מידע שימושי תמ"ת תשפ"ד-עדכונים ושאלות ענייניות בלבד!

נתיי

משתמש פעיל
אם אני אברך ואישתי שכירה
אבל יש לנו גם עוסק פטור שיש לו הכנסות אבל אין לו עדיין רווחים (ההוצאות גבוהות מההכנסות) האם להתעלם לגמרי מהעוסק ולהגיש רק תלושים ואישור כולל?

יענקי יעקבוביץ

משתמש צעיר
שלום,
הבנתי שהשנה לוקחים תלושים מ1-6.23 אני יכול לבחור איזה חודשים שאני רוצה (כמובן שיהיו רצופים)??
ואם בחודשים 1-3.23 עבדו במקום אחד ובחודשים4-6 עבדו בכמה מקומות הם ירצו לקחת את כל המקומות עבודה או שאפשר להגיש תלושים לחודשים 1-3.23 שהיה רק מקום עבודה אחד?
תודה !

blimi

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אשמח לדעת אם אמורים ללדת בחודש הקרוב עדיף לחכות ולהגיש אחרי הלידה שיהיה עוד נפש במשפחה שזה ממש משנה את הדרגה או להגיש עכשיו כי זה לא ישנה זה אומר שאם אני יגיש עוד חודש מקבלים רטרו ומחשבים נשמה נוספת או לא מחשבים במיילא אותו וזה לא משנה?

שומרת החומות

משתמש מקצוען
שאלה קצת מורכבת. אשמח למענה מהמבינים המוכשר !!! וכל מי שיודע.
יצאתי לחופשת לידה ב13/01 עד ה28/04. אני מבינה שה3 חודשים שאני צריכה להצהיר עליהם זה 05-07.
אני עצמאית כבר שנתיים, ולעיתים גם שכירה. בשלושת החודשים הנ"ל (05-07) הייתי עצמאית, ובנוסף בחודש ה05 היה לי תלוש ממעסיק אחד, ובחודש ה07 היה לי תלוש ממעסיק אחר, כך שאין לי 3 תלושים רצופים כשכירה בחודשים הנ"ל.
אשמח אם מישהוא יודע לכוון אותי על מה לדווח.
האם על שלושת החודשים הנ"ל רק כעצמאית (הכי טוב בשבילי), או שאני צריכה להוסיף גם את שתי התלושים כשכירה, או לדווח על חודשים של החל"ד.
אשמח למענה מכל מי שיודע.
תודה.
היות שכרגע ירד העניין של השעות ומספיק רק כושר השתכרות תגישי רק את העצמאי

שומרת החומות

משתמש מקצוען
אשמח לדעת אם אמורים ללדת בחודש הקרוב עדיף לחכות ולהגיש אחרי הלידה שיהיה עוד נפש במשפחה שזה ממש משנה את הדרגה או להגיש עכשיו כי זה לא ישנה זה אומר שאם אני יגיש עוד חודש מקבלים רטרו ומחשבים נשמה נוספת או לא מחשבים במיילא אותו וזה לא משנה?
להגיש עכשיו ,ולצרף מיד כשנולד את הספח עם הילד הנוסף
יש לקחת בחשבון שידרשו תלוש נוסף לאחר החזרה מחלד

שומרת החומות

משתמש מקצוען
אם אני אברך ואישתי שכירה
אבל יש לנו גם עוסק פטור שיש לו הכנסות אבל אין לו עדיין רווחים (ההוצאות גבוהות מההכנסות) האם להתעלם לגמרי מהעוסק ולהגיש רק תלושים ואישור כולל?
אם אתם לא עושים כרגע סינכרון אז מיותר העוסק פטור

שומרת החומות

משתמש מקצוען
כמה הערות חשובות
א.גם מי שמסמן שהוא לא מעוניין בסנכרון נדרש להגיש טופס מהביטוח לאומי הנקרא אישור תקופות ביטוח ומעסיקים
מפורט בו מקומות לימודים בתור בחור/בחורה וכן תקופות ומקומות עבודה מאז היותכם בני 18 לא כולל סכומים כלל
ב.על מנת להעלות מסמכים אין יותר עדכונט,רק דרך מערכת ההזדהות הממשלתית
ג.גם מי שבחר סנכרון מול הביטוח הלאומי יצטרך להעלות שוב את המסמכים ככל שיידרש ממשרד התמת

שומרת החומות

משתמש מקצוען
שלום,
הבנתי שהשנה לוקחים תלושים מ1-6.23 אני יכול לבחור איזה חודשים שאני רוצה (כמובן שיהיו רצופים)??
ואם בחודשים 1-3.23 עבדו במקום אחד ובחודשים4-6 עבדו בכמה מקומות הם ירצו לקחת את כל המקומות עבודה או שאפשר להגיש תלושים לחודשים 1-3.23 שהיה רק מקום עבודה אחד?
תודה !
אם אתם מעלים באופן עצמאי ללא סנכרון מספיק אחד מהשניים

אוקינוס

משתמש מקצוען
בלת’’ק
אני שכירה ובעלי שכיר
ולא עושה סנכרון מביטוח לאומי
מה בתכלס צריך להגיש
חוץמתלושי שכר ל3 חודשים בשנת 2023 ?
והאם באמת אין להם גישה לנתונים בביטוח לאומי ?

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם שנינו שכירים ואני גם לומדת לתואר ראשון, עדיף לדווח על בעלי כשכיר ועלי כלומדת לתואר ראשון או שאני חייבת להגיש גם את תלושי השכר שלי?

עד מתי

משתמש מקצוען
כמה הערות חשובות
א.גם מי שמסמן שהוא לא מעוניין בסנכרון נדרש להגיש טופס מהביטוח לאומי הנקרא אישור תקופות ביטוח ומעסיקים
מפורט בו מקומות לימודים בתור בחור/בחורה וכן תקופות ומקומות עבודה מאז היותכם בני 18 לא כולל סכומים כלל
ב.על מנת להעלות מסמכים אין יותר עדכונט,רק דרך מערכת ההזדהות הממשלתית
ג.גם מי שבחר סנכרון מול הביטוח הלאומי יצטרך להעלות שוב את המסמכים ככל שיידרש ממשרד התמת
אם העליתי רק חלק מסמכים וצריכה לעלות עוד איך אני מעלה?
ראיתי שהעדכונט כן פעיל, לא?

נתיי

משתמש פעיל
יצא לי משהוא מוזר הילד שלי נולד ב 3.6.2022.
ויוצא שב.3.9.2023 הוא יהיה בן שנה ו3 חודשים ולכן אם אני מכניס אותו בתחילת שנה אני משלם תעריף של פעוט שהוא יותר גבוה
ושאלתי במוקד של התמת אם אני רוצה לקבל תעריף של ילד מה אני צריך לעשות אמרו לי שאני יכניס אותו רק בתחילת אוקטובר ויקבל תעריף של ילד
הבעיה שבחוזר מנכל כתוב "שסיווג התעריף ביחס לפעוט יהיה בשים לב לקבוצת הגיל אליה הוא משתייך אף אם תחילת שהייתו במסגרת החלה מאוחר יותר"
מי צודק???
אני מצרף צילום של הדף

קבצים מצורפים

• Screenshot_20230809-104924_Drive.jpg
    Screenshot_20230809-104924_Drive.jpg
    KB 316.4 · צפיות: 25

שיראז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
משהו מצליח לתפוס אותם בטלפון ?
משהו הזוי
אני מחכה שעות ואז מתנתק