תאוריה בנושא ספרי ילדים בציבור שלנו

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
...2000 עותקים ...
זה החלום של מוציאי הספרים להגיע ל2000 עותקים ...
זו בדיחה של ממש , קרוב למיליון חרדים רק בארץ רק באלעד (העיר שלי ) יש 7000 משפחות , מה זה 2000 עותקים ?
עם מכירות כאלה אני מציע פשוט מאוד לא להוציא ספרים ..לא שווה ! חד משמעית !
לא פלא שהרבה מהמול"ים החרדים מוצאים המון ספרים מבלי שיהיה אכפת להם מה התוכן העיקר להוציא ..בגלל שהם מרוויחים גרושים על כל מכירה אז צריך למכור המון בשביל להתקיים

לדעתי הבעיה העיקרית הוא המחיר ! המחיר גבוהה מדי , אני יודע על עצמי שלמרות שאנחנו ב"ה מאוד אוהבים ספרים , פשוט לא שייך לקנות ספר שנעיין בו 10 דקות היום ועוד 10 דקות בשבוע הבא ו2 דקות בשבת עד שיעלם לגמרי אצל אחד השכנים ב70-100 ש"ח

לדעתי התחלנו ברגל שמאל , ההרגשה בציבור הוא שספרים זה השקעה לא משתלמת , אני מתכוון לקורא וק"ו למו"ל , לא מספיק הנאה ביותר מדי כסף
ממילא זה גם גורם שהמו"ל פחות ישקיע , אבל שומר על המחיר הגבוהה
וזה מרחיק עוד יותר את הלקוח מהחנות , שעכשיו הספרים כבר לא מואים חן בעיניו בד"כ .

נראה לי שמבחינה שיווקית , עדיף למכור בזול חומר מצויין ולהרוויח קצת ,ואולי אפילו קצת מאוד , אבל למכור הרבה ! שלא יהיה אחד שלא יודע או שלא רכש את הספר הזה
כי הוא איכותי , במחיר שווה לכל נפש .
אחרי שנחזיר את הציבור לחנויות הספרים העזובות ..כאשר כל ספר ימכר לפחות ב10,000 עותקים , אחרי שהציבור ייתמכר ממש לספרים טובים ואיכותיים ואין מצב שהוא לא נכנס לפחות פחות בשבוע לראות אם יצא משהו חדש ..

נעלה את המחיר !

המצב כיום הוא שמחיר גבוהה ואיכות נמוכה , אנשים לא נכנסים לחנויות ספרים או אולי רק במבצעי חנוכה או אחרי שהספר בפשיטת רגל ומונח על בסטה ליד החנות ירקות

חברים
מחזירים את האהבה לספרים !
תחשבו גם על משימה החינוכית ..יותר חומר בבתים יותר חינוך ,יותר תעסוקה ברוח היהדות ..

קבצים מצורפים

• קומיקס רחוק.png
    KB 356.4 · צפיות: 248

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כן או לא, אבל הציור ממש אופייני להיום...
אתה מוכשר אחשלי!!

:)

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
להלן העונות הבוערות של קנית ספרים:
חנוכה- שבוע הספר הלא רשמי
פסח- לאפיקומן
שבוע הספר הרשמי.
מעבר לזה קונים לכבוד יום הולדת/מבצע/מתנות
המצב לא נראה לי אנוש.
אני לא מדברת על הספריות העירוניות והפרטיות שקונות ולא רק עותק אחד,
או על האנשים המסכנים (כמוני) שהילדים שלהם קרעו (בטעות, בטח בטעות) את הקומיקס המטופש מהשכנים, ונאלצתי ללכת לקנות ב-60 שקלים, כדי להחזיר לשכנים ונתקעתי עם ספר קרוע למחצה -מטופש ומבוצע באופן מכוער להפליא.
גילוי נאות: חוץ מלפסח, או יום הולדת, אני קונה אך ורק במבצעים, וגם ככה המדפים בבית עמוסים עד להתפקע, והילדים מייללים שאין להם מה לקרוא.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אם החומר היה איכותי ונגיש יותר
היית קונה או לפחות בודקת ,פעם בשבוע

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צודק 2000%!

בעיה שמטרידה כל ראש של מי שנכנס לעסק.
השאלה היחידה שבאמת קיימת - איך מלמדים את הציבור מה הוא ספר איורים איכותי ומה לא. לך תדבר לאנשים. כשאתה עומד בחנות ספרים ורואה אנשים מחזיקים ביד ספר איורים עם דמויות שבמקרה הטוב הם תאונה גנטית ובמקרה הפחות טוב פשוט חוסר כשרון איום עד להטריד, והאדם שאוחז את הזוועה - מצהיב בפרצופי "פששש" ו -"אוה אה!" לכל כיוון, ובתוכך פשוט בא לך לצרוח.
מה לעשות?? אנשים אומרים - "מה אתה רוצה, ילדים אוהבים את זה! הנה תראה קנינו להם את הספר XYZ והם קוראים בו כל היום!".
נו מה.
אין אפשרות לחשוף את הציבור למאיירים בינלאומיים, והציירים שמכירים ומוקירים איכות וגם יודעים לבצע אותה (נדיר!) ידעים כמה השקעה צריך בשביל להוציא איור טוב באמת.
השאלה היא האם על צייר איכותי להקריב את פרנסתו וזמנו על מנת להתאבד כלכלית ולהוציא ספר מעולה, רק כדי לחנך אנשים שאיכות זה מושג אלמנטרי בספרי ילדים, או שעליו להצטפד ולהתפרנס מפרוייקטים זמניים שדורשים איכות פה ושם.

איכות בספרי ילדים!!!
לא כל אחד יכול! פשוט לא.
פתרונות שיש בעולם הגדול פשוט לא שייכות אצלנו. עוד בעיה, שבעולם הגדול, גם נוער צורך קומיקס, והבוטות בהתאם. אצלנו נוצר מעגל שכיון שצריך עדינות, ספרי הקומיקס - עדינים להתפלץ. קהל הצרכנים מצטמצם ל - ילדים גילאי 3-7, שלא מכירים איכות, שיש להם כסף לשלם על התאונה הזו.
כמה כאלה יש?
דן - בדיוק 2000, מתוך כל הצבור!!!
צריך משהו שישנה את המשוואה האומללה הזו.

ודן - אתה מלך. הבהירות של ההתנסחות, והאומץ להציף את הנושא ברצינות מקנים לך את הזכות להיות מוביל השינוי פה.
כבוד.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אבימי התכוונתי לאיכות ביחס למחיר כמובן , כמו שאתה אומר איכות הוא עניין יחסי מול דרישות הציבור ,
אבל תסכים איתי שיש ספרים שמבזים את ארון הספרים היהודי ..והוא שם רק בגלל שמו"ל בקשיים כלכליים ,והלקוח מסה"כ רוצה לקנות ספר לילד שלו מבלי לקחת משכנתא

אם המחיר היה נגיש יותר , לציבור היתה יותר אפשרות לסנן ולבחור את מה שנראה לו הכי טוב ,ולאט לאט הרמה תעלה , אחרי שמתרגלים לראות רמה מסויימת מבקשים רק אותה

אני לא מדבר עלי אלא לכל היוצרים המוכשרים שנמצאים פה בפורום וכן לכל המול"ים למינהם שרוצים או שכתבו ספר

תוציאו במחיר נגיש ! תמכרו המון ! והספר הבא ימכר בפי שתיים גם אם הוא יהיה יותר יקר !

ממצוע 200,000 משפחות בציבור החרדי בא"י
2000 עותקים במקרה הטוב ,ותוריד ספרים שקנו גנים וספריות
זה אפילו לא אחוז מהמשפחות !!
0.7 אחוז רוכש ספרים חדשים (לפני הבאסטה ליד החנות ירקות )
תתעורררררררו!

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מעבר לבעיית רמת הציורים (שהשתפצה פלאים בעזרתם האדיבה של חברי הפורום המוכשרים) הורים בודקים גם את רמת התוכן. התוכן!
אני לא אקנה לילדי ספר עם עלילה מטופשת/דלילה/רעה/מעוותת רק בגלל שהציורים ברמה בינלאומית, בדיוק באותה מידה שלא אסתכל על ספר גרוע מבחינת האיור.
ואם מחיר הספרים ירד משמעותית, חוששתני שנספוג את זה במחיר הארנונה- איפה יהיה לי מקום בבית לכל כך הרבה ספרים, איפה? אני אהיה חייבת להוסיף חדר ענק לבית שישמש כספריה.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
ווואו חתיכת נושא

sh12

משתמש מקצוען
נכתב ע"י נוי;1137931:
חוששתני שנספוג את זה במחיר הארנונה- איפה יהיה לי מקום בבית לכל כך הרבה ספרים, איפה? אני אהיה חייבת להוסיף חדר ענק לבית שישמש כספריה.

:D:D:D

אבל, ת'אמת שגם אני מרגישה שלקנות קומיקס ב60-80 ש"ח זה יקר,
זה תעסוקה קצרה כל כך, ולא מפתחת קריאה...

וגם שהרבה מאד קומיקסים הם גרועים בתוכנם או חסרי רמה לחלוטין.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
למעשה -
אני לא חושב שלהוריד את המחיר בלבד, יבא את הפתרון.
כשזה מתורגם לכסף - הרווחים של מו"ל נשארים גבוהים יותר אם הוא ישלם פחות ליוצר.
נקודה.
הפתרון נעוץ בחינוך לאיכות.
איכות ציור. איכות כתיבה. איכות מסרים ומורכבות בריאה.
הטריגר היחיד שיביא למהפך, שיביא למולים להעדיף ציירים משקיענים ו - מה לעשות - יקרים יותר, הוא בזה שהלקוח ירים ליד רק ספרים בהשקעה וכשרון גבוהים.
וזה לא פשוט.

Danbarlev

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1137947:
דרך אגב.
נקודה.
הטריגר היחיד שיביא למהפך, שיביא למולים להעדיף ציירים משקיענים ו - מה לעשות - יקרים יותר, הוא בזה שהלקוח ירים ליד רק ספרים בהשקעה וכשרון גבוהים.
וזה לא פשוט.
אני לא חושב ...
הלקוח לא יעשה את זה כי הספר האיכותי גם יקר יותר .. יכול להגיע ל120 ש"ח
המציאות הזו שמכלל המשפחות החרדיות בישראל יש רק אחוז אחד שקנה את הספר הוא בין לספרים איכותיים ובין אם לא , 0.7 אחזים מהמשפחות החרדיות..
כי זה יקר ולא מספיק מעניין , פשוט לא שווה !
אם המחיר היה נגיש יותר הציבור היהי מסנן יותר ממילא ספרים גרועים לא היו נמכרים והיו יורדים מהמדפים , וממילא אחד שרוצה למכור ספר יצטרך לתת השקעה מיוחדת

אם נצליח להפוך ספר לדבר נגיש וכיף , לדבר שאפשר לרכוש פשוט כי בא לי ,ולא כי אין לי ברירה לילד יש יומהולדת ,

המצב היה הרבה אחרת !

המחיר !

dk

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לפי דעתי צריך ללמוד מהציבור הכללי בהתנהלות של מכירות ספרים. מתי יש מבצע בציבור החרדי שמביא לקוחות? 3 ב-100 4 ב-100?, המחירים של ספרים חרדים ממש גבוהים ולאו דווקא מוצדקים.

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
נכתב ע"י sh12;1137935:
:D:D:D

אבל, ת'אמת שגם אני מרגישה שלקנות קומיקס ב60-80 ש"ח זה יקר,
זה תעסוקה קצרה כל כך, ולא מפתחת קריאה...

וגם שהרבה מאד קומיקסים הם גרועים בתוכנם או חסרי רמה לחלוטין.
האמת שנכון, מצד שני למי שמנסה לשפר את השפה שלו ספרי קומיקס זאת ממש אופציה מקדמת, אי לכך לדעתי כדי לקדם ספרי קומיקס שווה להדפיס אותם בשתי שפות, ההשקעה לא רבה כי הציורים אותם ציורים והרווח יהיה גדול יותר כי הוא ימשוך גם את האנשים שמחפשים לשפר את השפה שלהם.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י אבימי;1137947:
למעשה -
נקודה.
וזה לא פשוט.

בתור אמא לילדים שמאד אוהבים לקרוא. גם אם העלילה תהיה מושלמת מכל הבחינות והציורים ברמה בינלאומית, אני לא יכולה להרשות לעצמי לקנות ספרים במחירים האלו.
עוד לפני שבדקתי את החומרים אני בורחת מהחנות בגלל המחירים, ואומרת לילדים: תחכו שהספר יגיע לספריה.
חבל מאד.
דרך אגב הייתי אתמול ב"דני ספרים", יש מבצע קנה ספר אחד וקבל 2 חינם.
אבל אין הרבה ספרים טובים. למה הוצאות הספרים של המגזר החרדי, לא עושות מבצעים משתלמים?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
הבהרה חשובה.

כוונתי היא שהפתרון לא יתחיל ברק להוריד מחירים אלא בשילוב עם איזשהו מהלך להרמת הרמה.
כמובן שהמחירים הם לפי מדד -- "נאכיל-את-הציבור-לא-משנה-מה-בין-כה-הוא-קונה-כי-הילדים-מנדנקים".
איום. וחבל.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אתם מכירים מבפנים את שוק הספרים?
מי זה שצריך להוביל את המהלך הזה לדעתכם?
לדבר תמיד אפשר...
שוק הספרים הוא שוק מאוד לא רווחי כרגע, וגם ככה הרבה ספרים לא מכסים את ההוצאות.
מסיבוב שלי בחנות הספרים דווקא יש לא מעט ספרים מושקעים ומושקעים מאוד, מבחינה ויזואלית ומבחינה תוכנית, כן! ספרים טובים!!!
אבל המחירים גבוהים, כי מחירי ההדפסה גבוהים (הדפסה של ספר צבעוני עולה הון, הציורים המושקעים עולים הון, ראו חשבון שעשו כאן באחד האשכולות המקבילים), והכמויות שמוכרים לא מכסות הוצאות המון פעמים.
הסופר מרוויח שקלים בודדים לספר, ההו"ל מפסידות הרבה פעמים, חצי ממחיר הספר הולך על שיווק והפצה ודילים עם חנויות, איך בדיוק יורידו את המחיר ומי יהיה הצדיק שיוותר??? גם ככה ההוצאות ספרים בקושי מחזיקות מעמד (או שבכלל לא...), זה לא שמישהו כאן עושה כסף על חשבון כולם. תבדקו את המצב מבפנים.
בשוק הכללי המצב עוד יותר גרוע, סופרים מוציאים ספרים בשביל להרגיש שהם הוציאו ספר, זה לא דבר שמרוויחים ממנו.
הזכרתם את המבצעים ברשתות החילוניות - אתם יודעים כמה מתלוננים על כל המבצעים האלה שהם עושים? איזה רווח נראה לכם שנשאר בידיים של סופר שעבד כמה חודשים על ספר ומכרו אותו בחמישה עשר שקלים במבצע, כשמתוך זה שלושה עשר שקלים הלכו על הוצאות ועל כל הידיים שבדרך? כן, גם אם בזכות זאת הוא מכר שלוש אלף או ארבע אלף ספרים...
אבל ספרים זה לא הדרך להתעשר בימינו, והיגיון אין בשוק הזה, ואין יחס בין רמת ההשקעה לרמת הרווח.
אולי יש כמה רבי מכר היסטריים פעם ב... וזהו זה.

תקנו אותי איפה אני טועה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י עפרה;1138014:
הסופר מרוויח שקלים בודדים לספר, ההו"ל מפסידות הרבה פעמים, חצי ממחיר הספר הולך על שיווק והפצה ודילים עם חנויות, איך בדיוק יורידו את המחיר ומי יהיה הצדיק שיוותר???
יש לי רעיון מצויין לשיפור המצב, לטובת הסופרים כמובן, אבל הוא דורש יותר מדי כדי ליישם אותו. בכל אופן - יש דרכים אחרות, המצב הנוכחי הוא לא מוכרח המציאות.

חיוך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
ומה יהיה אם הסופרים לא ימכרו לספריות, רק לאנשים פרטיים?
ואם זה יתגלגל לספריה - יהיו חשופים לתביעה?

מעלה רעיון פרוע.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אכן עופרה, זה נשמע מעודד להפליא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה