תוכנה לאפיון גרפי

• פותח הנושא Shia
  • פורסם בתאריך

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אשמח לשמוע המלצות על תוכנה נוחה לאפיון גרפי.
מי שיש לו נסיון חיובי עם תוכנה מסויימת, אשמח לשמוע.

וכן, האם מישהו מכיר את http://www.mockflow.com/ ?

דינקיס

משתמש פעיל
D I G I T A L
היי שעיה
אישית אנחנו משתמשים בשילוב של VISIO עם פוטושופ, אבל בתכנון לעבור בקרוב ל AXURE - http://www.axure.com/

אין לי מושג לגבי מה שהבאת, לי מאוד חשוב בתוכנות מעין אלו זה סכמות מותאמות RTL ושמבינות עברית.

למישהו פה יש עוד המלצות בתחום?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אכן, התרשמתי גם מaxure ואני מכיר ניק מכאן שמשתמש בה בעברית בצורה יפה מאוד

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י טפטפת;757207:

מגיע לך צל"ש רק על עצם זה שהצלחת לעבוד מולם..
הנה משהו שהתחלתי לעשות להם לפני כ3 שנים :p
http://chaim.tricky.q-host.net/Pages/Default.aspx

ולענייננו..
אנסה להסביר מעט על כלי התכנון/עיצוב לפי נקודת המבט שלי , ואעשה זאת דרך התמקדות בתוכנות הידועות AXURE ו VISIO שהוזכרו כאן.

Visio לדוגמא הינה תוכנת שרטוט כללית שנועדה בעיקר לשרטוט של תרשימים מסוגים שונים ולאו דוקא עבור פיתוח תוכנה.
ניתן ליצור שם גם תרשימים עסקיים , הנדסיים, ועוד..
עבור פיתוח תוכנה היא משמשת בעיקר כ"כלי CASE" ומאפשרת למנתח מערכות יצירת תרשימי זרימה כמו :
DFD , UML , USE-CASE ,CLASS-DIAGRAM
ושאר ירקות עבור תכנון המערכת, תרשימים לטופולוגיה של שרתים/רשתות וכו' וכאן עיקר כוחה..

בנוסף היא מאפשרת גם לאפיין עיצוב ממשק UI בסיסי של תוכנה , יש שם את כל הפקדים הסטנדרטיים (תיבות טקסט תפריטים וכו) ובקלות ניתן ליצור מסכים ברורים עבור מסמך האפיון.
ניתן לומר שהיא עושה את העבודה טוב ומשמשת כסטנדרט ונקודת מוצא בעולם תוכנות השרטוט.

המתחרות העיקריות של Visio הם תוכנות CASE אחרות משוכללות יותר או פחות.. הטובות שבהם ייצרו לדוגמא מתרשימי הCD פסודו קוד , או יקושרו לבסיס הנתונים (תרשימי ERD) , יבדקו אילוצים ,שגיאות תכנון ועוד.. וחלקם יאפשרו שרטוט סטאטי בלבד.
תוכונות לדוג' :
Toad
Case Tools
Edge Diagrammer
Case Rational Rose
SmartDraw

Axure לעומת זאת היא תוכנה פחות טכנולוגית/הנדסית ויותר עיצובית שמתמקדת בתכנון UI/UX (ממשק משתמש-חווית משתמש) והמוצר הסופי שלה הוא אבטיפוס (Prototype) דינמי מאוד שיכול להיות דומה כמעט אחד על אחד למערכת העתידית.
ניתן להוסיף אירועים לכל פקד וליצור תהליכים שמדמים עבודה אמיתית באתר/מערכת.
כמו כן ניתן להשתמש בספריות הרחבה רבות שמוסיפות רכיבי עיצוב מכל סוג שהוא.(לדוג': רכיבי עיצוב לאייפון , לאנדרואיד, תפריטים שונים.. )
תוכנה זו יכולה להיות בשימוש אצל מעצבי ממשק משתמש ומעצבים לאינטרנט ולא רק ככלי בידי מנתח המערכות.
(ניתן אמנם גם ליצור תרשימי זרימה בסיסיים בתוכנה אך זה בהחלט לא הCore Bussiness שלה..)

Axure [או בשמה המלא Axure RP Pro ]מובילה את שוק התוכנות מהסוג הזה. אך גם לה יש מתחרות מעניינות לא מעטות. חלקן חינמיות , WEBיות ועוד..
תוכנות לדוג:
Balsamiq Mockups
EasyPrototype
Fireworks
ForeUI
FormBuilder (לDrupal...)
Pencil (עובד כ Add-on חינמי לפיירפוקס..)

זהו.. בסופו של יום כל אחד מתחבר לכלי שנוח לו לעבוד מולו ונותן לו את הכלים שהוא צריך.
יצא לי קצת ארוך :rolleyes:- מקווה לפחות שהצלחתי טיפה לשפוך אור על הנושא..

טפטפת

משתמש צעיר
D I G I T A L
חיים פ., ראשית תודה על הסקירה.
שנית, תודה על הצל"ש, ובניגוד למשתמע מדבריך - מדובר באנשים מקסימים, שכיף לעבוד איתם!

חיים פ

משתמש צעיר
נכתב ע"י טפטפת;758409:
חיים פ., ראשית תודה על הסקירה.
שנית, תודה על הצל"ש, ובניגוד למשתמע מדבריך - מדובר באנשים מקסימים, שכיף לעבוד איתם!
עזבי אני מעדיף לא להיכנס לזה כאן ובכלל, והאינטרקציה שלי איתם לא היתה רק לגבי האתר. - סתם כקוריוז ראיתי את האתר שעשית להם ולא הצלחתי להתאפק מלהגיב..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה