דרוש מידע תוך כמה זמן ניתן לקבל תחושה טובה שהטיפול עובד/מטיב?

מצב
הנושא נעול.

יואל רוזנברג

יעוץ וטיפול אישי - זוגי, סדנאות הרצאות
מנוי פרימיום
אשמח לקבל את חוות דעתכם על "אמיר קוליק" מה תחום ההתמקצעות הרשמית שלו, ולאיזה תחומים שדורשים עזרה הוא הכי מתאים.

תודה רבה
בס"ד

כתלמיד שלו
אשמח לענות בפרטי
כמו"כ אפשר לשלוח ל איימל YR 0527691254 גיימל

הצלחה רבה

עדיה שיר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
חברה ביקשה ממני להעלות את הנושא שלה (היא לא רוצה לכתוב)
התחלתי טיפול בשביל להרגיש שאני שווה משהו ולטפל בעוד כמה דברים שאני סוחבת איתי מהילדות, הזוגיות שלי עם עליות וירידות והרבה מישור....
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום, המטפלת חמודה ונחמדה מאוד, אך לא מספיק מרגישה פתוח להציף בעיות אישיות מאוד (שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם במגזר החרדי) מרגיש לי שהיא מאוד מהמינסטרים החרדי ואני מפחדת לחשוף בפניה שמא זה יפגע בעתיד ילדי וכו'
בנוסף אמרתי לה מראש שאני כעת לא באה לטיפול זוגי (אולי זה יקרה בהמשך) אני באה לטפל בעצמי ובהרגשתי אבל משום מה תמיד השיחה איתה נגררת לזוגיות, נכון שזה רכיב משמעותי בחיים אך לעניות דעתי אני צריכה לפתור קודם את מצוקותיי ואז להיות פנויה לטפל בזוגיות.
עוד דבר שמפריעה לי באחד הימים הרגשתי צורך לדבר איתה ולפרוק מעלי דבר מה התקשרתי אליה והיא לא ענתה היא חזרה אלי יום למחורת שעתיים וחצי לפני שבת....- זה מתאים???? וכשדברנו היא בס"ה התקשרה כדי להזיז את הפגישה שלנו בשבוע הבא ואז היא אמרה לי את בוודאי חשובה ואני רוצה לשמוע אותך אך בסוף אחרי שקבענו זמן להיפגש היא פשוט אמרה לי כל טוב חמודה וניתקה , אפילו לא שאלה למה התקשרתי....
וקרה עוד פעם שהתקשרתי והיא לא ענתה וגם לא חזרה....
מתלבטת מאוד האם להפסיק את הטיפול עד שהתחלתי ועם כל הקושי למצוא משהי חדשה ונורמלית
אשמח לשמוע את דעתכם
תודה
בלת"ק

אז המטפלת הזו לא מתאימה לה. נקודה.
זה לא מוכיח שהיא לא טובה או מקצועית.... זה מוכיח שהיא צריכה לחפש מישהי אחרת שתתן לה הרגשה מספיק בטוחה כדי שתפתח...
מטפלת באיזה שהוא מקום זה קצת כמו קוסמטיקאית...או כמו רופאת נשים... את בודקת קודם כל, ומתקבעת אצל ההיא שמתאימה לך.

בנימיני

משתמש מקצוען
בס"ד

כתלמיד שלו
אשמח לענות בפרטי
כמו"כ אפשר לשלוח ל איימל YR 0527691254 גיימל

הצלחה רבה
גם עם דמיון מזרחי קשה לדמיין מצב שבו ד"ר למזרחנות הופך 'מומחה' לטיפול

בכל מקרה בא נקרא לילד בשמו
N.L.P
זה הכל

בין זה לטיפול יש כברת דרך לעשות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האם מתמטיקה ואנגלית והיסטוריה וכל מיני שחייבים בשביל התואר
זה מה שהופך מטפל/ת למומחה
רוב הטיפול והריפוי נעשה ע"י הקשבה ותמיכה ולכן אנושיות וחכמת חיים זה שם המשחק, לדעתי.

להקשבה יש כוח מרפא אבל היא לא טיפול.
ועוול יהיה לקחת 300 ש"ח לשעה על הקשבה ותמיכה.

מסכימה עם זה.
אבל מעלה את זה בעדינות-
יש סטודנטים שלומדים את החומר ברצינות, ויש כאלה שתמיד מוצאים את הדרך להיות נוכחים ולהפגין "למידה"
אבל בסוף קורס קונים את עבודת הגמר / מגישים פרויקטים שלא הם באמת כתבו.
לא כל הלומדים לתואר הם כאלה חרוצים ומוכשרים... מה לעשות זה העולם שלנו.
כך שגם כאשר למטפל יש תואר שני, אין לנו שום שליטה על מה שהמטפל למד ויודע.
אני חלילה לא אומרת "לחשוד" עכשיו בכל המטפלים... אלא להוכיח שתואר שני לא בהכרח מוכיח יכולות טיפוליות של המטפל.

תארים שניים טיפוליים לא דומים ללימודי מקצוע בהם אפשר לחפף.
תנאי הקבלה אליהם קשים, ומותנים במבדקי אישיות. הלמידה נעשית גם בקבוצות, סימולציות, ותוך עבודה מתמידה של המרצים מול התלמידים. מי שלא מתאים ולא מותאם - פשוט עף, בשלב כזה או אחר.

זה לא 'תואר ראשון בחינוך' ממכללת פח כלשהי שאת הBA שלו קונים בכסף מלא וישנים בזמן הלימודים בזום.

malka yosefi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
D I G I T A L
יש כמה היבטים בעיניי לטיפול פסיכולוגי:
- המטפל צריך להיות מוסמך, שעבר הדרכה מקצועית (שיש עליו המלצות, ועדיף כמובן עם ניסיון)
- צריכה להיות כימיה טובה ממש בין המטפל למטופל (כבר במפגש הראשון שני- ניתן לדעת) מהסיבה שמי שמגיע לטיפול פסיכולוגי גם ככה מדבר על עניינים שלא נעים לו לדבר עליהם ובעיניי חלק מתפקיד המטפל זה לדעת איך לגרום למטופל שמולו להשתחרר ולהתבטא- וזה חייב להיעשות ברגישות ובחכמה.
כהמשך למקודם, יכול להיות שהמטפל מאד מקצוען ועבר את כל המבחנים בהצלחה יתירה אבל בתקשורת מסוג טיפול נפשי שדורשת כ"כ הרבה רגישות, אין לו מי יודע מה.. ואז המטופל ממילא לא ירגיש בנח לשתף, ואם אין כימיה טובה עם המטפל או שהמטפל לא מספיק מכיל / קשוב / אינטלגט רגשית - חבל על הזמן. לסיים ולעבור למטפל אחר.
- אם אין שום התקדמות אחרי מספר מפגשים, כנראה שגם לא תהיה בהמשך.

לגבי שואלת השאלה, אני לא הייתי ממשיכה ללכת עד שהייתי מנסה לשים הכל על השולחן ולדברר מול המטפלת על מה שמפריע. למשל, אם היא אומרת "אני באה לטפל בעצמי ובהרגשתי אבל משום מה תמיד השיחה איתה נגררת לזוגיות" בעיניי היא צודקת. אי אפשר להתייחס ולטפל רק בפן הזוגי מבלי להתייחס אליה כאדם בפני עצמו. קונפליקטים רבים בזוגיות מגיעים מכך שאדם לא שלם/ מרגיש טוב עם עצמו ואז ממילא זה משליך על הזוגיות שלו.

אחד העורכים

משתמש פעיל
עריכה תורנית
להקשבה יש כוח מרפא אבל היא לא טיפול.
ועוול יהיה לקחת 300 ש"ח לשעה על הקשבה ותמיכה.
כל מילה.
ומנסיון... בדרך כלל אלה שלא מוסמכים כנדרש, גם להקשיב כהוגן הם לא יודעים, עם כל הרצון הטוב וה'נסיון הרב'
ואגב, 300 ש"ח זה במקרה הטוב, מכיר אישית מישהו שלוקח על זה גם 400

אני כבר הייתי אצל יותר מ'מטפל' אחד לא מוסמך, ואצל יותר מ'פסיכולוג' אחד מוסמך, המחיר כמעט ולא משתנה, אבל בדרך פלאית אצל המוסמכים אין דבר כזה שמצלצל טלפון באמצע אצל המטפל ובטח שלא מרימים, ואצל הלא מוסמכים לא היה אף פעם שלא הפסיקו באמצע עם שיחת טלפון קצרה ככל שתהיה [רק לתאם עם המטופל הבא...], ויש כאלה שגם מעיזים לקחת כסף על התלוות ברחוב תוך כדי שנכנסו לאחל מזל טוב בחתונה

פעמיים היה לי אצל המוסמכים שדפקו בדלת באמצע הטיפול, והמטפל ענה "לא! לא להיכנס!"

וכל זה הוא עדיין לפני שמדברים על טיפול, קודם כל הקשבה

זיזיזי

משתמש רשום
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום, המטפלת חמודה ונחמדה מאוד, אך לא מספיק מרגישה פתוח להציף בעיות אישיות מאוד (שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם במגזר החרדי) מרגיש לי שהיא מאוד מהמינסטרים החרדי
אני מעיד על עצמי שפתחתי את הנושאים הרגישיים רק אחרי כמה חודשים
זה לא בעיה

תהילה רוזן

משתמש צעיר
נשמע לי שצריך להחליף למשהי שתרגיש איתה בנוח. 5 טיפולים זה בהחלט מספיק כדי להבין לאיזה כיוון הטיפול הולך.
לא ממליצה על פסכולוגית קלינית . יש היום שיטות הרבה יותר יעילות שכבר אחרי טיפול שניים צריך להגיש שיפור כלשהו

הי אני אפרת

משתמש סופר מקצוען
. יש היום שיטות הרבה יותר יעילות שכבר אחרי טיפול שניים צריך להגיש שיפור
נפש שזקוקה לריפוי לא יכולה לעבור שינוי ב2 מפגשים, השיטות האלה עוזרות להרים ראש מעל המים, להסיט את המחשבות לכיוונים חיוביים, הן לא טיפול

reish

משתמש מקצוען
נשמע לי שצריך להחליף למשהי שתרגיש איתה בנוח. 5 טיפולים זה בהחלט מספיק כדי להבין לאיזה כיוון הטיפול הולך.
בדיוק. רשמתי צריך שיפור כלשהו
כל כך לא.
יש אנשים שזקוקים להרבה מאד פגישות בשביל להתחיל להרגיש בנוח בטיפול, עוד לפני שיפור בכלל.
נפש האדם מורכבת, ובטח שלא בנויה באופן זהה אצל כולם.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
מסכימה בגדול עם מה שכתבת, חוץ מהמשפט האחרון. מטפל מורשה יכול גם הוא להזיק, ומכיוון שיש לו הסמכה, יותר סומכים עליו. ומצד זה שסומכים על אבחנותיו ועל דרך טיפולו - במקרה שהוא מזיק, הנזק שלו עלול להיות גדול בהרבה!
כשמדובר בטיפול נפשי, ברוב הפעמים כשאין הצלחה - זה עצמו נזק. לא כל-כך מצוי מצב ניאטראלי.
גם מטפל מקצועי יכול להזיק.
אבל הסיכון מופחת.
כי חלק מאוד גדול מהלימודים , הוא כיצד לא להזיק.
וכיצד לא לטפל.

ומי שאינו מקצועי, הוא לא שם לעצמו גבול ואינו יודע מה לא לעשות.
באופן טבעי אדם אינו מגביל את עצמו, ולכן מטפל שאינו מקצועי בקלות [מתוך אי הבנה, או אי תשומת לב] הוא נכנס לדברים שהוא לא היה צריך להיכנס אליהם.

חיולה

משתמש מקצוען
חברה ביקשה ממני להעלות את הנושא שלה (היא לא רוצה לכתוב)
התחלתי טיפול בשביל להרגיש שאני שווה משהו ולטפל בעוד כמה דברים שאני סוחבת איתי מהילדות, הזוגיות שלי עם עליות וירידות והרבה מישור....
אני כבר בפגישה חמישית ומרגישה שאין כלום, המטפלת חמודה ונחמדה מאוד, אך לא מספיק מרגישה פתוח להציף בעיות אישיות מאוד (שלא תמיד אוהבים לדבר עליהם במגזר החרדי) מרגיש לי שהיא מאוד מהמינסטרים החרדי ואני מפחדת לחשוף בפניה שמא זה יפגע בעתיד ילדי וכו'
בנוסף אמרתי לה מראש שאני כעת לא באה לטיפול זוגי (אולי זה יקרה בהמשך) אני באה לטפל בעצמי ובהרגשתי אבל משום מה תמיד השיחה איתה נגררת לזוגיות, נכון שזה רכיב משמעותי בחיים אך לעניות דעתי אני צריכה לפתור קודם את מצוקותיי ואז להיות פנויה לטפל בזוגיות.
עוד דבר שמפריעה לי באחד הימים הרגשתי צורך לדבר איתה ולפרוק מעלי דבר מה התקשרתי אליה והיא לא ענתה היא חזרה אלי יום למחורת שעתיים וחצי לפני שבת....- זה מתאים???? וכשדברנו היא בס"ה התקשרה כדי להזיז את הפגישה שלנו בשבוע הבא ואז היא אמרה לי את בוודאי חשובה ואני רוצה לשמוע אותך אך בסוף אחרי שקבענו זמן להיפגש היא פשוט אמרה לי כל טוב חמודה וניתקה , אפילו לא שאלה למה התקשרתי....
וקרה עוד פעם שהתקשרתי והיא לא ענתה וגם לא חזרה....
מתלבטת מאוד האם להפסיק את הטיפול עד שהתחלתי ועם כל הקושי למצוא משהי חדשה ונורמלית
אשמח לשמוע את דעתכם
תודה
איזה תעודות?
אם אין לה תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, או תואר שני בעבודה סוציאלית, או תואר שני בטיפול באמנויות (פסיכודרמה), היא לא מטפלת מורשית.
מתייחסת ל2 נקודות שכתבת:
1. אם יש לה תואר שני קליני מוכר במקצועות הטיפול(עו"ס\פסיכולוגיה\אומנויות) כמו שכתבו פה, את תרגישי פתוח לדבר אתה על כל נושא
לעומת מטפלת שלמדה בהכשרות אחרות (בעיקר בציבור החרדי) שנמנעים לגעת בהם בנושאים שהם טאבו במגזר.

2. החשש לחשוף נושאים שמא המטפלת תספר והמידע יפגע בעתיד הילדים- למטפל אסור לחשוף שום דבר מחדר הטיפול, מטפל שעושה זאת עובר על החוק
אם יש לך חשש כזה, מעמידה בספק את מקצועיות המטפלת

מעגלת פינות

משתמש פעיל
אם יש לה תואר שני קליני מוכר במקצועות הטיפול(עו"ס\פסיכולוגיה\אומנויות) כמו שכתבו פה, את תרגישי פתוח לדבר אתה על כל נושא
טוב, זה ממש כוללני. ברור שיש המון משמעות על אישיות המטפל והחיבור איתו, חוץ מכל התעודות והתארים.
וחוץ מזה, מהנסיון שלי, המון פעמים לאדם קשה לפתוח דברים והקושי מגיע ממנו עצמו, כמו תחושת נחיתות, פחד להעלות דברים שמא נגלה עלי משהו נורא ועוד ועוד. לא תמיד זה תלוי ב - מי המטפל.
ברור שמטפל טוב אמור לזהות את הקושי ולהפחית את מנגנוני ההגנה ולהביא למצב שלמטופל נח לפתוח את הנושאים. אבל זה לוקח זמן.
לכן לדעתי המשוואה של 'לא נח לפתוח דברים = בעיה במטפלת' לא בהכרח נכונה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה