200 אלף שקל

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
זה שיש כמה פרשיות שנפלו זה הטעות שלנו כציבור חרדי
אם הייתם יודעים כמה פרשיות צלחו
כמה אנשים עושים כסף טוב
ואין ספק היה גם כמה פרשיות שהתפוצצו
וצריך להבין שרובם לא היו מעשה זדון כי גם האנשים שיזמו אותם אוכלים את עצמם עד היום עם חובות
מקרי הונאה הם פחות מאחוז מההשקעות השיתופיות בשוק
רק מה כמה סיפורים כאלה וכולם מפחדים
פעם היה משפט שכסף עדיף לשים מתחת לבלטות היום זה לא נכון
תראו מה זה פעם לפני 20 שנה היו אברכים שהיו מקבלים מהכולל 1400 ומביטוח לאומי עוד 1000 וחיו בסדר עם 4 ילדים
היום זה לא מספיק להם לחשבון חשמל...
נכון שלפעמים מפסידים אבל תדעו שבינינו יש אנשים שמחתנים ילדים בזכות הדברים האלה וצריך לברר ולבדוק טוב מאוד במה הוא עוסק כמה זה בטוח
וכל אחד יעשה כראות עיניו
אני לא יודע אם אתה כותב את זה מנאיביות או מאינטרסים
אבל אני הקטן מכיר יותר ממנין אברכים שנדפקו לכל החיים (כמעט)בגלל השקעות שיתופיות

מה שאתה כותב שיש השקעות שצלחו זה נכון אבל חייב כמה תנאים בסיסים
1 אף פעם לא מכסף ראשוני! השקעות יכולות להיות רק מכסף שאם תפסיד אותו לא תיפול!
מה שקורה אצלנו שילדים מקבלים מההורים מאות אלפי שקלים שהם לא עבדו עליהם ועושים איתם שטויות!!...
2 ההשקעה חייבת להיות אצל חברה אמינה שהוכיחה את עצמה (לא בהפקדות כל רבעון)כאחת שמנהלת את הנכסים שלה ביעילות ובשקיפות ועדיף לאורך שנים!
3 הכל חייב להיות כתוב וחתום ומגובה משפטית ועדיף עם עו"ד מצד המשקיע
4 אף פעם לא לשים את כל הביצים בסל אחד! אני מכיר אברך בן תורה שהפסיד בחודשיים האחרונים קרוב למליון ש"ח בהשקעה אחת!!!.....

נ.ב מצורף המדריך עצות בטוחות לעסקים מאת הרב שפרן

קבצים מצורפים

• עצות בטוחות לעסקים מאת הגאון רבי מנחם מנדל שפרן.pdf
    KB 501.4 · צפיות: 66

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני לא יודע אם אתה כותב את זה מנאיביות או מאינטרסים
אבל אני הקטן מכיר יותר ממנין אברכים שנדפקו לכל החיים (כמעט)בגלל השקעות שיתופיות

מה שאתה כותב שיש השקעות שצלחו זה נכון אבל חייב כמה תנאים בסיסים
1 אף פעם לא מכסף ראשוני! השקעות יכולות להיות רק מכסף שאם תפסיד אותו לא תיפול!
מה שקורה אצלנו שילדים מקבלים מההורים מאות אלפי שקלים שהם לא עבדו עליהם ועושים איתם שטויות!!...
2 ההשקעה חייבת להיות אצל חברה אמינה שהוכיחה את עצמה (לא בהפקדות כל רבעון)כאחת שמנהלת את הנכסים שלה ביעילות ובשקיפות ועדיף לאורך שנים!
3 הכל חייב להיות כתוב וחתום ומגובה משפטית ועדיף עם עו"ד מצד המשקיע
4 אף פעם לא לשים את כל הביצים בסל אחד! אני מכיר אברך בן תורה שהפסיד בחודשיים האחרונים קרוב למליון ש"ח בהשקעה אחת!!!.....

נ.ב מצורף המדריך עצות בטוחות לעסקים מאת הרב שפרן
ויש עוד כמה וכמה נקודות חשובות.

למה מי אמר?

משתמש חדש
לנו היו 150000 מיותרים, (+יכולת הוצאה של 1500 ש"ח לחודש)
רצינו רק נכס שרואים אותו בעיניים:)
קנינו דירה קטנה ומתוקה בצפת, 550,000 ש"ח.
לקחנו יועצת משכנתאות מעולה שהצליחה להוציא לנו 70% אפילו שזה לא דירה ראשונה.
380,000 משכנתא.
שיפצנו ב27,500 את הדירה. (שזה סיפור בפני עצמו, איך הגענו למחיר מדהים שכזה.)
היו הוצאות תיווך עו"ד וכו'. (ולצערינו גם מס שבח)
לקחנו עוד הלוואה בנקאית קטנה.

השוכר משלם כל חודש 2000 ש"ח.
ואנחנו משלימים בערך 800 ש"ח.

וכיום פחות מחצי שנה אחרי, כבר בקשו 3 את הדירה ב700,000 ש"ח.

אבל-
לא הרווחנו כ"כ הרבה, כי המס שבח+תיווך+כל מיני, הרווח לא כ"כ גדול, אבל לטווח ארוך נראה שמאד.

נערך לאחרונה ב:

קוקו קוקו

משתמש צעיר
כמה אנשים עושים כסף טוב
וצריך להבין שרובם לא היו מעשה זדון כי גם האנשים שיזמו אותם אוכלים את עצמם עד היום עם חובות
תראו מה זה פעם לפני 20 שנה היו אברכים שהיו מקבלים מהכולל 1400 ומביטוח לאומי עוד 1000 וחיו בסדר עם 4 ילדים
נכון שלפעמים מפסידים אבל תדעו שבינינו יש אנשים שמחתנים ילדים בזכות הדברים האלה וצריך לברר ולבדוק טוב מאוד במה הוא עוסק כמה זה בטוח
וכל אחד יעשה כראות עיניו
לכל מי שחושב אולי להשתכנע....
כדאי לחשוב טוב למה מי שמשקיע בזה זה רק חרדים בסכומים קטנים.... כי רק הם מספיק תמימים שלא מבינים בהשקעות...
אם זה היה השקעה כל כך טובה, אז כל הכרישים איו מתנפלים על זה בסכומים גדולים, אבל בכל אופן הם מעדיפים להשקיע בהשקעות קלאסיות בשוק ההון וכדו.

וגם אם יש סיכוי לרווח. אסור להשקיע בלי להבין את הסיכונים!!!! וזה מה שמסתירים.

אדם הראשון

משתמש צעיר
כמה אנשים עושים כסף טוב
וכל אחד יעשה כראות עיניו

למיטב ידעתי בוול סטריט לבד יש כמה אלפי מניות [ועולם שלם של מינופים]
גם שם יש אנשים שנפלו ופשטו את הרגל ויש אנשים שנעשו עשירים ביום
שיש אנשים שעושים שם בחודשים אלפי אחוזים אם הם ברי מזל והצליחו להשקיע במקום הנכון
נראה לי שלהשקיע שם קצת יותר בטוח מאשר להשקיע אצל בן אדם עם עניבה וחליפה שמספר על עסקים שלא נבראו אפילו ששם יש דברים מסוכנים ביותר אבל כבר עדיף להשקיע שם בעצימת עינים באיזה מניה שיצא לך מאשר להפקיר מראש את כל כספך
כמובן שאני לא ממליץ לאף אחד להיכנס לבורסה ללא ידע
אבל אם כבר להשקיע בחלומות עדיף להשקיע בחלומות בתוך הבורסה יש ריגולטור ויש חברה אמיתית [אני לא אומר שאין שקרים והרצת מניות בבורסה[עיין ערך נוחי דנקנר ועוד] אבל אם כל זאת עדיף מאשר בל הסיפורים וד"ל]

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
המשפט הזה לא קשור בשום קונסטלציה לנושא.
היום זה לא מספיק לחשבון חשמל, לא בגלל שלא משקיעים או מכניסים מתחת לבלטות....

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
אקדים שאני לא הייתי סומך רק על המלצה של מישהו בפרוג
אך בכל זאת לא אמנע מלכתוב מניסיוני האישי -
אני אברך, לא מבין גדול, והשקעתי בבורסה (כסף שהיה לי בצד). בניגוד למקובל לחשוב, השקעה פאסיבית (שמשקיעים במנייה מסויימת לטווח ארוך, ולא מוכרים וקונים כל הזמן) היא לא תורה גדולה, ואפשר לעשות זאת בעצמך - בלי תיווך של אף חברה שרוצה להצטרף לרווחים שלך...
פותחים תיק אישי באחת מחברות הביטוח - אני עשיתי את זה במיטב דש (זה עולה בדיחה - 15 ש"ח לחודש), ואז יש לך אזור אישי, ואתה לבד קונה את המנייה.
אני בררתי חזק (השתדלתי...) וקניתי את s&p 500 המפורסם. רק אומר את הנתון הבא - ב30 שנה האחרונות זה עלה 10 אחוז ממוצע לשנה (כשבתוך ה30 שנה האלה יש את שנת 2008 שהייתה נפילה מטורפת של 37 אחוז), הרבה יותר מכל עסקת נדל"ן שהיא.
עוד נתון חשוב - מאז שהוקם s&p 500 לא הייתה קונסטלציה שאדם השקיע שם ואחרי 11 שנים (ומעלה) מכר ויצא בהפסד (גם אם בתוך ה11 שנים הייתה שנת 2008). כלומר כל אדם שהשקיע שם לפחות ל11 שנה - יצא מורווח.
הדרך הפשוטה ביותר לבדוק את הנתונים האלה - ויקיפדיה s&p 500. יש שם טבלה ברורה של העליות והירידות החל מ1970.
הדגש הכי חזק שצריך להדגיש כאן - רק לטווח ארוך! (לפחות 15 שנה.) אם יש מצב שתצטרכו את הכסף אחרי שנים בודדות - זה כבר סיכון. (ההסבר פשוט - לפעמים יש ירידות, כמו למשל בשנת 2022 שירד ב19.5 אחוז, אך ככל שעוברים השנים יש יותר עליות מאשר ירידות, ולטווח ארוך - יוצאים מורווחים. אגב, מתחילת 2023 זה עלה כבר ב9.5 אחוז). לכן הדבר הזה הכי רלוונטי לזוג יחסית צעיר שיש לו כסף בצד (לא מצוי במיוחד לצערינו).
לפותח האשכול - תבדוק את זה! תחשבן 10 אחוז מ200,000 לשנה ל15 שנים (כולל ריבית דריבית, כלומר - אם בשנה הראשונה נניח עלה ב10 אחוז ואז יש לך 220,000, או אז - אם בשנה השנייה יעלה שוב ב10 אחוז, זה יהיה 10 אחוז מ220,000, וכן על זה הדרך) זה המון כסף!
יש להדגיש שכמו בנדל"ן - יש על הרווח מס, כלומר: בסוף, כשאתה מוכר את המנייה, מדינתינו היקרה משלשלת מהרווח 25 אחוז. אך בניגוד לנדל"ן - אין מס רכישה, אין מתווך, אין כאב ראש של שוכרים, ובקיצור - אתה שם את הכסף, הולך לישון, אחרי נניח 15 שנה מוכר - והכסף בידיך.
אסכם - אם עושים את זה לטווח ארוך - הסיכוי הוא אפסי! אף אחד לא יספר לך שהוא השקיע שם לטווח ארוך והפסיד - כי זה פשוט לא קרה, כפי שכבר הסברתי. אלא אם כן אתה חושש לחששות כמו - מה יקרה אם תהיה מלחמה גרעינית בין ארה"ב לרוסיה וחצי מארה"ב תימחק וכדו'. אך כבר ידוע לטעון על זה שאם כך אל תיסע בכביש מחשש לתאונה וכו'.
בהצלחה

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אקדים שאני לא הייתי סומך רק על המלצה של מישהו בפרוג
אך בכל זאת לא אמנע מלכתוב מניסיוני האישי -
אני אברך, לא מבין גדול, והשקעתי בבורסה (כסף שהיה לי בצד). בניגוד למקובל לחשוב, השקעה פאסיבית (שמשקיעים במנייה מסויימת לטווח ארוך, ולא מוכרים וקונים כל הזמן) היא לא תורה גדולה, ואפשר לעשות זאת בעצמך - בלי תיווך של אף חברה שרוצה להצטרף לרווחים שלך...
פותחים תיק אישי באחת מחברות הביטוח - אני עשיתי את זה במיטב דש (זה עולה בדיחה - 15 ש"ח לחודש), ואז יש לך אזור אישי, ואתה לבד קונה את המנייה.
אני בררתי חזק (השתדלתי...) וקניתי את s&p 500 המפורסם. רק אומר את הנתון הבא - ב30 שנה האחרונות זה עלה 10 אחוז ממוצע לשנה (כשבתוך ה30 שנה האלה יש את שנת 2008 שהייתה נפילה מטורפת של 37 אחוז), הרבה יותר מכל עסקת נדל"ן שהיא.
עוד נתון חשוב - מאז שהוקם s&p 500 לא הייתה קונסטלציה שאדם השקיע שם ואחרי 11 שנים (ומעלה) מכר ויצא בהפסד (גם אם בתוך ה11 שנים הייתה שנת 2008). כלומר כל אדם שהשקיע שם לפחות ל11 שנה - יצא מורווח.
הדרך הפשוטה ביותר לבדוק את הנתונים האלה - ויקיפדיה s&p 500. יש שם טבלה ברורה של העליות והירידות החל מ1970.
הדגש הכי חזק שצריך להדגיש כאן - רק לטווח ארוך! (לפחות 15 שנה.) אם יש מצב שתצטרכו את הכסף אחרי שנים בודדות - זה כבר סיכון. (ההסבר פשוט - לפעמים יש ירידות, כמו למשל בשנת 2022 שירד ב19.5 אחוז, אך ככל שעוברים השנים יש יותר עליות מאשר ירידות, ולטווח ארוך - יוצאים מורווחים. אגב, מתחילת 2023 זה עלה כבר ב9.5 אחוז). לכן הדבר הזה הכי רלוונטי לזוג יחסית צעיר שיש לו כסף בצד (לא מצוי במיוחד לצערינו).
לפותח האשכול - תבדוק את זה! תחשבן 10 אחוז מ200,000 לשנה ל15 שנים (כולל ריבית דריבית, כלומר - אם בשנה הראשונה נניח עלה ב10 אחוז ואז יש לך 220,000, או אז - אם בשנה השנייה יעלה שוב ב10 אחוז, זה יהיה 10 אחוז מ220,000, וכן על זה הדרך) זה המון כסף!
יש להדגיש שכמו בנדל"ן - יש על הרווח מס, כלומר: בסוף, כשאתה מוכר את המנייה, מדינתינו היקרה משלשלת מהרווח 25 אחוז. אך בניגוד לנדל"ן - אין מס רכישה, אין מתווך, אין כאב ראש של שוכרים, ובקיצור - אתה שם את הכסף, הולך לישון, אחרי נניח 15 שנה מוכר - והכסף בידיך.
אסכם - אם עושים את זה לטווח ארוך - הסיכוי הוא אפסי! אף אחד לא יספר לך שהוא השקיע שם לטווח ארוך והפסיד - כי זה פשוט לא קרה, כפי שכבר הסברתי. אלא אם כן אתה חושש לחששות כמו - מה יקרה אם תהיה מלחמה גרעינית בין ארה"ב לרוסיה וחצי מארה"ב תימחק וכדו'. אך כבר ידוע לטעון על זה שאם כך אל תיסע בכביש מחשש לתאונה וכו'.
בהצלחה
פוסט מושקע יפה וחשוב!
אבל לוקה בחוסר דיוק בכמה וכמה פרטים חשובים ביותר!

1 עליית הערך של ה-S&P היא לא בריבית דריבית!!!
אם תסתכל 30 שנה אחורה ביום 30/5/93 השער היה 448 לפי תחשיב של ריבית דריבית של 10% שנתי היית צריך להגיע היום לשער של 7817 שזה כמעט פי שתיים מהשער הנוכחי (4205)

2 מצד שני המעטת בשיעור העליה השנתי, אם תחשב את השער הנוכחי מול שנת 93 זה מייצג עליה של 838%!!.... שזה בחלוקה ל-30 שנה 27.9% שנתי!! שזה הרבה מאד לכל הדעות.

אבל כאן מגיע סעיף 3
3 כל מי שהשקיע בנדל"ן עשה פי כמה וכמה וכדלהלן,
מי שקנה דירת 4 חדרים בבני ברק לפני 30 שנה המחירים היו בערך 50 אלף דולר עם משכנתא של 50 אחוז יצא שההשקעה הייתה 25 אלף דולר,
כיום דירה כזאת נמכרת בקרוב למליון דולר שזה מייצג עליה של 3500%!!! (900 אלף דולר לחלק ל25 אלף)יותר מפי 4 ממה שעשה ה-S&P
וזה מבלי לחשב את ההכנסה משכירות במשך 30 שנה (אם נחשב ממוצע של 2500 ש"ח לחודש כפול 30 שנה זה עוד 900 אלף ש"ח שזה עוד 1000% על ה-25 אלף דולר)
כלומר רק השכירות לבד היא יותר מהעליה של ה-S&P (אלף אחוז מול 838%)

4 דבר נוסף וחשוב לא פחות שלא לקחתם בחשבון זה שיש עלויות נוספות באחזקה של תעודות סל לאורך שנים דבר ששוחק את הרווח.

מבסוטה

משתמש פעיל
לנו היו 150000 מיותרים, (+יכולת הוצאה של 1500 ש"ח לחודש)
רצינו רק נכס שרואים אותו בעיניים:)
קנינו דירה קטנה ומתוקה בצפת, 550,000 ש"ח.
לקחנו יועצת משכנתאות מעולה שהצליחה להוציא לנו 70% אפילו שזה לא דירה ראשונה.
380,000 משכנתא.
שיפצנו ב27,500 את הדירה. (שזה סיפור בפני עצמו, איך הגענו למחיר מדהים שכזה.)
היו הוצאות תיווך עו"ד וכו'. (ולצערינו גם מס שבח)
לקחנו עוד הלוואה בנקאית קטנה.

השוכר משלם כל חודש 2000 ש"ח.
ואנחנו משלימים בערך 800 ש"ח.

וכיום פחות מחצי שנה אחרי, כבר בקשו 3 את הדירה ב700,000 ש"ח.

אבל-
לא הרווחנו כ"כ הרבה, כי המס שבח+תיווך+כל מיני, הרווח לא כ"כ גדול, אבל לטווח ארוך נראה שמאד.
דבר ראשון בתור אחת שמעט מבינה בנדלן- הרווחתם ותרוויחו המון!!!
דבר שני -אשמח לטלפון של היועצת משכנתאות שלכם

h5247

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
דבר ראשון בתור אחת שמעט מבינה בנדלן- הרווחתם ותרוויחו המון!!!
דבר שני -אשמח לטלפון של היועצת משכנתאות שלכם
אני אחסוך את העמלה שלה...
כשקונים דירה שנייה ורוצים 70 אחוז משכנתא, אפשר פשוט להצהיר שמוכרים את הדירה הראשונה, ולקבל מימון כדירה יחידה, אם אחרי שנה וחצי לא מכרתם את הדירה הנוספת, אף אחד לא מרביץ לכם, פשוט רשות המיסים לוקחים את המיסים וזהו.
מה שגורם לכם להישאר עם אחוזי המימון של 70 אחוז על הדירה.
בהצלחה

אזרח ותיק

משתמש מקצוען
פוסט מושקע יפה וחשוב!
אבל לוקה בחוסר דיוק בכמה וכמה פרטים חשובים ביותר!

1 עליית הערך של ה-S&P היא לא בריבית דריבית!!!
אם תסתכל 30 שנה אחורה ביום 30/5/93 השער היה 448 לפי תחשיב של ריבית דריבית של 10% שנתי היית צריך להגיע היום לשער של 7817 שזה כמעט פי שתיים מהשער הנוכחי (4205)

2 מצד שני המעטת בשיעור העליה השנתי, אם תחשב את השער הנוכחי מול שנת 93 זה מייצג עליה של 838%!!.... שזה בחלוקה ל-30 שנה 27.9% שנתי!! שזה הרבה מאד לכל הדעות.

אבל כאן מגיע סעיף 3
מי שקנה דירת 4 חדרים בבני ברק לפני 30 שנה המחירים היו בערך 50 אלף דולר עם משכנתא של 50 אחוז יצא שההשקעה הייתה 25 אלף דולר,
כיום דירה כזאת נמכרת בקרוב למליון דולר שזה מייצג עליה של 3500%!!! (900 אלף דולר לחלק ל25 אלף)יותר מפי 4 ממה שעשה ה-S&P
וזה מבלי לחשב את ההכנסה משכירות במשך 30 שנה (אם נחשב ממוצע של 2500 ש"ח לחודש כפול 30 שנה זה עוד 900 אלף ש"ח שזה עוד 1000% על ה-25 אלף דולר)
כלומר רק השכירות לבד היא יותר מהעליה של ה-S&P (אלף אחוז מול 838%)

4 דבר נוסף וחשוב לא פחות שלא לקחתם בחשבון זה שיש עלויות נוספות באחזקה של תעודות סל לאורך שנים דבר ששוחק את הרווח.
יש בדבריך כמה אי דיוקים משמעותיים.
1 - הרווח הוא כן 10 אחוז בריבית דריבית כשמחשבים גם את חלוקת הדיבידנדים ולא רק את עליית השער כפי שאתה חישבת. את העובדה הזו אתה יכול לראות בטבלה של ויקיפדיה, שם כתוב שאדם שהשקיע בסוף שנת 1991 11.26 דולר, בסוף שנת 2021 הוא עם 234.33 דולר. במשבצת "תשואה שנתית 25 שנים" הם כותבים בשנת 2021 - 9.76 (בריבית דריבית, עיין שם).
2 - כתבת
מי שקנה דירת 4 חדרים בבני ברק לפני 30 שנה המחירים היו בערך 50 אלף דולר עם משכנתא של 50 אחוז יצא שההשקעה הייתה 25 אלף דולר
זו טעות גסה! אתה צריך לחשב את המחיר ההתחלתי של הדירה לפי השווי שלה וזה לא משנה אם את חצי מהסכום הבנק עזר לך לגייס, או אבא שלך או סבתא שלך... ולכן תוריד חצי מהרווח שיצא לך.
כתבת
כיום דירה כזאת נמכרת בקרוב למליון דולר
מיליון דולר זה בערך 3,700,000 ש"ח. אפילו בגינות דוד היוקרתיים לא מתיימרים לדרוש כזה מחיר על דירת 4 חדרים בבני ברק... דירה כזו שווה כיום בערך 2,700,000 - מיליון ש"ח פחות ממה שכתבת.
בנוסף, החישוב שלך מתבסס על זה שלפני 30 שנה דירת 4 חדרים עלתה 50,000 דולר. מקור בבקשה?
3 - כתבת
דבר נוסף וחשוב לא פחות שלא לקחתם בחשבון זה שיש עלויות נוספות באחזקה של תעודות סל לאורך שנים דבר ששוחק את הרווח
אין שום עלויות באחזקה! יש את ה15 ש"ח לחודש שכתבתי, ויש עמלת קנייה ומכירה בסכום ממש מזערי. חוץ מזה - אין כלום.
לסיכום אכתוב כך - בטבלה שם בויקיפדיה רואים כנ"ל ש11.26 דולר בשנת 1991 הפכו ל234.33 דולר בשנת 2021. כלומר כפול 20.81 מהקרן. כעת, קח דירה שהיום היא שווה נניח 2,500,000, תכפיל את הסכום הזה ב20.81, יוצא52,025,000! האם אתה מתיימר לומר שיש מצב שדירה כזו תהיה שווה בעוד 30 שנה 52 מיליון ש"ח? כמובן שלא.
אגב, זה עוד הבדל עצום בין בורסה לנדל"ן - בנדל"ן יש גבול לעליות, כי לאנשים פשוט לא יהיה 10 מיליון ש"ח (למשל) לשלם על דירת 3 חדרים, ואם לא ישלמו - השווי לא יעלה לרמה כזאת, כי בסכום כזה לא יהיה ביקוש. אז נכון שאפשר לטעון שפעם לא חשבו גם שהמחירים יהיו כמו שהם היום, אך בכל זאת - גבול מסויים יש וכנ"ל. במניות פשוט אין את החסם הזה.
מכל הנ"ל יוצא - לטווח ארוך חד משמעית עדיף s&p 500 מנדל"ן. מה עוד שבסכום של 200,000 כמו של פותח האשכול, קשה להגיע לעיסקה טובה בנדל"ן, אך בבורסה אפשר להשקיע כל סכום שהוא.

yucv

משתמש פעיל
מכיר אותו מקרוב,
הוא נותן באזור 8 אחוז לשנה, הכסף נכנס כל רבעון לחשבון הבנק שלכם,
אם מפקידים מעל שלוש שנים, מקבלים גם עליית ערך הנכס.
אם זה אכן רלוונטי, אני ישאל אותו אם הוא מכניס כרגע משקיעים, נכון ללפני חודשיים הוא לא רצה להכניס.
גם אני אשמח לשמוע עליו

שולי איטח

משתמש מקצוען
משערת שיודעת למי התכונתם, כמה אחוז הווא נותן?
ומה שמעתם עליו חוץ מזה?

אנחנו מכירים את המשפחה הרבה זמן
כך שנודע לי באקראי, לא התענינתי אישית אז אין לי מושג כמה אחוזים וכד
לאחרונה חשבתי להפנות אחות אליו אבל לא הגעתי עוד לבירור

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה