שיר שריקת הרוח - מבצע מגן וחץ

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הרוח שורקת
את ביעותיי לילותיי
שואגת
מלבה
מעצימה את סיוטיי

עננים צומחים מעלה
ענני מלחמה
מיירטים את הפחד
מבריחים מהלומה

אך אני מטה רועדת
סופרת בומים למכביר
של יירוטים
נפילות
ודופק ליבי המהיר

מעניין אותי אם שמים לב לשוני בין הבית הראשון לשני והשלישי שנכתבו בזמנים שונים.

עמק

משתמש צעיר
כתיבה ספרותית
תודה, שיר יפהפה
הבית הראשון יותר פואטי, וגם לא בהכרח קשור למלחמה [הוא מדבר יותר בשם התחושות מאשר בשם המציאות], לא?!

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
תודה, שיר יפהפה
הבית הראשון יותר פואטי, וגם לא בהכרח קשור למלחמה [הוא מדבר יותר בשם התחושות מאשר בשם המציאות], לא?!
תודה! :)
הבית הראשון באמת מדבר על תחושות, הוא נכתב על כך שהאזעקה מזכירה את שריקת הרוח.
אני די מתלבטת אם עדיף איתו או בלעדיו בגלל הסגנון השונה.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה! :)
דווקא מרגיש לי שכן היה כדאי לפצל לשניים, ככה שלבית הראשון היה את המקום שלו והשני והשלישי היו בפני עצמם.
אבל גם בחיבור יש משהו יפה.
התנגדות.
לעני"ד הבית הראשון הוא מעין רקע, הקדמה.
השיר בא בשלבים, הולך ונהיה קשה (נפשית).
בלי הבית הראשון זו קפיצה מידי כואבת.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
התנגדות.
לעני"ד הבית הראשון הוא מעין רקע, הקדמה.
השיר בא בשלבים, הולך ונהיה קשה (נפשית).
בלי הבית הראשון זו קפיצה מידי כואבת.
וזה שהסגנון שונה לא מפריע?
פשוט לי בתור הכותבת זה הפריע, אבל אולי ממבט מבחוץ זה פחות משמעותי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה