תאוריה בנושא ספרי ילדים בציבור שלנו

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
עזבו שטויות,
הפגנה!

ולענייננו, אני חושב שזה מסתכם בעובדה הפשוטה שאלו ששולטים במונופול של הספרים הם המו"ל, ואם הם מורידים מחירים הם פושטים גרב..

ומעבר לזה אני חושב שאם מורידים מחירים השוק קורס. אם אתה מוכר קומיקס בעשרים שקל בכמה תמכור ספרים בעלי עלות הפקה נמוכה יותר? המוכר ישלם לך שתיקח אותו?...

הנה גם בצרפת כמה שזו מדינה סופר מפותחת בעניין הקומיקס, אם אתה רוצה לקנות ספר אתה צריך משכנתא..

קומיקס

משתמש רשום
כמוציא לאור אני חושב שיש לכם טעות.
תחשבו ספר קומיקס 60 עמ' כל עמ' עולה בין 500 ל800 ש"ח שזה אומר 30,000 עד 48,000 רק הציורים
עימוד ועיצוב ניקוד הגהה תשלום לסופר מוסיף עוד 15,000 ש"ח להוצאות
מ60 ש"ח לצרכן המוכר חייב להרוויח המפיץ גם חייב לרדת חצי לפחות ותאמינו לי יש להם המון הוצאות
מתוך ה30 שנשארו תורידו 12 ש"ח עלות הדפוס(לספר גדול) נשאר 18 תורידו מע"מ נשאר 15 עכשיו תעשו חשבון כמה צריך למכור רק לכסות הוצאות בין 3000ל4000 ספרים תלוי מי הצייר ועכשיו נשאר להתמודד עם העומס שיש בשוק הספרים
קשה מאוד למכור ספר ב10000 עותקים אפילו במחיר מוזל כך שזו המציאות שאיתה צריך להתמודד בהתחלה מוכרים במחיר רגיל ובהמשך עושים מבצעים והעיקר שתעשו חומר טוב..

obyektiv

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
D I G I T A L
יגידו הסופרים: האם ריוחי להוציא ספר?
מדובר על כתיבה מצוינת וציורים בליגה?
קומיקס מול ספר מאויר לילדים.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י קומיקס;1144045:
כמוציא לאור אני חושב שיש לכם טעות.
תחשבו ספר קומיקס 60 עמ' כל עמ' עולה בין 500 ל800 ש"ח שזה אומר 30,000 עד 48,000 רק הציורים
עימוד ועיצוב ניקוד הגהה תשלום לסופר מוסיף עוד 15,000 ש"ח להוצאות
מ60 ש"ח לצרכן המוכר חייב להרוויח המפיץ גם חייב לרדת חצי לפחות ותאמינו לי יש להם המון הוצאות
מתוך ה30 שנשארו תורידו 12 ש"ח עלות הדפוס(לספר גדול) נשאר 18 תורידו מע"מ נשאר 15 עכשיו תעשו חשבון כמה צריך למכור רק לכסות הוצאות בין 3000ל4000 ספרים תלוי מי הצייר ועכשיו נשאר להתמודד עם העומס שיש בשוק הספרים
קשה מאוד למכור ספר ב10000 עותקים אפילו במחיר מוזל כך שזו המציאות שאיתה צריך להתמודד בהתחלה מוכרים במחיר רגיל ובהמשך עושים מבצעים והעיקר שתעשו חומר טוב..
דמי פיתוח של כל מוצר חדש עולה עשרות / מאות אלפים ואפילו מליונים כדי לייצר אותו בפעם הראשונה
שזה יהיה ספר פלאפון או אפילו סתם חתיכת פלסטיק כמו נטלה ..
האם ידעת שכדי ליצור מוצר חדש מפלסטיק ואפילו בסה"כ כוס חד פעמית צריך לשלם עשרות ואולי אפילו מאות אלפים על יצירת התבניות שבהם יוצק הפלסטיק בצורה הרצויה ... וכל זה בשבל מה ? חתיכת פלסטיק שתימכר באח"כ בגרושים בודדים

אז הטענה של פיתוח יקרלא רלוונטית.. דמי פיתוח לאב המוצר הם דבר יקר במיוחד ואין מנוס מזה . מה שחשוב שמכאן והילך יצירת העתק עולה שקלים בודדים וזה מה שימכר בחנויות למעשה

וכל השאלה זה המכירות שאח"כ .. פה באה השאלה איך אני משווק ומרוויח
ולענ"ד השיטה הקיימת כיום בשוק הספרים החרדי עושה רע לכולם
זה לא עניין של מחיר בלבד ..אלא גם שיווקית יש פה טעות , צריכים להחזיר את האנשים לחנויות הספרים !

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י Danbarlev;1150055:
דמי פיתוח של כל מוצר חדש עולה עשרות / מאות אלפים ואפילו מליונים כדי לייצר אותו בפעם הראשונה
שזה יהיה ספר פלאפון או אפילו סתם חתיכת פלסטיק כמו נטלה ..
האם ידעת שכדי ליצור מוצר חדש מפלסטיק ואפילו בסה"כ כוס חד פעמית צריך לשלם עשרות ואולי אפילו מאות אלפים על יצירת התבניות שבהם יוצק הפלסטיק בצורה הרצויה ... וכל זה בשבל מה ? חתיכת פלסטיק שתימכר באח"כ בגרושים בודדים

אז הטענה של פיתוח יקרלא רלוונטית.. דמי פיתוח לאב המוצר הם דבר יקר במיוחד ואין מנוס מזה . מה שחשוב שמכאן והילך יצירת העתק עולה שקלים בודדים וזה מה שימכר בחנויות למעשה

וכל השאלה זה המכירות שאח"כ .. פה באה השאלה איך אני משווק ומרוויח
ולענ"ד השיטה הקיימת כיום בשוק הספרים החרדי עושה רע לכולם
זה לא עניין של מחיר בלבד ..אלא גם שיווקית יש פה טעות , צריכים להחזיר את האנשים לחנויות הספרים !

ההשוואה בין פלסטיק לספר היא לא נכונה.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
איפה הייתי ב2013 כשהדיון הזה ראה אור לראשונה, ולמה לא נחשפתי אליו אז לפני שעשיתי את הצעד הראשון לתוך ביתה של מורתי היקרה בפעם הראשונה...
עכשיו מאוחר מדי להתחרט אני מניחה
יאללה! בואו נרים את השוק!

מענדי ירוסלבסקי

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צודק 2000%!

בעיה שמטרידה כל ראש של מי שנכנס לעסק.
השאלה היחידה שבאמת קיימת - איך מלמדים את הציבור מה הוא ספר איורים איכותי ומה לא. לך תדבר לאנשים. כשאתה עומד בחנות ספרים ורואה אנשים מחזיקים ביד ספר איורים עם דמויות שבמקרה הטוב הם תאונה גנטית ובמקרה הפחות טוב פשוט חוסר כשרון איום עד להטריד, והאדם שאוחז את הזוועה - מצהיב בפרצופי "פששש" ו -"אוה אה!" לכל כיוון, ובתוכך פשוט בא לך לצרוח.
מה לעשות?? אנשים אומרים - "מה אתה רוצה, ילדים אוהבים את זה! הנה תראה קנינו להם את הספר XYZ והם קוראים בו כל היום!".
נו מה.
אין אפשרות לחשוף את הציבור למאיירים בינלאומיים, והציירים שמכירים ומוקירים איכות וגם יודעים לבצע אותה (נדיר!) ידעים כמה השקעה צריך בשביל להוציא איור טוב באמת.
השאלה היא האם על צייר איכותי להקריב את פרנסתו וזמנו על מנת להתאבד כלכלית ולהוציא ספר מעולה, רק כדי לחנך אנשים שאיכות זה מושג אלמנטרי בספרי ילדים, או שעליו להצטפד ולהתפרנס מפרוייקטים זמניים שדורשים איכות פה ושם.

איכות בספרי ילדים!!!
לא כל אחד יכול! פשוט לא.
פתרונות שיש בעולם הגדול פשוט לא שייכות אצלנו. עוד בעיה, שבעולם הגדול, גם נוער צורך קומיקס, והבוטות בהתאם. אצלנו נוצר מעגל שכיון שצריך עדינות, ספרי הקומיקס - עדינים להתפלץ. קהל הצרכנים מצטמצם ל - ילדים גילאי 3-7, שלא מכירים איכות, שיש להם כסף לשלם על התאונה הזו.
כמה כאלה יש?
דן - בדיוק 2000, מתוך כל הצבור!!!
צריך משהו שישנה את המשוואה האומללה הזו.

ודן - אתה מלך. הבהירות של ההתנסחות, והאומץ להציף את הנושא ברצינות מקנים לך את הזכות להיות מוביל השינוי פה.
כבוד.
ברור לי שאם יצא ספר ברמה מקצועית גבוהה
ז"א אינקים מצוינים, צביעה מטורפת, כתיבה איכותית שעונה לכל המגזרים תוכן מצוין עם מספר עמודים כפול מהסטנדרת.
כוווולם ירגישו בזה שקם כאן משהו לא רגיל
צריך אבל להקים יחד עם זה צעקה של פרסומת.
וצריך מלא כסף מראש.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
איפה הייתי ב2013 כשהדיון הזה ראה אור לראשונה, ולמה לא נחשפתי אליו אז לפני שעשיתי את הצעד הראשון לתוך ביתה של מורתי היקרה בפעם הראשונה...
עכשיו מאוחר מדי להתחרט אני מניחה
יאללה! בואו נרים את השוק!
אל תצטערי בכלל יקירתי,
התאוריה רחוקה מלהיות נכונה.
והשוק רק הולך ומידרדר בעזרת הספרים בעשר ש"ח הקיימים לאינסוף כיום.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה בגלל הרמה הנמוכה שלהם, לא בגלל המחיר.
כי אי אפשר להשקיע ברמה גבוהה ולקחת מחיר נמוך.
אנשים נוטים לזלזל בערך חפצים זולים,
ואף אחד לא מבטיח לך מכירות של עשיריות אם רק תורידי מחירים.
התוצאה עלולה להיות עגומה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה