פעולה נגד מערכת הבריאות העולמית.

בתחילת תקופת הקורונה כל מי שהביע עמדה כנגד הדעה הרפואית הלחוצה העולמית בכלל, והישראלית בפרט, היה נחשב להזוי - מטורף - מהפכן - אומלל [קריקטורה כלשונו של ברסי]
כל מי שטען שהסגר לא יסייע - היה נחשב לקיצוני שאינו מבין ברפואה.
וכמו שאמר אחד היועצים החרדיים בערב פסח - עד היום נחשבתי לאחד ממביני הרפואה הטובים בעולם, כיום כל גולש באינטרנט מבין טוב ממני.
אני לא רוצה להכנס לשמות, ולא רוצה להכנס לספקולציות,
אני בעד שמירה על כל כללי הרפואה, אבל יחד עם זאת לא לאבד את חוש הביקורת,
כן - יכול להיות שגם שר הבריאות [שעד לפני חודש היה יו''ר הכנסת] ואפילו מנכ''ל משרד הבריאות [שהיה מנהל בית חולים נערץ] גם הם יכולים לטעות.

ונקודה אחרונה למחשבה -
בעולם יש מכוני מחקר שרמתם המדעית הרפואית והמקצועית נוגעת בשולי גלימתה של הרפואה המודרנית, כל זב חוטם וכל מדומיין יכול להעלות באתר שלהם 'מחקר' שעשה על בניו ובני ביתו, וזה נחשב ל'מחקר' מדעי.
התקשורת העולמית לוקחת את המחקרים הללו, והופכת אותם 'למחקר' ברור וידוע.
אבל ישנו תנאי לפרסום הנ''ל - שהוא יהיה מפחיד - מלחיץ - מעורר שערוריות - מחזק את גודלה של הקורונה.

באם המחקר הוא הפוך - אין לו סיכוי לקבל פרסום, אולי אולי רק בעיתון לאנשים חושבים, כמו הארץ למשל.

לדוגמא - לפני חג הפסח צוות חוקרים ממכללה הונגרית [שלא נחשבת למי יודע מה] ניהל מחקר מול רופאים פרטיים בסין, התוצאות שלו היו שאמנם אין תרופה, אבל יש דרך רפואית להתמודד עם הקורונה, אולי לא במאה אחוז הצלחה, אולי רחוק מכך, אבל עדין יש דרך.
המחקר שלהם התפרסם בעיתון בארה"ב [תקופת קורונה מעלים כל מחקר] וקיבל התקפות יוצאות דופן, כאשר היום יודעים שברוב הדברים שלהם הם אכן צדקו.

אני לא אומרת להקשיב לכל זה חוטם שמביע עמדה - אבל מצד שני אם הוא מלחיץ, זה לא אומר שהוא לא זב חוטם.

שמיט

משתמש מקצוען
לפי הנתונים האלה, אני לא מבין למה יש כאן בפורום כאלה שמתנגדים לסגר.
כי כיום סוברים רבים וזה מהנסיון של החודשים האחרונים, ואין חכם כבעל הנסיון
ורואים שהסגר אמנם מועיל למנוע תחלואה אבל מפיץ בעיות אחרות בעיקר נפשיות ומזיק להרבה אנשים
גם כלכלי זה נורא ואיום, ובסוף כלכלה גם משפיעה על בריאות האזרחים
צריכים להביא בחשבון לא רק את התחלואה שהסגר מונע,
אלא גם את ההשלכות והבעיות שהסגר מביא

שמיט

משתמש מקצוען
האם בגלל שלא קרה כמעט כלום היתה טעות להיכנס לחדרים אטומים וממוגנים? האם זו היתה היסטריה מוגזמת? - לא! זו היתה השתדלות מתבקשת וראויה לפי גודל הסכנה!
יש להפריד בין מעשה הכניסה לחדרים הממוגנים, לבין ההיסטריה.
וזו הנקודה גם כעת.
מעשים צריכים לעשות כפי שאומרים לעשות, זו השתדלות ראויה לכאורה.
היסטריה אפשר וכדאי להשאיר במקום אחר.

מרחבית

משתמש מקצוען
יש להפריד בין מעשה הכניסה לחדרים הממוגנים, לבין ההיסטריה.
וזו הנקודה גם כעת.
מעשים צריכים לעשות כפי שאומרים לעשות, זו השתדלות ראויה לכאורה.
היסטריה אפשר וכדאי להשאיר במקום אחר.

נכון מאוד. הבעיה הגדולה היא, שכל פעם שמדברים על מה צריך לעשות, יש אנשים שטוענים שזו היסטריה מיותרת.
עצם חובת הכניסה לחדרים ממוגנים - מקבלת מצידם את הכותרת 'היסטריה'.
וכן כיום, עצם החובה של ריחוק חברתי, מתפרשת אצלם כ'פאניקה'.

נערך לאחרונה ב:

מרחבית

משתמש מקצוען
ואז כשמפחידים יותר, זה לא גורם לאותם אנשים לחזור בהם, אלא לאנשים אחרים להצטרף לדעתם.
אין עניין להפחיד. יש עניין להסביר. יש אנשים שמעדיפים להדחיק את כל ההסברים, כי הם לא מסוגלים להפריד בין פעולות מעשיות ענייניות לבין היסטריה.

רפ

משתמש סופר מקצוען
אין עניין להפחיד. יש עניין להסביר. יש אנשים שמעדיפים להדחיק את כל ההסברים, כי הם לא מסוגלים להפריד בין פעולות מעשיות ענייניות לבין היסטריה.
אני חושבת שאף אחד לא מכחיש שיש כאן הפחדה מיותרת.
וכשיש הפחדה מיותרת זה גורם לאנשים רבים יותר לאבד את האמון ולהקפיד רק על מה שנשמע להם הגיוני.

שרית קובל

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכון מאוד. הבעיה הגדולה, שכל פעם שמדברים על מה צריך לעשות, יש אנשים שטוענים שזו היסטריה מיותרת.
אני לא חושבת.

מסכות - ריחוק חברתי - 2 מטר - הגבלת מספר משתתפים באירועים אני חושבת שזו כמעט הסכמה לאומית,
כמו כן בדיקות - בידוד - מעבר לעבודה מרחוק למי שאפשר.
כל אלו אני לא מכירה אחד שחולק עליהם.

אבל -
כאשר חופי הים פתוחים לרווחה, בלי פיקוח ובלי מסנן,
כאשר מסעדות פתוחות בצורה מלאה, [כללים של ריחוק עם אפס פיקוח]
כאשר צה''ל לא עומד על שום כלל מכללי הזהירות [אפשר לעמוד כל בוקר מול עזריאלי בקריה, ולראות את ההקפדה]

וממול -
עושים סגר אך ורק על שכונות חרדיות,
מודיעים במסיבת עיתונאים של השר הממונה על מערכת הבריאות - רוב ההדבקות היו אירועים - ולכן נגביל את בתי הכנסת,
אכיפה בררנית על המגזר החרדי בלבד [עייני ערך יאיר נתניהו ומה שכתב הלילה שראה במו עיניו]

הציבור מתחיל לאבד אמון, ובמלחמה מול מגיפה כה קשה, האמון של הציבור למערכת הבריאות חייב להיות ברמתו הגבוהה ביותר, על מנת שנוכל יחדיו בס"ד לנצח את המגיפה.

ונקודה אחרונה -
היסטריה אינה מעשה אלא מחשבה - כאשר בבית של אחותי אחד הילדים נכנס לבידוד, הם החליטו לעשות זאת כמחנה, בנו אוהל בסלון, הפכו את הבית למתחם פארק עם מנגל בסלון :), הפעילו מקרן עם מוזיקה חסידית מדליקה על הקירות, ועשו הזמנות של כל המצרכים הנדרשים,
הילדים שלה רק מחכים לבידוד הבא :)

מונטיפיורי

משתמש פעיל
תגידו שאלה אתן זוכרות שבל"ג בעומר כשכולם שמרו מאד על הכללים. מסכות, מרחק, 2 מטר, לא להתקהל..
היתה קבוצה גדולה בי-ם שלא שמרו על כלום!! היו צפופים אנשים מבוגרים וטף. מישהו משם קרה לו משהו? הורדם? הונשם? נפטר? קרה משהו נורא? הדבקה נוראית כמו שחזו?
ואני לא מתכונת לדבר על הקבוצה ספציפית בשום אופן אלא על הרעיון שאף אחד לא יודע מה טוב ומה לא.
ההרגשה של הציבור שאנו חיים במדינת חלם. אין כללים ברורים אין מספיק ידע.. הנגיף מתעתע בכולם..
מילא אני קטנה ולא מבינה הרבה אבל איפה כל הראשים החכמים , המדענים, החוקרים, למה אין משהו ברור????

מרחבית

משתמש מקצוען
איפה כל הראשים החכמים , המדענים, החוקרים, למה אין משהו ברור????
כל אלה הם גם רק בני אדם. והם מנסים להתמודד עם המצב החדש כמיטב יכולתם, ולתת הוראות לפי הידוע בכל זמן.
זו בדיוק חובת ההשתדלות שלנו: לשמוע למומחים שבאותו זמן, לפי הידוע באותו זמן. ושומר פתאים ד'.

ayys

משתמש מקצוען
מסכות - ריחוק חברתי - 2 מטר - הגבלת מספר משתתפים באירועים אני חושבת שזו כמעט הסכמה לאומית,
כמו כן בדיקות - בידוד - מעבר לעבודה מרחוק למי שאפשר.
כל אלו אני לא מכירה אחד שחולק עליהם.

הציבור מתחיל לאבד אמון, ובמלחמה מול מגיפה כה קשה, האמון של הציבור למערכת הבריאות חייב להיות ברמתו הגבוהה ביותר, על מנת שנוכל יחדיו בס"ד לנצח את המגיפה.
כל מילה
רק אוסיף שהמסכות וכו' זה כמעט הסכמה בינלאומית

לאורך כל הדרך היה לי אימון די גבוה במערכת, מתוך הבנה שיש להם נתונים שמובילים להכרעות ולהגבלות וכו'.

2 נקודות שתפסו אותי בימים האחרונים ממש ויצרו את הסדק.

ראשית השחלת (העלמת) כמות של מאות מחלימים בין הדיווח האחרון של חמישי בערב עד לחצות.
כך שהמצב המפלצתי נשמר.

הנקודה השניה
מודיעים במסיבת עיתונאים של השר הממונה על מערכת הבריאות - רוב ההדבקות היו אירועים - ולכן נגביל את בתי הכנסת,

גם בלו יצוייר שאכן התגלתה ה'מדגרה' הגדולה של הקורונה בבית כנסת שבו לא שמרו על הכללים (דבר שלא בטוח גם כך),
למה הוא משפיע על בית כנסת במקום אחר.
וכמובן ההקשר של האירועים-בתי כנסיות.

ליבי אומר לי שגם לאחר ש'ברסי' הלך, הוחלפו המשמרות בראש
הלוחש ל... נשאר אותו אחד ועולם כמנהגו (לא) נוהג.

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה