דרוש מידע תושבי ביתר!!! גם לכם נמאס מהפקקים בדרך לירושלים???

אור החיים

משתמש צעיר
זה כבר בלתי נסבל!!!
כל יום בהלוך ובחזור!!!
והסיבה העיקרית היא עומס!!!
לא תאונה ח''ו או עבודות בכביש!!!
מה יהיה??? אמרו כל מיני פתרונות שכנראה הם בעצמם כבר שכחו מהם!!!
צריך קצת יותר לדבר על זה שיבינו את המצוקה הזאת ואת הזמן היקר שנשרף לנו לריק!!!

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הפתרון הוא תחבורה ציבורית. זמין נוח ונגיש.

למה כל ביתרניק צריך להשתמש ברכב פרטי כשיש בעיר את התחבורה הציבורית מס' 1 בארץ?!

אור החיים

משתמש צעיר
גם אם תושבי ביתר ייסעו בתחבורה ציבורית הפקקים יישארו בגלל כל תושבי הגוש וצור הדסה וכדו' כך שזה עדיין לא פתרון

גרפיקה100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ומה תגידו על הפקקים כל בוקר בכביש בגין וברמות?
צריך לעדכן את "לאון" שיתפור את הבעיה הזו

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ומחלף גנות?
וצומת גהה?

אין מה לעשות. בשעות עומס הכבישים עמוסים.

מ"ם

משתמש סופר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
גם אם תושבי ביתר ייסעו בתחבורה ציבורית הפקקים יישארו בגלל כל תושבי הגוש וצור הדסה וכדו' כך שזה עדיין לא פתרון

אז עומדים עוד 10-20 דקות בפקק כשצריכים לנסוע לירושלים בשעות העומס.

זה המצב בכל הארץ.

יש כבישים במרכז שעומדים בהם שעה ויותר כל בוקר.
כדי לזוז במרכז ירושלים אתה צריך לקחת לוח שנה, לא שעון.

זה המצב ומנסים לטפל בו ארצית.
הבעה היא שיש יותר מדי רכבים ביחס למטרים כבישים סלולים, וזה הולך ומחמיר.

דווקא לכביש המנהרות יש פתרון ותכניות נקודתיות, דבר שבהרבה מקומות בארץ לא זכו לו.
באופן כללי עובדים הרבה על התחבורה והתשתיות, פיתוח כבישים נוספים כל הזמן, רכבות וכו'.

רק להזכירך את הפקקים האדירים שהיו בכל בוקר וצהריים בכביש 38 מבית שמש למרכז, והנה ב"ה הכביש החדש פתר את הבעיה. מישהו זוכר את זה? או שעוברים ישר לתלונה הבאה...

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
כדי לזוז במרכז ירושלים אתה צריך לקחת לוח שנה, לא שעון.
משפט חזק. שווה מסגור.

אני לא יודעת מה הולך בשאר הארץ, אבל כביש המנהרות הוא באמת סיפור כאוב. אני נוסעת כל בוקר לתחנה המרכזית בי-ם, ובעוד שבמשך היום הנסיעה אורכת 20-25 דקות, בשעות הבוקר אני מספיקה תפילת שחרית, בדיקת כל המיילים, ועוד התחלה של איזה פרוייקט-שניים.... (ככה שבעצם, אם חושבים על זה, אני דווקא מרויחה ;))

בכל אופן, בין אם יעזור להתלונן ובין אם לאו, אני בעד פתיחת ההידברות. כי ככל שהנושא עולה למודעות הציבור ככה זה לא עובר בשתיקה, וככל שזה לא עובר בשתיקה כך יש סיכוי שמשהו יקרה.
ככה זה עובד בארץ הזאת. טו-באד, ישראלים חביבים.

אור החיים

משתמש צעיר
להלן כתבה שהתפרסמה באחד האתרים
https://www.jdn.co.il/economy/796554/
F090728NS01.jpg

פרוייקט הענק שישפר את הנסיעה לביתר עילית ומודיעין עילית
הכביש הצר המוביל לעיר מודיעין עילית יוכפל, ומנהרה נוספת תיכרה לצד זו הקיימת כיום בכביש המוביל לביתר עילית, מלבד הקמת נת"צ לאורך הכביש • מדובר בחלק מתוכנית חומש שמוביל שר התחבורה בכבישי יו"ש • כל הפרטים על מהפכת התחבורה בדרך לערים החרדיות
כביש הגישה לעיר החרדית מודיעין עילית, עד כה, הייתה בעלת נתיב אחד בלבד לכל כיוון נסיעה. במקרה של תאונה, העיר הפכה לחסומה עד פינוי הרכב הנפגע והכניסה והיציאה מהעיר נסגרו. לא בגלל שסגרו את השערים, אלא בגלל מאות המכוניות והאוטובוסים שנתקעו בפקק התנועה וחסמו את הגישה אל העיר וממנה.

גם הדרך לעיר החרדית ביתר עילית היא בעלת נתיב אחד בלבד, החל מהכניסה לכביש המנהרות עד לתוככי העיר. גם כאן, במקרה של תאונה, התעכבו מאות הנוסעים אל העיר וממנה בפקקים במשך שעות ארוכות. כאשר מדובר בנוסעים חרדים בימי שישי, הבעיה גדולה אף יותר: פעמים רבות הגיעו הנוסעים אל מחוז חפצם דקות ספורות בלבד לפני כניסת השבת, בעקבות פקקי הענק.

עכשיו, כל זה עומד להסתיים, עם סיום העבודות בפרוייקט הענק שהשיק שר התחבורה ישראל כץ. מדובר בתכנית מהפכנית לפיתוח תשתיות הכבישים והתחבורה הציבורית, ברחבי יהודה ושומרון, בהיקף של מיליארדי שקלים. מדובר במיזם ענק שנועד לשפר את הנגישות והבטיחות עבור האוכלוסיה הישראלית והפלסטינית.

מדובר במגה פרויקט הכולל, כריית מנהרות, מחלפים, כבישי גישה חדשים, כבישים עוקפים, הרחבת כבישים ראשיים, ריבוד מחדש של כבישים וחיבור מהיר של מועצות וערים למטרופולין גוש דן וירושלים, באמצעות רכבות קלות ונתיבי תחבורה ציבורית מיוחדים (נת"צים). סלילת הנת"צים, תיתן מענה תחבורתי יעיל ומהיר לגודש הקיים בכניסות למטרופולינים. במטרופולין ירושלים ניתן דגש מיוחד לגודש הקיים בכניסות לירושלים ממזרח מדרום ומצפון, כך שירושלים רבתי תהפוך להיות למטרופולין אחד מחובר ומחוזק, עם חיבור ישיר בטוח ומהיר למעלה אדומים, גבעת זאב, גוש עציון בנימין וביתר עילית.

באזור מטרופולין ירושלים, התוכנית נותנת מענה לחיבור הערים והמועצות מסביב לבירה בדגש על פתרון מהיר לבעיית הגודש בכניסה למטרופולין ממזרח, מדרום ומצפון. במסגרת זאת, מקדם המשרד פרויקט את הרחבת כביש המנהרות שעל כביש 60, בעלות של כ- 850 מיליון שקל. מדובר בתוספת נתיב נסיעה לכל כיוון ונתיב תחבורה ציבורית.

WhatsApp-Image-2017-01-31-at-12.20.21-750x589.jpeg

מטרת הפרויקט: שחרור מגבלת תוספת יחידות דיור בבית שמש, ביתר עילית, צור הדסה והסביבה, תוך מתן עדיפות לתחבורה הציבורית וכניסה מהירה לירושלים. הפרויקט יאפשר נסיעה ישירה מגוש עציון לתל אביב דרך ירושלים ללא רמזורים.

גם לעיר מודיעין עילית ניתן מענה לגודש הקיים. בטווח הקצר, תבוצע הכפלה של הכביש הקיים ממודיעין עילית ועד צומת לפיד, ובטווח הארוך מתוכנן מחלף שילת, וכן כביש ישיר נוסף מהעיר ועד צומת מכבים על כביש 443.

השר כץ ציין כי התכנית תיתן תנופה גדולה לפיתוח ההתיישבות היהודית ביהודה שומרון וירושלים, בדומה לפיתוח התשתיות שבוצעו ומקודמות כיום בגליל ובנגב. לדבריו, עם השלמת התוכנית, תשתיות הכבישים ביהודה ושומרון ישודרגו באופן משמעותי ויתנו מענה לתחזיות הגידול של האוכלוסייה היהודית והעלייה ברמת החיים והמינוע של האוכלוסיה הפלסטינית.

ד.ב.

משתמש מקצוען
התוכנית יצא למכרז תכנון בלבד עד לסלילת הכביש [מעבר לקו הירוק] כבר יהיה צורך ב4 נתיבים

mayer

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
צריך לזכור שכשבנו את כביש המנהרות, ביתר, צור הדסה והסביבה, הגוש, קרית ארבע, אפרת וכו' היו כשליש ממס' התושבים כיום ולחצוב עוד מנהרה ולבנות עוד גשר זה לא פרוייקט של יום אחד!

bitcoin

משתמש פעיל
זה כבר בלתי נסבל!!!
כל יום בהלוך ובחזור!!!
והסיבה העיקרית היא עומס!!!
לא תאונה ח''ו או עבודות בכביש!!!
מה יהיה??? אמרו כל מיני פתרונות שכנראה הם בעצמם כבר שכחו מהם!!!
צריך קצת יותר לדבר על זה שיבינו את המצוקה הזאת ואת הזמן היקר שנשרף לנו לריק!!!
זה נורא נוראות
אני נוסע כל יום וזה הזוי

הסיבה פשוטה המנהרה היא נתיב אחד שמתנקזת אליה מחמשה נתיבים, שימו לב לדרך המתקצרת ומתפקקת עד שנכנסים למנהרה

לא נראה לי שיהיה לזה פתרון בטווח המידי ובטווח הארוך אולי יהיה פתרון אבל משך הזמן שיעבדו על הדבר הזה יתפקק עוד יותר בגלל העבודות, אוי לי מיצרי ואוי לי מיוצרי..

אני מנסה כמה שיותר להכניס עבודה או סידורים אחרים לתוך הנסיעות

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא נראה לי שיהיה לזה פתרון בטווח המידי ובטווח הארוך אולי יהיה פתרון אבל משך הזמן שיעבדו על הדבר הזה יתפקק עוד יותר בגלל העבודות, אוי לי מיצרי ואוי לי מיוצרי..
יש פתרון
לא לצאת בשעות הפקוקות
ואשמח לשמוע מבעלי ניסיון מתי הכי נח לצאת /לחזור
אני יודעת מתי הכי פקוק (כמובן השעות שאני נוסעת בדר"כ:))
בבוקר מדקה לשבע עד סביבות 9 וחצי בצהריים (לחזור)משלוש עד חמש וקצת ...
היום חזרתי ב5:45 היה ממש סביר.
ימי שני תמיד יותר עמוס ...ימי שישי ממש נחמד בשעות הבוקר

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
גם בין 6 ל7 פקוק בחזור לביתר,
ולא, לא בא לי להישאר בירושלים עוד שעה עד שתיגמרנה שעות העומס,
או, לחילופין, לצאת מהבית ב6 בבוקר כדי לא להיתקע בפקקים......

bitcoin

משתמש פעיל
יש פתרון
לא לצאת בשעות הפקוקות
ואשמח לשמוע מבעלי ניסיון מתי הכי נח לצאת /לחזור
אני יודעת מתי הכי פקוק (כמובן השעות שאני נוסעת בדר"כ:))
בבוקר מדקה לשבע עד סביבות 9 וחצי בצהריים (לחזור)משלוש עד חמש וקצת ...
היום חזרתי ב5:45 היה ממש סביר.
ימי שני תמיד יותר עמוס ...ימי שישי ממש נחמד בשעות הבוקר
מכיר את השעות נראה לי אפילו יותר טוב, אין לי ברירה אני חייב לצאת ב4 מקסימום 3:30, אז נגזר עלי, אני נוסע עד סוף המסלול.

לוקח לפעמים שעה וחצי עם האוטובוס.

דיי מעצבן שאין קו 226/246 שיקח אותי קצת ישירות ויחסוך קצת זמן, בו בשמן שמי-ם יש אחד כזה.

יש לכם אולי מושג למי לפנות בעילית שיעשה קו כזה, רק בחנוכה היה מלא כאלו

אור החיים

משתמש צעיר
הפקקים יישארו עד ועד בכלל אז בינתיים נתבדח קצת
פעם אחת איש הזמין פיצה לביתו בביתר מירושלים והמשלוח איחר בחצי שעה. שאל האיש את השליח: "למה איחרת"? ענה השליח: "היו פקקי תנועה בכביש המנהרות". לאחר שהאיש לקח ממנו את הפיצה שאל השליח: "ומה עם הטיפ?". ענה האיש: "אל תיסע מהמנהרות, יש שם פקקי תנועה".

צ'יפס

משתמש צעיר
כנראה בחודשים הקרובים נעבור לביתר מירושלים.
אשמח לדעת כמה זמן נסיעה מביתר למרכז העיר בירושלים בשעות הבוקר (8:00)
והדרך חזור מירושלים לביתר (באזור 15:00)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה