תכנית/הפעלה לכיתות א-ד לראש חודש כסלו

מושית

משתמש מקצוען
-קונים נר נשמה עם שעווה צבעונית שנמרחת והם מקשטות את הנר.
-כל בת מקבלת נר גדול מברסטול וכל בת רושמת לה מחמאה. ( לראות את האור שבכל בת)
ואח"כ עשיתי מזה קישוט קיר.
ובלהבה את התמונה של הילדה.
או פנקס שהן מקשטות ובפנים כל בת כותבת מחמאות לכל ילדה.
בהצלחה...

leaha

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אם את מחפשת בתשלום
מציעה לך את התכנית שלי "דוכי אומרת לא" תכנית שמלמדת להבדיל בין האור לבין החושך,
ומותאמת בדיוק לשכבת הגיל הזו
ליותר פרטים צרי קשר
ב0504157327

אחוזה בהר

משתמש מקצוען
1605462306721.png
1605462306721.png

נקודה אחת

משתמש סופר מקצוען
רעיונות לגיל הבינוני לראש חודש כסלו

1. דבר ראשון, אם אתן במקרה מלמדות אותן אצלכן בבית*, אז אפשר לטגן להן ספינג', הן נורא מתלהבות מזה. וכבר הופך את המפגש לחגיגי ושווה ביותר. (אפשר גם סופגניה אבל זה לוקח הרבה יותר זמן והתקשקשות)

* טוב, זה לא כזה חוקי, אבל מה לעשות שהמרחב הפתוח היה מוצף???

2. אני אמרתי להן היום להכין לנו משחקים חמודים לראש חודש. שלושה זוגות יכינו מה שיכינו. מה זה הולך להיות? כפי שאני מכירה את ההלך, איזה בינגו, חידות, ואולי הצגונת חמודה. לא משנה מה, ברגע שילדות מכינות אנחנו כבר במוד חגיגה. כמובן לא לשכוח להתלהב.

וכמובן, מורה שרוצה לתכנן הכל (אם כי, הניסיון מוכיח, שאין כמו פעילות משולבת של המורה ותלמידות גם יחד) אז:

3. רעיונות לפעילויות יצירה:

- נרות- טפטופים, מישהי נתנה כאן פעילות חמודה עם נר נשמה. נשמע מקסים!!! משהו יותר פשוט- אפשר להכין שער למחברת חנוכה עם טפטופים. רק להיות בשטח, שהשער לא יהפוך למדורה חלילה וחס. ה' ישמור על כולן.

-עוד פעילות יצירה: לקשט סביבונים מעץ שעולים שקל בחנויות יצירה, אפשר לצבוע בגואש או באקרילק (השני יוצא ממש מהמם) ולקשט באבנים קטנות. נורא קל וחמוד, אבל צריך סבלנות ללכלוך וגם זה עולה....

- הייתה לי עוד שנה שלקחתי את הסביבונים האלו ובמקום הלכלוך של הגואש קנינו חוטים מבריקים וליפפנו סביב הסביבון... יצא חמוד.

- על אותו משקל אפשר לקנות כדים קטנים (כאן המחיר מזנק לשלוש שקל לילדה) ולמרוח עליהם פלסטלינה מזהב וכסף ולנצנץ קצת נצנצי זהב או כסף או אבנים טובות... ולתוך הכד, כל ילדה מהכיתה כותבת טיפה קטנה עם מחמאה- ומכניסה פנימה.

4. פעילות הפעלה של משחק, לא של יצירה: גם כאן אפשר לחשוב על כל מיני כיוונים. אפשר להתחיל לספר להן את סיפור החנוכה, אני אוהבת להמחיש להן,
לספר את הסיפור של יסכה. ילדה בתקופת המכבים.
ואז, דרך עלילותיה של יסכה אנחנו לומדות על כל התקופה הניסים והנפלאות בלי לספר את סיפור נס חנוכה שמוכר להן מדיי.

יודית 121

משתמש מקצוען
1.הכיס והלב הידוע למלא את הכיס במחמאות.
2.נרות- להאיר את הלב כמו שכתבו כבר (מדהים שאני עושה בדיוק את אותו הדבר...)
3.למצוא את האור- אני מתכוונת לעשות בשנה הזו. למצוא בכל דבר את האור - גם בקורונה כמובן...
4. יריד חדרים חוויתי- חדר צילום (עם סופגניה), קליעה למטרה (סופגניה לסיר), יצירה קלילה (צביעת כד וכדו') וכו'.
אני באופן אישי נתכננת את יום החדרים למסיבת חנוכה ועד אז הבנות צוברות נקודות שיהוו את הכסף ביריד.
בהצלחה

נקודה אחת

משתמש סופר מקצוען
אפשר פרוט- איך ללפף ועם מה?

יש סביבוני עץ כאלו, בשקל, ממש חמודים שמחברים את הסביבון עם הרגל.
קונים חוטים צבעונים מבריקים. ואז, כמו מתכונת משחילים את החוטים הלוך וחזור בחריצי הסביבון, מלפפים בזגזג, מחליפים בין הצבעים. זה נורא קל, וההצלחה מיידית, ואפשר לשלב גם אבני חן, שאז בכלל מתקבל סביבון מלכותי בהחלט.

אני מציעה לך ללכת לחנות יצירה ולבקש מהמוכרת להדגים. אם את לא רוצה לכלוך- זה פתרון חמוד בהחלט.

חמניה

משתמש מקצוען
קונים חוטים צבעונים מבריקים. ואז, כמו מתכונת משחילים את החוטים הלוך וחזור בחריצי הסביבון, מלפפים בזגזג, מחליפים בין הצבעים. זה נורא קל, וההצלחה מיידית, ואפשר לשלב גם אבני חן, שאז בכלל מתקבל סביבון מלכותי בהחלט.
איך אני יודעת כמה חוטים צריך?
אם אני קונה חוט רקמה דק.

אדם מן הישוב

משתמש צעיר
עכשיו עלה לי רעיון מתוק!

ראיתי בחנויות השקל את הקופסאות בצורת נורה, עם פקק הברגה, בכמה צבעים.

כל ילדה תקבל נורה עם שמה וחופן סוכריות עם עטיפה שעוברות בגודלן את הפתח.
בנוסף כל ילדה תקבל דף מדבקות עם תכונות טובות,

ובדומה לתכנית המוכרת עם המעטפות, נעביר את הנורות ביניהן, כשכל אחת בתורה מכניסה סוכריה לנורה עם מדבקה מודבקת עליה של תכונה המאפינת את אותה ילדה.

נושא התוכנית כמובן יהיה לראות את האור באחר!

נקודה אחת

משתמש סופר מקצוען
איך אני יודעת כמה חוטים צריך?
אם אני קונה חוט רקמה דק.
אלו חוטים מבריקים כאלו, מיוחדים.
אני קניתי 4 גוונים, וזה יכול להספיק לשלוש כיתות... יש המון באחד, ולא צריך כל כך הרבה. אפשר לחתוך מראש את החוטים, כך שנותר להן רק ללפף ולהתקשקש עם החוטים.

מצאתי לך את התמונה של זה והדגמה
מקווה שתצליחי לראות

חמניה

משתמש מקצוען
תודה! כבר קניתי סביבונים אבל בלי החתכים רק עם חור באמצע.
אולי אני אקנה 4 צבעים של חוטים וילפפו כל רבע בצבע אחד...

נערך לאחרונה ב:

בת צלפחד

משתמש מקצוען
שכפולים...

קבצים מצורפים

• בימי מתתיהו בן יוחנן מי מה נצבע בהתאמה.docx
    KB 317.6 · צפיות: 77
  • בנגו נס המלחמה.docx
    KB 115.5 · צפיות: 54
  • חדש כסלו.docx
    KB 304.5 · צפיות: 89
  • חנכה בשעור לשון עב בקבוצות.docx
    KB 237.3 · צפיות: 53
  • טוב שם משמן טוב בנגו שמות משפחה.docx
    KB 20 · צפיות: 61
  • כרטיס ברכה.doc
    KB 158 · צפיות: 63

בת צלפחד

משתמש מקצוען
ועוד...

קבצים מצורפים

• לנצל הכוחות בכל הכוח מסיבת חנכה.docx
    KB 337.7 · צפיות: 77
  • מבצע הנצחון בידי כסלו.doc
    KB 48 · צפיות: 57
  • מי אני רח כסלו תשע חינוך ד.doc
    KB 466.5 · צפיות: 76
  • סביבון נבון.pdf
    5.4 MB · צפיות: 130

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה