קורונה תשלום למעון אפילו שהוא מלא

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
בבקשה..

קבצים מצורפים

• פותחים את המעונות.pdf
    KB 421.1 · צפיות: 45
  • __מתווה לחזרה הדרגתית למעונות יום ומשפחתונים לגיל הרך - שגרת עבודה בתקופת קורונה - (1).pdf
    KB 346.2 · צפיות: 50
  • IMG-20200510-WA0011.jpg
    IMG-20200510-WA0011.jpg
    KB 195.3 · צפיות: 76

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בקשה פשוטה להפיץ לכולם את ההוראות המקוריות של אגף המעונות...
יש לי את כל ההוראות. אף אחד לא גונב ולא עושק..
הוצאת שם רע בהתגלמותה.
כל המעונות (שאני מכיר) פעלו ופועלים בדיוק לפי ההוראות.
אם הייתם יודעים לאיזה קנסות וסנקציות הם חשופים ברגע שהם לא פועלים בדיוק לפי ההוראות, הייתם מבינים שאין מצב בעולם לשחק עם ההוראות של משרד הכלכלה. ואף אחד לא היה מסתכן בזה.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
הוצאת שם רע בהתגלמותה.
אם הייתם יודעים לאיזה קנסות וסנקציות הם חשופים ברגע שהם לא פועלים בדיוק לפי ההוראות, הייתם מבינים שאין מצב בעולם לשחק עם ההוראות של משרד הכלכלה. ואף אחד לא היה מסתכן בזה.
ומותר להם לדרוש את הסכום של כל! החודש? (5.2020)

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
הוצאת שם רע בהתגלמותה.
מותר למעון לעשות הדרגה?
מותר לקחת כסף גם על ימים שהמעון לא היה פתוח?
מותר לגבות כסף גם מהורים שלא היה להם מקום במעון?
מותר להגיד להורים שמי שיוצא מהמעון (כי לא יכלו לקבל אותו כעת וחייבו אותו לשלם) שהמקום שלו לא שמור?
מותר להנהלת המעון להחליט על דעת עצמם אלו ילדים לקבל מתוך ה -17 בקבוצה?

כל העוולות האלו נעשיים ע"י המעונות,
פרסמתי כאן את ההנחיות והמתווה
ואפשר לראות בדיוק את ההוראות הברורות.

נערך לאחרונה ב:

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מותר למעון לעשות הדרגה?
ההוראה היתה לעשות הדרגה רק לא קבעו בדיוק כמה. את זה כל מנהלת קבעה לפי ראות עיניה (שגם זה בידיעת האגף, והראיה שלא התערבו באופן ההדרגה)
במסמך שצילמת בהודעה לעיל כתוב ימי הסתגלות בהתאם לחוזר, ושעות פעילות כבשגרה.
אם אני מבין נכון את הפסקה: לאחר ימי ההסתגלות שעות העבודה יהיו כבשגרה.
(כך אני מבין, אם טעיתי תקנו אותי)

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
ההוראה היתה לעשות הדרגה רק לא קבעו בדיוק כמה. את זה כל מנהלת קבעה לפי ראות עיניה (שגם זה בידיעת האגף, והראיה שלא התערבו באופן ההדרגה)
במסמך שצילמת בהודעה לעיל כתוב ימי הסתגלות בהתאם לחוזר, ושעות פעילות כבשגרה.
אם אני מבין נכון את הפסקה: לאחר ימי ההסתגלות שעות העבודה יהיו כבשגרה.
(כך אני מבין, אם טעיתי תקנו אותי)
טעות,
בהתאם לסעיף 4.1 לחוזר מנכל מס' 16 - 'מתווה לחזרה הדרגתית למעונות יום ומשפחתונים לגיל הרך שגרת עבודה בתקופת קורונה', שעות הפעילות תהיינה כבשגרה.

כלומר ההוראה שולחת לחוזר מנכ"ל (שגם אותו פרסמתי) בסעיף 4.1,
שם כתוב שחור ע"ג לבן: "שעות הפעילות בתקופת קורונה כבשגרה, על פי לוח זמני הפעילות המפורט בנהלי אגף מעונות יום".

מירוני

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
איפה אפשר לראות את ההנחיות הברורות לגבי תשלום? מה הם ההוראות של התמת בנושא? אני רוצה לראות מה החוק אומר לגבי תשלום הורים.
אני לא שולחת את ילדי למעון כי אני מפחדת אבל רוצה לדעת האם אני מחויבת בתשלום רגיל.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איפה אפשר לראות את ההנחיות הברורות לגבי תשלום? מה הם ההוראות של התמת בנושא? אני רוצה לראות מה החוק אומר לגבי תשלום הורים.
אני לא שולחת את ילדי למעון כי אני מפחדת אבל רוצה לדעת האם אני מחויבת בתשלום רגיל.
התמת לא מתערב בהתחשבנות מול ההורים

נעמי20

משתמש פעיל
טעות,
בהתאם לסעיף 4.1 לחוזר מנכל מס' 16 - 'מתווה לחזרה הדרגתית למעונות יום ומשפחתונים לגיל הרך שגרת עבודה בתקופת קורונה', שעות הפעילות תהיינה כבשגרה.

כלומר ההוראה שולחת לחוזר מנכ"ל (שגם אותו פרסמתי) בסעיף 4.1,
שם כתוב שחור ע"ג לבן: "שעות הפעילות בתקופת קורונה כבשגרה, על פי לוח זמני הפעילות המפורט בנהלי אגף מעונות יום".
זה לא משנה איך מפרשים מכיון שגם ימי הסתגלות בתחילת שנה מותר רק לילד שמעולם לא היה במעון

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מותר רק לילד שמעולם לא היה במעון
לא נכון !
בתחילת שנה ימי ההסתגלות הם לכל ילדי המעון ותיקים כחדשים.
ואם בתחילת שנה מדובר לאחר חופשה של שלושה שבועות... כאן מדובר לאחר כחודשיים..
אא"כ תטענו שלאחר חודשיים בבית הילד מסתגל יותר מהר ל9 שעות בחוץ מאשר לאחר 3 שבועות.

נעמי20

משתמש פעיל
לא נכון !
בתחילת שנה ימי ההסתגלות הם לכל ילדי המעון ותיקים כחדשים.
ואם בתחילת שנה מדובר לאחר חופשה של שלושה שבועות... כאן מדובר לאחר כחודשיים..
אא"כ תטענו שלאחר חודשיים בבית הילד מסתגל יותר מהר ל9 שעות בחוץ מאשר לאחר 3 שבועות.
ימי הסתגלות בתחילת שנת הלימודים מתקיימים רק עבור ילדים חדשים. ילדים שכבר היו במסגרת חינוכית בשנה הקודמת ישהו במסגרת החינוכית במתכונת של יום לימודים מלא כבר מהיום הראשון.

אש א.ש.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שים לב לסעיף 7,
זאת הוראה מהתמ"ת או מבעלי המעון???
עשית סלט אחד גדול.
נעשה סדר.
א. קודם כל המסמך הנ"ל הוא לא מאגף המעונות במשרד הכלכלה, אלא מסמך שהוכן ע"י ארגון "אמא" (ארגון מעונות ארצי) - ארגון המייצג את בעלי המוענות הפרטיים מול משרד הכלכלה.
ב. המסמך הזה אינו הוראה סופית מהאגף למעונות (אף לא ראשונית - כנ"ל) מאז המסמך הזה נשלחו עוד כמה וכמה הנחיות והוראות עם אין סוף שינויים. עד כדי שלפעמים ההוראות היו סותרות ומבלבלות.
ג. @הפוך על הפוך לתשומת לב במסמך הזה כתוב בדיוק ההפך הגמור ממה שאת ייצגת פה (ממש הפוך על הפוך). כתוב בסעי' 7 שהמשרד (הכלכלה) לא יתערב בתשלומי ההורים על ראשית חודש מאי כמו שהתערב בתשלומי מרץ ואפריל (בצורה חד צדדית). ובשפה שכל אחד מבין: ההורים ימשיכו לשלם כרגיל מתחילת מאי.
ד. בהערה הקודמת כתבתי "בצורה חד צדדית". ולפני שיתנפלו עלי אסביר: בתחילת חודש מרץ כשהמעונות יצאו לפגרה בעקבות הקורונה, הייתה הוראה בהולה של האגף לכלל המעונות להחזיר את כל התשלום מכאן ולהבא להורים באופן מידי. כל מי שאי פעם היה מעורב בניהול עסק (ולו לזמן קצר), מבין מה עושה הוראה כזו לניהול החשבונות של העסק. כל הוצאות חודש מרץ כבר שולמו ע"י המפעיל, ורק את ההכנסות צריך לעצור באופן מידי (...). רוב המעונות בציבור החרדי הם פרטיים כך שיש עליהם תשלומי עתק של שכירות או משכנתא (בשונה מהמעונות בציבור הכללי כעמותות ויצו נעמת אמונה וכו' שאצלם כמעט הכל זה הקצאות והחזקה ע"י העיריות והמועצות).
בנוסף, מה נאמר על כמויות הסחורה שכבר הוזמנה ונשארה במחסני המעון ללא דורש כל ימי הפסח (ולהזכיר שבמעונות שלנו א"א לתת לכוולם חמץ מכור...).
ומעבר לכך ישנם הוצאות שוטפות שלא נעצרו לרגע, כדוגמת שירותי משרד, ראיית חשבון, ביטוחים, ועוד מגוון תשלומים לפי תעריף שנתי.
והחלק שהיה הכי קשה לעיכול לבעלי המעונות היה זה שעל חופשת הפסח (שבכל מקרה לא אמור להיות פעילות חינוכית במעון) לא קיבלו תשלום - לא מההורים ולא ממשרד הכלכלה. דבר הזוי כשלעצמו.. וכי ללא הקורונה היו השנה מתקיימים לימודים בפסח ?
הערה נוספת לנו כנשמעים לדעת תורה
כלל המעונות בציבור החרדי לא נטלו שקל במשך כ45 יום (וגם לא קבלו ממשרד הכלכלה) למרות שהוראת גדולי הדיינים הייתה לשלם כ50% על מעונות וגנים שלא פעלו בזמן זה (פורסם ביתד נאמן המכתב המלא)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה