עזרה שמות של מרוקאים

המתבוינן

משתמש רשום
@מקצה הארץ-:)
פאראכטאגן= שבוע שעבר (פאר אכט טאגן)
שבת'צונאכטס= מוצאי שבת
תגידו, אתם החסידים..;) אתם באמת יודעים לאיית את כל גיבובי האותיות האלה?? יש להם באמת משמעות?? או שזה רק כדי להרגיש עליוניים משהו עלינו הספרדים?? בלי להתלהם אני לא נחיתי ואין בכלל ספרדי נחיתי, סתם בשביל ההומור. פשוט א"א לעמוד בקצב של האשכול הזה...

תגידו, אתם המורקאים..;) אתם באמת יודעים לאיית את כל גיבובי האותיות האלה?? יש להם באמת משמעות?? או שזה רק כדי להרגיש עליוניים משהו עלינו האשכנזים?? בלי להתלהם אני לא נחיתי ואין בכלל אשכנזי נחיתי, סתם בשביל ההומור. פשוט א"א לעמוד בקצב של האשכול הזה...

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל

תגידו, אתם החסידים..;) אתם באמת יודעים לאיית את כל גיבובי האותיות האלה?? יש להם באמת משמעות?? או שזה רק כדי להרגיש עליוניים משהו עלינו הספרדים?? בלי להתלהם אני לא נחיתי ואין בכלל ספרדי נחיתי, סתם בשביל ההומור. פשוט א"א לעמוד בקצב של האשכול הזה...

תגידו, אתם המורקאים..;) אתם באמת יודעים לאיית את כל גיבובי האותיות האלה?? יש להם באמת משמעות?? או שזה רק כדי להרגיש עליוניים משהו עלינו האשכנזים?? בלי להתלהם אני לא נחיתי ואין בכלל אשכנזי נחיתי, סתם בשביל ההומור. פשוט א"א לעמוד בקצב של האשכול הזה...
עשית כאן ערבוב אשכולות
זה ממש כלאים;)

לב מרגיש

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
קולט ,לועיזה,בינו

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען

מקווה שלא נפגעת
המרוקאים טובים בערבוב.
לכו לצפות בהכנת המופלטות....:)
מופלטה לא מערבבים
שמעתי כבר הרבה על מופלטות
ואין לי מושג מה זה :)
לא יכול לעזור בנושא,
למה אני לא מרוקאי משום כיוון.
אולי ניקים אחרים יכולים להכניס מתכון :)
מוזמנים, כשאתם בצפון תרימו טלפון. / תיוג בפרוג..

מקצה הארץ-:)

משתמש מקצוען
את השם איבון עוד לא הזכירו פה נראה לי...
רק לשכנה המרוקאית שלי קוראים ככה?
בילדותי, לת"ת היתה שכנה שקראו לה איבון דוקא היתה צעירה יחסית! לא נראה לי שהיתה מרוקאית. מה שכן היתה עצבנית וצועקת כל היום.. לא בהכרח קשור למרוקאים.. הם לא מתעצבנים, פשוט מעצבנים אותם.. :) ובאמת זו סטיגמה אוילית כי אני מכיר הרבה משפחות מרוקאיות שאין ביניהם ובין עצבים שום קשר... כמונו למשל. ותזהרו לעצבן אותי..:ROFLMAO: ומאידך יש הרבה (לא אשכנזים-לא מבין איך הם לא צועקים לפעמים.. פעם, אחת השכנות [חסידה] נתנה ווחד צעקה יצאנו לחלון לראות מה קרה, התברר שהילדה שלה הקדימה אותה ונכנסה לבניין אחר.. היינו בהלם לשמוע חסידה צועקת ברחוב, כי אפי' המרוקאים לא צועקים בכגון דא!) לא זוכר כבר מה היתה הבעיה שלה.. ברור שהיתה מסכנה.

רק רבינו

משתמש פעיל
נו ואז? :unsure:
ואני ראיתי אתיופי שקוראים לו אברהם,
לכן אברהם זה שם אתיופי?

הרצל זה שם ישראלי-ציוני.
אברם עם בית דגושה זה אכן שם אתיופי מובהק גם אצל היהודים האתיופים וגם אצל הנוצרים האתיופים, והרצל המקורי הוא בכלל שם משפחה אשכנזית והישראלים הפכו אותו לשם פרטי לזכר בנימין זאב הרצל שר"י

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  31  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה