קורונה תדפיסו לכל השאננים שעדיין לא הפנימו

טנקס

BOOL- גרפיקה וקופי מנצחים בצ'יק
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
למה לא לשמור על ההוראות ולקבל אותם כמו שהם???
כן אני בעד להשמע להוראות אבל לא לאבד את הצורה בשביל זה
וכן אני בעד להשמע להוראת הרבנים שכן אומרים ללכת לחידרים וכו
וכן..

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
תנו לי לתאר לכם את ישראל בעוד חודש.
בעוד חודש יהיו פה 1,000 מתים, ועשרות אלפי חולי קורונה.

אם סבא שלכם יגיע חולה לבית החולים, ישלחו אותו חזרה הביתה למות, כי לא יהיו מכונות הנשמה.

רופאים יצטרכו לקחת מכונות הנשמה מחולים מבוגרים ולתת להם לחרחר למוות, כדי להציל חולים צעירים יותר עם סיכוי החלמה עדיפים.

וכולנו נהיה בהסגר מלא.

לא הסגר חלקי, לא עד 10 איש ושוטרים שעושים בנימוס "נו נו נו" למי שיורק ומשתעל עליהם, אלא כולנו נהיה בבתים ונשיר מהמרפסות בזמן שבעיתון יהיו כל יום 10 עמודים של מודעות אבל.

נשמע לכם הזוי? אפוקליפטי? זה בדיוק מה שקורה באיטליה, ואפילו יותר גרוע.

המחלה התחילה בצפון איטליה, החלק המפותח יותר במדינה מערבית וטכנולוגית, ותוך 3 שבועות הביאה לקריסה מוחלטת שלה.

ואתם יודעים מה החלק הכי נוראי?

שרק לפני 3 שבועות, ב24 לפברואר, היו להם פחות חולים מאיתנו.

כן כן, ב24 לפברואר היו לאיטליה 229 חולים בלבד.

אז הממשלה הכריזה על שורה של צעדים - והציבור צחק להם בפנים.

הממשלה ביקשה לא לשבת בבתי קפה - אז אנשים ניסו לשמור על מרחק של מטר, אבל מה אפשר לעשות, משעמם בלי עבודה ולימודים, אז המשיכו לשבת.

ולפני שבועיים, ב1 למרץ - היו כבר 1,701 מקרים, ו41 מתים

לפני שבוע - 5,061 מקרים (קפיצה של 300% בשבוע!) ו233 מתים (קפיצה של 600%)

והיום - כאוס מוחלט.

25,000 מקרים ועוד עשרות אלפי חולים שאפילו לא נבדקו, 1809 מתים.

וכל זה קרה תוך חודש!!!

למה?

כי המחלה לא קטלנית במיוחד.

בתנאי שבתי החולים לא קורסים מהעומס, אפשר לשמור על אחוז תמותה של 0.8% - כמו בדרום קוריאה, יפן ובשאר סין.

אבל אם בתי החולים קורסים כי המחלה מתפשטת מהר מדי - אכלנו אותה.

לא יהיו מספיק מכונות הנשמה לחולים, לא נוכל לעקוב יותר אחרי מסלולים נדבקים, אנשים שנפצעו במקרים אחרים כמו תאונות דרכים או מחלות לא יקבלו טיפול בכלל, וגם שנים אחרי אנחנו נלקק את הפצעים.

אז מה לעשות כדי לעצור את התרחיש הזה?

כדי שעוד חודשיים נוכל לחזור לעבוד בלי לפחד כמו בסין, ולא נשב בבית ונחכה למוות של הקרובים לנו?

התשובה היא לשבת בבית.

תגבילו את המגע הפיזי עם אנשים אחרים למינימום הנדרש!

אל תצאו לבלות בטבע!

חופי הים והמדשאות בתל אביב היו מלאות באנשים היום, זה לא יכול לקרות בזמן מגפה כזאת!!

אל תגידו "לי זה לא יקרה".

כי זה יקרה.

וכשזה יקרה אולי לכם לא יקרה כלום, אבל אתם תדביקו אנשים שאתם אוהבים.

ואם להם יקרה משהו, אתם לא תסלחו לעצמכם לעולם, גם אחרי שימצאו חיסון.

בבקשה השמעו להוראות הממשלה, ונסו לעשות כמה שיותר.

כדי שעוד שנה נוכל לצחוק על כל העניין, ולא לבדוק על המתים.

בבקשה שתפו את הפוסט. אם אי אפשר לשתף תעתיקו את הפוסט ותפיצו בפרופיל שלכם ,בוואצפ, ובכל מקום.

זה תלוי בכולנו!
אני מקווה שכולם הדפיסו,
כי מחר הדיון הזה יהיה נעול/לא קיים.

לילה טוב!

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
תראו את הנתונים בכל העולם
ברור שזה מגיפה אבל תפקחו את העיניים ותראו שבארץ אין מתים
ובע"ה גם לא יהיה , כמובן תפילות והשתדלות
וכן יש מצב גדול שהוא קפץ על זה..

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

שמחו

משתמש מקצוען
אנשים משתטים בפרהסיא.

ישראל היא המקום ה26 בעולם במספר החולים המאומתים. באחוזי חולים זה כבר יותר גבוה.
ולמרות זאת, במספר הזה, ברוב המדינות עדיין אין מתים. רק מעל 300 יש מתים.
ולצערנו היום כבר חוברו 4 חולים למכונות הנשמה.
והיום התגלו 85 חולים חדשים!

ועדיין מצחקקים כאן, כאילו זה איזה רולטה רוסית.

שמחו

משתמש מקצוען
מי שלא מבין. כשישראל היא המדינה ה26 במספר חולים, זה אומר שבאחוזים של חולים ביחס לאוכלוסיה היא אחת מהגבוהות ביותר בעולם. רח"ל
ואם בארה"ב על אחוז חולים נמוך בהרבה, מטילים כאלה הנחיות, אפילו חמורות יותר מבארץ, וישיבות כמו לייקווד נסגרו בצו מוחלט של מושלי המדינה, ואסור שום התכנסות, זה רק מלמד עד כמה כאן עוד הלכו בהקלות. וידוע שמשרד הבריאות דרשו היום ללכת הרבה יותר חמור, ורק בגלל קשיי תקציב לא הלכו על זה.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
מישהו שאל אותי למה אני מגיב כפי שאני מגיב.

אז הנה התשובה...

מסתובבים פה כו"כ ניקים - יפי נפש שלא מפסיקים להטיף לקיום ההוראות ולהסביר כמה הציבור אדיש והחרדים וכו' וכו', אך כידוע יפי נפש הם צבועים = שקרנים ובין ההודעות רואים איך שהם בעצמם מפירים את ההוראות מכל מיני סיבות ותירוצים...

אז אם הייתם מקיימים את ההוראות באדיקות, אשריכם ! וקולכם גם ישמע !, אבל אתם בדיוק כמו אחרים שמפירים ועוד כועסים על מי שלא מטיף, פשוט תתסמו את הפה / מקלדת ותפסיקו להטיף !!!

לא כמו כולם

משתמש מקצוען

אז הנה התשובה...

מסתובבים פה כו"כ ניקים - יפי נפש שלא מפסיקים להטיף לקיום ההוראות ולהסביר כמה הציבור אדיש והחרדים וכו' וכו', אך כידוע יפי נפש הם צבועים = שקרנים ובין ההודעות רואים איך שהם בעצמם מפירים את ההוראות מכל מיני סיבות ותירוצים...

אז אם הייתם מקיימים את ההוראות באדיקות, אשריכם ! וקולכם גם ישמע !, אבל אתם בדיוק כמו אחרים שמפירים ועוד מרגישים טוב בלהטיף, פשוט תתסמו את הפה / מקלדת ותפסיקו להטיף !!!
אופססססססס
לא נעים. :eek:

שמחו

משתמש מקצוען

אז הנה התשובה...

אז אם הייתם מקיימים את ההוראות באדיקות, אשריכם ! וקולכם גם ישמע !, אבל אתם בדיוק כמו אחרים שמפירים ועוד כועסים על מי שלא מטיף, פשוט תתסמו את הפה / מקלדת ותפסיקו להטיף !!!
יש יפי נפש ויש גועלי נפש

שלוש ארבע ו... אקשן!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בעוד חודש יהיו פה 1,000 מתים, ועשרות אלפי חולי קורונה.
זה כתוב כ"כ יפה ומפחיד עד שאנחנו שוכחים קצת את מי שמושך בחוטים ואם תשאלו אותי (וגם אם לא...) אבדנו קצת שליטה בעקבות כל הפרסומות והפחדים האלו וצריך לקחת פורפורציות!!!!
ביבי נתניהו עושה הרבה פוליטיקה מכל העניין הזה וחושב שבעקבות מלחמתו בקורונה הוא יוביל בממשלה הבאה (תחשבו קצת מה היה קורה לו לו הוא היה עכשיו ראש ממשלה כמו בימים הרגילים, ההאם הוא היה משתולל ככה??!!!)
משום מה המחשבה היחידה שעולה לי כשמדברים על קרונה היא מלחמת גוג ומגוג ולכן כל התחזיות האלו לא מצליחות להכנס לי לראש כי הדבר היחיד שמדמיין לי הוא ליל הסדר בבית המקדש!!!
אז תגידו לי אתם זה נורמלי כל הכתבות האלו שרק באות להלחיץ?! איפה ה' בכל הסיפור הזה???
נפגש בירושלים!
בקרוב- אמן!

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מקווה מאוד שלא נצטרך לשים סימן שאלה על הודעתך זו,
לאמר - איך ייתכן שיש ... אצלנו, הרי רש"י הק' מפרש וכו'.
לדעתי זה ממש לא נכון לכתוב את זה..
יש לך סימני שאלה על התורה????????????????
אם חלילה יהיה מה שיהיה אבל להגיד מראש בוא נבדוק את התורה
ה' ישמור לאן הגענו??????????????????????????????????????

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
זה כתוב כ"כ יפה ומפחיד עד שאנחנו שוכחים קצת את מי שמושך בחוטים ואם תשאלו אותי (וגם אם לא...) אבדנו קצת שליטה בעקבות כל הפרסומות והפחדים האלו וצריך לקחת פורפורציות!!!!
ביבי נתניהו עושה הרבה פוליטיקה מכל העניין הזה וחושב שבעקבות מלחמתו בקורונה הוא יוביל בממשלה הבאה (תחשבו קצת מה היה קורה לו לו הוא היה עכשיו ראש ממשלה כמו בימים הרגילים, ההאם הוא היה משתולל ככה??!!!)
משום מה המחשבה היחידה שעולה לי כשמדברים על קרונה היא מלחמת גוג ומגוג ולכן כל התחזיות האלו לא מצליחות להכנס לי לראש כי הדבר היחיד שמדמיין לי הוא ליל הסדר בבית המקדש!!!
אז תגידו לי אתם זה נורמלי כל הכתבות האלו שרק באות להלחיץ?! איפה ה' בכל הסיפור הזה???
נפגש בירושלים!
בקרוב- אמן!
20,000 לייקים!!!!!!!!!!

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

שמחו

משתמש מקצוען
הניתוק המוחלט מהמציאות שאנשים נמצאים בו, זה משהו מסוכן.
אנשים לא שמעו שבספרד הטילו סגר מוחלט.
אנשים לא שמעו שכל אירופה נסגרה, ורק היום מתו מאות שם.
אנשים לא שמעו שכל העולם עסוק רק בקורונה.
שבורסות העולם התמוטטו
שישיבת לייקווד נסגרה
שאין יותר חתונות בניו יורק
שכל תלמודי התורה בניו יורק וניו ג'רסי נסגרו בצווי המושלים.

טנקס

מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הניתוק המוחלט מהמציאות שאנשים נמצאים בו, זה משהו מסוכן.
אנשים לא שמעו שבספרד הטילו סגר מוחלט.
אנשים לא שמעו שכל אירופה נסגרה, ורק היום מתו מאות שם.
אנשים לא שמעו שכל העולם עסוק רק בקורונה.
שבורסות העולם התמוטטו
שישיבת לייקווד נסגרה
שאין יותר חתונות בניו יורק
שכל תלמודי התורה בניו יורק וניו ג'רסי נסגרו בצווי המושלים.
רק אתה שמעת.. ממש
אף אחד לא תמים (לפחות רובם) אבל כן מאמינים ומשתדלים
להיות אדישים זה ההפך של ההשתדלות אבל להיות בפאניקה
זה ההפך של האמונה במי שברא את כל העולם וכן גם את הקורונה

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
רצוני לחזק את ר' @נתל'ע
למעשה דווקא מי שנכנס לדאגה ועצבות וכו' - מכניס עצמו לסיכון גדול יותר.
זה לשון הליקוטי מוהר"ן (חלק ב' תורה כ"ד): "וְכָל הַחוֹלַאַת הַבָּאִין עַל הָאָדָם, כֻּלָּם בָּאִין רַק מִקִּלְקוּל הַשִּׂמְחָה."
הנה הקטע המלא
ואם כן לגבי החתונות, שזה מצב של שמחה גדולה, ועוד ריקודים (שעל ידם נעשה המתקת הדינים כמבואר שם תורה י'), וכל הנמצאים מקיימים מצוה גדולה בהיותם שם כשמשמחים חתן וכלה, ולא סתם חתן וכלה אלא כאלה שנהרסה להם החתונה ואין לשער כמה צער עובר עליהם בגלל זה - ושומר מצוה לא ידע דבר רע - - - אז אני בטוח שלא זה שיגרום להתפשטות המחלה, להיפך.

דברים אלה גם כמחאה נגד אלה שהיה להם בעיה עם אשכול הבדיחות על קורונה.

כל מי שיש לו קצת אמונת חכמים - צריך לא לפחד לשלוח את הילדים ללימודים (ב"חיידר מאולתר" במקרה של הילדים שלי), ללכת לתפילות במניין, ללכת למקוה, אפשר גם לרקוד בסוף התפילה כמנהג החסידים (אצלנו גם ביום חול), ללמוד בכוילל או ללכת לשיעור, ללכת לשמחות, לחייך ולצחוק, ולחפש הזדמנות לכמה שיותר ריקודים דווקא, שזה מבטל את הגזרות וממתיק את הדינים (כנ"ל תורה י').
ומי שקשה לו לשמוח שיכריח את עצמו ע"י מילי דשטותא, כי חמירא סכנתא מאיסורא והעצבות גם איסור וגם סכנה...

ועוד דבר מרבינו:
צריך להזהר יותר מהמגיפה האמיתית: האפיקורסות.
רבינו אמר שקודם ביאת המשיח יהיה מבול של אפיקורסות, ויכנסו כפירה וספיקות גם בין יראי השם, ובזה הלשון אמר: "עס וועט אפ שווענקען אפילו אין די כשר'ע הערצער"
ושבמלחמת גוג ומגוג לא תהיה יריית אקדח אחת. אלא המלחמה תהיה בלב של כולנו - בין אמונה לאפיקורסות.
ראו כאן מאמר על "מעשה ממטר" בענין זה https://www.breslev.org/breslev-articles/המלך-והכפרי/
ותשובה מרא"ש שיק זצ"ל https://breslevcity.co.il/שות_ברסלב_2909/

אז הנה עצות אמיתיות איך לזכות לשמחה

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה