תשלום למטפלת בחודש ניסן

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אקורד;2504128:
לא מכלילה,
אבל לצערי יש לי נסיון של כמה מטפלות,
והצרכים שלי הם כמו של מעון,
אז ממילא ההתנגשות היא ביותר נקודות,

אם כך, באמת עדיף לך לשלוח למשפחתון.
ואם לא, לסכם בצורה ברורה באלו ימים היא עובדת, ומתי היא לוקחת חופש.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שירים במעלו;2504135:
על חוזה שמעת? עושים כזה גם עם המטפלת, לא רק עם לקוח.

זאת התובנה שלי,
אחרי שפתאום היא אומרת לי שעל אף שסיכמנו מראש(והיא זוכרת)
היא מקדימה בכמעט שבוע את יציאתה לחופשת פסח,

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י שירים במעלו;2504127:
כל מה שכתבתי, זה בעקבות הדעה הרווחת פה בפורום שמטפלות הן עם נצלן ואוכלי חינם שמחפשות רק איפה לעשות חופש ולהבריז להורים.
אז זהו שלא. הן עובדות קשה ושכרן מגיע להן ביושר.
וכל אחת בוחרת בעצמה איפה לשים את ילדיה.
ויכולה לברר אצל המטפלת מראש מהם הכללים ומהו לוח החופשות שלה
ומה היא עושה ביום שעליה להיעדר.
ומי תחליף אותה אם היא תצא לחופשת לידה או תאלץ לקחת חופשת מחלה.
למה כל שני וחמישי נפתחים פה אשכולות טעונים על מטפלות?

את אמתית? אני אמורה לדמיין מראש כל תרחיש הזוי של חוסר אחריות וחוסר יושרה שבחיים לא היה עולה בדעתי לנהוג דוגמתו, כדי לברר עם המטפלת האם היא עומדת בסטנדרטים או לא? כלומר עלי לצאת מנקודת הנחה בסיסית שמישהי הולכת לתחמן אותי?

את חושבת שמטפלת חלופית בת 12 היא תחליף הולם? מעניין שרוב האמהות לא חושבות כך, וכנראה בדיוק לכן הן לא מבררות את הנקודה הזו.

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ארבע;2504141:
את אמתית? אני אמורה לדמיין מראש כל תרחיש הזוי של חוסר אחריות וחוסר יושרה שבחיים לא היה עולה בדעתי לנהוג דוגמתו, כדי לברר עם המטפלת האם היא עומדת בסטנדרטים או לא? כלומר עלי לצאת מנקודת הנחה בסיסית שמישהי הולכת לתחמן אותי?

את חושבת שמטפלת חלופית בת 12 היא תחליף הולם? מעניין שרוב האמהות לא חושבות כך, וכנראה בדיוק לכן הן לא מבררות את הנקודה הזו.

כן, אני אמיתית.
עם לקוח את בודקת איך הוא משלם?
ומה אם הסקיצה לא תמצא חן בעיניו?
ואם בסוף הוא לא יודעת מה?...

המטפלת היא בן אדם. היא לפעמים חולה. לפעמים יש לה אירוע משפחתי. לפעמים היא חייבת להיעדר (לא קורה לך?)
זה לא הגיוני לברר מי תחליף אותה במצבים כאלה?
יש מטפלות שלוקחות יום חופשי קבוע כל שבוע. מי המחליפה ביום זה?
זה לא תחמון, זה תאום ציפיות.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י ינשופי;2504137:
אם כך, באמת עדיף לך לשלוח למשפחתון.
ואם לא, לסכם בצורה ברורה באלו ימים היא עובדת, ומתי היא לוקחת חופש.

אני ממש מחכה בתור למשפחתון מהחגים,
עדיין אין לי,
יש לך פרוטקציה בעיריה בשבילי???

זה נראה לך תענוג לשלם 1500 ש"ח לחודש כישכולת לסגור את הענין ב600
כולל אוכל וכו'?

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
נכתב ע"י שירים במעלו;2504154:
כן, אני אמיתית.
עם לקוח את בודקת איך הוא משלם?
ומה אם הסקיצה לא תמצא חן בעיניו?
ואם בסוף הוא לא יודעת מה?...

המטפלת היא בן אדם. היא לפעמים חולה. לפעמים יש לה אירוע משפחתי. לפעמים היא חייבת להיעדר (לא קורה לך?)
זה לא הגיוני לברר מי תחליף אותה במצבים כאלה?
יש מטפלות שלוקחות יום חופשי קבוע כל שבוע. מי המחליפה ביום זה?
זה לא תחמון, זה תאום ציפיות.

התלונות בראש האשכול ובמהלכו דיברו על התנהגויות לא ראויות מצד מטפלות מסוימות (לא כל עם המטפלות!), כאלו שאי אפשר להיערך להן מבחינת תיאום ציפיות.
ההנחה הבסיסית היא שמטפלת היא בן אדם, אבל גם בן אדם אחראי. אני לא שואלת מראש מי ממלאת המקום כי גם היא לא יכולה לצפות מראש מתי תיעדר, תחלה, תחוג שמחה בחיק המשפחה המורחבת וגם לה אין מושג מי תתייצב במקומה בכל אחת מהפעמים הללו. אבל כן מצפה שכאשר היא נעדרת (ואני מרשה לה, בחפץ לב) - שתדאג לממלאת מקום הולמת. דיברו כאן על יציאה לבילוי בקברי צדיקים עם מטפלת חלופית בת 12. זה בטח לא אחראי ולא קביל.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שירים במעלו;2504135:
על חוזה שמעת? עושים כזה גם עם המטפלת, לא רק עם לקוח.

ואם היא מפירה את החוזה מה תעשי?
תוציאי את הילד מהמטפלת?
ותשבי איתו בבית?

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אקורד;2504155:
אני ממש מחכה בתור למשפחתון מהחגים,
עדיין אין לי,
יש לך פרוטקציה בעיריה בשבילי???

זה נראה לך תענוג לשלם 1500 ש"ח לחודש כישכולת לסגור את הענין ב600
כולל אוכל וכו'?

באמת מרגיז!
איזו עיריה?

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
שלא תבינו לא נכון,
המטפלת שלי מקסימה,
והיא מטפלת במסירות בבת שלי,
רק שהיא עדיין לא הבינה שלהעדר יום אחד מהעבודה,
זה גורם לתאונת שרשרת,
ולכן בכמעט חצי שנה שהבת שלי אצלה,
היו לנו התנגשיות סביב כל החופשים ששוחחנו עליהן מראש,

לדוג' סיכמנו שהיא עובדת כל חנוכה כרגיל,
ואז בחנוכה היא מבקשת לבוא לקחת ב2 ולא מבינה למה אני כ"כ לא מתחשבת...

תת

משתמש רשום
אני גם ממתינה למשפחתון כבר כמה חודשים טובים- כמעט מתחילת שנה
ולא זז כלום!!!
הכל עובד עם פרוטקציות פה (מודיעין עלית)
כשהיה מקום פנוי אצל אחת המטפלות והתחננתי שיכניסו את הבן שלי הם אמרו שיש בקבוצה מדי הרבה ילדים קטנים והם לא יכולים להכניס עוד אחד קטן- הוא היה בן 4 חודשים אז..אז המשכתי לחכות..
לאחר כמה זמן אני שומעת שהכניסו את הבת של השכנה למשפחתון שהתפנה (נרשמה אחרי.. כי הבת שלה יותר קטנה משלי) כי יש לה קשרים בעריה..אז המשכתי לחכות.. עד שהתפנה שוב מקום אך הפעם התרוץ שבעקרון זה קבוצה של גדולים ולכן הם (בעקרון המטפלת) רוצים להכניס ילד גדול...
ומה תגידו עכשיו??????
לא מתסכל לשלם כל חודש 1200 ש"ח עבור 5 ימים....עם כאלו תרוצים???

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ארבע;2504165:
ה דיברו כאן על יציאה לבילוי בקברי צדיקים עם מטפלת חלופית בת 12. זה בטח לא אחראי ולא קביל.

תתפלאי שיש כאלה שזה קביל בעיניהן :eek:
יש לי שכנות שמשאירות מלכתחילה את העולל בן החודשיים-שלושה בידיים של הבת שלי בת ה-12.
אני אומרת להן מראש, שהאחריות היא עליהן בלבד. שלא תבאנה אח"כ בטענות.
אני מעולם לא השארתי לבתי תינוקות קטנים לשמור עליהם למרות שהיא בוגרת, אחראית ויודעת לטפל בתינוקות. לא הייתי רגועה לעשות כזה דבר. אבל יש כל מיני אנשים בעולם ויש שכנות שמשאירות קבוע את בתי בבית שלהן, לבד, בלי פלאפון עם תינוק בן חודשים ספורים.
אני בלחץ, הן רגועות:eek:

אני מכירה גם משפחתונית שהייתה משאירה את הילדים לבעלה.
בעלה מכיר את הילדים ויודע לטפל בהם. יש אמהות שזרמו עם העניין בכיף ויש אמהות שהתקוממו. וזו זכותן. אבל מאז המטפלת מודיעה לאמהות נרשמות חדשות: אצלי במשפחתון בעלי לפעמים שומר על הילדים. יש לנו מחשב במשפחתון והילדים רואים סרטים וכו'.
כי זה קביל והגיוני שלא כל מה מקובל ו'בסדר' מצד המשפחתונית, מקובל ועובר גם אצלך.

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מרשי;2504167:
ואם היא מפירה את החוזה מה תעשי?
תוציאי את הילד מהמטפלת?
ותשבי איתו בבית?

אם את מספיק אסרטיבית היא תמצא לך סידור.
היא לוקחת חופש ביום הזה? היא מארגנת בייביסיטר לבן שלך.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י שירים במעלו;2504205:
תתפלאי שיש כאלה שזה קביל בעיניהן :eek:
יש לי שכנות שמשאירות מלכתחילה את העולל בן החודשיים-שלושה בידיים של הבת שלי בת ה-12.
אני אומרת להן מראש, שהאחריות היא עליהן בלבד. שלא תבאנה אח"כ בטענות.
אני מעולם לא השארתי לבתי תינוקות קטנים לשמור עליהם למרות שהיא בוגרת, אחראית ויודעת לטפל בתינוקות. לא הייתי רגועה לעשות כזה דבר. אבל יש כל מיני אנשים בעולם ויש שכנות שמשאירות קבוע את בתי בבית שלהן, לבד, בלי פלאפון עם תינוק בן חודשים ספורים.
אני בלחץ, הן רגועות:eek:

אני מכירה גם משפחתונית שהייתה משאירה את הילדים לבעלה.
בעלה מכיר את הילדים ויודע לטפל בהם. יש אמהות שזרמו עם העניין בכיף ויש אמהות שהתקוממו. וזו זכותן. אבל מאז המטפלת מודיעה לאמהות נרשמות חדשות: אצלי במשפחתון בעלי לפעמים שומר על הילדים. יש לנו מחשב במשפחתון והילדים רואים סרטים וכו'.
כי זה קביל והגיוני שלא כל מה מקובל ו'בסדר' מצד המשפחתונית, מקובל ועובר גם אצלך.

אני רואה שאת עובדת קשה מאוד ללמד זכות על כל יהודי :)

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שירים במעלו;2504212:
אם את מספיק אסרטיבית היא תמצא לך סידור.
היא לוקחת חופש ביום הזה? היא מארגנת בייביסיטר לבן שלך.

אבל למה אני צריכה להיות אסרטיבית ולריב עם מישהי שאני משלמת לה כסף טוב ואמורה לתת לי שרות?
(לא אני, לי יש משפחתון ב"ה, אבל מה ששמעתי מאחרות)

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מספרת לך דברים שקרו באמת. לא לימוד זכות.
בגלל שה' ברא אותנו שונים זה מזה, עלינו לערוך תאום ציפיות עם אנשים שאנחנו לא מכירים.
(וגם עם אלה שאנחנו מכירים. כשאת אומרת לבעלך לארגן את המטבח הוא מארגן לפי מה שהוא יודע, אם את לא מציינת בצורה ברורה מה חשוב לך שיכלול הארגון.)

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מרשי;2504231:
אבל למה אני צריכה להיות אסרטיבית ולריב עם מישהי שאני משלמת לה כסף טוב ואמורה לתת לי שרות?
(לא אני, לי יש משפחתון ב"ה, אבל מה ששמעתי מאחרות)

את לא אמורה לריב איתה. רק לציין מראש למה את מצפה ממנה.
לשון רכה תשבר גרם. לא כל דבר חייב להיות במריבה.

שישיה

משתמש סופר מקצוען
ממה שאני רואה באיזור שלי, שלא משופע במטפלות, המטפלות מרשות לעצמן להתנהג ככל העולה על רוחן, ויודעות שמאילוץ תמיד יהיו להן ילדים, למרות שלא לעולם חוסן.

והעולה על רוחן משתנה כל אחת לפי מה שהיא.

יש מהן כאלו שאומרות בפה מלא שזו המעלה שלהן כמנהלות לעצמן להחליט מה הן עושות ומתי. לא מתאים לך? יש עוד ילדים.

ושוב, אף אחד לא הכליל את כל המטפלות, אבל, מה לעשות שהסיפורים האלו רווחים וחוזרים על עצמם דווקא אצל המטפלות הפרטיות?

שירים במעלות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לחברתי יש אמא אחת שהיא אורטופדית. יש לה לקוחות שממתינים זמן ארוך כדי להתקבל לטיפול ואבחון דווקא אצלה. היא מראש אמרה את זה למשפחתונית. בצורה אסרטיבית, ברורה וידידותית. בעלה עובד מחוץ לעיר, אין מי שישמור על הילדה חוץ מהמשפחתונית. ובאמת, היה יום אחד שהמשפחתונית היתה חייבת לקחת חופשה. כל ההורים הסתדרו (חלקם עובדי הוראה שגם להם היה חופש וחלקם הסתדרו בדרך אחרת) אבל לבת של האורטופדית המשפחתונית דאגה לביביסיטר על חשבונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה