תנו חוו"ד על הצעה למשכנתא

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שווי הנכס: 1,300,000 ש"ח
הסכום הנדרש: 300,000 ש"ח
אין לי יותר מדי מושגים במשכנתא, זה התמהיל הראשוני שהבנק הציע.
1. האם התמהיל הגיוני וכדאי?
2. האם הריביות אטרקטיביות?
תודה רבה לכם.
1633510432877.png

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
אין לי מושג
רק מה שכן רק 90 א"ש פריים תנסה כמה שיותר לדחוף לפריים כיון שהוא בשפל היסטורי
בחישוב ההחזר יוצא לך החזר קצת יקר
מכיון שלי יש 450 א"ש משכנתא וההחזר הוא בערך 450 חודשי על כל 100 א"ש כך שנראלי שאתה יכול להקטין את ההחזר החודשי
ושוב אני לא מקצועי
כך על פי הבנתי

תגובה לא כל כך מקצועית
כלל אצבע במשכנתא כמה שתחזיר יותר בהתחלה תחזיר בסוף פחות ריבית ככה שזה שאתה מחזיר 450 לכל 100 אלף זה ליותר שנים ובסופו של דבר תשלם הרבה יותר ריבית

נערך לאחרונה ב:
שווי הנכס: 1,300,000 ש"ח
הסכום הנדרש: 300,000 ש"ח
אין לי יותר מדי מושגים במשכנתא, זה התמהיל הראשוני שהבנק הציע.
1. האם התמהיל הגיוני וכדאי?
2. האם הריביות אטרקטיביות?
תודה רבה לכם.
צפה בקובץ המצורף 975042
הריביות זולות יחסית אם כי ברור שיועץ תותח יוכל להביא יותר זול אבל בסכום כזה של רק 300 אלף אני חושב שזה לא שווה את התשלום ליועץ כי גם אם נניח שתחסוך 15 אלף במהלך כל חיי המשכנתא
1) ליועץ אתה משלם עכשיו מזומן ולבנק בריבית טיפה יותר יקרה תשלם זאת רק במשך השנים כל חודש עוד כמה שקלים
2) באם תפרע לפני הזמן (נניח לדוג" אם תמכור את הדירה בעוד כמה שנים או שתשבור חלק מהמשכנתא בעוד תקופה) לא תספיק לממש את החיסכון שהיועץ הביא
מה שכן זה לא נראה בנוי בצורה מקצועית לפי הצרכים שלך( ועוד שיקולים) ככה שכן הייתי ממליץ לך למצוא יועץ שיסכים לייעץ לך על בניית תמהיל נגיד באלף ש"ח אבל שים לב שיהיה יועץ מקצועי (לא כל יועץ ואפילו יועץ תותח שיודע להביא ריביות טובות או להעביר תיקים מסובכים זה אומר שהוא מקצועי)

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
הריביות מעולות, לגבי הצרכים שלך, שזה עיקר עבודתו של יועץ, להתאים את התמהיל בדיוק לצרכים של הלקוח, אין לי מושג כי אני לא מכיר את הצרכים, לגבי ההחזר אני מניח שאריאל משה היקר פרס את תשלומי המשכנתא שלו על פני 30 שנה, או לפחות קרוב לכך, בהחזר גבוה יותר רק חוסכים כסף, לגבי הטיעון שהפריים בשפל היסטורי, זה נכון אמנם זה רק מזמין את העלייה, ואכן לטווח של 15 שנה הערכות שוק ההון מדברות על עלייה גדולה מאד בריבית בנק ישראל, ובעקבותיה כמובן ריבית הפריים, אין באמור כדי להביע דעה נגד העברה של כמה שיותר למסלול הפריים, שאני ממש בעד אבל מסיבות שונות לגמרי, שקשורים בניתוק שיעור הריבית מאורך חיי ההלוואה, ואפשרויות לקיצור/פירעון ללא עמלות כמעט.
המון בהצלחה

מישמשית

משתמש מקצוען
הריביות מעולות, לגבי הצרכים שלך, שזה עיקר עבודתו של יועץ, להתאים את התמהיל בדיוק לצרכים של הלקוח, אין לי מושג כי אני לא מכיר את הצרכים, לגבי ההחזר אני מניח שאריאל משה היקר פרס את תשלומי המשכנתא שלו על פני 30 שנה, או לפחות קרוב לכך, בהחזר גבוה יותר רק חוסכים כסף, לגבי הטיעון שהפריים בשפל היסטורי, זה נכון אמנם זה רק מזמין את העלייה, ואכן לטווח של 15 שנה הערכות שוק ההון מדברות על עלייה גדולה מאד בריבית בנק ישראל, ובעקבותיה כמובן ריבית הפריים, אין באמור כדי להביע דעה נגד העברה של כמה שיותר למסלול הפריים, שאני ממש בעד אבל מסיבות שונות לגמרי, שקשורים בניתוק שיעור הריבית מאורך חיי ההלוואה, ואפשרויות לקיצור/פירעון ללא עמלות כמעט.
המון בהצלחה
מחכים!

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
ממליצה לך לנסות בעוד בנקים
ולקחת משתנה כל שנתיים וחצי הרבית יותר נמוכה
אמנם המשתנה כל שנתיים וחצי זה ריביות מעט יותר נמוכות, אם כי הבנקים לא אוהבים לתת אותה, ולכן אין סיכוי לכאלה ריביות אטרקטיביות אם מוציאים מהתמהיל את המשתנה כל 5, שהוא המסלול הכי רווחי לבנק.

לאה יצחק

משתמש חדש
למה שלא יתנו אני כיועצת נותנת להרבה לקוחות והבנק נותן מה שאתה מבקש

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
אבל זה פוגע לו במרווח ומעלה ריביות בשאר המסלולים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יט

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הַשָּׁמַיִם מְסַפְּרִים כְּבוֹד אֵל וּמַעֲשֵׂה יָדָיו מַגִּיד הָרָקִיעַ:ג יוֹם לְיוֹם יַבִּיעַ אֹמֶר וְלַיְלָה לְּלַיְלָה יְחַוֶּה דָּעַת:ד אֵין אֹמֶר וְאֵין דְּבָרִים בְּלִי נִשְׁמָע קוֹלָם:ה בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם לַשֶּׁמֶשׁ שָׂם אֹהֶל בָּהֶם:ו וְהוּא כְּחָתָן יֹצֵא מֵחֻפָּתוֹ יָשִׂישׂ כְּגִבּוֹר לָרוּץ אֹרַח:ז מִקְצֵה הַשָּׁמַיִם מוֹצָאוֹ וּתְקוּפָתוֹ עַל קְצוֹתָם וְאֵין נִסְתָּר מֵחַמָּתוֹ:ח תּוֹרַת יְהוָה תְּמִימָה מְשִׁיבַת נָפֶשׁ עֵדוּת יְהוָה נֶאֱמָנָה מַחְכִּימַת פֶּתִי:ט פִּקּוּדֵי יְהוָה יְשָׁרִים מְשַׂמְּחֵי לֵב מִצְוַת יְהוָה בָּרָה מְאִירַת עֵינָיִם:י יִרְאַת יְהוָה טְהוֹרָה עוֹמֶדֶת לָעַד מִשְׁפְּטֵי יְהוָה אֱמֶת צָדְקוּ יַחְדָּו:יא הַנֶּחֱמָדִים מִזָּהָב וּמִפַּז רָב וּמְתוּקִים מִדְּבַשׁ וְנֹפֶת צוּפִים:יב גַּם עַבְדְּךָ נִזְהָר בָּהֶם בְּשָׁמְרָם עֵקֶב רָב:יג שְׁגִיאוֹת מִי יָבִין מִנִּסְתָּרוֹת נַקֵּנִי:יד גַּם מִזֵּדִים חֲשֹׂךְ עַבְדֶּךָ אַל יִמְשְׁלוּ בִי אָז אֵיתָם וְנִקֵּיתִי מִפֶּשַׁע רָב:טו יִהְיוּ לְרָצוֹן אִמְרֵי פִי וְהֶגְיוֹן לִבִּי לְפָנֶיךָ יְהוָה צוּרִי וְגֹאֲלִי:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

זמן מסע • אתגר 47

לוח מודעות

למעלה