עזרה 2.5 דקות למען השבת, יש לך? - חשמל בשבת

• פותח הנושא 269
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אם זה אדם שלא מבין בנושא מימינו ומשמאלו
זה את צודקת.
אבל אם הוא מבין, לא משנה לי אם הוא מנהל קו נייעס, או רב של הבן שלו.

כלומר הטיעון שאת אומרת לגבי הצורך במהנדסים, באמת נשמע,
למרות שאני גם לא מבינה ואין לי זמן לחקור אותו.

סומכת על הרבנים שמבינים ממני.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אבל בכל זאת מרגש אותי הענין שעם ישראל התגייס וחתם והתקשר והעביר בואטסאפים המשפחתיים וכתב בפרוג...
זה אומר שברגע שתהיה יוזמה רצינית, נוכל להתגייס במלוא המרץ.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
זה את צודקת.
אבל אם הוא מבין, לא משנה לי אם הוא מנהל קו נייעס, או רב של הבן שלו.
הספיק לי לשמוע מה הרב הלפרין אומר על הסקופ החדש...
הוא התקיל אותו בשאלות פשוטות ביותר, שהוא לא ידע לענות עליהם.

צפורן

משתמש מקצוען
הרעיון שלהם הוא לא מציאותי ולא יכול לעמוד במציאות, לא נמצא מהנדסים בכירים שיעבדו רק יום אחד בשבוע, וכך גם טכנאים וכד' בנוסף לנושא של הפליה לפי דת וגזע.
גם רופאים מומחים לא עובדים יום בשבוע, אבל בכל בתי החולים יש "כתבנים" לא יהודים, כך שאפשר בהחלט למנוע חילולי שבת רבים.
וגם אם מליון חרדים יחתמו על עצומה, ויצליחו למנוע חילול שבת מיהודי אחד בלבד, זה דבר גדול.
האם כולנו עדר עיזים? בא מישהו מקפיץ יוזמה וכולם קופצים!
מישהו פה מטמטם את כולנו, בואו לא ניתן לו את זה!
מה נתתי? למי?
גאה לחתום על עצומה למען השבת.

נערך לאחרונה ב:

צפורן

משתמש מקצוען
אם זה יגרום לאנשים לוותר על גנרטור בשבת אז זה לא שווה.
אם זה יגרום למדינה להתייחס לצורך של החרדים בגנרטור בפחות חשיבות אז זה לא שווה.
את בטוחה?
הדיון הוא כמובן תיאורטי, כי אנחנו לא יודעים אם זה יגרום לקידוש ה', ולמניעת חילול שבת, או יגרום למישהו לוותר על גנרטור, אבל אני לגמרי בטוחה שחילול שבת של יהודי אחד, גרוע יותר מוויתור על גנרטור של יהודי אחר.
ובמחילה, הטענה של התחייסות המדינה לצרכינו, נו, איך לומר, בואי לא נבנה על המדינה....

imac100

משתמש מקצוען
את בטוחה?
הדיון הוא כמובן תיאורטי, כי אנחנו לא יודעים אם זה יגרום לקידוש ה', ולמניעת חילול שבת, או יגרום למישהו לוותר על גנרטור, אבל אני לגמרי בטוחה שחילול שבת של יהודי אחד, גרוע יותר מוויתור על גנרטור של יהודי אחר.
ובמחילה, הטענה של התחייסות המדינה לצרכינו, נו, איך לומר, בואי לא נבנה על המדינה....

אני לא אכנס כאן לנושא של חשיבות שימוש בגנרטור בשבת.
לכן לא אענה על השאלה הראשונה.
אבל לגבי השניה. אני מכירה את הנושא טוב מאד וכן, המדינה מכירה בצורך של החרדים בגנרטור ולכן ברב המקרים (אני כותבת ברב כי היו מקרים מצערים כמו בהר הברוגז בבני ברק) העיריות, המשטרה וכן בתי המשפט באים לקראת גם כשיש בעיות כי מתייחסים לזה כצורך קיומי למגזר מסוים.
אם יצליחו לשנות משהו בחברת חשמל היחס יכול להשתנות.

אבל הסיבה האמיתית שמתייחסים לזה בזלזול זה כי יש אנשים ורבנים שכבר שנים על גבי שנים מנסים לפעול בחברת חשמל ודי הבינו שזה לא ניתן ליישום.
והופ חתימות של 100,000 איש מהמגזר ורב שלא מכיר את הנושא זה מה שישנה את הכל?

באמת נשמע לכם ש100,000 חתימות יעשו מה שעסקנים לא הצליחו עשרות שנים?

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עדיף הכשר רבנות על טרייף גמור!
נכון.
אבל שאנשים לא יסמכו על זה כעל כשר.

(הדוגמה שעולה לי בראש הרגע היא הכשר הרבנות במלון גני חמת בטבריה.
בזמן השיפוצים במלון, הוסר ההכשר לשבוע אחד.
למה?
כי המשגיח היה מגיע כל שבוע באותה שעה, לבדוק שהסירים עומדים על הפלטה.
בעקבות השיפוצים שונתה הכניסה והמשגיח הגיע מהכיוון השני. עובדי המטבח שלא היו מודעים לשינוי, לא ראו את המשגיח מתקרב ולא הספיקו להעמיד את הסירים על הפלטה מבעוד מועד.
המשגיח הגיע וראה שהפלטה כבויה והסירים קרים והוריד את ההכשר לבית המלון.
עוד באותו שבוע הבטיחה הנהלת בית המלון כי מעתה ואילך הם ישימו לב גם אם המשגיח נכנס מהדלת האחורית ובכל מקרה יספיקו להניח את הסירים על הפלטה לפני הגעת המשגיח....
והרבנות החזריה את ההכשר.)

לא נבנה, ברור שלא.
אבל הגנרטורים דוקרים לחברת חשמל בעינים יותר משאי מי יוכל לדמיין
ומבחינה חוקית מעמדם של הגנרטורים הפרטיים ממש לא מסודר...
זה לא קשה להפוך את חברת חשמל ל'שומרת שבת' ואת צרכני הגנרטור ל'קבוצת שוליים קיצונית שלא סומכת על הכשרם של גדו"י'
ולהעיף את הגנרטורים לכל הרוחות...

צפורן

משתמש מקצוען
אני מכירה את הנושא טוב מאד וכן, המדינה מכירה בצורך של החרדים בגנרטור ולכן ברב המקרים (אני כותבת ברב כי היו מקרים מצערים כמו בהר הברוגז בבני ברק) העיריות, המשטרה וכן בתי המשפט באים לקראת גם כשיש בעיות כי מתייחסים לזה כצורך קיומי למגזר מסוים.
לפעמים המדינה מכירה בצרכים, לפעמים נותנת מענה חלקי, ולפעמים בכלל לא.
אז מה?
יש מישהו שהיה לו גנרטור עד היום, והוא יוותר כי המדינה לא מכירה בזה כצורך?
אם יצליחו לשנות משהו בחברת חשמל היחס יכול להשתנות.

אבל הסיבה האמיתית שמתייחסים לזה בזלזול זה כי יש אנשים ורבנים שכבר שנים על גבי שנים מנסים לפעול בחברת חשמל ודי הבינו שזה לא ניתן ליישום.
והופ חתימות של 100,000 איש מהמגזר ורב שלא מכיר את הנושא זה מה שישנה את הכל?

באמת נשמע לכם ש100,000 חתימות יעשו מה שעסקנים לא הצליחו עשרות שנים?
לא יודעת אם יצליח או לא.
אין סיבה להתייאש מראש וגם לייאש אחרים (שלא לדבר על הכפשת היוזמים....)
אין מה להפסיד משיחת טלפון פשוטה שאורכת 2 דקות, אז למה לא?

צפורן

משתמש מקצוען
נכון.
אבל שאנשים לא יסמכו על זה כעל כשר.
מי בדיוק יסמוך על זה כעל כשר?
מי שסומך היום על רבנות?
מה הבעיה?
אבל הגנרטורים דוקרים לחברת חשמל בעינים יותר משאי מי יוכל לדמיין
ומבחינה חוקית מעמדם של הגנרטורים הפרטיים ממש לא מסודר...
זה לא קשה להפוך את חברת חשמל ל'שומרת שבת' ואת צרכני הגנרטור ל'קבוצת שוליים קיצונית שלא סומכת על הכשרם של גדו"י'
ולהעיף את הגנרטורים לכל הרוחות...
במקרה הכי גרוע, אלו שיש להם היום גנרטור, יעברו למצבר.
נראה לי שאם שמירת השבת כל כך חשובה בעיניהם, בהם אמורים לשמוח לעבור למצברים, ואפילו לשמוח לשלם יותר, אם יהודים אחרים ישמרו שבת בגלל זה.

imac100

משתמש מקצוען
לפעמים המדינה מכירה בצרכים, לפעמים נותנת מענה חלקי, ולפעמים בכלל לא.
אז מה?
יש מישהו שהיה לו גנרטור עד היום, והוא יוותר כי המדינה לא מכירה בזה כצורך?

לא יודעת אם יצליח או לא.
אין סיבה להתייאש מראש וגם לייאש אחרים (שלא לדבר על הכפשת היוזמים....)
אין מה להפסיד משיחת טלפון פשוטה שאורכת 2 דקות, אז למה לא?

לא הבנת מה התכוונתי.
יש אזורים/שכונות שללא ההבנה של הרשויות בצורך הזה לא היו מצליחים להקים שם גנרטור.
והשאלה שלי מה יקרה עוד 10 שנים כשיהיה הסדר ברמה נמוכה האם המדינה הרשויות ימשיכו באותו קו או שיגידו שיש פתרון ולכן אין צורך?

והנושא השני זה לא להתייאש מראש זה פשוט הבנה שזה יכול להזיק לצרכנים של חשמל כשר ולכן אנחנו רוצים הסברים על הנושא לפני שחותמים.
ועובדה שמי שניגש לבדוק את הנושא עם רבנים שמבינים קיבל את התשובה הברורה.

צפורן

משתמש מקצוען
לא הבנת מה התכוונתי.
יש אזורים/שכונות שללא ההבנה של הרשויות בצורך הזה לא היו מצליחים להקים שם גנרטור.
והשאלה שלי מה יקרה עוד 10 שנים כשיהיה הסדר ברמה נמוכה האם המדינה הרשויות ימשיכו באותו קו או שיגידו שיש פתרון ולכן אין צורך?

והנושא השני זה לא להתייאש מראש זה פשוט הבנה שזה יכול להזיק לצרכנים של חשמל כשר ולכן אנחנו רוצים הסברים על הנושא לפני שחותמים.
ועובדה שמי שניגש לבדוק את הנושא עם רבנים שמבינים קיבל את התשובה הברורה.
כבר עניתי למנוחלה, אם העניין הוא רוחני, קרי חשמל כשר, אפשר לעבור למצברים.

ומה יהיה עוד 10 שנים?
עם התקדמות הטכנולוגיה, אולי כבר יהיה מצבר לגיבוי בכל בית, גם אצל החילונים....
או שאולי יבוא המשיח, או שהפריץ ימות, או שהכלב...
לא נראה לי שנציגינו ועסקנינו צופים כ"כ למרחוק.

כרגע, לענ"ד, מניעת חילול שבת קודמת להוזלת והנגשת החשמל הכשר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה