התייעצות תינוק חדש במשפחה? איך אפשר להקל על ה...בעל???

מצב
הנושא נעול.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
בשביל הרבה נשים זה מטריד יותר מאשר שהילדה תלך עם שיער סתור.
זכותן.
במיוחד שאפשר לפתור את זה כל כך בקלות.
השיח על זה תופס מקום ומשמעות פי כמה מאשר סידור הבגדים לפי סטים, פעולה שלוקחת מספר דקות במקרה הגרוע.

יכין

משתמש פעיל
אומנם זה נדיר, אבל שמעתי לאחרונה על אבא שהלביש את הבן בחיידר בגרביונים במקום במכנסיים:p
שמעתי על דברים גרועים הרבה יותר. (אטב כביסה במקום סיכה ועוד)
אז מה, ילד בן 3-4. הגננת יודעת שהאם ילדה.
ההתעסקות בלבוש בימים אלו היא עוד ראי להתעסקות שלנו בנושא זה גם סביב חתונות\חגים.
כשהשאלה האם מוכנים לחגים, היא לא הלימוד\החזרה בתשובה אלא שוב ושוב האם הסטים מוכנים.
זו המראה שלנו. וזה עצוב.

netanelb

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לדעתי, העזרה הכי טובה לבעל היא ההערכה לכל מה שהוא עושה ומתמודד בשעה הזו, בלי להשוות למה שהאשה עושה תמיד.
נכון. היא עושה את זה הכי טוב. אבל בזמנים מסויימים יש מישהו שיעשה את זה פחות טוב, לא נורא.
זה זמן מצויין להבין את הפער, שמה שהוא עושה בהרבה מאמץ והתוצאות בינוניות, היא עושה בפחות מאמץ (בינה יתירה בנשים) והתוצאות מעולות.
האיש ילמד להעריך את התוצאות המוצלחות של אשתו תמיד בהשוואה אליו (ולא לומר "זה בסדר, סה"כ זה תואם/נקי/מסודר"), והאשה תלמד להעריך את המאמץ הרב שהושקע לעומת המאמץ שלה (ולא לומר "מה כבר עשית? אני עושה את זה כל הזמן!")
וטיפ לבעל - לעשות הכל בשמחה, אם עושים הכל ממש מושלם, אבל בפרצוף חמוץ ואחר כך נאנחים, פספסת את כל העניין (אם אתה ממש רוצה להיאנח, תעשה את זה בחדר סגור - בלעדיה, מובטח לך שתפסיק מהר מאוד להיאנח וכל כאביך ייעלמו ;)).

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אומנם זה נדיר, אבל שמעתי לאחרונה על אבא שהלביש את הבן בחיידר בגרביונים במקום במכנסיים:p
את זה אני לא מבינה. במחילה.
גם הוא בעצמו היה לובש גרביונים במקום מכנסיים, בטעות, בדרך לכולל???

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
כתבו פה הרבה דברים יפים וחכמים.
רק רוצה להוסיף-
לזכור שזו תקופה שעוברת.
ושזה נורמלי שקשה לבעל. (כן, גם אם הבעל בד"כ מעורב בבית, כשעבודה שבד"כ מתחלקת בין שניים נופלת על אחד- זה קשה)
ושזה נורמלי שיש לאשה מצבי רוח.
ושזה נורמלי שהילדים מבולבלים.
וגם שזה נורמלי שהבית מתפקד בצורה מינימלית ולא כמו בד"כ.
כשלא זוכרים שזה נורמלי ועובר- זה נראה כמו סוף העולם.
כשזוכרים שעם כל יום שעובר יש יותר שיפור במצב של האם (וזה לא אומר שאם היא כבר מרגישה קצת יותר טוב היא יכולה לחזור לתפקוד שבוע אחרי לידה. אבל אם היא כבר מסוגלת לשבת שעה בספה ולספר לילדים סיפור- זאת כבר ברכה גדולה), ויש יותר הסתגלות של הילדים- הכל נראה אחרת.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
את זה אני לא מבינה. במחילה.
גם הוא בעצמו היה לובש גרביונים במקום מכנסיים, בטעות, בדרך לכולל???
יש סיפורים רבים כאלו....
אישית שמעתי על אבות שהחליפו בין בגדי הבנים והבנות... כשהבגדים היו מוכנים! אפילו לא היה צריך לנבור ולהתאים. פשוט הלביש את הסט של הבן לבת, ולהיפך...

העיקר זה האוירה בבית. איזה כיף לנו! נולד לנו תינוק חדש! אוי, אין לנו בגדים הכי מתאימים? לא נורא, נסתדר עם מה שיש, נשאל את השכנה אם היא יכולה לעזור... תבואי לגן ותספרי לכולם שנולד לך...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש סיפורים רבים כאלו....
אישית שמעתי על אבות שהחליפו בין בגדי הבנים והבנות... כשהבגדים היו מוכנים! אפילו לא היה צריך לנבור ולהתאים. פשוט הלביש את הסט של הבן לבת, ולהיפך...

העיקר זה האוירה בבית. איזה כיף לנו! נולד לנו תינוק חדש! אוי, אין לנו בגדים הכי מתאימים? לא נורא, נסתדר עם מה שיש, נשאל את השכנה אם היא יכולה לעזור... תבואי לגן ותספרי לכולם שנולד לך...
להחליף בין בגדי הבנים לבנות נשמע לי הרבה יותר סביר מאשר לא להבחין בין גרביון למכנסים. קצת נשמע לי סוג של בכוונה. מצטערת שאני כזו חשדנית :eek: .

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
להחליף בין בגדי הבנים לבנות נשמע לי הרבה יותר סביר מאשר לא להבחין בין גרביון למכנסים. קצת נשמע לי סוג של בכוונה. מצטערת שאני כזו חשדנית :eek: .
דווקא אחרי שיש את גזרת הסקיני שאפשר דרך המכנס כמעט לראות את זרימת הדם ברגל... אז אולי זה מקבל איזה קורטוב של הגיון.
אותי דווקא מפתיע החלפה בין סוגי הבגדים, כאילו מי חושב שאפשר להלביש ורוד לבן???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה