התייעצות שעון מעורר מוצלח באמת?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אז לדעתי יש כאן משהו יותר עמוק מאשר רק קימה בבוקר. יותר לכיוון הדיכאון או משהו. אדם במצב נורמלי משקיע עבור דברים שכיף לו לעשות, אא"כ יש לו דברים שחוסמים אותו או מקשים עליו לעשות את זה.

באר, נמק, פרט.

אוקי. אבל רק אמרתי שיכול להיות שאפשר להשקיע גם במשהו אחר ואז יהיה אפשר לקנות שעון זול יותר...
אני לא פסיכולוג, אבל כמדומני שדיכאון זה שינה מרובה כדי להתנתק מהמחשבות - אבל אנשים מודעים למה שקורה סביבם.

אבל בצעירותי בישיבה ראיתי כאלה שאפילו לא זוכרים שהערת אותם, ואני מפרש את זה כקושי להתנתק מהשינה ע"י דברים חיצוניים, ולכאורה אפשר לטפל בזה ע"י תירגול שינה קצרה ויקיצה (סוג של טיפול התנהגותי), או כפתרון עזרה ראשונה ליצור זעזועים כמו שריפות או שעונים מתחוכמים (או מי שמצליח להכניס בלבו זעזוע מוחשי מאימת הבוא כמבואר בשו"ע).
יתכן שעבודה פסיכולוגית מחשבתית גם יכולה ליצור מעבר נכון בין שינה לערנות, אבל ללא קשר ל"מחויבות" ול"לא חשוב בעינך".

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
פעם שמעתי איפשהו, שאם רוצים שעון מעורר קרוב כדי שיעיר, אבל לא מידי קרוב כדי שלא יוכלו לכבות אותו-
לשים את השעון/פלאפון בתוך "קופת חיסכון" עם מפתח, לנעול אותה,
את הקופסה לשים קרוב ואת המפתח רחוק... כך צריך לקום כדי לקחת את המפתח ולכבות אותו ומנגד הוא קרוב.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כשיש רצון ודחף עמוק ורציני בד"כ קמים ואת זה למדתי מאנשי "הנץ" שלא משנה מתי הנץ מוקדם או מאוחר ברגע שאתה יודע שאתה חייב אבל חייב לקום בדקה מסויימת זה עובד, רק צריך שתחליט שאין תפילה אחרת למעט הנץ, ואכן שהתחלתי לקיים את זה בעצמי זה עובד מצוין,
לכן אדם צריך לקבוע אתגר שאין אפשרות לקום לאחר דקה מסויימת.
וכמובן שלכל כלל יש יוצא מן הכלל..

נערך לאחרונה ב:

כהן צדק

משתמש פעיל
לדעתי יש משקל גדול מאוד לכל העניין של האם יש דבר שאהיה חייב לקום בשבילו או שאין דבר כזה.
זה לא סוד ש"מחייב" זה דבר חיובי שמסייע לאנשים לעמוד במטלות שלהם, הן הרוחניות והן הגשמיות. אז אם יש אפשרות לייצר "מחייב" לקימה בבוקר זה יכול לפתור את העניין של הקימה. הרי יש את הטענה הידועה של המשגיחים: "אם זה היה טיול, גם היית קם מאוחר"??? מה טמון במשפט הזה? העניין הוא הדבר שיש דבר חיצוני שיוצר רצון\צורך\חיוב לקום בבוקר.
הרי אינו דומה פתרון חיצוני שגובל בסוג של מזוכיזם, לבין רצון פנימי או דבר שייתן מוטיבציה לקום בבוקר.
אז נכון שהמצב הכי טוב שאולי יש שואף אליו, זה לקום בבוקר בלי שום מחייב חיצוני, אלא מתוך רצון פנימי גרידא. אך דא עקא, שיצורי אנוש אנחנו, וכחלק מזה, יש קשיים, טרדות ועוד שלל סיבות. ולזה הפתרון של מחייב יכול לעזור.
על הטענה הזו ענה כמדומני הרב טוביה פולק שליט"א שאכן אם היה טיול כל יום לא היו קמים גם אליו...

נערת סמינר

משתמש פעיל
באיקאה מוכרים שעון שהוא כמו השעונים מעוררים של פעם מהציורים- יש לו כאלה כמו 2 מכסים של סירים ודבר כזה מברזל שמקיש עליהם, וזה חזק ברמותתתתת
אחותי קנתה את זה לעצמה ובימים הראשונים קבוע הייתי קופצת מהמיטה

999

משתמש מקצוען
כל ההצעות כאן שגורמות לקום בבת אחת בקפיצה, זה לא תמיד מועיל וגם לא בריא כידוע.
הרבה אנשים גם לא מסוגלים לקום ולהתחיל לרדוף אחרי השעונים המעוררים "הצורמים" בלי להתאושש מעט, ולפעמים זה רק גורם לקום על צד שמאל...
כל אחד צריך למצוא את הדרך שמתאימה לו.
אבל מה שברור שלא צריך רק לסמוך על השעון, אלא צריך לקבל אחריות ולהכניס את הנושא ל"מודעות" ולהחליט חזק מהו הזמן שצריך לקום, והתחושת "עול" הזו עוזרת מאוד לקום בזמן.

DreamDesign

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יש שעון רוטט
כך שלא מעיר את כל דרי הבית ומצד שני רוטט במיטה ומאלץ לקום

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני שמעתי על סגולה שעבדה אצלי
בערבית כשאומרים ברכת 'השכיבינו' ומגיעים ל 'והעמידינו לחים טובים ולשלום' לחשוב אז על השעה שרוצים לקום למחרת
ומתעוררים בשעה שחשבנו עליה!

שירבירשירי

משתמש פעיל
אני שמעתי על סגולה שעבדה אצלי
בערבית כשאומרים ברכת 'השכיבינו' ומגיעים ל 'והעמידינו לחים טובים ולשלום' לחשוב אז על השעה שרוצים לקום למחרת
ומתעוררים בשעה שחשבנו עליה!
גם בקריאת שמע, במילים "פדית אותי, ד' קל אמת"

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
גם בקריאת שמע, במילים "פדית אותי, ד' קל אמת"
אגב, הפסוק שהזכרת שמתחיל 'בידך אפקיד רוחי, פדית אותי קל אמת', מהווה מעין ביטוח לקום בבוקר
כביכול אנו אומרים להקב"ה שאנו מפקידים בידו את הנשמה עד הבוקר וכביכול הוא צריך להחזירה לנו
אין לי מקור לזה, אבל כך זכור לי משנות הילדות והבחרות

מתבוננת מהצד

משתמש פעיל
מנסיון רב שנים בתחום...
יכולות להיות שתי חסרונות במעורר מכל סוג שהוא, 1. שלא נשמע אותו מתוך שינה 2. שהוא לא יהיה מקפיץ מספיק כדי שלא נוכל להתעלם ממנו

לבעיה ה-1 אפשר למצא בקלות כל אדם לגופו מה גורם לו לשים לב לצלצול
ולכן חשוב להבין שהעיקר היא בעיה מס' 2 שזה אומר שאנחנו ''שומעים'' את השעון אבל הוא לא ''מעורר'' אותנו

ולכן אין ברירה אלא לפתח שליטה עצמית לקום מהשעון
והדבר הראשון שעוזר לזה, לדעתי, הוא לקנות שעון בלי נודניק ובלי כלום ולשים רק שעון אחד בלי שום ביטחון לאחר כך
כך אנחנו יודעים שזה או עכשיו, או ... ונוטים לקום בזמן יותר
בהצלחה

יחודית

משתמש צעיר
שמעתי מכמה אנשים שגם הרטט לא עעיר אטותם לאחר תקופה גם הגדולים והחזקים
העיצה שלומר בפה נירא לי עובדת הכי טוב והסיבה שאנשים לא עושים את זה כי הם לא רוצים באמת

אולי מעניין אותך גם...