מידע שימושי תופעות לואי אחרי חיסון

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;569499:
כתבתי חרדי בגלל שדווקא בציבור חרדי (ונכון, גם דתי) הסיכוי לחלות בצהבת, לא רק של תינוק, של כל אדם, הוא אפסי.
לעומת הציבור החילוני
וסליחה, זה פשוט לא המקום לפרט.

לגבי "להתמודד עם טיפה כימיקלים" -
אם היית יודעת שיש ילדים שהגוף שלהם לא מסוגל לסנן כימיקלים אלו, או מסנן אותם בצורה חלקית בלבד והם נשארים בגוף וגורמים לבעיות (למשל - הפרעות קשב וריכוז) -
ובהנחה שכאמור, לילד שלך אין סיכוי להידבק במחלה עצמה ה"י.
האם היית מוותרת על החיסון או מתעקשת עליו?
באשר להערתך למעלה- הבנתי את כוונתך, כמובן, אבל לא רציתי להקפיץ עלי את רוגזם של אי אלו תמימים שעשויים לחשוב שלדעתי דמם של שאר היהודים הפקר:rolleyes:

באשר להערתך השנייה, כיוון שהנתונים הללו (שהחיסונים הם הגורמים לבעיות כאלו ואחרות) הם בגדר השערות בלבד וכיוון שהסיכון הקיים במחלות הוא בגדר מוכח, הרי ש---

(לא אומר לך שבכל מקרה אני רצה לחסן. לפני שלוש שנים היו מקרים של פטירה כתוצאה מהחיסון של השפעת, וזו הייתה סיבה שגרמה לי בהחלט לשקול בכובד ראש את נושא ההתחסנות בחורפים האחרונים.)

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
נכתב ע"י אושר;569512:
באשר להערתך השנייה, כיוון שהנתונים הללו (שהחיסונים הם הגורמים לבעיות כאלו ואחרות) הם בגדר השערות בלבד וכיוון שהסיכון הקיים במחלות הוא בגדר מוכח, הרי ש---

הנתונים הללו אינם בגדר השערות בלבד.
התבצעו מחקרים בנושא והתוצאות מראות על פגיעות קשות חסרות תקנה כתוצאה מחיסונים, לעיתים עד כדי מוות.

אז ייתכן שהסיכון לחלות קיים (למרות שגם עם הנתון הזה אפשר להתווכח) -
אבל הסיכון כנגדו קיים בהחלט, והרבה יותר.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
חיסון שפעת?
תשמעי סיפור אישי.
בתור אוכלוסיית היעד של החיסון הזה, כילדה, - כל חורף היו מחסנים אותי
וכל חורף חליתי! ואצלי שפעת זה לא צחוק, ישר יורד לריאות ונהיה שישו ושימחו.
בשלב מסויים נכנס לי לראש הג'וק של "רפואה טבעית" והתנגדתי לקבל את החיסון.
גם לא הסכמתי לקחת אנטיביוטיקה.
הייתי בת 15 או 16.
מאז ועד היום (זה די הרבה שנים) - השבח לא-ל בורא עולם!
אין זכר לשפעת.
אני לא אגיד שלא חליתי כלל, כי אני פשוט לא מצליחה להיזכר מתי (אולי) הייתה לי שפעת בפעם האחרונה...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לגבי בעיות שנגרמות ע"י חיסונים -
(בעיקר החומרים המשמרים שנמצאים בחיסון בריכוז גבוה)
זה כן הוכח, אבל כידוע, מי שמממן את המחקר הרפואי ברובו אלה חברות התרופות.
הן בחיים לא יירו לעצמן ברגליים ע"י מימון מחקר שמגלה את הנזק בחיסונים (או כל תרופה אחרת לצורך העניין)
ולכן גם מחקרים שליליים בנושא הוצגו כ"לא אמינים" או לא מספיק מבוססים, או סתם מפוברקים
מי שמנהל את השיח בנושא הם אנשים בעלי אינטרס כלכלי מובהק.

חני 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
ariels - את יכולה להמליץ לי איפה אפשר לקרוא חומר בנושא ועם מי להתייעץ? אני מאוד לא רוצה לחסן סתם, רק שאני לא מספיק יודעת מה כן צריך ומה מיותר ממש! (ואני גם צריכה חומר כתוב וברור כדי לשכנע את בעלי...)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אם מדובר בנושא הרה גורל של חיים ומוות, גשו לשאול את הרב. למה להתווכח?

חני 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
בטיפול ב"אייפק" שעשיתי לבת שלי - התגלה שאחד החיסונים גרם לה לרגישויות לסוגי מאכלים מסויימים - המטפלת אמרה לי תאריך X שבו היא עברה חיסון Y ושזה הגורם לאלרגיות. וראו זה פלא - בבדיקה בפנקס החיסונים התאמתה העובדה שהיא באמת עברה את אותו חיסון באותו זמן. (האלרגיות נוטרלו והילדה אוכלת הכל כרגיל!)

אושר

משתמש מקצוען
גם לחברות הטבע ולרפואה האלטרנטיבית יש שיקולים אינטרסנטים כלכליים, וגם זה מוכח וברור---

ליקי

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חני 100;569568:
ariels - את יכולה להמליץ לי איפה אפשר לקרוא חומר בנושא ועם מי להתייעץ? אני מאוד לא רוצה לחסן סתם, רק שאני לא מספיק יודעת מה כן צריך ומה מיותר ממש! (ואני גם צריכה חומר כתוב וברור כדי לשכנע את בעלי...)

אני לא חושבת שיש למי שחי בתוך החברה זכות לא להתחסן!
עבדתי במקום שהיתה משהי שלא מתחסנת היא קיבלה את השחפת.
הינו חלק עובדות בהריון זה מסכן אותן ואת העובר נראה לכם הגון?
שכל המחלקה היו צריכות לעבור חיסון חוזר.
כי היא לא מאמינה בחיסון?

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אושר;569575:
גם לחברות הטבע ולרפואה האלטרנטיבית יש שיקולים אינטרסנטים כלכליים, וגם זה מוכח וברור---

ברור.
מי מדבר על חברות טבע מול חברות התרופות?
אני מדברת על טובת הילד לעומת נזק שעלול להיגרם לו.

לגבי חומר, בנושא....
אין לי בשליפה משהו, אני כל כך הרבה שנים אוספת חלקיקי ידע...
משערת שהספר של שרה חמו זה מקום טוב להתחיל בו.
(על שיטת קינגסטון קליניק, שגם היא שנויה במחלוקת, אבל כאמור - כדי לקבל ידע שאף רופא לא ימסור, זה מומלץ)
גם ספרים של יצחק בן-אורי

אני עורכת כדי להוסיף עוד שני ספרים, יותר נגישים:
"לבריאות" של רחל יהלום,
הייתה עוזרת של בן אורי במשך שנים רבות, חזרה בתשובה, והוציאה את הספר הזה, מאוד מעניין, גם למי שלא מתכוון לחיות לפי השיטה.

"אני ערב לו" לא זוכרת מי כתבה, אבל היא אישה חרדית.
מבוסס על הספר של שרה חמו, ומביא פחות או יותר קוים לשיטת קינגסטון.

אגב,
שתי השיטות הנ"ל לא דוגלות בויטמינים אינספור, ובכל מיני כמוסות קסם ודיקורים שונים ומשונים, אלא בתזונה בריאה, מאוזנת, מבוססת פירות וירקות, בשילוב עם פעילות פיזית סדירה, וזהו, פחות או יותר.

לבריאות!

אושר

משתמש מקצוען
כדאי גם לזכור שלואי פסטר עבד קשה למצוא חיסונים לא בשביל הקריירה שלו אלא בגלל שמתו מהמחלות אנשים. (כלבת, לדו'. זה היה החיסון הראשון שהוא גילה בעבודה מאומצת)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ליקי;569584:
אני לא חושבת שיש למי שחי בתוך החברה זכות לא להתחסן!
עבדתי במקום שהיתה משהי שלא מתחסנת היא קיבלה את השחפת.
הינו חלק עובדות בהריון זה מסכן אותן ואת העובר נראה לכם הגון?
שכל המחלקה היו צריכות לעבור חיסון חוזר.
כי היא לא מאמינה בחיסון?
ואני מכירה מישהי שנפטרה משחפת. (היה לה עבר של מחלה אונקולוגית, ולקח זמן לרופאים לקלוט ממה היא גוועת)
כמו"כ ישנם כמה מקרים לאחרונה של תינוקות שתפסו "שעלת".
נושא חשוב לברור, לפני שמחליטים על פי נטייה רגשית.

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ariels;569587:
ברור.
מי מדבר על חברות טבע מול חברות התרופות?
אני מדברת על טובת הילד לעומת נזק שעלול להיגרם לו.
ואני שואלת מאיפה האינפורמציה על הנזקים? מרפואה אלטרנטיבית שגם היא "אמינה" לא פחות מהרפואה הקונבנציונאלית...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לגבי התנגדות לחיסונים בצורה גורפת -
אני לא, ואני גם לא אנסה לשכנע אף אמא להפסיק לחסן.
יש חיסונים שב"ה שגילו אותם, והם מונעים סבל עצום, כמו חיסון פוליו למשל, או חיסון טטנוס כשיש בו צורך, או כלבת וכד'.
ומצד שני, אני בנאדם קצת אינדיוידואליסט, ואני אוהבת לבדוק כל דבר. מה לעשות, זה אופי כזה.
התעניינתי בנושא והגעתי למסקנות.
הן לא מחייבות אף אחד, הן בסה"כ דעתי האישית.
יש דברים שמסתירים בכוונה מהציבור וזה צורם לי, אז אני מעלה את הנקודות האלה לדיון.

לגבי האינפורמציה על הנזקים -
אלו מחקרים שנעשו בסביבה קונבנציונלית לגמרי.
זה לא סוד שאלומיניום וכספית הן מתכות רעילות לגוף, ושיש אנשים, במיוחד ילדים, שהגוף שלהם לא מסוגל להתמודד עם הרעילות הזו, ומפתח כל מיני תסמינים.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תרשו לי להתערב - עכשיו חזרתי מבית החולים ממיטת נכדתי בת ארבעת החודשים (שנולדה פגית והיא רגישה יותר מתינוק רגיל) שלקתה בשעלת. מצב ממש לא נחמד. ובכן, יש עליה במקרי שעלת בארץ, וקראתי כמה מאמרים רפואיים בנושא ולדבריהם, החיסון פג לאחר שתים עשרה שנה, ועל כן בוגרים שפג חיסונם עלולים להידבק ולהדביק את התינוקות שמתחת לגיל שנה, שחיסונם טרם הושלם (אם התחיל בכלל). כמו כן, עקב היחלשות הרמה החיסונית של האמהות, אין היילודים מחוסנים נגד שעלת.(אין מדובר בחיסונים האחרים). בדרכי הביתה תהיתי מדוע אם כן אין נותנים חיסוני דחף בגילים בוגרים (קראתי באתר של משרד הבריאות כי הוחלט להוסיף חיסון דחף בכתות ב', אבל מה אחר כך?) - שעלת היא לא רק בלתי נעימה לתינוקות, יש בה סכנה רבה הן לנזקים נוירולוגיים והן ח"ו לגרוע מזה.
לגבי חיסונים אחרים - לפני שנים אחדות נפטר ילד, אחיין של שכנים שלי, מדיפטריה. הילד לא היה מחוסן.
ולגבי מה שכתבו למעלה, שיתנו לכל אחד להחליט אם הוא רוצה - ככל שהאוכלוסיה בכללה מחוסנת יותר כן פחותה הסכנה של התפרצות אפידמיולוגית. מי רשאי לקחת על עצמו את האחריות להשפעת החלטתו על סביבתו? (רק לפני שנה-שנתיים היתה היסטריה של חצבת, אם זכור לכם.)

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אפכא מסתברא;569636:
תרשו לי להתערב - עכשיו חזרתי מבית החולים ממיטת נכדתי בת ארבעת החודשים (שנולדה פגית והיא רגישה יותר מתינוק רגיל) שלקתה בשעלת. מצב ממש לא נחמד. ובכן, יש עליה במקרי שעלת בארץ, וקראתי כמה מאמרים רפואיים בנושא ולדבריהם, החיסון פג לאחר שתים עשרה שנה, ועל כן בוגרים שפג חיסונם עלולים להידבק ולהדביק את התינוקות שמתחת לגיל שנה, שחיסונם טרם הושלם (אם התחיל בכלל). כמו כן, עקב היחלשות הרמה החיסונית של האמהות, אין היילודים מחוסנים נגד שעלת.(אין מדובר בחיסונים האחרים). בדרכי הביתה תהיתי מדוע אם כן אין נותנים חיסוני דחף בגילים בוגרים (קראתי באתר של משרד הבריאות כי הוחלט להוסיף חיסון דחף בכתות ב', אבל מה אחר כך?) - שעלת היא לא רק בלתי נעימה לתינוקות, יש בה סכנה רבה הן לנזקים נוירולוגיים והן ח"ו לגרוע מזה.
לגבי חיסונים אחרים - לפני שנים אחדות נפטר ילד, אחיין של שכנים שלי, מדיפטריה. הילד לא היה מחוסן.
ולגבי מה שכתבו למעלה, שיתנו לכל אחד להחליט אם הוא רוצה - ככל שהאוכלוסיה בכללה מחוסנת יותר כן פחותה הסכנה של התפרצות אפידמיולוגית. מי רשאי לקחת על עצמו את האחריות להשפעת החלטתו על סביבתו? (רק לפני שנה-שנתיים היתה היסטריה של חצבת, אם זכור לכם.)

קודם כל, שתהיה רפואה שלימה!!!
ושתחזור הביתה במהירות, בריאה וחזקה

לגבי היסטריה, גם על זה יש לי מה לכתוב,
אבל נראה לי שקצת נסחפתי פה :)
לא התכוונתי להשתלט על הדיון...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
למי שמתעניין

יש אתר חסון - אתר שעובד בהתנדבות ונותן מידע ושולח מרצים לתת הרצאות בנושא נזקי החיסונים בימינו. היתי בהרצאות שלהם וחקרתי מעט את הנושא והחלטתי שזה ממש לא פשוט לחסן תינוקות כ"כ קטנים שעד גיל שנה להכניס להם כ"כ הרבה חיסונים שמכילים חומרים כימיקלים כספית ומתכות .
תחשבו ע"ז למה יש כ"כ הרבה בדורנו בעיות קשב וריכוז?
למה כל ילד שני צריך קלינאית.ריפוי בעיסוק וכו'?
תחשבו תפתחו עיניים וכל אחד יגיע למסקנה שנכונה לו.
משרד הבריאות מגלגל המון כסף בחיסונים ולכן המלצותיו לא תמיד אובייקטיביות.
תחשבו על זה.
אני אישית דוחה את החיסונים ומרווחת ביניהם .

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רותי12;570699:
תחשבו ע"ז למה יש כ"כ הרבה בדורנו בעיות קשב וריכוז?
למה כל ילד שני צריך קלינאית.ריפוי בעיסוק וכו'?
תחשבו תפתחו עיניים וכל אחד יגיע למסקנה שנכונה לו.
.
שאלה מאוד מעניינת.
אז חשבתי על זה, והנה רשימת תשובות אפשריות.

א. מי אמר שבדורות הקודמים לא היו יותר בעיות קשר וריכוז?
תטעני שאז לא לקחו ילדים לקלינאית ולריפוי בעיסוק.
ולמה באמת לא לקחו?
1. כי לא היו דברים כאלה, ולכן כל ילד שלא הסתדר בבית הספר פשוט התפרחח או הלך לעזור לאבא בשוק.
2. בדורות יותר קדומים בכלל לא למדו כולם בבתי הספר, ומי שכבר הלך ללמוד היו אלו שרצו והתאימו לזה מאוד מאוד. הרבה למדו אצל מורים פרטיים וכו', כך שאין לנו שום מדד לדעת אם בדור שלנו הבעיות האלו רבות באמת יותר מאשר בכל דור אחר.

ב. נגיד שנוכיח שבדור שלנו יש יותר בעיות קשב וריכוז מאשר לפני מאה שנה.
אז באמת צריך לחשוב, מה השתנה מלפני מאה שנה ועד היום?
הווי אומר - הכול נשאר אותו הדבר - חוץ מזה שהיום מחסנים, ואז לא היו חיסונים!
הכול הכול נשאר אותו הדבר - האוויר, האוכל, המים, אורח החיים, החברה, הלחץ, האווירה, השאיפות, הפעילות הגופנית, הפעילות השכלית, שעות השינה, שעות האור...
חוץ מהחיסונים לא השתנה כלום!

אם כך, אז באמת ברור שהחיסונים אשמים.

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לעופרה

דורות קודמים התכוונתי אפילו אנחנו לעומת ילדינו... אנחנו לא הצטרכנו לכל מיני טיפולי קלינאית ריפוי בעיסוק וכדו' (אנחנו - כוונתי לאו דווקא אני אלא הדור)
וילדינו (הדור הבא) כן מצטרכים לזה הרבה יותר. מה קרה? אם ההורים שלהם בסדר והיו מצטיינים בלימודים , למה פתאום ילדיהם יפתחו בעיות קשב וכו'??
מה גם שהוכח שהכספית ושאר המתכות גורמות ויכולות לגרום לבעיות מסוג זה (אלו הוכחות שלמות ממחקרים בארצות הברית-זו לא המצאה אישית שלי) ואפילו יכולות לגרום לאוטיזם.. ואני מכירה אישית כמה מקרים כאלו.
לכי תבדקי בטבלאות בארצות הברית כמה פיצויים מקבלים מכל נזק של חיסון... ותביני שיש דברים בגו...לא סתם יפרסמו טבלאות של סכומי הפיצויים שאפשר לקבל.
מה גם שהוכח שהמחלות הקשות נעלמו מן העולם ל פ נ י המצאת החיסונים. כלומר לא החיסונים הם אלו שהפחיתו משמעותית את פריסת המחלות בעולם, אלא תנאי הגיינה ומודעות לדברים נוספים.
ואם החיסונים תקפים רק ל12 שנים, אז למה אנחנו לא מתחסנים כל 12 שנים ?

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י רותי12;570701:
דורות קודמים התכוונתי אפילו אנחנו לעומת ילדינו... אנחנו לא הצטרכנו לכל מיני טיפולי קלינאית ריפוי בעיסוק וכדו' (אנחנו - כוונתי לאו דווקא אני אלא הדור)
וילדינו (הדור הבא) כן מצטרכים לזה הרבה יותר. מה קרה? אם ההורים שלהם בסדר והיו מצטיינים בלימודים , למה פתאום ילדיהם יפתחו בעיות קשב וכו'??

הטענה הזו ממש לא נכונה.
נפוץ עד מאוד שהורים לילדים שהתגלה אצלם בעיות קשב וריכוז בוכים ואומרים אם היו מטפלים בזה בדור שלנו, ולא היו קוראים לנו טיפשים ועצלנים, היינו יכולים לגדול הרבה יותר טוב.
זה שבדור הקודם לא היו מגדירים ולא היו מטפלים לא אומר שהבעיות לא היו קיימות.

בקשר לטענות האחרות אני לא מבינה בזה ולא חקרתי את הנושא, רק הקפיצה אותי ה'הוכחה' שאוהבים להציג בהשוואה לדורות הקודמים, שהיא ממש לא טענה לעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה