תמחור-הדפסת מהדורה נוספת

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
שלום
מקוה שהגעתי לפורום הנכון.
הוצאתי לאור ספר עבור לקוח, כולל הכל, איסוף נתונים, כתיבה, עריכה, עיצוב עימוד וכו' עד קבלת הספרים ביד.

כעת הוא רוצה הדפסת מהדורה נוספת, בלי שינויים רק הדפסה. כמובן זה דורש ממני מאוד מעט, אבל אני חושב שמקובל לקחת על זה תשלום, וזה המשך תשלום על העבודה הראשונה (שהייתה די בזול). הזכויות כמובן שלי.

השאלה כמה ואיך לתמחר כזה דבר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י davidnead;2487130:
הזכויות כמובן שלי.

השאלה אם הקביעה המצוטטת מעוגנת בחוזה שנחתם ביניכם.
אם לא, הוא יכול לטעון (ובצדק) שהזכויות שלו, ולקחת את הלוחות ולהדפיס איפה שירצה בעלות של הדפסה בלבד.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
ראשית, בספר עצמו מופיע ברור שאני הוא המוציא לאור ושהזכויות הם שלי.
שנית, אין לו גישה לשום דבר, קיבל ספרים ביד, אני אפילו לא בטוח שהוא יודע היכן זה הודפס, הוא בודאי צריך אותי. מלבד זאת הוא מעוניין לעשות זאת דרכי, השאלה היא רק של תמחור. כמה לקחת לו מעבר לעלות ההדפסה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כשעובדים מול יפה נוף, הם לוקחים מחיר עלות על הדפסות חוזרות.
אבל זה מצב שונה, כי הזכויות נשארות של הסופר. הם רק מתווכים בין הסופרים ובין נותני השרות.

לא יצא לי להתקל במצב שהזכויות של ההוצאה, כך שאין לי מושג לגבי השאלה שנשאלה.

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
לא מכיר כל כך על מה מדובר. יפה נוף הם לא בית דפוס אלא הוצאה לאור, אז אני מניח שאת העבודה על הספר הם עשו וההדפסה היא רק חלק מכך, אז מה פירוש שהזכויות הם של הסופר?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י davidnead;2487423:
לא מכיר כל כך על מה מדובר. יפה נוף הם לא בית דפוס אלא הוצאה לאור, אז אני מניח שאת העבודה על הספר הם עשו וההדפסה היא רק חלק מכך, אז מה פירוש שהזכויות הם של הסופר?

ההסכם המקובל איתם הוא שהסופר משלם להם עבור כל ההוצאות (גרפיקה, עריכה, לוחות, כריכה, הדפסה וכו').

והזכויות נשארות של הסופר.

אז מה הסופרים מרוויחים מהפניה להוצאה? את הוותק, הנסיון והידע שיש למו"ל בתחום, ואת ההפצה לחנויות.

ההוצאה לאור מרוויחה - שהיא מקבלת ספרים להפצה, בלי שום סיכון כספי. ייתכן שיש כאלו שגם גוזרים עמלות קטנות מהסכומים שהסופרים משלמים.

spich

משתמש פעיל
אני מאמינה שלכל הוצאה לאור יש מספר סגנונות של עבודה מול הסופרים,
גם בהתאם לסיכונים שהם לוקחים, לא?

davidnead

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י רותי קפלר;2487949:
ההסכם המקובל איתם הוא שהסופר משלם להם עבור כל ההוצאות (גרפיקה, עריכה, לוחות, כריכה, הדפסה וכו').

והזכויות נשארות של הסופר.

אז מה הסופרים מרוויחים מהפניה להוצאה? את הוותק, הנסיון והידע שיש למו"ל בתחום, ואת ההפצה לחנויות.

ההוצאה לאור מרוויחה - שהיא מקבלת ספרים להפצה, בלי שום סיכון כספי. ייתכן שיש כאלו שגם גוזרים עמלות קטנות מהסכומים שהסופרים משלמים.

אולי זה פתרון ייחודי למגזר שלנו... אני תמיד הייתי בטוח שהוצאה לאור מוציאה הכל בעצמה - והכל שלהם, הסופר מקבל תגמולים או אחוזים לפי ההסכם.
כמובן שיש אפשרות כמו שציינת, אבל זה לא ממש הוצאה לאור, ובטח לא מלמד על המקרה שלי כי הזכויות לא שלהם.
מה שמסבך כאן הוא כי הספרים לא לשיווק - ועיקר המשמעות של הזכויות זה לגבי חלקים מהספר - או לגבי עבודות עתידיות כמו הדפסה נוספת או מהדורה מורחבת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  55  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה