תכנית/הפעלה לכיתות א-ד לראש חודש כסלו

בת צלפחד

משתמש מקצוען
לגבי השכפול מי אני- הוא פעילות ממש מקסימה , מתאימה לנושא להב"ה - לנצל הכוחות בכל הכוח.
ע"י הכרת המעלות והייחודיות של כל בת.
כל בת מקבלת חצי צמיד סוכריות [ אפשר יותר / פחות ] ולמורה יש כוס עם סוכריות הבנות ממלאות את השאלון מי אני [ מצורף למעלה] והמורה אוספת אותם ומקריאה בלי שם הבת , מי שמנחשת מי זאת צריכה לומר על כמה סוכריות היא מהמרת , אם צדקה - מקבלת את המספר שבחרה מהמורה אם לא - צריכה להביא למורה את מספר הסוכריות. משחק מוצלח בס"ד.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
פעילות בנושא :" מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך " היום בעתי בכיתתי היה ממש נחמד ב"ה.
ירדנו למקלט חשוך ממש ואמרתי לכל בת לחלוץ נעל אחת ולזרוק אותה [ בלי לפגוע ] הן חפשו את הנעל בחושך וספרתי 10 - 9 - 8 וכו'...
ואז הארתי ראינו מי הבנות שמצאו.
אח"כ כל בת החליפה נעל עם חברה ובחושך הן החביאו נעלים אחת לשנייה ואז הדלקתי נר וספרתי בנ"ל.
ראינו שאפילו שהיה יותר קשה לחפש את הנעל כי חברה החביאה , מצאו יותר בנות כי מעט האור מן הנר הקל על החיפוש.
הסברתי את המסר שמעט או"ר - ר"ת אחווה ורעות - הבלגה, עידוד , מחמאה, דרבון, הארת פנים, ד"ש, שתיקה, שיתוף וכו' מניס הרבה עצבות, מחלוקת וכו'...
ספרתי ספורים מהספר המוצלח " אדרבה" בעמ' 39
בהצלחה!

בת צלפחד

משתמש מקצוען
אני מספרת לבנות מתוך הספר של מאיר ברעם - אבן המזבח.
מרתק!
אבל צריך קצת ל"תרגם" במילים שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה