דרוש מידע שניה לפני האור / בעיית המדידה - למתקשים

MAIA

משתמש מקצוען
קצת ישן האשכול, אבל איכשהו הוא נקרה בדרכי.
ואוו,
רותקתי לאשכול הזה.
לא קוראת את 'בתוך',
אך משתוקקת לקרוא את הספר,
בנוסף לזה שהוא ספר של רותי קפלר, האשכול הזה עוד יותר עורר בי עניין לקוראו...
הספר כבר יצא לאוויר העולם?

צעד צעד

משתמש רשום
גם אני מצפה בקוצר רוח לספר הבטחתי אותו מתנה לכמה...
ואת אומנית אין לי הגדרה אחרת הספרים שלך עוצרי נשימה לוחשים בין השורות את מה שבא לפעמים (לחלק מאנשים או אם לא לחלקם אז לפחות לי ,)לצרוח ברחובות.
והתגובה שלך בעיתון לתגובות היתה מדויקת כואבת אבל כל כך כמו בחיים, לא מושלם. לפעמים הולך קדימה לפעמים נסוג לפעמים רק רוצה לפעמים גם את זה לא .
מחכה ממש לדעת מתי יוצא הספר

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קצת ישן האשכול, אבל איכשהו הוא נקרה בדרכי.
ואוו,
רותקתי לאשכול הזה.
לא קוראת את 'בתוך',
אך משתוקקת לקרוא את הספר,
בנוסף לזה שהוא ספר של רותי קפלר, האשכול הזה עוד יותר עורר בי עניין לקוראו...
הספר כבר יצא לאוויר העולם?
גם אני מצפה בקוצר רוח לספר הבטחתי אותו מתנה לכמה...
ואת אומנית אין לי הגדרה אחרת הספרים שלך עוצרי נשימה לוחשים בין השורות את מה שבא לפעמים (לחלק מאנשים או אם לא לחלקם אז לפחות לי ,)לצרוח ברחובות.
והתגובה שלך בעיתון לתגובות היתה מדויקת כואבת אבל כל כך כמו בחיים, לא מושלם. לפעמים הולך קדימה לפעמים נסוג לפעמים רק רוצה לפעמים גם את זה לא .
מחכה ממש לדעת מתי יוצא הספר

תודה!
הספר עדיין לא יצא, מקווה שבעז"ה יצא לחגים.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מידי פעם אני מקבל תזכורות מהאשכול הזה. הכל בגלל הודעה שכתבתי בו אי פעם..

כולופן, @Ruty Kepler למרות שקצת התבאסתי השבוע מכך שפנית אל הקוראות בלבד, כאילו אין איזה קורא או שניים בקצה העולם שעוקב בהנאה אחרי כל פרק. למען הפוליטיקלי קורקט החרדי מחלתי על כבודי וכבוד מגדרי האבוד וקראתי את המניפסט הנוקב והחד שהענקת שם. לדעתי לא פחות טוב ואולי אף יותר מהסיפור עצמו!
וכמו שנהוג לומר, אני לא מאלו שכותבים מכתבים למערכת, אבל..
תודה. על הקול הצלול והמדויק. על סיפורת משובחת. על רגעים מתוקים של הזדהות עם הניואנסים הדקים והנימים החבויים.
הסיפור הזה הוא בעיניי שיר הלל לתורה ולאוהביה האמיתיים. שיר הלל לאמת.
מקווה שלא נסחפתי...

נערך לאחרונה ב:

סמילי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מישהו יכול להעלות את הריאיון המדובר?
או לפחות לכתוב באיזה גיליון של בתוך הוא היה?
מעניין ממש לקרוא...

שעשוע

משתמש פעיל
ספר מדהים!
כתיבה זורמת , מעניינת, מקצועית

אפשר שאלה לגביי נחמי?
לא הצלחתי 'להרגיש' את הדמות שלה
מצד אחד קיצונית בנושא הלימוד
מצד שני, מאוד מאוזנת, כולם אוהבים לדבר איתה, פתוחה לעולם וגם יודעת ליהנות ממנו וכו'...
הנטיה לאדיקות ופרפקציוניסטיות לא אמורים לבוא לידי ביטוי ביותר מתחום אחד?
אצל גדליה, לדוגמא, האופי השמרני שלו בא לידי ביטוי בכל מיני רבדים
אצל נחמי משהו באופי לא הרגיש לי סגור על עצמו
אשמח להסבר

תודה!

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
האנושות כבר הכירה את הדואליות אפשרות לתגובות שונות למקרים שונים, ועדיין - תאוות הידע שלה לא ידעה גבול. היא יצרה מחיצה עם שני סדקים צרים, שלחה אליה אלומת חלקיקי חומר קוואנטי חומר יסוד בצורה כמעט הכי זעירה שניתן לבודד אותו (פי כמה קטן מאטום) הם היו אמורים לפגוע בקיר בשני קווים ישרים. אבל החומר לא התנהג כמו שכולם ציפו. נציגיו - חלקיקים קטנים וגשמיים, התאבכו על הקיר ממול כמו קרני אור. כאילו ניסה החומר לתעתע באנושות, להבהיר לה שהוא הרבה יותר מחומר.
שכמוה וכמו האור, הוא גם וגם.
*

חומרי היסוד מהם בנוי היקום, נעים. גם הגוף הכי מוצק שאנו מכירים, חלקיקיו הזעירים בתנועה מתמדת (ככל שהגוף יותר מוצק או קר התנועה איטית)
מה שהמדענים גילו, שכאשר זורקים יחידות של קוואנטים, שהם חלקיקים זעירים למדי. הם מתנהגים בצורה מסויימת, וכאשר זורקים את אותם חלקיקים בדיוק ומתבוננים עליהם, כיוון התנועה שלהם משתנה.
הסבר?
אין.

רק אם תשוחחו עם מדענים, הם יגידו לכם, שיש אפשרות על פי הטבע שגוף אנושי יעבור מתוך גוף מוצק. כלומר שתעברו דרך קיר.
לו כל החלקיקים מהם הגוף שלכם ינועו בצורה מסויימת, וכן החלקיקים של הגוף.
הקוואנטים אינם החלקיקים אלא רמות האנרגיה שהן במרווחים
כלומר-לבטא את הרעיון שיש רמות אנרגיה בדידות שבאות בקוונטים- מנות, ולא ספקטרום רציף

נערך לאחרונה ב:

נעמה CPA

משתמש מקצוען
@Ruty Kepler
קראאתי שוב את הספר בשבת
ופתאום עלתה לי שאלה
אם שוע לא סומך על היתר עיסקה ואף פעם לא לוקח הלוואות איך הוא לקח בעבר משכנתא?
כתוב בספר שהם מכרו את הדירה קיבלו את הגג וכיסו את המשכנתא וכו...

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@Ruty Kepler
קראאתי שוב את הספר בשבת
ופתאום עלתה לי שאלה
אם שוע לא סומך על היתר עיסקה ואף פעם לא לוקח הלוואות איך הוא לקח בעבר משכנתא?
כתוב בספר שהם מכרו את הדירה קיבלו את הגג וכיסו את המשכנתא וכו...
יותר פשוט לסמוך על היתר עסקה לצורך משכנתא, שזו הלוואה לצורך השקעה, מאשר לצורך הלוואה שאיננה מיועדת להשקעה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יותר פשוט לסמוך על היתר עסקה לצורך משכנתא, שזו הלוואה לצורך השקעה, מאשר לצורך הלוואה שאיננה מיועדת להשקעה.
גם זה, ואולי גם את המשכנתא ההיא לקחו ההורים של נחמי? מן הסתם הם אלו שנתנו את רוב הכסף לדירה. הגיוני שהם לקחו משכנתא - והזוג הצעיר שילם את ההחזרים.

שעשוע

משתמש פעיל
@Ruty Kepler
ספר מדהים!

אפשר שאלה לגביי נחמי?
מצד שני, מאוד מאוזנת, כולם אוהבים לדבר איתה, פתוחה לעולם וגם יודעת ליהנות ממנו וכו'...
אשמח להסבר

תודה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@Ruty Kepler
ספר מדהים!

אפשר שאלה לגביי נחמי?
אשמח להסבר

תודה!

האיזון והפתיחות נמצאים בנחמי של ההווה. שהיא בת 36+, ואחרי תהליכים משמעותיים שעברה.
נחמי הקיצונית היא זו של גיל 24, עם שלושת הקטנטנים, שתעדיף להתעלף על רצפת המטבח ולא לקרוא לבעלה.

שעשוע

משתמש פעיל
האיזון והפתיחות נמצאים בנחמי של ההווה. שהיא בת 36+, ואחרי תהליכים משמעותיים שעברה.
נחמי הקיצונית היא זו של גיל 24, עם שלושת הקטנטנים, שתעדיף להתעלף על רצפת המטבח ולא לקרוא לבעלה.
כן, למעשה זה היה התחום היחיד שבו הסיפור מתאר את הקיצוניות שלה
במה עוד זה בא לידי ביטוי בנחמי של 24?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כן, למעשה זה היה התחום היחיד שבו הסיפור מתאר את הקיצוניות שלה
במה עוד זה בא לידי ביטוי בנחמי של 24?

זו שאלה מעניינת, לא חשבתי עליה.
מניחה שהיא הייתה אז קיצונית בעוד תחומים. הם פשוט לא באו לידי ביטוי בספר.

שעשוע

משתמש פעיל
זו שאלה מעניינת, לא חשבתי עליה.
מניחה שהיא הייתה אז קיצונית בעוד תחומים. הם פשוט לא באו לידי ביטוי בספר.
אז זהו
שאם מדובר רק בתחום אחד, יכול להיות שזה באמת נובע מערך מאוד חזק לתורה ... יש יחידות בדור שמוכנות ויכולות כך להקריב עבור התורה, וטוב להן עם זה. אבל מהסיפור רואים שזה לא נבע מערך מושכל ומוסכם, אלא מאיזה שהוא פחד או הקצנה או רצון לענות על ציפיות של כל מיני דמויות מהספרים... ואם כך היה אמור להיות שההקצנה הזאת תבוא לידי ביטוי בעוד תחומים, כך נראה לי...

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה