תוהה לעצמי....

מצב
הנושא נעול.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
אני אומרת לילדים שאני לא מרשה לחצות לבד גם כי הן לא בגובה המתאים והנהג עלול לא לראות אותן.
תכלס זה לא ממש מדויק.
אני רואה גם חתולות.

מה שהכי מפחיד אותי זה שילד פתאום קופץ לכביש ללא התרעה.
ואז גם אם הנהג רואה בשניה האחרונה, כבר אין לו מצב לבלום.

לכן עדיף לי לתת להן לעבור בגיל 7 תוך אזהרות והסברים (מאיפה מגיע הרכב, אם להסתכל לימין או לשמאל וכו), מאשר לא לתת, שזו גזרה שאין הציבור יכול לעמוד בה, ולא ללמד להיזהר.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י wald;2423148:
התכוונתי לומר, כשם שלא ברור שכל ילדה בת 9 לא בשלה
כך ברור שלא כל ילדה שעדיין לא הגיע לגיל 9 וגם 8 היא לא בשלה.

או במילים אחרות את רוצה לומר
שיכולות להיות ילדות בנות 9 לא בשלות
ויכולות להיות ילדות בנות 8 כן בשלות.

כתבת את זה נורא מסובך...

תכלס,הכל יכול להיות.
לפי דוחות ומחקרים ילד עד גיל 9 לא בשל לחצות כביש לבד.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שיר המעלות;2423151:
בת 10
ובן 12
והחל מגיל 9 חוצים לבד בבטחה בעזרת השם
ולא יום אחד קודם.

לפי תאריך עברי או לועזי?

כי רשות התחברוה בדקה את הנ"ל בהתאם לתאריכים לועזיים.

מקופלת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RacheliM;2423098:
רק לצורך 'נקמה'??
מי שהולך ומתלונן עושה את הדבר הנכון,ומונע בכך המשך התעללות בילדים אחרים.
אצלנו משתיקים את זה,כדי לא להרוס בתים.
אבל הורסים מכיוון אחר.

התכוונתי שיש כאלה שמצאו בתלונה דרך לנקמה, גם שכשאין שום סיפור אמיתי מאחורי התלונה.
תכלס' זה מסוג הדברים שקשה להוכיח שלא עשית כלום...

שמעתי על משהוא שהיה בפארק ואיכשהוא הצליח להרגיז פרחח צעיר שהיה שם, ההוא הזמין משטרה התלונה על "פגיעה", השוטר שב"ה היה אדם שקול וטוב, הבין שאין כאן כלום, והציע ל"תוקף" להתחפף מהר מהמקום...

ונכון, את צודקת לגמרי שצריך להתלונן במקרה של תקיפה.

שירה בנט

משתמש צעיר
אני לא מבינה את השכנה שמשאירה שעות ילדים ישנים לבד ומתפארת שאצלה לא מתעוררים.
ויום אחד השכנה מהבנין מתקשרת ואומרת לי שאסתכל מהחלון כי היא רואה ילדון מטייל לבדו,אני ההונגריה הגאה ירדתי למטה והתברר שהילד מהבוקר בחוץ כי אחר את ההסעה,הילד היה בחוץ מהשעה שמונה וחצי עד שתיים עשרה ברחובבבב,אני רק לא מבינה את כל האנשיח שבטוח ראו אותו שלא התקשרו לברר מה קורה.
וכל סיפורי הזוועה שאנחנו חושבים שלנו זה לא יקרה.
הורים יקרים אל תיתממו ילדינו הם אוצר יקר מפז ואני לא מבינה את התגובות שכותבים כאן בעד הפקרת הילדים,
החכם עיניו בראשו וכמובן דבר ראשון זה לומר כל יום "מזמור לתודה"גם בבוקר וגם בערב כי זה לא דבר מובן מאליו יום שעובר בניסים כל רגע ורגע.

קולות

משתמש פעיל
נכתב ע"י ערסל;2423103:
אם את מדברת על להשאיר ילדים לבד בבית זה דבר מזעזע!!
סיפרה לי פעם חברה שהיא נסעה לחתונה מחוץ לעיר, והשאירה את התינוק בן השנה פלוס ישן לבד בבית, כי הוא כמובן לא מתעורר בלילה וגם אם כן הוא סגור בכלוב ולא יודע לצאת מהלול, באמצע הדרך היא נזכרה ששכחה לכבות את האש מתחת לסיר, אז מה עשתה החכמולוגית? :rolleyes:התקשרה לשכנה שתכנס לכבות את הגז, והכי הזוי שהיא מתלהבת לי שאפילו השכנה לא שמה לב שיש בבית תינוק ישן!
אפילו להגיב לא הצלחתי מרוב הלם:eek::eek::eek::eek:

הייתי אומרת לה שבפעם הבאה שתיסע לחתונה, אשלח לה ניידת הביתה,
אז שתיפרד מהילד קודם יפה,
כי לא בטוח ששוב תראה אותו

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י RacheliM;2423149:
ואת באמת מתהדרת בזה??
נראה לך הגיוני להשאיר ילדים לבת בבית עם טלפון דולק ולצאת??

להתחיל לתאר לך תסריטים אפשריים?
את באמת חושבת שכמו שיכול לקרות משהו כשאת בבית
זה שקול כמו להיות מחוץ לבית אבל - היי!!! אני נמצאת על הקו בטלפון בבית.

לא מתהדרת בזה, אבל אני שונאת את מה שקורה כאן,
להיות אמא לחוצה ומלחיצה זה הכי לגיטימי כאן,
מי שלא פשוט מתביישת לספר,
כן, נראה לי הגיוני, (ולעוד עשרות שכנות/חברות שלי)
אני לא יוצאת לכמה שעות ולא מחוץ לעיר, אני יוצאת לסיבוב של חצי שעה ושומעת כל פיפס שמתרחש בבית,
ואני לא צריכה תאורים על תסריטים אפשריים, כי אני יכולה לתאר לעצמי גם כל מיני תסריטים שקורים בזמן שאני נמצאת בשרותים, הכל יכול לקרות.

רותי ינאי.

צילום מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אבל את רחוקה!
תדמיני שאת שומעת בום! וצרחות!
ויש לך עשר דקות הליכה...
אותי אישית זה נורא מפחיד...

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י pnina912100;2423202:
לא מתהדרת בזה, אבל אני שונאת את מה שקורה כאן,
להיות אמא לחוצה ומלחיצה זה הכי לגיטימי כאן,
מי שלא פשוט מתביישת לספר,
כן, נראה לי הגיוני, (ולעוד עשרות שכנות/חברות שלי)
אני לא יוצאת לכמה שעות ולא מחוץ לעיר, אני יוצאת לסיבוב של חצי שעה ושומעת כל פיפס שמתרחש בבית,
ואני לא צריכה תאורים על תסריטים אפשריים, כי אני יכולה לתאר לעצמי גם כל מיני תסריטים שקורים בזמן שאני נמצאת בשרותים, הכל יכול לקרות.

זה לא נקרא אמא לחוצה ומלחיצה - זה נקרא רשלנות.
להשאיר ילדים קטנים לבדם בבית בלי השגחה (ולא,טלפון פעיל לא נקרא השגחה.)
את אולי שונאת את מה שקורה פה עכשיו,
אבל את תשנאי את עצמך יותר ביום שיקרה משהו לילדים שלך בגלל רשלנות. (ח"ו וכו')
ואני באמת חושבת שזה משהו שצריך להתבייש לספר...

מינימאוס

משתמש מקצוען
צריכים להיות מציאותיים, זה היה יכול להיות נפלא אם הייתי יכולה, אני או בעלי, ללוות את ילדי בכל ימות השבוע לכל מקום, אבל תכלס מה אני אמורה לעשות אחה"צ , אני בבית עם 3 הקטנים, הבעל כמובן בכולל, והבן היותר גדול מסיים את החיידר ב5 אחה"צ, ובחורף כבר חושך, לא הגיוני לקחת כל יום בייביסיטר לרבע שעה ולצאת להחזיר אותו הביתה, אצלי אין בעיה עם כבישים, אבל גם אם היה כביש לא היתה לי ברירה, והוא לא היחיד, כל הכיתה חוזרת לבד הביתה או עם חברים גם בכיתה א'.
מעניין אותי אם יש פה אמא שלא עושה כמוני?
[אני באמת מזהירה אותם המון, כי חוץ מזה, ולהתפלל מה אני יכולה לעשות?

קופצנית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני גרה בצומת מאד מרכזית- רבי עקיבא השומר,
יום אחד אני רואה מהחלון ילדה שאני מכירה בכיתה א סוחבת עגלת תאומים מלאה וילדון קטן מקפץ, והיא נכנסת לאיזו חנות ענתיקה פה שמוכרים שם ביצים בזול.
היא מוציאה מתיק העגלה עוגיות (לא ראיתי בדיוק מה, בכל אופן מהחלון...) ומחלקת לשלושת הפיצים.
היא נכנסת- יוצאת עם תבנית ביצים, מחזירה את הארנק. משדלת את בת השנה וחצי לקום, מניחה היטב את התבנית בעגלה. ואני הייתי בטוחה כל הזמן- הנה התבנית תיפול, הנה הילדה תיפול, הנה הילד ירוץ לכביש, הנה הם ידרסו...
והפלא ופלא-מאום לא קרה.
הגברת הסתדרה נהדר.
וכל הכבוד לה...

אבל הבטחתי לעצמי, שכשילדתי- שעוד לא נולדה, תהא בכיתה א'- לא יהיו חביתות, והיא לא תצא עם 3 קטנטנים לקנות ביצים....

gyh

משתמש מקצוען
אמנם הגדול שלי בן שנה, לא חוצה את הכביש לבד ובוודאי לא הולך לשום מקום בעצמו.
אולם הוא הספיק ללמד אותי בחייו הקצרים כמה דברים מאד משמעותיים.
ואחד מהם הוא הצורך בהשתדלות ואמונה בצידה.
כל מדריכי העזרה ראשונה, ואיך תמנע פגיעה בתינוק מקור ומחום מנפילה ומחבלה וכו' כולם הופיעו בביתי ונקראו למן הדף הראשון ועד האחרון בתשומת לב מרובה ואף נשמרו במגירה למקרה שיהיה צורך בריענון ובתזכורת. זאת על אף שלמדתי עזרה ראשונה וקורסים על זיהוי התעללות ועל הזנחה(סוג של התעללות) והייתי בטוחה(ואני עדיין) שאני יהיה האמא הכי מסורה, שתשמור על הילד שלה שלא יאונה לו כל רע, תשמור עליו מכל פגע ומכל מחלה.
אבל הילד שלי החמוד והמתוק, כנראה בשליחות אלוקים, טרח ללמד אותי מיהו זה שבאמת מנהיג את העולם. מגיל פצפון הוא התהפך לכל הכיוונים, השתולל בשעת ההחתלה, נחבל כשהתהפך מצד אחד של העריסה ועד לגבול של הצד השני, תקע את הרגליים בחורי העריסה בצורה לא נעימה ועוד ועוד ואני נחרדתי כל פעם מחדש. לא הצלחתי להבין איך זה קורה לי, למה הילד שלי נחבל.
ועוד יותר מזה, ככל שהוא גדל המצב הלך והחמיר והחריף. הוא למד לזחול ולטפס וליפול, לצאת ולהיחלץ מתוך הקשירה של העגלה, הגם שהתאמנו את הכתפיות בדיוק לגודלו, אני זוכרת פעם שהלכתי איתו ברחוב, ופתאום אני מגלה שעוד רגע והוא כבר על המדרכה, איכשהוא נחלץ הקטנציק מהקשירה.
זה לקח לי זמן, אבל בסוף קלטתי, הבנתי שאני לא אפסיק לקחת את הילד שלי לגינת השעשועים, כי הוא רוצה ללכת לאורך הגדר ועלול ליפול. הבנתי שאני לא יניח אותו כל היום בעריסה כי הוא מטפס על חבילת הטיטולים שלו וממנה לספה(שלא מידי גבוהה) ואז הוא נופל. הבנתי שאני לא יפסיק לבשל, לכבס ולתלות כביסה כי אני צריכה לעקוב אחריו בשבע עיניים שלא ייעמד על סלסילת הירקות וכמעט יעיף אותה על עצמו.
הבנתי שישנם ילדים שההורים שומרים עליהם מאד ולא עלינו נפילה קטנה או חבלה, גרמה לנזק מוחי רציני, והבן שלי שאני שומרת עליו מאד מאד מאד ולמרות זאת הוא נופל ונחבל, והכל נותר על מקומו, המח תקין וממשיך להתפתח וברוך ה' הכל בסדר.
הבנתי שיש לי שותף בשמירה- 'שומר פתאים ה'' ומי לא פתי לפעמים? כל אחד עושה טעויות, ובוודאי התינוקים הקטנים שלנו שלא ככ יודעים להיזהר, ואפילו בתור ילדים גדולים יותר וגם הבני נוער לא מספיק מודעים לחשיבות המושג זהירות. ולצערי רואים הרבה בני נוער וגם אנשים מבוגרים חוצים כבישים סואנים שלא במעבר חצייה, ולעיתים במעבר חצייה שהרמזור מסמן אדום...
הבנתי שאם אני אשמור עליו עטוף בצמר גפן, ולא אתן לו את ההתנסויות האלה, של לטפס על הספה,ללכת לאורך הגדר וכו'(כמובן בהשגחה!!!) אני אמנע ממנו למידה, אני אמנע ממנו חיים, ואני עלולה לאבד את השפיות בעוד שהוא עלול לאבד את הילדות....
נראה לי שזה עניין של פרופורציות, השתדלות בגבול ולא לחנוק ולהפחיד יתר על המידה.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י קופצנית;2423222:
אני גרה בצומת מאד מרכזית- רבי עקיבא השומר,
יום אחד אני רואה מהחלון ילדה שאני מכירה בכיתה א סוחבת עגלת תאומים מלאה וילדון קטן מקפץ, והיא נכנסת לאיזו חנות ענתיקה פה שמוכרים שם ביצים בזול.
היא מוציאה מתיק העגלה עוגיות (לא ראיתי בדיוק מה, בכל אופן מהחלון...) ומחלקת לשלושת הפיצים.
היא נכנסת- יוצאת עם תבנית ביצים, מחזירה את הארנק. משדלת את בת השנה וחצי לקום, מניחה היטב את התבנית בעגלה. ואני הייתי בטוחה כל הזמן- הנה התבנית תיפול, הנה הילדה תיפול, הנה הילד ירוץ לכביש, הנה הם ידרסו...
והפלא ופלא-מאום לא קרה.
הגברת הסתדרה נהדר.
וכל הכבוד לה...

אבל הבטחתי לעצמי, שכשילדתי- שעוד לא נולדה, תהא בכיתה א'- לא יהיו חביתות, והיא לא תצא עם 3 קטנטנים לקנות ביצים....

:eek::eek:

זה הזוי.
ולא שייך לאשכול פה.
רק סתם איזו קונוטציה שעלתה לך. נכון?

האמא הזו היתה מקבלת ממני על הראש את כל תבנית הביצים.
(אני יודעת שזה לא היה עוזר, כי אם היא מאפשרת כזה מצב, סימן שאין לה את השכל להבין כמה זה לא לענין).

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י RacheliM;2423208:
זה לא נקרא אמא לחוצה ומלחיצה - זה נקרא רשלנות.
להשאיר ילדים קטנים לבדם בבית בלי השגחה (ולא,טלפון פעיל לא נקרא השגחה.)
את אולי שונאת את מה שקורה פה עכשיו,
אבל את תשנאי את עצמך יותר ביום שיקרה משהו לילדים שלך בגלל רשלנות. (ח"ו וכו')
ואני באמת חושבת שזה משהו שצריך להתבייש לספר...

אוקי, אז את קורא לזה רשלנות, אני לא.

ובגלל כך אני לא מתביישת לספר.

ולהורים תמיד יכולים להיות יסורי מצפון על כל דבר, גם בחינוך,
זה לא קשור ולא אומר שהם נהגו לא בסדר.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י pnina912100;2423240:
אוקי, אז את קורא לזה רשלנות, אני לא.

ובגלל כך אני לא מתביישת לספר.

ולהורים תמיד יכולים להיות יסורי מצפון על כל דבר, גם בחינוך,
זה לא קשור ולא אומר שהם נהגו לא בסדר.

מלפפון את יכולה להעביר לי רגע את תבנית הביצים???
יש כאן מישהי שזקוקה לה.....

הלווו!!! אתתת!!!! תתעוררי!!!
שיחה קצרה עם יצחק קדמן אולי תקרקע אותך טיפה.:rolleyes:;)

לא משאירים ילדים לבד בבית ויוצאים....! זה מאד לא בסדר.

pnina912100

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י RacheliM;2423242:

אני ערה, לגמרי.
לא יודעת מיהו האיש הזה...
ויש לי פה בבית תבנית, חבל לך לסחוב אותה ממלפפון.

אשר כותבת

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כבר חזו עיניי בילדים בני שש שלוקחים איתם את שני אחיהם הקטנים, בני ארבע ושנתיים לגן.
וחזו עייני בילד בן ארבע לוקח את אחיו בן השנתיים
וחזו עייני בתינוק בן שנתיים על בימבה, עם אחיו בן השלוש על אופניים ואחיהם בן הארבע על קורקינט, טסיםםםםםםםם ברחוב ירושלים בבני ברק. ו... לא מצאתי שום מבוגר בסביבה שהיה אחראי עליהם- הא, אולי הייתה איזו אמא שהשקיפה מהחלון, לא בטוחה כמה יכול לעזור ברגע של סכנה.

ואני מאד מבינה אמהות ששולחות ילדים מעל גיל שבע- שמונה באיזור ללא כבישים, מרחקים קטנים עם וידוי הגעה. ואני גם מבינה את הצורך לתת לילד ביטחון שהוא יכול, עצמאות ועוד כהנה וכהנה כלים לחיים.

ועדיין, כואב לי לראות ילד בן ארבע, מהשכונה, הולך להביא את אחותו בת השלוש מהגן. (חניה מלאת רכבים יוצאים וניכנסים באותה שעה...) ועוד יותר כואב לי שהאמא, שהגיע למגזר שלנו בשנים האחרונות, מרגישה שבכך היא 'חרדית למהדרין' ואפילו גאה בזה. ('צריך לתת להם אחריות, הם יכולים! את מדיי מפנקת את הילדים שלך, שלא יתפוצץ לך בפרצוף' היא עוד נותנת לי מוסר...)

הכי רחוק שהילדים שלי הולכים (5,4) זה לקחת משהו מהעגלה בתוך חדר המדרגות, תוך כדיי שאני מציצה עליהם מלמעלה...

אבל ילדים קטנים זה באמת נתון שאינו מיועד לוויכוח. אני חושבת שרוב האמהות מבינות שמתחת לגיל 7 ילד לא יוצא מהמתחם הקרוב לבית/חוצה כביש/שומר על אחיו הקטן!!! בלי מבוגר או השגחה חלקית.

כבר ראיתי אמהות שיוצאות להליכה בערב "כי הם ישנים (בני ארבע ומטה - ארבעה ילדים) ומלאכים הקדושים שומרים עליהם" (משפט מקורי, לא נגעתי).

ויישר כוח לאמונה, אבל לא על חשבון הילדים.

לעיקר הנושא שלשמו אני פה:
לפני כשבוע, ראיינתי לכתבה פסיכולוג מאד מקצועי, חרדי, שמטפל גם בבעיות של פגיעות/זוגיות/טראומות ועוד.

אם אתם רוצים לדעת את המספרים האמיתיים של נפגעים בציבור שלנו, מפוגעים מתוך הציבו שלנו- תשמעו אותו. אליו מגיעים מאות סיפורים, עשרות בחודש אחד, של ילדים וילדות נפגעים ושל אנשים בוגרים!! שהרגע בנו את ביתם, ונמצאים בצרות בגלל פגיעות שארעו להם בילדותם.

מלבד זאת, המון המון המון נושרים שאתם רואים על הברזלים- אלו ילדים שהוריהם לא ידעו מכך שהן קורבנות. הפגיעה מוטטה אותם ריגשית, נפשית, רוחנית, ועם השנים ניראו התוצאות.

אין לנו הבטחה ואין לנו הרבה אפשרות למנוע דברים
אבל חשוב מאד, יותר מהכל- ליצור פתיחות רגשית בבית.
כי אם תהיה פתיחות, לד יוכל לספר לאבא/אמא אם מישהו הציק לו,
ואם לא תהיה פתיחות, הילדים ישתקו, יסתירו, יתחפרו והדברים ימשיכו ויתגברו ויזיקו.

צרו בביתכם אוירה נוחה, לא שופטת, לא פוגעת. אל תעצרו את ילדכם כשהוא מספר לכם- כל דבר! (גם לשון הרע!! תהיו זהירים שהאיסור לא יהפוך לייסור).

יש בזה הרבה חומר, שווה ללמוד.
לא התכוונתי לתת מוסר, אבל אם כב דיברתם ופתחתם- נתתי את משנתי.

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י RacheliM;2423242:

זה מסוג הדברים שאני רועדת לעשות, אבל מבינה מי שעושה את זה.
אם היא משאירה פלאפון ומקשיבה, ויודעת שהילדים שלה ישנים בשעה הזו,
אני לא רואה בעיה גדולה.
ברגע שילד יקום היא מיד תשמע, ותוכל להתקשר לשכנה, או שהילד יבכה טיפה, והיא תגיע תוך דקה.
מה כבר יכול להיות באופן רגיל?

למה אישית אני לא עושה את זה?
כי יש לי סרטים בראש על שרפות שעלולות לפרוץ בדיוק אז.

ולמען האמת אני עושה את זה במקרים מסוימים שאני צריכה לצאת להביא את בעלי מאיזה מקום, הילדים ישנים ואני משאירה דלת לא נעולה כדי שאם ח"ו תהיה שרפה הילדים יוכלו לצאת.

פעם הייתי מעירה את הילדים ולוקחת איתי.
היום אני מסוגלת לומר לבת ה9 שאני יוצאת לכמה רגעים ושתמשיך לישון.

לא רואה סיבה לדאגה, למרות ששוב, ברגיל אני לא עושה את זה.

אין לי תבנית ביצים בשביל כזה דבר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...