התייעצות שם מגניב לסיפור

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
שמכניסים אותו למעבד מזון מיוחד, מכניסים גם קצת תמציות טעם מיוחדות,
בוחרים מתכון, ולאחר מספר דקות זה מוכן בטעם שהוגדר.
מיה קינן כבר בחרה לזה שם: סינטייסטי:)

אמהית

משתמש רשום
מיה קינן כבר בחרה לזה שם: סינטייסטי:)
אז אולי יש לכם רעיון אחר, ת'אמת שראיתי שזו העתקה ממיה קינן, אולי יש רעיון חמוד אחר?
דב ראשון: גודל על האדמה בחלק מסוים של הכוכב.
דבר שני: צבע אחיד וחסר ריח.
דבר שלישי: ?
דבר רביעי: ?
שם לכוכב- ספייסי/ספייס/ספייסטאר

זה שם אחד הארצות בכוכב....
מקווה שהספר מתפרסם אח"כ, כן? נשמע ממש מסקרן
בעזרת השם!
פודליישן נשמע טוב, אבל אני רוצה משהו יותר...

אחד מעל כולם

משתמש רשום
וואו נושא מענין פחד.
לדעתי שם של מאכלים יש בלרנית,(טעים במיוחד🧐) ויש גם רונמל,(אבל זה לא משביע) וטינמית(מאכל ממש נפוץ)
וכוכב צודן, זה כוכב ממש יפה ממליץ.
לשם של הספור אפשר לקרוא באדמת הצודן וכדו'
שמח לעזור...​
..​

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אמהית

משתמש רשום
יש בלרנית,​
נשמע בלרינה, עושה חשק ללונה פארק :)
יש גם רונמל,(אבל זה לא משביע)​
רעבה! נשמע גרמני מידי...
וטינמית(מאכל ממש נפוץ)​
האמת שאני אישית לא מכירה אותו :) , אבל נשמע כזה צולניק...
כוכב צודן, זה כוכב ממש יפה ממליץ.​

mic003

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
בעיה.
אם מדובר בבני אדם שעברו להתיישב בכוכב, ולא בחייזרים וכדומה, ממילא שפתם היא שפת בני אדם והשמות שהם נותנים לכוכב או למאכלים שעל פני הכוכב - כפופים לשפת בני האדם אשר על פני האדמה.
משכך, שמות כמו מלפוף, יגושלז, נעצוץ וכדומה, אינם קבילים. קשה לי לחשוב על מאכלים שייקראו בשמות אלו בעולמנו המשעמם.
מה כן?
בנוגע לשם הכוכב - השם צריך להיות קשור לזה שגילה אותו או לנתוני הכוכב. כיוון שכך, אם יש היסטוריה לכוכב, ויש מנהיג דגול שגילה והעתיק לשם את בני האדם - אך סביר שהכוכב ייקרא על שמו. אם אין, אפשר להמציא. אם לא בא לכם להמציא - הכוכב ייאלץ להיות בעל שם שנוגע לתנאים ולנתונים שלו. לדוגמא: ׳כוכב ארבעת השמשות׳, ׳כוכב אדמת הלבה׳ וכדומה.
בקשר לשמות המאכלים, רצוי שהשמות ייקבעו על פי המקובל בכדור הארץ, עם טיפה שינוי בעל אוריינטציה כוכבית. לדוגמא: מלפפון המכתשים. חלב סלעים. אזוב געש מצוי. ניתן גם להמציא מותגים, אבל אז זה כבר דומה מאוד למה שקורה כאן בכדור הארץ, וזה מפר את האווירה הכוכבית.
תחשבו על הכוכב, על האדמה, על נהרות האש, על ברד הסלעים, בעלי החיים המשונים, והשמות יזרמו מאליהם.

אמהית

משתמש רשום
תחשבו על הכוכב, על האדמה, על נהרות האש, על ברד הסלעים, בעלי החיים המשונים, והשמות יזרמו מאליהם.
טעות.
מדובר בכוכב שכעת הוא כמו כדור הארץ שני, רק עם כמה שינויים.
לדוג' האוכל המיוחד, ועוד כמה דברים.
לא, לא מדובר פה על כוכב שחיים בו אנשים רגילים בתוך כוכים או מערות או מעבדות וכיפות ענק.
לא.
מדובר פה על כמין כדור הארץ שני.

שחרית

משתמש פעיל
כל הכבוד לכל מי שלא מתייאש, פשוט בקשה מאתגרת ביותר!
כל דבר לא נראה מתאים, או לא מספיק טוב..

אביה-

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי תלכי על משו כמו מן(אם אמרת שזה תמצית שמוסיפים וניהיה טעם)
סטארמן.
טייסטמן,
מנסטי

שחרית

משתמש פעיל
יש לי שאלה שתעזור למקד, כי השמות שהציעו הזכירו לך גרמנית, עברית, לי הזכירו קצת ביטויים באינדיאנית (חלב סלעים, וכדומה)
משהו עם ספייס - לא טוב
משהו עם הגיון מילולי - לא טוב
אוסף הברות - לא טוב
אז אולי אפשר לגלות לנו איזו שפה מדברים על היקום המקביל שלך? זה עשוי לעזור.

אמהית

משתמש רשום
יש לי שאלה שתעזור למקד, כי השמות שהציעו הזכירו לך גרמנית, עברית, לי הזכירו קצת ביטויים באינדיאנית (חלב סלעים, וכדומה)
משהו עם ספייס - לא טוב
משהו עם הגיון מילולי - לא טוב
אוסף הברות - לא טוב
אז אולי אפשר לגלות לנו איזו שפה מדברים על היקום המקביל שלך? זה עשוי לעזור.
אנגלית

שחרית

משתמש פעיל
הארץ : אופציונל,
השתיה : גלגרל
המזון: נירולים/נירולן
אולי כדאי לעשות הצבעה בין כל השמות של כולם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה