בית חולים תינוק נדקר שוב ושוב... לא. לא פיגוע...

חדוי לינד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בלת"ק חלקי.
הבת שלי הייתה בת חודשיים, והייתה אמורה לעבור MRI בהרדמה מלאה, כשהיא הייתה איתי, דקרו אותה כמה פעמים, לא מצאו ווריד. החליטו שיעשה את זה כשהיא עם טשטוש, קיבלתי אותה חזרה אחרי הMRI, עם אנטנה בראש, כי רק שם מצאו לה ווריד.
ספרתי 27 דקירות...!!!!!!!!!
אחד מבתי החולים הטובים ביותר! לא תאמינו איפה חיפשו לה ווריד, בכל מקום אפשרי ולא אפשרי. מאחורי האוזן, בכל חצי ס"מ....
כשהיא הייתה בת 5 חודשים, היינו איתה שוב באשפוז, היא הייתה חייבת להיות עם עירוי שבוע. לא אשכח את הסיוט...!
עד שהכניסו, הוריד נחסם, או התפוצץ, היא הייתה נראית פצועה וחבולה, מלאה בשטפי דם. וטיפלו רופאים מומחים מהפגייה. אבל הוורידים שלה עמוקים ודקים, כך שהסרט חזר על עצמו כמה פעמים ביום....
ועד היום בשביל בדיקות דם, אני הולכת לשכונה אחרת לאחות מיוחדת. וזה גם לא קל.
מה המסקנה?!
לפעמים עם כל הרצון הטוב, אין לנו מה לעשות...
לא שוללת כמובן את ההשתדלות שלנו כהורים לדאוג לאח/ות, רופא/ה מומחים.....

המון הצלחה וכוח לכל האנשים עם כל הוורידים והנימים-------

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כשהבן שלי היה בן שנה וחצי היינו צריכים לעשות לו בדיקת דם (חששנו מצליאק שב"ה נשלל)
הלכתי לקופ"ח לאחות הכי עדינה וחמודה שיש שנסתה להוציא כמה פעמים ומשהו הצליח לה, כך היה נראה.
התוצאות שהגיעו היו פסילה של הבדיקה כי הדם נלקח כל כך לאט (מרוב עדינות וחמלה) עד שנקרש לפני הזמן. מאז למדתי, בדיקות דם לילדים רק במרכזים רפואיים ייעודיים לילדים, וגם שם להיות עם אלף עיניים בידיים של מי נופלים...
(בכללית בבני ברק, האחות של בדיקות דם לילדים עשתה את זה בדקירונת אחת מהירה ויעילה)

מייפל אורגני.

משתמש מקצוען
בלת"ק אחד הסיוטים אני שחיפשו לבת שלי פשוט אמרתי תהילים בדמעות....
שוב ושוב ניסו גם דרך הוריד בגרון...
עד שהגיע איזה אחד ואמר חברה תנו לי
פשוט ישב בסבלנות על הגב היד ומישש ועד שלא היה בטוח הוא לא הכניס את המחט
ואז בפעם אחת הוא הצליח.
אני זוכרת איזה אחות בקופה שראו שהיא מלכתחילה מנסה בשיטת הסמוך ..

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
וזה מה שקרה פה.........

לקוח יקר

לא ניתן לגלוש לדף זה

חזור לעמוד הקודם בקשה לאישור האתר

MRF

משתמש מקצוען
לא קראתי
מנסיון
מבקשים בהתחלה,
סליחה אבל קשה למצוא לתינוקת שלי וריד ולכן אני מבקשת רופאה
מביאים רופאה ותוך שניה מסתדר

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
וזה מה שקרה פה.........

לקוח יקר

לא ניתן לגלוש לדף זה

חזור לעמוד הקודם בקשה לאישור האתר

האם השכולה משחזרת: "הרופא הרג לי את הילדה"​

הדס פנסו, אמה של נוגה ע"ה שנפטרה בבית חולים העמק בתום ניסיונות כושלים לחבר לגופה עירוי משחזרת את השתלשלות המקרה שהוביל למות בתה בת הארבעה חודשים בלבד • העיתונאי רן רזניק שחשף את המקרה הוסיף פרטים​

קובי עוזיאלי | בריאות 11.1.2023 | 07:58
147f1ebd7ca13f2578bb.jpg
אילוסטרציה | צילום: unsplash
מקרה קשה לעיכול התרחש בחודש ספטמבר בשנת 2021 בבית חולים העמק בעפולה, זאת כשנוגה פנסו, תינוקת בת ארבעה חודשים בלבד, נפטרה בתום מספר ניסיונות כושלים לקחת את דמה לאחר שבסך הכול אושפזה בגין חוסר יכולת לתת שתן. הדס פנסו, אמה של נוגה ע"ה שנפטרה בבית החולים העמק בתום ניסיונות כושלים לחבר לגופה עירוי נוזלים, שחזרה בריאיון לבן כספית ואריה אלדד ברדיו 103fm את אשר אירע.
"היא הגיעה לבית חולים בהכרה, עם עגלה, כמו שצריך. כל המדדים שלה היו תקינים. סך הכול הבאתי את הילדה כי היא לא נתנה שתן כמה שעות וזה הפחיד אותי, רציתי להבין למה, כי היא אכלה רגיל", סיפרה פנסו.
לדבריה, "אני גרה ביישוב קטן, אין פה רופא מתי שאני רוצה. התקשרנו לבית החולים, אפילו התייעצנו איתם, אימא שלי, עובדת בית החולים. הם אמרו, 'תביאו אותה, שתהיי רגועה'".
היא ציינה: "הרופא שטיפל בה היה בכיר, מומחה. אולי זה אפילו מה שהרג אותה. האגו שלו הרג לי את הילדה, אולי זה שהיה רופא מומחה, שהחליט שהוא יודע. אנחנו התחננו שיביא מרדים, שיפסיק לדקור את הילדה ושיביא מרדים".
"יש לנו צו בית משפט שביקשנו את הצילומים והם סירבו להעביר אותם. למה הם סירבו להעביר אותם, אם הילדה שלי, כמו שהם טוענים, הגיעה במצב קשה?" אמרה האימא, והוסיפה כי הילדה צולמה גם בירידה מהאוטו וגם בקבלה.
"רואים שהיא חיונית. הכול היה מצולם. הם לא רצו לספק את הצילומים. יש להם צו בית משפט שאמר להם לספק אותם", טענה האם השכולה.
את ידעת בזמן אמת מה קורה? ידעת שלא מצליחים להחדיר מחט לוריד שלה?
"אני עמדתי לידה. אני לא הייתי מסוגלת להחזיק אותה, כי שמעתי אותה בוכה, צורחת את נשמתה. אם היא במצב כמו שהם מתארים, איך היא בכתה? אני עמדתי שם, כמעט התעלפתי בעצמי כי לא יכולתי לראות איך הם דוקרים אותה. הושיבו אותי ואני הסתכלתי, ואימא שלי מחבקת אותה ומתחננת. אנחנו אומרים לו 'תקרא למרדים, תפסיק לדקור אותה', והוא מעביר מהרופא לאחות ולאחות השנייה, ועוד פעם הרופא, עשרות דקירות".

"השעה וחצי האלה בוזבזו בצורה קשה וגם טרגית"​

העיתונאי שפרסם את המקרה ב'ישראל היום', רן רזניק הוסיף בשיחה עם כספית ואלדד: "גם הדס וגם הסבתא שהיא כבר 40 שנה אחות בבית חולים העמק, הביאו את נוגה לחדר מיון בתשע בערב. לפי דברי בית החולים, מה שקרה, שטיפל בהם הרופא התורן, מומחה צעיר ברפואת ילדים". רזניק סיפר כי במשך כמעט שעה וחצי לא הצליחו לחבר לגופה את עירוי הנוזלים.
"הסבתא, אחות 40 שנה, אמרה להם - 'תזמינו מרדים בכיר, טיפול נמרץ בכיר שיעזור לכם בזה והם לא מוכנים להזמין. הם הזמינו את הרופאים הבכירים הכוננים רק בזמן ההחייאה. בין אם היא הגיעה במצב טוב, כמו שבאמת אומרת האימא הדס והסבתא, או בין אם היא הגיעה במצב קשה, כמו שאומר בית החולים - השעה וחצי האלה בוזבזו בצורה קשה וגם טרגית, וגם תוך כדי ייסורים קשים", אמר רזניק.
מבית חולים העמק נמסר בתגובה: "התינוקת פונתה בשעות הערב למיון כשהיא במצב אנוש ולאחר שחלה החמרה במצבה. תוך זמן קצר מרגע שהובאה למיון קרסו מערכות גופה, ולמרות פעולות ההחייאה הממושכות של רופאים ואנשי צוות בכירים מאוד, הם נאלצו לקבוע את מותה. מטבע הדברים, התייחסות מלאה לנסיבות המקרה המצערות תימסר במסגרת ההתדיינות המשפטית. אנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה".
בחדרי חרדים

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
בשניידר שמעתי שיש אפשרות של בדיקת דם עם אולטרה סאונד שעוזר למצוא וריד בציק צאק
זה מה שעשו לילד שהיה אצלי בגן והיה במעקב קבוע
לי יש ורידים דקים ומוסתרים
קשה מאדדדד למצוא לי וריד
וגם אז רק עם מחט של תינוקים וכו'
אבל את המכשיר הזה יש היום לכאורה בכל מקום כולל במכבי, זה לא אולטרסאונד אלא מכשיר ידני כזה חמוד, סוג של מראה את הוורידים אבל לא בהכרח מקל או מקצר את האירוע

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בכלל לא כתוב שם שהיא נפטרה בגלל הדקירות הרבות, וזה גם לא כ"כ הגיוני שזו תהיה סיבה למוות
כנראה בגלל שלא קבלה בזמן את הנוזלים/התרופות שהיתה צריכה
אז נא לא צריך להכנס לסרטים
לא ברור באמת מה קרה שם, ואני לא אומרת שהיא נפטרה בגלל הדקירות הרבות,
כן יש שם תיאור מזעזע בכל קנה מידה של התעללות בתינוקת חסרת ישע.

בניסיון לקחת דם: דקרו את התינוקת עשרות פעמים עד שנפטרה​

בניסיון לקחת דם רופאים דקרו בת הארבעה חודשים עשרות פעמים עד שנפטרה. "התינוקת כבר לא הייתה מסוגלת לבכות, ייללה ונאנחה, עיניה הפכו לשקועות, האם חיבקה אותה ונשקה אותה". כך עולה מתביעה נגד בית החולים. רופא ילדים בכיר: "אין להבין את הזחיחות של הרופא במיון"​

אלי קליין | בריאות10.1.2023 | 14:04

aa5cab5cdbbda132a5a5.jpg
בית חולים העמק | צילום: פלאש 90
צופית חמי, שנכדתה נוגה פנסו בת הארבעה חודשים נפטרה ב־22 בספטמבר 2021 בחדר מיון ילדים של בית החולים העמק בעפולה, סיפרה ל'ישראל היום" כי התינוקת הובאה אל בית החולים כיוון שלא הצליחה לתת שתן ובתום כשעה וחצי של ניסיונות כושלים לקחת לה דם היא נפטרה. "לא היה מקום שלא דקרו אותה במיטה של הקבלה במיון. אם הם חשבו שהיא במצב קשה, למה היא טופלה שם? ביקשנו מהם לקרוא לרופא מרדים שיחבר אותה לעירוי וייקח לה דמים, אבל הם לא היו מוכנים לשמוע אותנו וניסו שוב ושוב לעשות זאת, ללא הצלחה", כך דווח רן רזניק.
עוד סיפרה הסבתא: "כל הזמן הזה היא צרחה עד שהיא הלכה ודעכה. הם ממש התעללו בה באופן נוראי. לא הייתה שום סיבה שהיא תמות. אני התעלפתי כשהרופא אמר שהיא כבר בתהליך החייאה ושהיא קורסת. אפילו אז לא נתנו לי להיכנס לראות אותה למרות שזו הנכדה שלי".
ההורים הדס ואלי הגישו לפני שבוע תביעת רשלנות רפואית לבית המשפט המחוזי בתל אביב בדרישה לקבלת פיצויים כספיים נגד בית החולים. את התביעה הגישה עו"ד ענת גינזבורג, שמתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית.
תגובת בית החולים העמק כפי שהובאה ב'ישראל היום': "התינוקת פונתה בשעות הערב למיון כשהיא במצב אנוש ולאחר שחלה החמרה במצבה. תוך זמן קצר מרגע שהובאה למיון קרסו מערכות גופה, ולמרות פעולות ההחייאה הממושכות של רופאים ואנשי צוות בכירים מאוד, הם נאלצו לקבוע את מותה. מטבע הדברים, התייחסות מלאה לנסיבות המקרה המצערות תימסר במסגרת ההתדיינות המשפטית. אנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה".
תגובת משרד הבריאות: "בירור של אירועים רפואיים חריגים מורכב מבחינה מקצועית ובשל כך אורך זמן. ועדת הבדיקה נמצאת כעת לקראת סיום איסוף החומרים, והמשפחה תזומן להעיד ראשונה וכמקובל".
בחדרי חרדים

נעמה CPA

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי.
הבת שלי הייתה בת חודשיים, והייתה אמורה לעבור MRI בהרדמה מלאה, כשהיא הייתה איתי, דקרו אותה כמה פעמים, לא מצאו ווריד. החליטו שיעשה את זה כשהיא עם טשטוש, קיבלתי אותה חזרה אחרי הMRI, עם אנטנה בראש, כי רק שם מצאו לה ווריד.
ספרתי 27 דקירות...!!!!!!!!!
אחד מבתי החולים הטובים ביותר! לא תאמינו איפה חיפשו לה ווריד, בכל מקום אפשרי ולא אפשרי. מאחורי האוזן, בכל חצי ס"מ....
כשהיא הייתה בת 5 חודשים, היינו איתה שוב באשפוז, היא הייתה חייבת להיות עם עירוי שבוע. לא אשכח את הסיוט...!
עד שהכניסו, הוריד נחסם, או התפוצץ, היא הייתה נראית פצועה וחבולה, מלאה בשטפי דם. וטיפלו רופאים מומחים מהפגייה. אבל הוורידים שלה עמוקים ודקים, כך שהסרט חזר על עצמו כמה פעמים ביום....
ועד היום בשביל בדיקות דם, אני הולכת לשכונה אחרת לאחות מיוחדת. וזה גם לא קל.
מה המסקנה?!
לפעמים עם כל הרצון הטוב, אין לנו מה לעשות...
לא שוללת כמובן את ההשתדלות שלנו כהורים לדאוג לאח/ות, רופא/ה מומחים.....

המון הצלחה וכוח לכל האנשים עם כל הוורידים והנימים-------
הבת שלי עברה פעמיים MRI בהרדמה מלאה, ובאמת היה מאוד קשה למצוא עירוי
והסבירו לי שבגלל שזה אחרי צום אז הורידים עוד יותר מצומקים
אם זה בלי צום כדאי קודם לתת הרבה מים

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני הייתי עם אחיין במיון, חלק מהפרוצדורה זה פתיחת וריד לצורך בדיקות דם ומתן עירוי.
אפשר להגדיר את החוויה במילה אחת:
סיוט!

היתה לפנינו אמא לתינוקת בת שנה וחצי - עשרים דקות של בכי
הייתי בטוחה שעושים לה פרוצדורה מורכבת,
אבל כשהגיע תורינו, עם ילד בן ארבע, זה חזר על עצמו,
עשרים דקות או יותר, עם בכי מכמיר לב, ואחות שלא יודעת מה היא עושה!

ניגשתי לעמדת אחיות, אמרתי להם שזה לא יכול להמשיך כך - התעלמות מוחלטת
ניגשתי לאחראית על הצוות - היא ענתה לי בבוטות "זה הצוות שקיבלתי, זה מה יש!" והפנתה גב.

כואב, שילדים שגם כך כואבים צריכים לעבור כאב מיותר,
ולנו כמלווים בשעת מעשה - אין מה לעשות!!

הלואי, ומישהו יפעל לטובת העניין.

בריאות לכולם, ושלא יצטרך אף אחד מעם ישראל - לא לרופאים ולא לתרופות, אמן.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
לא הייתי ממהרת לשפוט את הצוות בחוסר מקצועיות
אם כי כדאי לנסות במקומות אחרים
אני מכירה כמה וכמה אנשים עם ורידים מאוד דקים שפשוט לא מוצאים וריד
טובי האחים והאחיות והכי מנוסים מתקשים למצוא

זה דבר שקורה הרבה והופך כל בדיקת דם פשוטה לסיוט של כמה שעות, ולפעמים עם מזכרות מרובות לכמה שבועות..

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
בלת"ק
לתינוקות יש ורידים קטנים מאוד ולכן קשה למצוא אותם.
אם ח"ו תהיה פעם הבאה, תבקשו שרופא מהפגיה יבוא לנסות.
יש להם הרבה נסיון עם הורידים הכי קטנים שיש ומאוד מקובל לבקש שיבואו לנסות.
מצטערת שעברתם את החוויה הזאת.
הבן שלי פעם הגיע לטיפול נמרץ בערך ב5:30 אחה"צ וניסו להכניס לו עירוי עד 3 לפנות בוקר(!).
שלחו אותי לישון בינתיים והזעיקו את מנהל המחלקה מהבית כדי שהוא ינסה והוא גם לא הצליח.
הוא סיפר לי בבוקר שהבן שלי ממש נכנס לסטרס ושהוא הרדים אותו באיזשהו שלב כי זה כבר היה ממש סכנה להמשיך להתעלל בו ככה.
בסוף הוא כתב בתיק שלו שאסור להכניס לו עירוי ובאשפוזים הבאים הם אפילו לא ניסו. איכשהו הם הסתדרו בלי זה.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
בסוף הוא כתב בתיק שלו שאסור להכניס לו עירוי ובאשפוזים הבאים הם אפילו לא ניסו. איכשהו הם הסתדרו בלי זה.
הרבה פעמים א"א בלי,
אנטיביוטיקות ותרופות כל כמה שעות,
נוזלים,
בדיקות דם תכופות וכו'...

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אוףףףףףף קשה לשמוע את זה.
אני צריכה לעשות לבת שלי ספירת דם של גיל שנה ואני כל הזמן דוחה ודוחה אני לא מסוגלת לקחת אותה.
זה מפחיד אותי
דווקא לא כדאי לדחות,
עד גיל שנה בודקים מהאצבע,
מגיל שנה בודקים בדיקת דם רגילה.
זה בדיקת דם חשובה, ממליצה לך ללכת :) (אצלנו בקופה יש ימים מיוחדים שיש אחרי צהרים לקיחת דמים לתינוקות עד גיל שנה, ואז יש שם יותר מומחיות)

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
דווקא לא כדאי לדחות,
עד גיל שנה בודקים מהאצבע,
מגיל שנה בודקים בדיקת דם רגילה.
זה בדיקת דם חשובה, ממליצה לך ללכת :) (אצלנו בקופה יש ימים מיוחדים שיש אחרי צהרים לקיחת דמים לתינוקות עד גיל שנה, ואז יש שם יותר מומחיות)
עשיתי בשבועות האחרונים לתינוקת בת שנה וחצי ספירת דם ולקחו מהאצבע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה