הכלבויניק

מנהל האתר
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
כללים למשתתפים באשכול עדכונים זה:
• אשכול זה מיועד לדיווחים בלבד, עדכונים מהנעשה במלחמה, חדשות נקיות ומוסמכות.​
• האשכול לא מיועד לדיונים, ציטוטים, בדיחות, פרשנויות, כתבות, תמונות, סרטונים, קבצים כלשהם, בקשות תפילה ותהילים (מלבד הפרק היומי), בקשות עזרה וחסד, סיפורי גבורה וניסים, בקשות מקור לדיווחים, שאלות ובירורים על דיווחים. כמו כן, אין להעלות ידיעות ושמועות אודות אירועים מיוחדים שאין עליהן מקור מוסמך, כמו נפילת חייל בקרב, שחרור חטופים, להקת כטב"מים לדימונה וכדו'. וכמובן שאין לכתוב הודעות הנוגדות את הצנזורה, או מכילות תוכן שאינו ראוי לאתר פרוג, או מכיל תוכן קשה לקריאה.​
• דירוג חיובי: נתקלתם בידיעה מרעישה, ציון דרך במלחמה, דרגו אותה בצד שמאל, וכך יוכלו לצפות בה בקלות בסינון ע"פ דירוג.
• דירוג שלילי: נתקלתם בהודעה כפולה? דרגו אותה במינוס, וכך תעזרו לנו לאתר בקלות הודעות כפולות ומיותרות. תודה מראש!

יש לקרוא כללים אלו היטב, משתמש שיעבור על הכללים - יאבד את הרשאת הכתיבה בפורום מיידית ללא אזהרה •
 • אשכול נספח שבועי לדיונים והרחבות + הסקר השבועי -בנספח בלבד.​
 • כללים חדשים בהרחבה - חובת קריאה - כאן.​
 • אשכול תפילות - כאן.​
 • תיעוד מהמלחמה באשכול הייעודי בלבד - כאן.​
 • רץ ברשת - חחחרבות ברזל - כאן.​
 • הודעות צבע אדום - כאן.​
 • שמות הנרצחים - כאן.​
 • הודעות פוליטיות הקשורות למלחמה - כאן.​
 • רוצים לקבל הרשאה בפורום חדשות ועדכונים?! לחצו כאן.​
 • חמ"ל פרוגיסטי לבקשות עזרה סיוע ומידע - כאן.​
1653e5a72e6c13.png

אנו כאן בפרוג מתפללים לשובם לשלום של החטופים והחיילים, להחלמתם המהירה של הפצועים, ליבנו עם הנופלים ומשפחותיהם, ומייחלים יחד עם כל בית ישראל לביאת משיח צדקנו במהרה, אמן.
לבקשת רבים נצרף פה בל"נ מידי יום פרק תהילים בהודעה נעוצה, עצרו לרגע מהדיווחים ונקרא יחד את הפרק היומי!
• קראתם, סמנו חיובי להודעה זו. כך נספור כמה משתמשים השתתפו בקריאה •
(אנא, אל תדרגו חיובי/שלילי הודעה זו מלבד סימון לאמירת התהילים)
 
הפיתרון


תהילים פרק צ

א תְּפִלָּה לְמֹשֶׁה אִישׁ הָאֱלֹהִים אֲדֹנָי מָעוֹן אַתָּה הָיִיתָ לָּנוּ בְּדֹר וָדֹר:ב בְּטֶרֶם הָרִים יֻלָּדוּ וַתְּחוֹלֵל אֶרֶץ וְתֵבֵל וּמֵעוֹלָם עַד עוֹלָם אַתָּה אֵל:ג תָּשֵׁב אֱנוֹשׁ עַד דַּכָּא וַתֹּאמֶר שׁוּבוּ בְנֵי אָדָם:ד כִּי אֶלֶף...

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מתקפת פתע על ישראל -

למעלה ממאה נרצחים בדרום וכאלף פצועים רבים במצב אנוש | עשרות בני ערובה כולל חיילים חטופים ברצועת עזה.

 

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

חמאס פתחה במתקפה משולבת ומאורגנת על ישראל החל משעות הבוקר כשבמקביל לירי רקטי לעבר ערי ישראל, עשרות מחבלים חדרו לעוטף והשתלטו על יישובים תוך שהם מבצעים טבח אכזרי באזרחים וחיילים. עשרות אזרחים, כולל מבוגרים, נשים וילדים, נחטפו לרצועת עזה​

 

יוסי בר

משתמש פעיל
מכל רגע
7.10.2023 19:08
׳ערוץ 12׳: מחבלים מתבצרים כעת בתחנת המשטרה בשדרות. חילופי ירי במקום.
7.10.2023 19:08
מחבלי חמאס חדרו לישובים בבוקר השבת והחג: החוליות השתמשו במצנחי רחיפה ופרצו בכוח שערים המשמשים את כוחות צה״ל ליד הגדר. תושבים דיווחו ואף צילמו חוליות מחבלים נעות רגלית בשדרות. בתיעוד אחר נראה טנדר עם מחבלים חמושים.
 

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי

מלחמת פתע: כאלף מחבלים חדרו מעזה לשטח ישראל, לפחות 100 נרצחים​חמאס פתח הבוקר במתקפת פתע על ישראל שכללה ירי של אלפי רקטות לדרום ולמרכז, וחדירות של מאות מחבלים מרצועת עזה ליישובים באזור הדרום. לפחות 100 איש נרצחו וכאלף נפצעו. דיווחים על חטופים ישראלים בעזה. הפלסטינים: הרוגים ופצועים רבים מהתקפות צה"ל. עדכונים שוטפים


חמאס פתח הבוקר (שבת) במתקפת פתע על ישראל שכוללת ירי מתמשך של אלפי רקטות לדרום ולמרכז וכן חדירות של מאות פלסטינים ומחבלים מרצועת עזה ליישובים באזור הדרום. לפחות 100 בני אדם נרצחו, ומשרד הבריאות עדכן כי כאלף פצועים מטופלים בבתי החולים. גורמים בצה"ל אמרו כי חמאס מחזיק בכמה יישובים בעוטף עזה. דובר צה"ל אישר כי ישנם חטופים ישראלים שהועברו לשטח עזה. דובר צה"ל: "נתחקר את עצמנו בהמשך, עכשיו אנחנו במלחמה".
 

יש לך כנפי רוח

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

דיווח שוטף
לפחות 100 נרצחו בדרום ומאות נפצעו, עשרות בני ערובה, לפיד: "מוכן להקים ממשלת חירום"​

מלחמה בדרום: יותר מ-2,200 רקטות נורו, חמאס חטף עשרות לעזה, מחזיק בבני ערובה בבארי ובאופקים ושולט על בסיסים ויישובים. ראש מועצת שער הנגב נרצח בכפר עזה, מפקד תחנת כיבוי אש בקריית גת נהרג; מחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ; דובר צה"ל: "חיילים ואזרחים מוחזקים ברצועה, המלחמה מתנהלת ב22 מוקדים.
(כלכליסט)​

 

יש לך כנפי רוח

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

דיווח שוטף
לפחות 100 נרצחו בדרום ומאות נפצעו, עשרות בני ערובה, לפיד: "מוכן להקים ממשלת חירום"​

מלחמה בדרום: יותר מ-2,200 רקטות נורו, חמאס חטף עשרות לעזה, מחזיק בבני ערובה בבארי ובאופקים ושולט על בסיסים ויישובים. ראש מועצת שער הנגב נרצח בכפר עזה, מפקד תחנת כיבוי אש בקריית גת נהרג; מחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ; דובר צה"ל: "חיילים ואזרחים מוחזקים ברצועה, המלחמה מתנהלת ב-22 מוקדים"; צה"ל הפיל את "מגדל פלסטין"​

כלכליסט ו-ynet
19:02, 07.10.23

https://policies.google.com/privacy

האזינו לכתבה

תגיות:
חרבות ברזל
רצועת עזה
חמאס
החל מהשעה 6:30 נשמעו אזעקות במרכז ובדרום, בעקבות ירי רקטות מעזה. כשעה לאחר פתיחת מתקפת הפתע, הודיעו בצה"ל כי מחבלים חדרו לישראל משטח הרצועה, והודיעו כי על תושבי העוטף להסתגר בבתים.
18:50 - צה"ל תקף מהאוויר שתי תשתיות צבאיות בתוך בניינים רבי קומות אשר שימשו את בכירי חמאס לביצוע פעולות טרור, בהם "מגדל פלסטין" - שהופל בתקיפה. הדובר הצבאי של גדודי אל-קסאם, אבו עוביידה, איים: "כעת, כשהכיבוש הפציץ את מגדל פלסטין באמצע העיר עזה, על תל אביב לעמוד על רגל אחת ולחכות לתגובתנו החזקה".
 

מימיי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי


מנכ"ל מד"א: יודעים שמדובר ביותר מ-100 הרוגים

מנכ"ל מד"א אלי בין אמר: "אנחנו מדווחים באופן רשמי על כמאה הרוגים, אבל יודעים שהמספרים גבוהים יותר".

ערוץ 7

 

NSW

משתמש צעיר
 • הנחיות פיקוד העורף בעקבות המצב הביטחוני
 • בשל המצב הביטחוני, פיקוד העורף שינה את ההנחיות הבאות מיום שבת, 7 באוקטובר 2023, בשעה 17:00 בערב, עד ליום ראשון, 8 באוקטובר 2023, בשעה 18:00:

  פעילות מצומצמת (מדרג כתום) - עוטף עזה, מערב הנגב, מרכז הנגב, מערב לכיש, לכיש, שפלת יהודה, השפלה, ירקון, דן, שרון, יהודה, שומרון וירושלים
  פעילויות חינוכיות
  - אין לקיים פעילויות חינוכיות.
  התקהלויות ושירותים - ניתן לקיים בהגבלה של עד 10 אנשים בשטח פתוח ועד 50 אנשים במבנה. החופים סגורים לציבור.
  מקומות עבודה - ניתן לקיים פעילות במקום שאפשר להגיע ממנו למרחב מוגן תקני בזמן ההתגוננות.
  שימו לב: באזורים הללו, פיקוד העורף מנחה על פתיחת מקלטים ברשויות המקומיות.
  פעילות מלאה (מדרג ירוק) - שאר הארץ
  פעילויות חינוכיות
  - אין לקיים פעילויות חינוכיות.
  התקהלויות ושירותים - ניתן לקיים התקהלויות עד 1,000 אנשים.
  מקומות עבודה - פועלים ללא הגבלות.
  על כל אחד ואחת מאיתנו לוודא כי אנחנו ערוכים ויודעים כיצד לפעול כדי להגן על חיינו ועל יקירינו. בקבלת התרעה, יש להיכנס למרחב ולשהות בו 10 דקות.
  יש להמשיך ולעקוב אחר ההנחיות שמפרסם פיקוד העורף באמצעי ההפצה הרשמיים.
 

יש לך כנפי רוח

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
18:05 - מפקד תחנת כיבוי אש בקריית גת, רב רשף שלום צבאן (60), ורב כבאי יבגני גלסקי (34) מתחנת הכיבוי נתיבות, נהרגו במהלך המלחמה בדרום. ממערך כבאות והצלה לישראל נמסר: "המערך מרכין ראש ומודיע בצער רב על נפילתם בטרם עת של מפקד תחנת הכיבוי ולוחם האש תושבי שדרות, שנהרגו בשעות הבוקר במהלך מבצע 'חרבות ברזל'". צבאן, אב לשניים, הועלה לאחר נפילתו לדרגת סגן טפסר. גלסקי הועלה לדרגת סמל. "מחוז דרום ואגף משאבי אנוש מלווים את משפחות ההרוגים בשעתם הקשה", נמסר. פרטים על מועד הלווייתם של הלוחמים ימסרו בהמשך. (מתן צורי)
17:35 - דובר צה״ל תא״ל דניאל הגרי אמר לפני זמן קצר כי "יש חטופים ושבויי מלחמה שחמאס לקח. יש גם הרוגים בקרב חיילי צה״ל. אין לנו עדיין מספר מדויק - אנחנו במלחמה. עשרות מחבלים חדרו למספר רב של מוקדים יבשתית. היה גם מוקד חדירה ימי בזיקים".
לדברי תא"ל הגרי, "יש מספר רב של פרצות בגדר, ב-22 מוקדים אנחנו מנהלים לחימה. אין יישוב שאין לנו בו כוחות, בכל היישובים. יש יישובים שטוהרו, אבל אנחנו רוצים לסיים סריקות נוספות לפני שמכריזים על זה. באופקים ובבארי יש אירועים עם בני ערובה, יש שם כוחות מיוחדים עם מפקדים בכירים ומתנהלת שם לחימה. יש הרוגים - כולל הרוגים בקרב חיילי צה״ל, כשיהיה לנו את כל המספרים נמסור אותם.
דובר צה"ל מציין כי "המאמץ העיקרי הוא להרוג את כל המחבלים על הגדר, את כל מי שמנסה לחזור לשטח הרצועה. קודם כל נטפל באש מהאוויר, ואחר כך גם בכלים קרקעיים כבדים. המשימה היא שכל המחבלים יהיו הרוגים, ושכל היישובים יהיו מטוהרים. עד אז יש להמשיך להסתגר בבתים בעוטף".
לדבריו, החל גיוס מילואים נרחב: "יש 4 אוגדות שאנחנו מורידים מיד לעזה. 31 גדודים סדירים כבר נמצאים בעוטף ובדרום. מורידים גם טנקים לרצועה. בפיקוד הצפון אנחנו במוכנות ובדריכות גבוהה, אין שם כרגע אירועים אבל אנחנו מוכנים לכל אירוע ומי שיתקוף אותנו בזירה הצפונית כולה - ישלם מחיר כבד מאוד. המיקוד שלנו הוא בעזה אבל יש לנו דריכות גבוהה למקרה שניתקל באירוע, אין לנו כרגע מידע כזה. צה"ל תוקף את כל מטרות חמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועה. בכל מקום שבו יהיו אנשי חמאס הם ייתקפו, אין להם חסינות. מתגברים גם את פיקוד מרכז בגדודים מרחביים ונערכים להפרות סדר".
"נעשה תחקיר נוקב מאוד. אנחנו כרגע עסוקים בלהחזיר אלינו שליטה במרחב, לתקוף באופן נרחב ובעיקר לטפל במרחב העוטף", סיכם תא"ל הגרי. "נדרש חוסן גדול לאזרחי מדינת ישראל בדגש על אזרחי עוטף עזה. אלה שעות קשות של לחימה - אבל בסיומן נגיע לביטחון מלא בעוטף עזה".
17:15 - 62 פצועים הגיעו לבית החולים שיבא בתל השומר, בהם 19 במצב קשה, 21 במצב בינוני והיתר קל. הפצועים מטופלים במיון, טיפול נמרץ, בחדרי הניתוח, ובמחלקות כירורגיה, פלסטיקה ונוירוכירורגיה.
(כלכליסט)
 

מימיי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
קצת קצת קצת חדשות טובות

כוחות יבשתיים ואוויריים של צה"ל פעלו בשעות האחרונות במספר מוקדים במרחב הדרום וסיכלו מאות מחבלים.

מבין האירועים, כלי טיס סיכלו שני מחבלים שניסו לחצות את גדר המערכת ליד מעבר קרני, תשעה מחבלים נוספים סוכלו במרחב הקיבוץ נירים ועוד ארבעה סוכלו במעבר ארז ובקיבוץ ניר עוז על ידי מטוסי קרב. מחבלים נוספים סוכלו בקיבוצים סופה, כפר עזה וכרם שלום.

נוסף על כך, סוכלו מחבלים על ידי הכוחות בנקודות נוספות ועל ידי כלי טיס של צה"ל במהלך השעות האחרונות.

ערוץ 7
 

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מתקפת פתע על ישראל: אלפי רקטות נורו לישראל מאז שעות הבוקר (שבת), במקביל חדרו עשרות מחבלים לשטח ישראל. לפחות 100 ישראלים נרצחו ומעל 1,000 נפצעו, בהם עשרות במצב קשה ואנוש. קרבות אש קשים מתנהלים בין כוחות הצבא למחבלים. קריאות נואשות של תושבים בדרום לסיוע מהצבא. מחבלים מתבצרים בבתים בעוטף עזה עם בני ערובה. 7 גדודים פועלים לשחרור תושבים ביישובים, 3 חוליות מחבלים חוסלו ליד הגדר.

נכון לשעה זו, הוקפצו גדודים סדירים רבים. מטוסי חיל האוויר הטילו כ-16 טון פצצות במהלך התקיפות.

דובר צה״ל, תת-אלוף דניאל הגרי מעדכן כי ״בשעות האלה צה״ל מציף את הדרום ואת יישובי העוטף בכוחות מבצעיים רבים – מפקדים מבצעיים מגיעים על מנת לנהל את הלחימה בכל המוקדים; במקביל לכך, פתחנו בגיוס מילואים רחב לכל המערכים בצה״ל״

הבוקר (ש') נורו כ-2,200 רקטות משטח רצועת עזה לשטח ישראל. במקביל, בוצעו מספר חדירות לעבר שטח מדינת ישראל בדרום הארץ. בתגובה פתח צה"ל במבצע "חרבות ברזל".

הרמטכ"ל הכריז על גיוס נרחב של כוחות מילואים. כוחות צה"ל רבים, לרבות יחידות מיוחדות הוקפצו למרחב עוטף עזה ונלחמים במספר מוקדים שונים במרחב האוגדה על מנת להגן על תושבי הדרום.

עשרות מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו לפני זמן קצר במספר מוקדים מטרות של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

דובר צה"ל שב ומבקש מהציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף, המצילות חיים.
 

מימיי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
קצת קצת קצת חדשות טובות

כוחות יבשתיים ואוויריים של צה"ל פעלו בשעות האחרונות במספר מוקדים במרחב הדרום וסיכלו מאות מחבלים.

מבין האירועים, כלי טיס סיכלו שני מחבלים שניסו לחצות את גדר המערכת ליד מעבר קרני, תשעה מחבלים נוספים סוכלו במרחב הקיבוץ נירים ועוד ארבעה סוכלו במעבר ארז ובקיבוץ ניר עוז על ידי מטוסי קרב. מחבלים נוספים סוכלו בקיבוצים סופה, כפר עזה וכרם שלום.

נוסף על כך, סוכלו מחבלים על ידי הכוחות בנקודות נוספות ועל ידי כלי טיס של צה"ל במהלך השעות האחרונות.

ערוץ 7
ועוד..

דובר צה"ל הודיע הערב שצה"ל תקף שני מתקנים של בכירי ארגון הטרור חמאס בתוך בניינים רבי קומות.

המתקנים שימשו את בכירי הארגון לביצוע פעולות טרור.
 

זהו שמי!

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עדכונים שוטפים
18:58
- בעזה מדווחים: צה"ל תוקף כעת בניין בבית לאהיא, בצפון הרצועה.
המלצות נוספות
שתהיה שנה טובה. הכי טובה. שתהיה שנה דיוטי! מגוון בשמים 2 ב-100$ממומן | Duty Free James Richardson
תקיפות בעזה|צילום: עטיה מוחמד, פלאש 90
18:44 - קרב בבית באופקים עם בני ערובה: מחבל מאיים לפוצץ רימון על יושבי הבית.
תיעודים: חמאס חוטף אזרחים וחיילים ישראלים
18:38 - השר בן גביר חתם כעת על צו אירוע חירום אזרחי בשטח מדינת ישראל כולה, וההכרזה נכנסה לתוקפה ותעמוד בתוקפה במשך 48 שעות. הצו ישפיע על התנהלות המשטרה.
18:36 - דיווחים: חיל האוויר תקף את מגדל 'פלסטין' בעזה, שבו כ-100 דירות.
18:26 - ראש הלשכה המדינית של חמאס אסמאעיל הניה: "הנהגת חמאס מובילה את מבצע 'סופת אל-אקצא' בכל מקום, עם הפלגים ובני עמנו. הזהרנו את ישראל ואת העולם כולו שלא נשתוק על מה שקורה בירושלים ובמסגד אל-אקצא, גם אם כולם ישתקו".
18:24 לפיד: הודעתי לנתניהו שאני מוכן להקים איתו ממשלת חירום מקצועית.
לפיד מכריז על נכונותו להקים ממשלת חירום
18:15 - הנשיא ביידן לנתניהו בשיחתם: "ארצות הברית מוכנה לסייע בכל האמצעים". שר הביטחון שוחח עם מזכיר ההגנה האמריקני אוסטין והודה לו על עמידתה האיתנה של ארצות הברית לצידה של מדינת ישראל ונכונותה לסייע בכל שידרש.
18:08 - דובר צה"ל נשאל על כניסה קרקעית ואמר כי "הכול על השולחן". במקביל, דיווח בעזה: צה"ל תקף בניין במרכז הרצועה.
17:59 - מערך הכיבוי הודיע נפילתם של רב רשף שלום צבאן ז"ל, בן 60 ואב לשניים, ששירת בשנים האחרונות כמפקד תחנה מרחבית קרית גת ועל רב כבאי יבגני גלסקי ז"ל, בן 34, ששירת בתחנת הכיבוי בנתיבות.
17:58 - מספר הפצועים עלה ל-1,000 לפחות.
17:50 - רכבת ישראל מעדכנת: רכבות מיוחדות מצפון לדרום מופעלות עבור חיילי צה"ל. תנועת הרכבות בתחנות אופקים, נתיבות ושדרות לא תחודש עד להודעה חדשה.
17:47 - מתיחות בגבול הצפון: מספר לבנונים עם דגלי חיזבאללה רכובים על אופנועים התקרבו לפני זמן קצר למרחב הגבול עם לבנון סמוך למטולה וירו לאוויר. כוח צהל ביצעו ירי הרחקה לעברם, לאחריו החשודים התרחקו.
17:46 - אהוד יערי מדווח: חיזבאללה נכנס לכוננות וכוח יוניפי"ל מסתגר בבסיסיו.
17:27 - דובר צה"ל מאשר: "יש חטופים ושבויי מלחמה שחמאס לקח. יש גם הרוגים בקרב חיילי צה"ל. אין לנו עדיין מספר מדויק - אנחנו במלחמה". במקביל, עדכן כי באופקים ובבארי יש עדיין אירועים עם בני ערובה.
17:24
- שגרירת ארה"ב לשעבר, ניקי היילי: "חמאס הוא ארגון טרור צמא דם המגובה על ידי איראן ונחוש להרוג כמה שיותר חיים חפים מפשע".
17:13 רה"מ נתניהו נפגש עם ראש האופוזיציה יאיר לפיד לעדכון ביטחוני.
17:00 - לוחמי זרוע הים ניהלו מרדף ימי וחיסלו עשרות מחבלים אשר ניסו להגיע לשטח ישראל.
לחימה בשדרות
16:55 בני גנץ, יו"ר המחנה הממלכתי ושר הביטחון לשעבר: "המתקפה הנפשעת והכואבת של חמאס, תסתיים בניצחון חד, ברור ומובהק, ובפגיעה קשה לאויב. כל ארגון טרור שיצטרף – יעשה טעות מרה וקשה. אפשר להצליח להפתיע את מדינת ישראל - אבל אי אפשר לנצח אותה. כך נוכיח גם הפעם".
16:50 - 9 מחבלים חוסלו בקיבוץ נירים.
16:45 - לפחות 100 נרצחים ויותר מ-800 פצועים ישראלים מתחילת המלחמה.
16:13 -
סגן מנהיג חמאס סאלח אל-עארורי טוען בריאיון לאל-ג'זירה: "מחזיקים במספר רב של שבויים ישראליים, כולל קצינים בכירים. ערוכים לכל האפשרויות, כולל כניסה קרקעית לרצועה".
מחבלי חמאס משתלטים על טנק צה"לי
16:02 - שדרות: קרב יריות בין חוליות מחבלים לכוחותינו.
15:57 - דיווח ראשוני: 50 בני ערובה נצורים בחדר האוכל בקיבוץ בארי.
15:40 - פגיעה ישירה במבנה ציבורי באשקלון, אין נפגעים.
נפילה באשקלון
15:30 - קרב יריות בשדרות בין חוליות מחבלים לכוחותינו; חיל האוויר תוקף בצפון הרצועה.
15:25 - נתניהו ישוחח עם נשיא ארה"ב ביידן בשעה הקרובה; שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין בהודעה: "הפנטגון יעבוד כדי להבטיח שלישראל יש את האמצעים להגן על עצמה".
15:19 - בשעה זו: היתקלות של כוחות צה"ל עם חוליות מחבלים בבארי ורצועת חוף אשקלון.
תפיסת מחבלים בנתיב העשרה
15:09 - אירוע בני הערובה באופקים ככל הנראה הסתיים, מחבלים הרוגים במקום.
15:09 - משרד החוץ של איחוד האמירויות: "אנחנו מביעים דאגה עמוקה מההסלמה באלימות בין הישראלים לפלסטינים, יש לעצור אותה. שולחים תנחומים כנים על כל הקורבנות. קוראים לנהוג באיפוק מירבי ולהפסקת אש מיידית כדי למנוע השלכות מסוכנות".
15:02 - 7 גדודים פועלים לשחרור תושבים ביישובים, 3 חוליות מחבלים חוסלו ליד הגדר.
14:53 - משרד החינוך הודיע: מחר לא יתקיימו לימודים בכל רחבי הארץ.
14:52 -
לפחות 40 הרוגים ו-740 פצועים משעות הבוקר.
14:49 - נכון לשעה זו כ-740 פצועים ישראלים פונו לבתי החולים ברחבי הארץ.
14:45 - דיווח על בני ערובה באופקים, בשדרות מבקשים מתושבים להסתגר בבתים.
מבלים בורחים תחת אש ממסיבת הטבע בדרום|צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
דיווח על חדירת מחבלים באופקים
14:43 - ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני: "מהבוקר מדינת ישראל נמצאת במלחמה. היעד הראשון שלנו הוא קודם כל לטהר את השטח מכוחות האויב שחדרו פנימה ולהשיב את הביטחון והשקט ליישובים שהותקפו. היעד השני, במקביל, הוא לגבות מחיר עצום מהאויב, גם ברצועת עזה. היעד השלישי הוא לבצר זירות אחרות כדי שאיש לא יטעה ויעשה את הטעות להצטרף למלחמה הזו".
14:36 - דיווחים על קרבות על מחבלים בשדרות.
14:35 - מנהל ביה"ח ברזילי: 60 מאושפזים אצלנו במצב קשה-אנוש.
14:30 - הקבינט מתכנס עכשיו בקריה, ישיבת ממשלה תתקיים בשעה 17:30.
14:29 - גינוי של הממשל האמריקני - ג'ייק סאליבן, היועץ לבטחון לאומי בבית הלבן, שוחח עם מקבילו הישראלי.
תקיפות צה"ל ברצועה
ירי לעבר ישראל|צילום: ap
14:28 - ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי: "מזועזע עמוקות מהחדשות על מתקפת הטרור בישראל. מחשבותינו ותפילותינו עם הקורבנות החפים מפשע ומשפחותיהם. אנו עומדים בסולידריות עם ישראל בשעה הקשה הזו".
14:26: יועצו הצבאי של המנהיג העליון באיראן יחיא רחים ספאווי: "מודיעים על תמיכתנו במבצע 'מבול אל-אקצא'. נעמוד לצד לוחמי ההתנגדות הפלסטיניים עד לשחרור פלסטין".
14:23: יו"ר רע"מ מנסור עבאס: "מפציר באחיי ואחיותיי להימנע מלעסוק בכל מעשי אלימות או פגיעה בחיי אדם או ברכוש ציבורי ופרטי, ולא להיגרר לשמועות או הסתה המבקשת להסלים בתוך היישובים הערביים ומחוצה להם או בתוך הערים המעורבות".
14:16 - בבית החולים בילינסון הוכרז מצב כוננות מוגבר. למרכז הרפואי הועבר 4 פצועים מבתי חולים בדרום הארץ: 2 פצועים במצב בינוני ושניים נוספים במצב קל. 3 פצועים נוספים בדרכם לבית החולים בפינוי מוסק.
14:03 - גם בשעה זו צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה.
מפת החדירות לעוטף עזה
13:57 - בית החולים ברזילי באשקלון מעדכן על מצב הפצועים שהגיעו למרכז: סה"כ פונו 182 פצועים בהם - 12 במצב אנוש, 6 במצב קשה, 107 במצב בינוני, 41 במצב קל, 11 במצב חרדה ו-5 שטרם הוגדר מצבם.
13:55 - אסתר שנפצעה במסיבת הטבע לחדשות 12: "ברחנו אני וחברה ובחור צעיר אסף אותנו. בדרך ירו עלינו והרכב התהפך, הבחור שהסיע והציל אותנו היה ללא הכרה ואנחנו הצלחנו לברוח".
13:50 - עדכון מבית החולים שמיר אסף הרופא: 33 פצועים הגיעו למרכז הרפואי בהם 2 במצב קשה, 1 בינוני - היתר במצב קל.
13:48 - הג'יהאד האיסלאמי: "מחזיקים בשבויים ישראלים".
13:46 - צה"ל תקף 21 יעדי חמאס, האזעקות בעוטף נמשכות. הערכה: ישנם עדיין מחבלים בתוך יישובים.
13:44 - המרכז הרפואי הדסה מעדכן על כ-23 פצועים אשר פונו בשעות האחרונות, בהם 1 במצב אנוש, 14 במצב קשה והשאר בינוני וקל.
13:43 - איכילוב: נפתח מרכז מידע לציבור שמספרו 1255-133.
13:28: מחשש להתלקחות בזירות נוספות: השר בן גביר הורה על מצב חירום אזרחי בכל המדינה. בנוסף, השר והמפכ"ל החליטו לגייס ככל האפשר את כל מתנדבי המשטרה, לעצור קורסים ולחמש באופן מלא את כל הכוחות ברחבי הארץ.
תיעוד: טרקטור חוצה את הגדר מעזה
כוחות צבא גדולים באופקים
13:23: גם בשעה זו נמשכים הדיווחים מיישובי העוטף על מחבלים שנמצאים במקום.
13:18: אנאלנה בארבוק, שרת החוץ של גרמניה: "חמאס מסלימה את האלימות. אני מגנה בחריפות את התקפות הטרור מעזה נגד ישראל. אלימות ורקטות נגד חפים מפשע חייבות להיפסק מיד. לישראל יש את מלוא הסולידריות מאיתנו ואת הזכות לפי החוק הבין-לאומי להגן על עצמה מפני טרור".
12:58 - עד שעה זו נורו לעבר ישראל מעל ל-3,000 רקטות. פגיעות ישירות במרכז ובדרום.
12:54 - ארדואן: "קורא לישראלים ולפלסטינים לפעול באיפוק ולהימנע מפעולות אגרסיביות שיסלימו את המצב".
12:50 - תיעוד של טרקטור פורץ את הגדר:
קרבות ירי עם מחבלים
12:49 - דובר צה"ל לחדשות 12: "שעות קשות לפנינו, אנחנו עסוקים בלהציף כוחות מיוחדים בכל העוטף כדי להשתלט על הלחימה ולהרוג את המחבלים. הלחימה בכל אזור העוטף. כרגע מייצרים תמונת מצב להבין בכל יישוב מה המצב, זה ייקח שעות, יש מחבלים שמסתובבים בכל אחד מיישובי העוטף".
12:48 - נפילה ברמלה - 4 לכודים חולצו והועברו להמשך טיפול.
12:44 - משרד הבריאות מעדכן: כ-545 פצועים פונו נכון לשעה זו לבתי החולים ברחבי הארץ. בהם גם במצב אנוש וקשה.
12:41 - ניסיון פיגוע בבית אריה: מחבל הסתער עם סכין ונוטרל בירי בידי הרבש"ץ.
12:37 - מחליפו של ראש מועצת שדות נגב שנהרג בחילופי אש: "יש עדיין לחימה קשה ביישובים".
12:26 - משרד החוץ של צ'כיה בגינוי חריף למתקפה של חמאס על ישראל. ביקורו של נתניהו שתוכנן למחר במדינה בוטל.
12:23 - עדכון רשמי של מד"א: לפחות 22 ישראלים הרוגים מאז שעות הבוקר במתקפת הפתע שנפתחה על ישראל.
חדירת מחבלים ליישובי עוטף עזה
12:15 - מעל 300 פצועים בבתי החולים בדרגות פציעה שונות. בהם גם אנוש וקשה מאוד.
12:09 -
בית החולים ברזילי מעדכן כי למרכז פונו עד כה 136 נפגעים, בהם: 9 במצב אנוש, 1 במצב קשה, 86 במצב בינוני, 30 במצב קל ו-10 נפגעי חרדה.
12:05 - פיקוד העורף מעדכן: מחר לא יתקיימו לימודים בעוטף עזה, ביישובי הדרום, בגוש דן ובירושלים.
11:57 - יחידות מיוחדות של צה"ל נמצאות באזור עוטף עזה, הצבא ממשיך בלחימה עם המחבלים. זאת על רקע הדיווחים על מחבלים שעוברים בית בית, מתבצרים עם בני ערובה ושורפים בתים.
חדירת מחבלים בדרום|צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
אלה תושבת בארי - זיהתה תמונות של אביה שנחטף
11:55 - ציוץ מאורסולה פון דר ליין, נשיאת הנציבות האירופית: "אני מגנה חד משמעית את הפיגוע שביצעו מחבלי חמאס נגד ישראל. זה טרור בצורתו הבזויה ביותר. לישראל יש את הזכות להגן על עצמה מפני התקפות מתועבות כאלה".
11:52 - תא"ל דניאל הגרי, דובר צה"ל: "אנחנו מציפים את הדרום בכוחות. מחבלים שחדרו לישראל עדיין בשטח, אנחנו מתמקדים בלחימה בעוטף עזה. בשעות האחרונות יש דיווחים שקריים רבים, אני מבקש מהציבור לסמוך על צה"ל".
11:50 - אלה, תושבת בארי לחדשות 12: "זיהיתי את התמונה של אבא שלי חטוף בתוך עזה".
תיעוד: חדירת המחבלים בשדרות הבוקר
11:50 - חברות זרות החלו לבטל טיסות.
11:49 - בשעה זו מתנהלת לחימה עם מחבלים בכ-10 יישובים ובמעבר ארז.
11:34 -
רה"מ נתניהו נשא הצהרה: "אנחנו במלחמה. האויב ישלם מחיר שהוא לא ידע כמותו".
נתניהו: אנחנו במלחמה ואנחנו ננצח בה
11:30: בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים לפי שעה כ-250 פצועים. בסורוקה: 140 פצועים, מתוכם 20 במצב קשה. בברזילי: 68, לא ידוע כמה מה במצב קשה. אסף הרופא: 17 פצועים מאושפזים, מתוכם 2 במצב קשה. בקפלן: 21 פצועים, בשיבא: 2 פצועים במצב קשה.
11:24: צה"ל מאשר: "חמאס אוחז בפועל ביישובים בעוטף עזה". לפי שעה מדובר בכ-7 יישובים בעוטף שכוחות מיוחדים של צה"ל פועלים להשיב בהם את השליטה.
11:21: חיזבאללה פרסם הודעה: "אנו מברכים את העם הפלסטיני ואת הפלגים הפלסטיניים, בעיקר את גדודי אל-קסאם, על הפעולה ההירואית. ההנהגה בלבנון עוקבת אחר המצב בשטח ונמצאת בקשר ישיר עם ההנהגה הפלסטינית בעזה ובחו"ל, ומקיימת איתם הערכת מצב רצופה".
11:20: מועצה אזורית הגליל העליון מודיעה: "על רקע מתקפת הטרור הקשה התקיימה הערכת מצב במועצה. נכון לרגע זה אין שינוי בהנחיות, אבל לאור חומרת האירועים והשלכותיהם, אנחנו נערכים לאפשרות של זליגת האירועים לאזורנו. בשלב זה הונחו הקיבוצים לסגור את השערים ולאייש אותם וכיתות הכוננות נערכו ומוכנות למגוון אירועים".
11:05 - דיווחים על שבויים ישראלים שנלקחו לתוך עזה.
10:59 - הודעת משרד התרבות והספורט: "עקב המצב, המשרד מודיע כי כל גופי ומוסדות התרבות והספורט מנועים מלקיים כל פעילות בשעה זו ולבטל את כלל האירועים הצפויים ברחבי הארץ. אנא הישמעו להוראות פיקוד העורף".
ריאיון עם דובר צה"ל
10:48 - מטח שיגורים לעבר ירושלים והסביבה במקביל לתקיפות בעזה.
10:46 - כ-2,200 רקטות שוגרו לישראל, מחבלים פשטו מהאוויר מהים ומהיבשה. הגבול עדיין פתוח בכמה מוקדים בדרום. חשש לחטיפות ישראלים.
10:45 -
גל תקיפות גדול של חיל האוויר ברצועה.
10:44 - תיעוד של כתב פלסטיני מדווח מתוך קיבוץ בדרום.
אזרחים מתחבאים בתוך פח זבל
כתב פלסטיני מדווח מתוך קיבוץ בדרום
10:35 - ראש מועצת שער הנגב, אופיר ליבשטיין, נהרג בחילופי אש עם מחבלים.
10:33 - מטח לעבר גוש דן.
10:32 - צה"ל מודיע: יוצאים למבצע "חרבות ברזל" .
10:29 - דורין תושבת ניר עוז לחדשות 12: "נכנסו אלינו הביתה ניסו לפתוח את הממ"ד, אני מתחננת לעזרה אנחנו שומעים צרורות של יריות".
השתלטות על טנק צמוד לגדר
תיעוד: פגיעה ליד רכב באשקלון
10:26 - דיווחים על קרבות אש קשים בדרום, חשש לחטיפות חיילים ואזרחים.
10:24 - כ-150 פצועים פונו משעות הבוקר לבתי החולים.
10:19 - הניה: המערכה החלה בעזה ותימשך לגדה ולחו"ל.
10:15 - מטח נוסף לעבר ירושלים והאזור.
10:10 - הופעתו של ברונו מארס בישראל שתוכננה להתקיים הערב מבוטלת.
10:04 - גלנט: חמאס פתח במלחמה נגד ישראל, חיילי צה"ל נלחמים בכל נקודות החדירה.
קרבות אש בין כוחות הביטחון למחבלים
10:01 - מטח נוסף לעבר ירושלים.
10:00 - כ-80 פצועים פונו לסורוקה, חלקם במצב קשה מאוד.
09:49: פיקוד העורף: "תושבי שדרות, נתיבות ואופקים מתבקשים להיכנס למרחב המוגן עד הודעה חדשה".
09:45: המפכ"ל: "אנחנו במצב מלחמה, יש 21 מוקדים פעילים באזור הדרום".
09:25 - טל ירמינו, שבנה נמצא במסיבת טבע בדרום לחדשות 12: "התקשרתי אליו בבוקר והם התחילו את הנסיעה לכיוון הבית. התחילו לירות עליהם, הם ברחו לתוך היער. הם כבר שעתיים שם - עם עוד חבר, כל היתר הם לא יודעים איפה הם. בשעה 7 בבוקר דיברתי עם המשטרה ושלחתי את המיקום שלהם, הילד שלי מיואש שם".
שר הביטחון יואב גלנט: "חמאס פתח במלחמה"
חדירה של מחבלים על אופנועים
ירי על מבלים במסיבת טבע בדרום
09:24 - אזרחים בבאר שבע מדווחים על ניתוק מחשמל.
09:22 - מטח כבד לעבר השפלה.
09:20 - צבע אדום בירושלים.
09:16 - דיווח: מבלים במסיבת טבע גדולה בדרום דיווחו על שמיעת יריות, לפי הדיווחים הם המבלים הרבים החלו במנוסה וכוחות ביטחון הכניסו חלק מהם לבסיס בדרום.
09:15 - עשרות מחבלים חדרו לישראל מעזה - הרוגים וחשש לחטיפת אזרחים משדרות.
09:09 - מטח נוסף לעבר ערי המרכז, דיווחים על שמיעת יירוטים.
09:09 - הקבינט המדיני-ביטחוני יכונס בשעה 13:00 בקריה בתל אביב, קודם לכן תתקיים הערכת מצב מורחבת ב-9:30.
09:07 - צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה.
יריות בין בתים בשדרות
09:06 - ממלאת מקום שגריר ארה"ב בישראל מגנה את התקיפה ומביעה תמיכה בזכותה של ישראל להגן על עצמה.
09:06 - לוחמי ימ"מ חיסלה חוליית מחבלים שחדרה ליד יד מרדכי.
09:04 - שגרירות צרפת בישראל גינתה את המתקפה על ישראל.
08:54 - 4 הרוגים שנפגעו מרקטה סמוך לנבטים.
08:51 - גלנט הכריז על מצב מיוחד עד לאזור גוש דן: "נערכים ללחימה ממושכת".
08:45 - תיעודים של מחבלים בתוך עזה עם ג'יפים של צה"ל מופצים בדקות אלו ברשתות החברתיות.
תיעוד של ג'יפ צבאי שלכאורה נלקח לרצועת עזה
08:35 - הפלסטינים מדווחים שחטפו חייל צה"ל לתוך רצועת עזה.
08:30 - כוחות צבא גדולים, מוסקים ורגליים בדרך לכל אזורי ההתקלות עם מחבלים בדרום.
08:29 - שר הביטחון יואב גלנט אישר גיוס מילואים נרחב לתפקידים נדרשים במערכים השונים, בהתאם לצרכי צה"ל.
08:28 - עדכון מבית החולים אסותא אשדוד: 4 פצועים הגיעו בלית החולים - כולם במצב קל, 1 נפגע מרסיסים.
08:26 - דוברות המשטרה: "לאור אירועי הפח"ע, משטרת ישראל קוראת לכלל הציבור באזור לכיש וגזרת נגב בעוטף עזה להימנע בשלב זה מיציאה מהבתים, להישאר במרחבים מוגנים ולדווח למשטרה על כל אירוע חריג".
08:20 - כשעתיים אחרי שהחל המטח הראשון לעבר ישראל - צה"ל תוקף בעזה.
08:17 - אזעקות באזור ירושלים, יירוטים נשמעו.
08:10 - קריאות של תושבים ביישובים בדרום לצבא להגיע. תיעודים מראים מחבלים ברחובות עם נשקים שלופים, התושבים מסתגרים בבתיהם ומחכים לסיוע.
חדירת מחבלים בשדרות|צילום: לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים
08:06 - אלי בין מנכ"ל מד"א לחדשות 12: "יש מאות טלפונים ומאות קריאות. יש כמה נפגעים - לא לכולם אנחנו מצליחים להגיע בגלל הקרבות שמתנהלים".
08:04 - צה"ל הכריז על מצב כוננות מלחמה.
תיעוד: מחבלים בשדרות|צילום: 27א'
מחבל ליד טנק שרוף|צילום: 27א'
08:00 - נכון לשעה זאת במד"א העניקו טיפול לכ-16 נפגעים, בהם: 2 במצב קשה, 6 במצב בינוני ו-7 במצב קל. נפגעת נוספת היא ההרוגה עליה דווח מוקדם יותר.
07:55 - צה"ל: "חמאס ביצע פעולה משולבת שכוללת ירי וחדירת מחבלים וישלם מחיר כבד מאוד".
07:41 - מחבלים חדרו בתוך טנדר עם נשקים שלופים לתוך שדרות, צה"ל ביקש מהתושבים להסתגר בבתים
 

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
טיל נפל ברחוב רב חנן ברמה ד' בבי''ש בשעות הבוקר
בחסדי שמיים לא התפוצץ
 
💡 קורס פיתוח אוטומציות ובוטים כעת עם מלגות גבוהות. תחום רווחי במיוחד! מהרו להרשם!
לקבלת פרטים נוספים ✉

אולי מעניין אותך גם...

אשכולות דומים

לוח מודעות

למעלה